İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

HAVA RASATHANESİ GEZİSİ

Okulumuz 3-A ve 3-B sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Hatice GÜMÜŞ ve Abdullah ALTINOK ile birlikte Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu yanında bulunan Hava Rasathanesine gezi düzenlediler. Öğrencilerimiz Hava Rasathanesinde, hava durumunu tahmin ve takip etmede kullanılan termometre,termograf,anemometre,higrometre ve plüviyometre gibi araçların ne işe yaradığını ve nasıl çalıştığını öğrendiler.

Images

ATAYURTLULAR BİLİM TEMELLERİ OLİMPİYATLARINDAN DÖNDÜ

Türkiye ile birlikte 7 ülkenin katıldığı uluslar arası “Bilim Temelleri Olimpiyatları” finaline katılmaya hak kazanan Atayurt Anadolu-Fen Lisesi öğrencileri Antalya Kemer ilinde Sea Gull otelinde yapılan olimpiyatlara katılarak hem Eskişehir’i hem de Atayurt Okullarını başarılı bir şekilde temsil ettiler.

Images

ATAYURT ONUR BANDOSU TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİNDE

Atayurt Okulları Onur Bandosu 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ve ilimize daha fazla turist çekmek, turizmin önemini kavratmak amacıyla gerçekleştirilen Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Odunpazarı Atlıhan’dan başlayıp Köprübaşı’ndaki Tepebaşı Belediyesi’nin eski binası önünde biten yürüyüşte Eskişehir halkına bando gösterisi sundu.