4.sınıflar Bursluluk ve Deneme Sınavı Başvurusu     8.sınıflar Bursluluk ve Deneme Sınavı Başvurusu    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ATAYURT DÜNYA OKULU OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR

Atayurt İlkokulu; “Uluslararası Bakalorya (IB), İlk Yıllar Programı (PYP) Aday Okulu”olma ünvanını kazanmıştır. Okulumuz aldığı ve alacağı IB resmi sistem ve eğitimleriyle öğrencilerine Uluslararası standartlarda eğitim veren PYP Programını ilimizde ilk defa uygulayan okul olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Atayurt İlkokulunda öğrencilerin; sorgulayan, düşünen ve eleştirebilen, aynı zamanda insanların düşüncelerine ve tecrübelerine saygılı, farklılıklara duyarlı, insanlık değerlerinin bilincinde, yerel ve küresel konularda bilgili ve yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen bireyler olarak yetişmeleri hedeflenir.

Images

RESİM YARIŞMASINDAN ATAYURT’A İKİ ÖDÜL BİRDEN

Odunpazarı Belediyesi Halk Merkezleri’nin düzenlediği “2018’de Nasıl Bir Dünya Hayal Ediyorsunuz?” konulu resim yarışmasının kazananları belli oldu. 260 öğrencinin katıldığı yarışmada resimler, 7-9 yaş grubu ve 10-13 yaş grubu olmak üzere iki ayrı kategoride değerlendirildi. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarının yer aldığı jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda 7-9 yaş grubundan hem birincilik hem de ikincilik Atayurtlu öğrencilerin oldu.

Images

ATAYURT DANS EDİYOR

Atayurt Okullarının düzenlemiş olduğu 1. DANS FESTİVALİ keyifli ve heyecanlı koreografilere sahne oldu. Öğrencilerimizin yaratıcılıkları ve üstün performanslarını ortaya koydukları müthiş bir etkinlik tamamlandı. Müziklerinden kostümlerine, koreografilerinden show tarzlarına kadar her şeylerini kendileri oluşturarak neler başarabileceklerini bir kez daha kanıtlamış oldular.

Images

ATAYURT’TA “YENİ YIL YENİ UMUTLAR”

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencileri olarak sosyal duyarlılık kapsamında gerçekleştirdiğimiz Yeni Yıl Yeni Umutlar projesinde Ali Rıza Efendi İlkokulu 194 öğrencisine 2018’e girerken mutlu, umutlu ve sevgi dolu girmesi için hediyeler armağan edilmiştir. İlkokul öğrencilerinin coşkusu hepimizi mutlu etmiştir.

Images

KIDS' WINTER PARTY

Özel Atayurt İlkokulu İngilizce Zümresi tarafından organize edilen kış etkinliklerimiz 25-29 Aralık tarihlerinde gerçekleşti. Anasınıfından 4.sınıfa kadar tüm öğrencilerimiz İngilizce derslerinde öğrendiklerini çeşitli istasyonlardaki oyunlar ve yarışmalarla hem tekrar etme fırsatı buldular hem de doyasıya eğlendiler.

Images

ATAYURT WINTER FESTIVAL

25-29 Aralık haftasında gerçekleştirilen Atayurt Winter Festival, Pazartesi’den Cuma’ya coşkuyla gerçekleştirildi. 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimize dili sevdirmek, oyun oynayarak öğretmek amacıyla ders niteliğinde İngilizce-Almanca-Fransızca Kış Etkinlikleri gerçekleştirildi.

Images

ATAYURTLU YILDIZLAR İL KARMASINDA

Atayurt Okulları 8.sınıf öğrencilerimiz Kerem HAMZAÇEBİ, Çağdaş KAYHAN, Ceylin ŞENYÜZ ve Gülce AYVA ortaokullar arası basketbol Yıldızlar İl Birinciliği müsabakalarında başarılı bir performans sergilemişler ve Anadolu Yıldızları Şampiyonası İl Karmasına gitmeye hak kazanmışlardır.

Images

ATAYURT’TA BİR GÜN ÇOCUK OLMAK

Bu yıl hizmete açılan yeni İlkokul binamızda, 24 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen “Atayurt’ta Bir Gün Çocuk Olmak” etkinliğine çeşitli okullardan 70 öğrenci ve 107 aile katılım sağladı. Ailelerin yoğun ilgisi nedeniyle katılımcı sayısının fazla olduğu etkinliklerimizde, velilerimiz öğrenci oldular. Eğlenceli Bilim, İngilizce, Müzik, Hareket Eğitimi Ritim Ve Dans, Japon Matematiği, Görsel Sanatlar atölyeleri ile sınıf öğretmenlerinin hazırladığı uygulamalı etkinliklere katıldılar.

Images

GENÇLİK TÜRKÜ SÖYLÜYOR

Büyük halk ozanı Neşet Ertaş’ın “Nerede bir türkü söyleyen görürsen korkma yanına otur çünkü kötü insanların türküleri yoktur” sözünü felsefe edinen Atayurt Okulları Anadolu/Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin bu yıl beşincisini sahneye koydukları GENÇLİK TÜRKÜ SÖYLÜYOR dinletisi yine büyük beğeni topladı.