İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

TAEKWONDODAKİ GURURUMUZ GÜLSENA KARAKUYULU

02-03 Haziran tarihlerinde Viyana’da düzenlenen 45 ülke 850 sporcunun katıldığı AUSTRİAN OORN POOMSAE maçında Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerimizden GÜLSENA KARAKUYULU FREESTYLE OVER 17 İNDİVİDUAL FEMALE KATEGORİSİNDE 1.LİK KAZANMIŞTIR.

Images

ROBOTEL TÜRKİYE’DEN ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ'NE TEŞEKKÜR

Robotel Türkiye, doğuştan parmakları olmayan bir çocuğa robot el (mekanik el) yapan iki kişinin bunu ihtiyacı olanlarla paylaşması ile başlayan ve zamanla tüm dünyadan insanların katılımıyla gelişen "Enabling The Future" hareketinin Türkiye ayağı olarak görev yapıyor. Bir gönüllülük ve destek platformu olan Robotel Türkiye'de Amniotic Band Syndrome-ABS hastalığı nedeniyle protez kullanma ihtiyacı duyan çocuklara özel, ölçü ve niteliklerde 3 boyutlu yazıcılarla üretilmiş, kullanılabilir robotel uygulamaları paylaşılıyor. Ayrıca çocukların protez kullanımında yaşadıkları sıkıntılara, ekonomik ve fonksiyonel çözümler üretilmesine katkı sağlanıyor. Atayurt Okulları olarak bizde bu platforma destek vermek amaçlı “Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Robotik Kulübü” öğretmenlerimiz Nil Pınar Atıl ve Evrim Süneçli önderliğinde ROBOTEL TAKIMI’nı kurarak gönüllülük esasına bağlı çalışmalarına başlamışlardır.

Images

GERÇEK ORTAM GERÇEK SINAV

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 12.sınıf öğrencileri YKS öncesi Osmangazi Üniversitesi kampüsünde “GERÇEK ORTAM , GERÇEK SINAV” uygulaması ile YKS ‘de karşılaşabilecekleri durumları gerçek ortamında yaşayarak ter döktüler, bir deneyim daha kazandılar.

Images

ATAYURT KAMPÜSÜNDE MUHTEŞEM ŞİİR DİNLETİSİ

Tarihten bu güne, kağıtlar bitti, mürekkepler tükendi, ömürler toprağa yar oldu, ama şiir hiç bitmedi. Duygu, hayal var oldukça, camlar mumların aleviyle buğulandıkça, lambada titreyen alev üşüdükçe, kısacası insan denen mefhum var oldukça, şiir asla yok olmayacaktır.

Images

GELENEKSEL ATAYURT MÜZESİ

Müzeler toplumun sahip olduğu zenginlikleri sergilemek, hem günümüzü hem geleceği aydınlatmak, bireylerin geçmişlerini daha iyi tanımalarını sağlamak amacıyla oluşturulmuş kurumlardır. Ayrıca müzeler ülkelerin kültürel değerlerinin oluşmasına katkıda bulunurlar.

Images

ATAYURT ANIL’LA YİNE ZİRVEDE

26 Mayıs Cumartesi günü Denizli’de yapılan okullar arası Yıldızlar Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda Özel Atayurt Ortaokulu öğrencimiz ANIL TEKİNER CİRİT ATMADA TÜRKİYE 2.Sİ oldu.

Images

MUHTEŞEM BİLİM ŞENLİĞİ

Okulumuz öğrencilerinin yıl içinde hazırladıkları projelerden oluşan geleneksel Bilim Proje Fuarımızı bu yıl Vilayet alanında gerçekleştirdik. Fuarda öğrencilerimizin yıl içindeki eğitim öğretim sürecinde Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen ve Teknoloji ile Robotik alanlarındaki Tübitak ve benzeri yarışmalar ile Ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok ödül aldıkları proje ve eserler sergilendi.