İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Anasınıfı / Kayıt


Bizleri daha yakından tanımak için okulumuzu ziyaret ettiğinizde sizlere eğitim sistemimiz, hedeflerimiz, öğretim yöntemlerimiz ile çocuğumuz için gerekli olan zamanın nasıl kullanılacağı ve çocuğun kazanımlarının neler olacağını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.


Anasınıflarda:
 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında kurumumuz anasınıflarına,  01 Ekim 2013 – 31 Aralık 2014 tarihleri (6 yaş grubu) ile 01 Ocak 2015 -31 Aralık 2015tarihleri arasında doğanlar (5 yaş grubu) başvuru yapabilirler.

  • 01 Ocak 2015 – 31 Aralık 2015 tarihleri arasında doğanlar, Atayurt İlkokulu Anasınıflarına aday kayıt yaptırdıkları taktirde,  iki yıl Okul Öncesi Eğitimi göreceklerdir.
  • Birinci sınıfa değil de anasınıfına devam etmek isteyen;  “Ekim, Kasım, Aralık 2013 doğumlu”(69, 70, 71 aylık) olanlardan rapor istenir.  (Bu konuda Okul idaresinden bilgi alabilirsiniz.)
  • Anasınıflarımız en fazla 20 öğrenci ile sınırlıdır. Tüm sınıflarımızda, okul öncesi öğretmenliğinden mezun sınıf öğretmeni, çocuk gelişimi mezunu yardımcı öğretmen ve ihtiyaca göre meslek lisesi çocuk gelişimi bölümü öğrencilerinden stajyer öğrenciler eşliğinde eğitim verilir.

 

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ANASINIFI ÖĞRETMENLERİMİZ


Kayıt Tarihleri:

• 03 Ocak 2019 tarihinden itibaren, hafta içi 09.00 - 18.00, cumartesi günleri 09.00 - 17.00 saatleri arasında, Okulumuz Halkla İlişkiler, Muhasebe ve Kayıt Birimine bizzat gelerek ya da telefon ile detaylı bilgi alınabilir.
• 03 Ocak 2019 tarihinden itibaren avantajlı kayıtlarımızdan yararlanabilirsiniz. Anasınıflarına çocuklarını kaydettirmek isteyen ailelere erken kayıt döneminden yararlanabilecekleri tüm kolaylıklar sağlanmaktadır.
•Kayıt öncesinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi ile görüşme yapılır. Görüşme sonuçlarına göre öğrencinin kaydı gerçekleştirilir.

Ana sınıflarımızda:
Atayurt, IB Dünya Okulu olma yolunda azim ve kararlılıkla ilerlemektedir.
Atayurt İlkokulu; “Uluslararası Bakalorya (IB), İlk Yıllar Programı (PYP) Aday Okulu” olma ünvanını kazandı. Okulumuz aldığı ve alacağı IB resmi sistem ve eğitimleriyle öğrencilerine Uluslararası standartlarda eğitim veren PYP Programını ilimizde ilk defa uygulayan okul olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Atayurt İlkokulunda öğrencilerin; araştıran,sorgulayan, düşünen ve eleştirebilen, aynı zamanda insanların düşüncelerine ve tecrübelerine saygılı, farklılıklara duyarlı, insanlık değerlerinin bilincinde, yerel ve küresel konularda bilgili veyaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen bireyler olarak yetişmeleri hedeflenir.
Eğitimimize dahil edilen sanat ve bilim ağırlıklı proje çalışmaları ile hedeflerimize daha çabuk ulaşmakta ve istenilen sonucu elde etmekteyiz.
Çocuğun en önemli işi olan oyunu bir eğitim etkinliğine dönüştürmekte, yaparak, yaşayarak ve yerinde inceleyerek öğrenmeyi amaçlamaktayız.
Ne kadar erken yaşta başlanırsa öğrenme o kadar kolay ve kalıcı olur düşüncesiyle ana sınıflarımızda haftada 10 ders saati İngilizce eğitimi vermekteyiz. Oyunlaştırılmış ve öyküleştirilmiş yabancı dil öğretimi sistemiyle İngilizce eğitimini daha da kolaylaştırıyoruz.
Ayrıca Eğlenceli Bilim, Marangoz Atölyesi,  Satranç, Drama, Kodlama, Halk Oyunları, Hareket Eğitimi Ritim ve Dans, Müzik, Sanat Etkinliği gibi eğitici faaliyetlerle çocuklarımız zevkli bir ortamda, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarırlar.
Değerlerine bağlı, çağdaş, Atatürkçü eğitim anlayışı ile çocuklarımızı geleceğe daha hızlı, güvenilir adımlarla hazırlıyor, okul ile yaşamı birleştiriyoruz. Verilen eğitimler ile Türkçemizi doğru kullanmalarını, sevgi, saygı, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma kazanımlarını geliştirmelerini sağlıyoruz.

.