İLKOKUL TANITIM FİLMİ     ÖĞRENCİ KABUL VE BURSLULUK SINAVI    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ROBOTİK TAKIMININ VEX IQ OFF SEASON BAŞARISI

7.sınıf öğrencilerimizden Şafak SAĞLAM, Halit Ege BİÇER, Eren Alp BİLGİN, Adilhan BİLGİN, Alper Batu GÜLTAŞ ve Eren AZTAŞ’ın Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Gamze BİRİCİK’in koçluğunda kurduğu RobAtroniX Robotik Takımı Vex IQ Eskişehir Off Season Turnuvası’nı başarıyla geçirdi. Eskişehir’de ilk kez düzenlenen bu turnuvaya katılan takımımız okulumuzu başarıyla temsil etti.

Images

ATAYURT’TAN ÜYEP BAŞARISI

Anadolu Üniversitesi bünyesinde kurulan Üstün Yetenekliler Eğitim Programına (ÜYEP) giriş sınavına Atayurt Okulları her yıl olduğu gibi bu yıl da bir başarıya daha imza attı.

Images

ATAYURT ANADOLU & FEN LİSESİ HARVARD MODEL MUN KONFERANSINDA

Özel Atayurt Anadolu & Fen Lisesi Model Birleşmiş Milletler Kulübünün 2018-2019 etkinlik takvimi içerisinde bulunan Harvard MUN Konferansı 24-27 Ocak 2019 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletinin başkenti Boston’da gerçekleştirildi. Bu konferansa okulumuzu temsilen 1 İdareci,2 Öğretmen ve 14 öğrenci katıldı.

Images

HER GÜN GÜVENLİ İNTERNET

Güvenli İnternet Günü (GİG) her yıl Şubat ayında INSAFE tarafından düzenlenir. Bu yıl GİG2019 tarihi 5 Şubat 2019 olarak belirlendi. 2004'ten beri düzenlenen güvenli internet gününe bu sene Türkiye’de dahil olmak üzere 130 ülke katılacaktır. Bizde Atayurt Ortaokulu olarak Güvenli İnternet Günü destekçisi olarak kayıt olduk.

Images

BİLKENT MUNBU 2019’DA ATAYURT FARKI

Öğrencilerin dünya sorunlarına karşı farkındalığını artırmak, geleceğin dünyasını kendi çözüm önerileriyle şekillendirmelerini sağlamak ve İngilizcelerini geliştirmek amacıyla düzenlenen BİLKENT MUNBU 2019’a (Model Unıted Nations) Özel Atayurt Okulları damgasını vurdu.

Images

ATÖLYE GÜNLÜĞÜ

Geçtiğimiz hafta, Tepebaşı Belediyesi Atilla Özer Karikatürlü Ev’de gerçekleşen “ATÖLYE GÜNLÜĞܔ isimli karma çocuk resim sergisinin açılışında, Atayurt İlkokulu Müdürümüz Tevfik Soydan, Müdür Yardımcımız Tayfun İNAN ve Atayurt Okulları öğretmenleri olarak sergiye katılan öğrencilerimizin heyecanına ortak olduk.

Images

ATAYURT’TA 3 BOYUTLU YAZDIRILMIŞ ESERLER MÜZESİ

“3 Boyutlu Yazdırılmış Eserler Müzesi (3B-YEM)” olarak adlandırılabilecek bu yeni müze türü; 3 boyutlu tarama ve yazdırma teknolojisinin sunduğu olanaklar çerçevesinde müzelerin internetten eğitim, koruma, restorasyon ve erişilebilirlik amacıyla paylaştıkları eserlerin yazdırılarak somut bir biçimde eğitim, araştırma ve toplum yararına kullanılmasını sağlayan bir müze olarak tanımlanabilir.