İLKOKUL TANITIM FİLMİ     29 EKİM CUMHURİYET SATRANÇ TURNUVASI BAŞVURUSU    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ATAYURT’UN GURURU EYMENCAN, BARCELONA FUTBOL TAKIMINDA…

Atayurt İlkokulu 4/A sınıfı öğrencilerinden Eymencan MARAŞLI Barcelona Futbol Kulübünün futbol altyapısı olan Bescola’ya seçilmeye hak kazanmıştır. Bescola takımında oynayabilmek için seçmelere katılan öğrencimiz, seçmeleri başarıyla geçerek takımın göz bebeği olmuştur. Nisan ayında, Barcelona Futbol Kulübü, tüm dünyadaki okullar bünyesindeki BESCOLA alt yapı okullarını turnuvaya davet etmektedir. Öğrencimize ve Ailesine bu yolculuklarında başarılar diler ve her zaman yanında olduğumuzu belirtiriz.

Images

ATAYURT’TA TÜRK DİL BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANIYOR

Türkçe, yüzyıllardan beri gelen birikimi ve çevre kültürlerle harmanlanması sonrasında çok gelişmiş bir dil olmakla birlikte son zamanlarda yaşanan küreselleşme ve internet kullanımının yaygınlaşması ile değişmeye ve dönüşmeye başlıyor. “Olumlu” bir değişim olmayan bu durumda en büyük sorun yeni neslin ‘internet’ kısaltmaları sebebiyle kelime haznelerinin körelmesi. Türk Dil Kurumu bundan tam 86 yıl önce kurularak yaptığı Türk Dili Kurultayı’nda Türkçe’nin önemini vurgulamak için 26 Eylül gününü ‘Dil Bayramı’ ilan etti.

Images

ATAYURT ENGLISH CAMP

Özel Atayurt İlkokulu 2,3. ve 4. sınıf öğrencileri her sene okullar açılmadan önce geleneksel olarak düzenlenen “Atayurt English Camp” etkinliğine katıldılar.

Images

ÖZEL ATAYURT ANADOLU FEN LİSESİ “GÜMÜŞ KAMPINDA”

Özel Atayurt Anadolu- Fen Lisesi öğrencileriThe Duke of Edinburgh Projesiyle “GÜMÜŞ” “ MACERA VE KEŞİF KAMPI” nı 21-22-23 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirmektedirler. Macera Ve Keşif Kampı öğrencilerimizin özgüven duygularını arttırarak takım çalışması becerisi kazandırmayı ayrıca macera ve keşif ruhunu geliştirerek doğayı tanımayı ve saygı duymayı öğretmeyi amaçlamaktadır.

Images

ATAYURT’TAN ESKRİM TÜRKİYE 3. LÜĞÜ

Okulumuz 4/B sınıfı öğrencilerinden Duru Ece ÖZDEN’in eskrim dalındaki büyük başarısı Atayurt Ailesini sevince boğdu. Türkiye Eskirim Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan U10 BAYANLAR KILIÇ MÜSABAKASINDA TÜRKİYE 3. SÜ olan öğrencimizi yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

2018 YKS’DE ATAYURT’TAN BÜYÜK BAŞARI

Ülkemizde milyonlarca öğrenci ve aileleri tarafından merakla beklenen Yüksek öğretim Kurumlarına Yerleştirme(YKS) sonuçları31 Ağustos 2018 tarihinde açıklandı ve kurumumuz tarafından bir gelenek haline gelen başarılı sonuçlar öğrencilerimiz ve aileleri tarafından öğrenildi.