İLKOKUL TANITIM FİLMİ     ÖĞRENCİ KABUL VE BURSLULUK SINAVI    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ATAYURTLU KULAÇLAR MADALYALARI TOPLADI

14 - 15 Ocak tarihlerinde Okullar arası Gençler Yüzme İl Birinciliği Turnuvası gerçekleştirildi. Yüzmede başı çeken okullardan biri olan Atayurt Okulları her yıl katıldığı yüzme müsabakalarının bayrak yarışları etabını GENÇ ERKEK TAKIMIMIZ BİRİNCİ, GENÇ KIZ TAKIMIMIZ İKİNCİ olarak tamamlamıştır. Genç Kız Takımımız aldığı bu dereceyle Türkiye Şampiyonası yarı finallerine gitmeye hak kazanmışlardır. Ferdi yarışlarda da 12.sınıf öğrencimiz Furkan PİRLİ ile 11.sınıf öğrencimiz İrem DOYDUK madalya kazanmışlardır.

Images

ÖZEL ATAYURT OKULLARI EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ 1. DÖNEMİNİ COŞKUYLA TAMAMLADI

Özel Atayurt Okullarında bugün karne sevinci yaşandı. Özellikle anasınıfı ve 1.sınıf öğrencileri bu sene ilk kez karne almanın heyecanını yaşadılar. Çocuklarının mutluluğunu paylaşmak için okula gelen velilerimizde bu heyecana ortak oldular. Anasınıfı öğrencileri karnelerini Atayurt Okulları Genel Müdürü Hikmet Ertürk’ten bazı sınıflar da karnelerini Okul Müdürleri ile sınıf öğretmenlerinden aldılar. Başarılı bir dönem geçiren Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerinin sınıf birincileri başarı belgelerini Genel Müdürü Hikmet Ertürk’ten elinden aldılar. Genel Müdürü Hikmet Ertürk akademik başarılarının ikinci dönemde de artarak devam etmesini dileyerek öğrencilerin iyi bir tatil geçirmesini diledi.

Images

BAYRAĞIMIN GÖLGESİNDE

“Kazandığı zaferlerin ruh ve heyecanını gelecek nesillere aktaramayan milletler yok olmaya mahkumdur. M.KEMAL ATATÜRK” Bu güzel düşüncelerle 2/B sınıfının hazırlamış olduğu “BAYRAĞIMIN GÖLGESİNDE” adlı milli piyes coşkuyla izlendi.

Images

ATAYURT’TA DANS BAŞKADIR

Atayurt Okullarında bu yıl 2.si düzenlenen DANS FESTİVALİ yine coşkuyla izlendi. Jüri üyelerimiz tarafından değerlendirilerek En İyi Koreografi, En İyi Müzik, En İyi Show gibi dallarda ödüller alan gruplarımız sahne şovlarıyla izleyenleri büyüledi.

Images

UZMAN PSİKOLOG GİZEM ÇEVİKER’İ VELİLERİMİZLE BULUŞTURDUK

Hepimiz gündelik hayatta “çocuğum elinden tableti, bilgisayarı bırakmıyor” gibi serzenişlerde bulunuyoruz. Çocuklarımıza nasıl yaklaşmalı, çocuklarımız teknolojiyi nasıl kontrol etmeli? gibi konularda bizlere yardımcı olmak üzere “TEKNOLOJİ SEMİNERİ”mizin ikinci aşamasında 11 Ocak Cuma günü Uzman Psikolog Gizem ÇEVİKER’i 7.sınıf velilerimiz ile buluşturduk.

Images

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNİN İNGİLİZCE TİYATRO KEYFİ

Özel Atayurt İlkokulu öğrencileri İngilizce’ye maruz kalma fırsatı sunan interaktif tiyatro gösterisi “Moonlight”ı keyifle izlediler. Ay’ı arayan Amy’nin gökyüzündeki keşfini, gezegenlerle karşılaşmasını konu alan tiyatro oyununda eğlenceli dakikalar yaşadılar.

Images

YAZAR HÜSNAN ŞEKER’İ AĞIRLADIK

Atayurt Okullarının düzenlediği “Her Ay Bir Yazar” etkinliği yazarlarla çocukları bir araya getirmeye devam ediyor. Atayurt Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte Yazar Hüsnan Şeker, Atayurt Ortaokulu öğrencileriyle buluştu. Şeker, yazmış olduğu “Hayalet Köy” adlı çocuk romanını öğrencilere tanıtarak bilgi verdi.