İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

BU DİNLETİ SENİN İÇİN ÖĞRETMENİM

Öğretmen ölümsüzdür. Yurdun çeşitli yerlerinde, kar, kış, yağmur demeden okuluna giden, İstiklal Marşı’mızı yavrularına ezberleten, çocuklarını hayata hazırlayan, tıpkı kahramanlar gibi uğruna savaş verdiği bir ideali var. Hiçbir engel duramaz inanmışlığı karşısında. Umudunu yitirmez. Adı Hasan Bey’dir, Ayşe Öğretmen’dir adı. Ama mutlu olmasını gerektirecek kutsal bir sıfatı vardır: ÖĞRETMEN. Ab-ı Hayat gibi bir şey.

Images

ATAYURT ANADOLU / FEN LİSESİ 9. SINIF ÖĞRENCİLERİNE İNTERNETİN BİLİNÇLİ KULLANIMI VE BİLİŞİM SUÇLARI KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Özel Atayurt Anadolu / Fen Lisesi 9. sınıf öğrencilerine yönelik Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Amirliği’nce verilen destekle, Polis Memuru Ersin ONUR ve Yavuz TAŞKIN tarafından gerçekleştirilen konferansta, Bilişim araçlarının bilinçsiz kullanımı sonucu kişiye verebileceği zararlar ve interneti bilinçli kullanma yolları hakkında öğrencilere bilgiler verildi.

Images

MİNİ MÜZE

Bulunduğumuz “Mekan” ve “Zaman” temamız içeriğinde işlediğimiz Kültür - Miras konusunda geçmişimizi, kültürel mirasımızı araştırdık.

Images

ATAYURT GENÇLERİ ATA’YA SAYGI ZİYARETİNDE

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 12. sınıf öğrencileri YILKOM önderliğinde, lise hayatlarının bu son senesinde, ATATÜRK' ü anlamış, fikirlerini kavramış, vatan, millet ve bayrak sevgisini içlerine sindirmiş ATAYURT GENÇLERİ olarak 4 Aralık Salı günü “ATA' YA SAYGI” ziyaretinde bulunmuşlardır.

Images

ATAYURT EDINBURGH GENÇLİK ÖDÜL PROGRAMININ ZİRVESİNDE

Edinburgh Gençlik Ödül Programı, 14-24 yaş aralığındaki gençlerin Fiziki, Beceri ve Toplumsal Hizmet konularındaki sorumluluk duygularını geliştirmelerini amaçlayan ve Birleşik Krallık okullarında yaygın şekilde uygulanan dünyaca kabul görünürlüğü olan seçkin bir ödül programıdır. Program Bronz, Gümüş ve Altın kategorilerinden oluşmakta ve kategoriye göre süresi belirlenmektedir.

Images

İLKOKUL ÖĞRETMENLERİMİZ "ÖLÇME-DEĞERLENDİRME" EĞİTİMİNDE

Özel Atayurt İlkokulu öğretmenleri, PYP programı kapsamında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ölçme-Değerlendirme Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Murat Doğan Şahin'in katkılarıyla ‘Etkili Ölçme - Değerlendirme Araçları' ve 'Neden Ölçme - Değerlendirme Yapıyoruz?' konularıyla ilgili bir çalıştaya katıldılar.