İLKOKUL TANITIM FİLMİ     ÖĞRENCİ KABUL VE BURSLULUK SINAVI    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ATAYURT'TA KALBİN YAPISI VE ÇALIŞMASI

Sakarya Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahı Doç. Dr. Selami Doğan 6. Sınıf öğrencilerimize “Kalbin Yapısı ve Çalışması” ile ilgili konferans verdi. Öğrencilerin büyük ilgisini çeken konferansta kalbin yapısını, kalp hastalıklarını ve açık kalp ameliyatını video ve görüntülerle anlattı.

Images

ÖZEL ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ 2.MATEMATİK LİGİ BAŞLADI

Okulumuzun, Lise öğrencileri arasında dayanışma ruhunu geliştirmek, problemler üzerinden çoktan seçmeli değil, çoğul düşüncelerle çözümler üretmeyi sağlamak için okulumuz matematik bölümünün gerçekleştirdiği 9. VE10.sınıflar arası 2.Matematik Ligi Etkinliği ’nin ilk maçı büyük bir heyecanla gerçekleşti.

Images

TÜRKÇE PROJE ÖDEVİ

Öğrencimiz 8/D sınıfından AHMET ONUR AKMAN “Cumhuriyetin 100.yılında bir gazetenin ilk sayfasını tasarlama” konulu ödevini başarıyla tamamladı.”Yüzyıllardır yıkılmadık,yıkılmayacağız” manşetiyle dikkati çeken “Asrın Gazetesi” ve onun yazılış öyküsü..

Images

ATAYURT’LU ÖĞRENCİLERİN BAŞARISI

7. sınıf öğrencilerine yönelik “Bu Benim Eserim” Fen Bilimleri proje çalışmasına BİLSEM adına öğrencilerimiz Berk Uzunonat, İlayda Güngör ve Buse Sönmez“Arsenikli Suda Tarım” ve “Sebzeli Meyve” projesi ile katıldı.

Images

EŞYALAR VE AMBALAJ ATIKLARI ÇÖP OLMASIN

Tepebaşı Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün düzenlediği “Eşyalar ve Ambalaj Atıkları Çöp Olmasın” yarışmasının, ambalaj atıklarının uygun biçimde tasarlanıp işlevsel hale getirilmesi kategorisine, okulumuz 4-A sınıfı öğrencileri dört eserle katıldı.