İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Anasınıfı / İngilizce Etkinlikler

AİLE ALBÜMÜMÜZ

6 yaş grubu öğrencilerimizle 2. temamıza uygun olarak aile ve aile bireylerinin sorumlulukları konusu ele alındı. Öncelikle öğrencilere kelime ve cümle yapıları resimli kartlar kullanılarak öğretildi. Ardından ‘Fly Swatter’ oyunu oynandı ve çocuklarımız partnerleriyle birlikte, öğretmenin söylediği kelime kartlarını bulup sinekliklerle vurdular. Kelime ve cümle yapıları öğretildikten sonra, öğrenciler beşer kişilik gruplar halinde bir aile albümü yaptılar. Albümde tüm aile bireyleri ve görevleri içeren resimler boyandı, eşleştirildi ve albüme yapıştırıldı. Son olarak tüm gruplar birbirlerine albümlerini gösterdiler.

OYUN KARTLARIMIZ

Çocuklarımızla şekiller konumuz kapsamında kendi oyun kartlarımızı kendimiz yaptık. Her çocuğumuz öğrenen şeklin resmini istediği renge boyadı. Ardından her bir şekli keserek kart haline getirdi. Daha sonra çocuklarımız kartları ters çevirerek masaya dizdiler ve öğretmenin söylediği renkleri kapalı kartların içinden tahmin ederek bulmaya çalıştılar. Aynı oyunu son olarak partnerleriyle oynayarak keyifli dakikalar geçirdiler.

BEN KİMİM

5 yaş grubu çocuklarımızla 2. temamıza uygun olarak ‘kendini tanıma’ konusu ele alındı. Öncelikle öğrencilerimize kız, erkek, favori renk, mutlu, üzgün ve yaş söyleme kelime ve cümle yapıları resimli kartlar kullanılarak öğretildi. Çocuklarımız partnerleriyle birlikte öğretmenin söylediği cümleyi dinleyerek, duvara yapıştırılan kelime kartlarına koşup dokundular. Sonrasında çalışma kağıdı yapıldı. Her çocuğumuz kendisini tanıtan bir çalışma yaptı. Bu çalışma kız-erkek yüzü yapma, favori rengi boyama, mutlu ya da üzgün yüzler yapıştırma ve yaşı kadar yıldız yapıştırma etkinliklerini içerdi. Çalışmalarını tamamlayan çocuklar arkadaşlarına etkinliğini göstererek anlattı.

OYUN OYNADIK VE KENDİ OKUL ÇANTAMIZI TASARLADIK

Ünitemiz kapsamında 6 yaş grubu öğrencilerimizle sınıfta kullanılan objeler konusunu ele aldık. Renkli kelime kartları ve gerçek objelerle ile kelimeleri öğrenen çocuklarımız, ‘Feely Bag Game’ oyununu oynadılar. Gözleri bağlı bir şekilde ellerindeki çantada bulunan sınıf objelerine dokunarak ne olduğunu tahmin etmeye çalışan çocuklarımız bu oyundan oldukça keyif aldılar. Çocuklarımız son olarak sınıf objelerini boyayıp keserek okul çantasına yapıştırdılar.

SINIF OBJELERİNİ ÖĞRENİRKEN HEM OYUN OYNADIK HEM DE BOYAMA YAPTIK

Ünitemiz kapsamında küçük yaş grubu öğrencilerimiz sınıfta kullanılan objeleri öğrendiler. Renkli kelime kartları ve gerçek objelerle kelimeleri öğrenen çocuklarımız, kelime tahtasına asılan kartları, ne olduklarını söyleyerek gösterdiler. Bir sonraki aşamada sinekliklerle öğretmenin söylediği kelimelere aynı anda vurmaya çalıştılar. Son olarak sınıf objelerini boyayarak kalem kutusuna yapıştırdılar. Konumuz oynanan oyunlar ve boyama çalışmasıyla pekiştirildi.

SONBAHARA MERHABA

Okulumuzda kutladığımız sonbahar günü kapsamında, çocuklarımızla hem sonbaharın gelişini kutladık hem de bir dizi etkinlik yaptık. Sonbahar renkleriyle giyinerek okula gelen çocuklarımızla öncelikle sonbahar ile ilgili kelimeleri öğrendik ve ardından yaprakları sonbahar renklerini kullanarak boyadık. Son olarak yaprakları yapıştırarak sonbahar kızını giydirdik.

ŞEKİLLERİ ÖĞRENİRKEN SAÇ BANTLARIMIZI TASARLADIK

Geride bıraktığımız İngilizce derslerimizde, anasınıfı öğrencilerimizle ünite kapsamında öncelikle şekilleri öğrendik, daha sonra ise şekiller ve renkleri birleştirerek cümleler kurduk. Konumuzu pekiştirmek adına her çocuğumuz şekilleri boyayarak kendi saç bandını tasarladı ve ardından arkadaşlarına saç bantlarını anlattı. Öğrencilerimiz öğrendiklerini pekiştirdikleri bu etkinlikten oldukça keyif aldılar.

EĞLENCELİ SORU CEVAP ETKİNLİĞİ

https://www.youtube.com/watch?v=sc_qR78AobA&feature=youtu.be

ENSTRUMANLARLA OYUN OYNARKEN

ÇEMBERDEKİ KELİMEYİ BUL

KIYAFET GİYDİRMECE

KİM DAHA HIZLI

MAYMUNU KUCAKLA

KAR TOPU OYNAYALIM

SAKLI KARTLARI BULALIM