İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

DEĞERLER ŞEMSİYESİ

Sevgi, saygı, dürüstlük, yardımlaşma, alçakgönüllülük, doğruluk, çalışkanlık, selamlaşma, iyilik, atalar kültürüne sahip çıkma toplumları ayakta tutan en önemli değerlerdir.

Images

ATAYURT YARINLARINI YEŞERTİYOR

Fen Bilimleri Kulübümüzün bitkinin oluşumuna şahitlik etmek ve doğa bilincini geliştirmek adına başlatmış oldukları ‘Atayurt Yarınlarını Yeşertiyor’ adlı proje kapsamında tüm ortaokul öğrencilerimize evde yetiştirmeleri üzere meşe palamudu tohumları dağıtıldı.

Images

ATAYURT ANADOLU-FEN LİSESİ İTÜ TEDX ‘DE

"Katmanlar" "Layers" teriminin bir şey üzerine inşa ettiğimiz süreç veya bariz kabuğun altındaki gizli katmanlar olarak nitelendirilebileceğine inanan, Atayurt Anadolu-Fen Lisesi 10. sınıflardan oluşan 87 öğrencimiz 8 Aralık 2018 tarihinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde TEDxIstanbulTechnicalUniversity etkinliğine katılmıştır.

Images

ULUSLARARASI BİLGE KUNDUZ ETKİNLİĞİ'NDE BÜYÜK BAŞARI

Özel Atayurt Ortaokulu olarak 5,6,7 ve 8.sınıf öğrencilerimizle bu yıl da Uluslararası Bilge Kunduz Enformatik ve Bilgi-İşlemsel Düşünme Etkinliğine katıldık. 64 ülkenin katılımıyla gerçekleşen Bilge Kunduz etkinliğinin amacı öğrencileri bir yarışa sokmadan kendi bilgi-işlemsel düşünme becerilerini sınamalarını sağlamak ve enformatik bilgisine dikkat çekmektir.

Images

SPAGETTİ HİÇ BU KADAR LEZZETLİ OLMAMIŞTI

Öğrencilerin sadece akademik başarılarını değil aynı zamanda günlük hayatlarını kolaylaştırmak için gerekli olan küçük becerileri kazanmalarını da önemseyen Atayurt Okulları 6.sınıf öğrencileriyle ‘Yaşam Becerileri’ dersinde spagetti yapmayı öğrendi.

Images

ATATALKS “HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİR” DEDİ

Bu sene ilk oturumu gerçekleşen AtaTalks ın konusu “Hayallerini Gerçekleştir” oldu. Öğrencilerin özverili çalışmalarıyla hazırlanan ve afişinden konuğuna kadar tüm ayrıntılarıyla öğrencilerimizin ilgilendiği program yine büyük ilgi çekti. Programa Prof.Dr.Cemil YÜCEL, Metin Yazarı Fuat KOCABIYIK, Sanat Yönetmeni Mehmet ÇİÇEK, Teknoloji Tasarım ve Kodlama Öğretmeni Gamze BİRİCİK, okulumuz öğrencileri Edasu AYDINGÖR ve Zeren KARABULUT konuşmacı olarak katıldılar.

Images

ATAYURT’TAN BİR İLK DAHA…

Her alanda İlimizde öncü olan Atayurt Okulları, dünyada 8 milyonu aşkın gencin katıldığı “The Duke Of Edinburgh’s İnternational Award” ödül programında, 26 hafta boyunca beceri geliştirme, topluma hizmet ve fiziksel gelişim sürecini başarıyla tamamlayarak bu programa ESKİŞEHİR’DE İLK ÖNCÜLÜK EDEN, İLK BRONZ ÖDÜLÜNÜ, İLK GÜMÜŞ ÖDÜLÜNÜ ALAN ve İLK ALTIN KATILIMCILARI OLAN TEK OKUL olmuştur.