İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

ACIBADEM ESKİŞEHİR HASTANESİ – ÖZEL ATAYURT OKULLARI “SAĞLIKLI YAŞAM OKULU” PROJESİ DEVAM EDİYOR

27.09.2018

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılını kapsayacak “Sağlıklı Yaşam Okulu Projesi” protokol imza töreni Atayurt Okulları Kurucu Temsilcisi Ahmet Yalçın, Acıbadem Eskişehir Hastanesi Direktörü Celal Dağ, Atayurt Okulları Genel Müdürü Hikmet Ertürk’ün katılımı ile gerçekleşti.

 

Özel Atayurt Okulları Kurucu Temsilcisi Ahmet Yalçın, 2011 – 2012 eğitim öğretim yılında başlattıkları “Sağlıklı Yaşam Okulları” projesinin 2018-2019 yılında da devam etmesinden mutluluk duyduğunu ve projenin Atayurt Okullarında öğrencilere ve öğretmenlere büyük katkı sağladığını belirtti.

 

Acıbadem Eskişehir Hastanesi Direktörü Celal Dağ; Türkiye'de ve dünyada sağlık hizmetlerinin gelişimini sürekli izleyerek tıbbın gelişimine katkıda bulunan, sağlık hizmetlerinde her zaman farklılık yaratacak yeniliklere öncü ve örnek olan Acıbadem Sağlık Grubu’nun, Eskişehir’in saygın eğitim kurumlarından olan Özel Atayurt Okulları ile yapmış olduğu işbirliğinin mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti.

 

Proje kapsamında; Sağlıklı ve Dengeli Beslenme, Hareketli ve Düzenli Yaşam, Temiz Çocuk Temiz Çevre konuları hakkında Acıbadem Eskişehir Hastanesi doktorları tarafından Atayurt Okulları öğrenci ve öğretmenlerine yönelik çeşitli konferans ve seminerler düzenlenecek. Ayrıca Dünya Alzheimer Günü, Dünya Kalp Günü, Dünya Gıda Günü, Kızılay Haftası, Organ Nakli Haftası, Lösemili Çocuklar Haftası, Dünya Diyabet Günü, Diş Hekimleri Haftası, Dünya AIDS Günü, İlk Yardım Haftası, Tıp Bayramı, Kanser Haftası, Dünya Sağlık Günü ve Dünya Sigarasızlık Günü gibi özel gün ve haftalarda birlikte etkinlikler düzenlenmesi kararlaştırıldı.