İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ESYUDER 1.ORTAOKULLAR ARASI ROBOTİK KODLAMA YARIŞMASI

ESYUDER ve Stem Maker Akademi Eskişehir tarafından düzenlenen 1.Ortaokullar arası Robotik Kodlama Yarışması'na 6.sınıf robotik takımını temsilen Hasan Berk ÖZCAN ve Emir KUNDUROĞLU, danışmanları olan Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Gamze BİRİCİK ve yarışmaya hazırlık süresince destek olan 6.sınıf öğrencimiz Mehmet Ege GÜMÜŞ ve Teknoloji ve Tasarım öğretmenimiz Serhat ÖZTÜRK ile birlikte katıldı.

Images

ATAYURTLU GENÇLER GÜMÜŞ, MACERA VE KEŞİF KAMPINDA

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencileri The Duke of Edinburgh’s Projesiyle “GÜMÜŞ, MACERA VE KEŞİF KAMPI”nı 26.27.28/04/2019 gerçekleştirdiler. Macera ve Keşif Kampı öğrencilerimizin özgüven duygularını arttırarak takım çalışması becerisi kazandırmayı ayrıca macera ve keşif ruhunu geliştirerek doğayı tanımayı ve saygı duymayı öğretmeyi amaçlamaktadır.

Images

ATAYURT’TA 23 NİSAN COŞKUSU

Özel Atayurt İlköğretim Okulunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Atayurt Kültür Merkezinde yapılan törene öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Images

KUKLAMANYA MARMELAT ATAYURTLU ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

"Dokunamadığı hayali karakterlerle dolu bir dünya bu çocuklar için. Kukla ise gerçek. Çocuk dokunabilir, sarılabilir ve konuşabilir onunla. Çocuk eğitiminde zaten bir tekniktir aslında kukla kullanmak. Verilebilecek her mesajı kukla ile verebilir, çocuğun iç dünyasına kukla ile girebiliriz."

Images

ATAYURT OKULLARI ÖĞRENCİLERİ ITUJMUN'19'DA

27-28 Nisan tarihlerinde İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’nda düzenlenen programa Atayurt Okulları 7.sınıflardan toplam 8 öğrenciyle katıldı. Türkiye’nin farklı illerinden ortaokul öğrencilerinin katılarak pek çok ülkenin temsil edildiği Junior Model United Nations programında Özel Atayurt Okulu Yunanistan’ı temsil etti.