İLKOKUL TANITIM FİLMİ     29 EKİM CUMHURİYET SATRANÇ TURNUVASI BAŞVURUSU    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Özel Atayurt Okulları 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını coşkuyla kutladı. Kutlama programı açılış konuşması ve öğrenci şiir dinletisinden sonra kuvai-milliye slâyt gösterisinden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı yapılmıştır. Lise zeybek ekibi gösterisi ile tören sona ermiştir.

Images

OKUMA BAYRAMI COŞKUSU

Özel Atayurt İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencileri aileleriyle birlikte 15.05.2011 pazar günü “Okuma Bayramı”nı coşkuyla kutladılar. Yoğun bir katılımla gerçekleşen Okuma Bayramında 1. sınıf öğrencileri okuma-yazma öğrenmenin haklı sevinci ve gururunu aileleriyle paylaştılar. 1. sınıf öğrencileri sene başından bu yana hazırladıkları çalışmaları ailelerine sundular.

Images

ANASINIFI ÖĞRENCİLERİMİZİN MEZUNİYET SEVİNCİ

Özel Atayurt İlköğretim Okulunun Anasınıfı öğrencileri, aileleriyle birlikte 14.05.2011 Cumartesi günü mezuniyetlerini coşkuyla kutladılar. Dört mevsim temalı gösterileriyle renkli görüntüler sergilediler. Bale, jimnastik, koro, halk oyunları ve İngilizce etkinlikleriyle heyecanlı ve eğlenceli dakikalar yaşattılar. Ayrıca drama gösterilerine ailelerinde katılmasıyla keyifli anlar yaşandı.

Images

DÜNYA BİRİNCİLERİMİZE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN ÖDÜL

Milli Eğitim Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün onayı ile Rusya Federasyonunun düzenlediği değişik ülkelerden binlerce lise öğrencisinin katıldığı 7. Uluslar arası Bilim Temelleri Olimpiyatı seçmelerine katılarak 522 öğrenci arasında finale kalan, öğrencilerimiz Can AYTÖRE Matematik dalında, Elif KUŞKU Biyoloji dalında Dünya birincisi olarak Türkiye’yi ve İlimizi gururlandırdılar.

Images

ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI

İlimizde faaliyet gösteren Anafen Dershanesi 4. Sınıflar arasında 1568 kişinin katılımı ile deneme sınavı yaptı, yapılan bu sınavda 4-B sınıfı öğrencimiz Sadık Can NAZİKKOL 3.cü oldu.

Images

DÜNYA ŞAMPİYONLARIMIZLA GURURLANDIK

Antalya 7.Uluslararası Bilim Temelli Bilgi Olimpiyatlarında Okulumuzu Başarıyla Temsil Eden Şampiyonlarımız İçin Atayurt Kültür Merkezinde Ödül Töreni Düzenlendi. Ödül Töreni Okul Müdürü Zevri Bingülün Açılış Konuşmaları İle Başladı.