Kurumsal / Yönetim Kurulu Başkanı

Sevgili Gençler;

Uygarlık, bilgi ve bilimle başlar. Bilgi üretmekte sıkıntı çeken ülkeler, aradığı bilgiye ulaşamayınca onu satın almak zorunda kalırlar. Bu durum o ülkeyi sürekli dışa bağımlı hale getirdiğinden (üretmeyen toplumlar) her geçen gün daha da fakirleşmektedir.

Geleceğinizi şekillendirmek için başvurduğunuz Atayurt Okulları sizlere bilgiye ulaşmanın yollarını öğretmekle kalmayıp bilimsel ve teknolojik gelişmeleri sürekli izlemenizi sağlayarak, bilgiyi yerinde kullanmayı, onları yaşamınızın bir parçası haline getirmeyi ve hedeflerinizi bilinçli bir şekilde büyütmenin yollarını öğretmek için tüm eğitim-öğretim kadrosuyla özverili bir çalışma sergilemektedir.

Amacımız baş döndürücü bir hızla değişen ve gelişen bilgi ve bilim dünyasında yer alabilmek için daima sorumlulukların bilincinde olan, okuyan, araştıran öğrenmeyi öğrenen, öğrendiklerini yaşama dönüştüren Üniversite yaşamına hazır, mutlu bireyler olarak yetişmenizi sağlamaktır.

Sevgili Öğrenciler, Ben sizlerden Büyük Atatürk'ün; "Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar" sözünü hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamanızı istiyorum.

Bizleri tercih ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyor, öğrenim hayatınızda başarılar diliyorum.

Images

M. Fevzi YALÇIN