Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

SANAT DALLARINI TANIYORUZ

Bugün çocuklarımız ile birlikte Anadolu Üniversitesi Devlet konservatuarını ziyaret ettik. Temamız olan ‘SANAT DALLARINI TANIYORUZ’ konumuzu pekiştirdik.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ MUN KULÜBÜ ROBERT KOLEJİ RCIMUN 2018 KONFERANSINDAN DÖNDÜ

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 9. ve 10. sınıf öğrencileri İngilizce Öğretmeni Müge Bakır’ın rehberliğinde İstanbul Robert Koleji tarafından düzenlenen ve bu yıl 6 farklı ülke, 47 okul ve 646 öğrencinin katılımı ile 12.si gerçekleştirilen RCIMUN 2018 ( Robert College International Model United Nations) Konferansına katıldı. Öğrencilerimiz dünyanın Çevre, Silahsızlanma ,Politik,Tarih,İnsan Hakları gibi sorunlarının ele alındığı ve çözüm önerilerinin tartışıldığı farklı komitelerde Danimarka ve Zimbabve ülkelerini büyükelçi ve delege olarak başarıyla temsil etmişlerdir.

Images

ATAYURT'TA GELENEKSEL 23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ

15 Nisan 2018 Pazar günü Atayurt Okulları Bahçesinde geleneksel “23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ” düzenlendi. Büyük Önder Atatürk’ün 95 yıl önce Çocuklara armağan armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na yakışır bir şekilde kutlanan şenlik Eskişehir'in üst düzey yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve velilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Images

ATAYURT ULUSLARARASI YABANCI DİL BAŞARISI

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 9.sınıf öğrencilerimizden Pınar KATKAT, Global Input tarafından organize edilen ve tüm dünyada 30 ülkeden yaklaşık 620.000 öğrencinin katıldığı, tüm bu ülkelerden 96 öğrencinin finale kalmaya hak kazandığı 6.Hippo Uluslararası İngilizce Bilgi Yarışması final sınavında ülkemizi ve okulumuzu temsil etmeye hak kazanmıştır.

Images

MİNİKLERİMİZ ARAŞTIRMA GEZİSİNDE

12 Nisan Perşembe günü Özel Atayurt İlkokulu 2/A ve 2/B sınıfları, öğretmenleri Ali YILMAZ ve Serra KAYNAK ile birlikte Eskişehir Pınar Süt İşletmesi tesislerine inceleme ve araştırma gezisi düzenlediler. Tesislerde sütün işlenmesi, yoğurt, peynir ve ayran yapımı ile meyve suyu yapımını yerinde gördüler. Çalışanların iş faaliyetlerini ve üretimle ilgili faaliyetleri yerinde inceleyen öğrenciler sordukları sorularla da meraklarını giderdiler.

Images

ATAYURT İLKOKULU TİYATRODA

Anasınıfları ile 1. ve 2. sınıflarımız Genç Girişimcilerin düzenlediği tiyatro gösterisine izleyici olarak katıldılar. Tiyatroya giderken ilk kez bindikleri elektrikli otobüsler öğrencilerimizde merak uyandırdı. "Üç Haylaz" adlı oyunu izleyen öğrencilerimiz eğlenceli bir gün geçirdiler.