İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

İlkokul / Kayıt (1. sınıf)

Geleceğe İlk Adım Atayurt

Bizleri tanımak için okulumuzu ziyaret ettiğinizde sizlere eğitim sistemimiz, hedeflerimiz, öğretim yöntemlerimiz ve çocuğumuz için gerekli olan zamanın nasıl kullanılacağı ve çocuğunuzun kazanımlarının neler olacağını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

Birinci Sınıflar / Kayıt
Atayurt İlkokulu birinci sınıflarına;
• 01 Ekim 2012 – 31 Aralık 2013 tarihleri arasında doğanlar kaydedilecektir.
• 2019 - 2020 Eğitim Öğretim yılında birinci sınıflarda 5 şube açılacaktır.


  • 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1.SINIFLAR , SINIF ÖĞRETMENLERİMİZ

Kayıt Tarihleri:

• 03 Ocak 2019 tarihinden, 15 Eylül 2019 tarihine kadar,  hafta içi 09.00 - 18.00, cumartesi günleri 09.00 - 17.00 saatleri arasında, Okulumuz Halkla İlişkiler, Muhasebe ve Kayıt Birimine bizzat gelerek ya da telefon ile bilgi alınabilir.
• 03 Ocak 2019 tarihinden itibaren avantajlı kayıt yaptırılabilir. 1. sınıflara çocuğunu kaydettirmek isteyen ailelere, erken kayıt döneminden yararlanabilecekleri tüm kolaylıklar sağlanmaktadır.
•Kayıt öncesinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi ile görüşme yapılır. Görüşme sonuçlarına göre öğrencinin kaydı gerçekleştirilir.

 

İlkokulda :
Atayurt, IB Dünya Okulu olma yolunda azim ve kararlılıkla ilerlemektedir.
Atayurt İlkokulu; “Uluslararası Bakalorya (IB), İlk Yıllar Programı (PYP) Aday Okulu”olma ünvanını kazandı. Okulumuz aldığı ve alacağı IB resmi sistem ve eğitimleriyle öğrencilerine Uluslararası standartlarda eğitim veren PYP Programını ilimizde ilk defa uygulayan okul olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Atayurt İlkokulunda öğrencilerin; Araştıran, sorgulayan, düşünen ve eleştirebilen, aynı zamanda insanların düşüncelerine ve tecrübelerine saygılı, farklılıklara duyarlı, insanlık değerlerinin bilincinde, yerel ve küresel konularda bilgili ve yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen bireyler olarak yetişmeleri hedeflenir.
Eğitim ve öğretim çalışmalarında sınıf öğretmenliği esastır. Başarının temelinde mutlak sevginin olduğu inancıyla çocukların bedeni, zihni ve sosyal alanlardaki yeteneklerine göre; onlara araştırma, proje geliştirme, bilimsel düşünme ve öğrenme yollarını kavratmaya, özgüven kazandırmaya çalışırlar. Bu amaçla okulumuzda Eğlenceli Bilim Etkinliği başlatılmıştır.
Okulumuzda yabancı dil eğitimine büyük önem verilmektedir. Amacımız, öğrencilerin İngilizceyi eğlenerek öğrenme süreçlerinde onlara rehberlik etmektir. Eğlenceli etkinlikler, dramalar, şarkılar ve hikayeler yoluyla konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini geliştirmeyi hedeflemekteyiz. Avrupa Dil Ödülü alan okulumuzda öğrencilerimiz Ana sınıfı, 1, 2, 3 ve 4. Sınıflarda haftada 10 saat İngilizce dersi görmektedirler.
Öğrencilerimizin İngilizce dersinde öğrendiklerini kalıcı hale getirmek ve pratik yapma imkanı sağlamak amacıyla “Atatown Kids” kurulmuştur. Öğrencilerimiz kasabamızda hem eğlenceli vakit geçiriyorlar hem de yurtdışına çıktıklarında, gerçek yaşamda ihtiyaçlarını karşılayabilmek için pratik çalışmalar yapıyorlar.
Okulumuzda akademik derslerin yanı sıra Eğlenceli Bilim, Marangoz Atölyesi,  Satranç, Drama, Kodlama, Halk Oyunları, Hareket Eğitimi Ritim Dans, Müzik vb, etkinlik faaliyetleri ile Sanat Etkinliği, Kitap Okuma Dinleme Güzel Konuşma ve Yazma gibi kültürel, eğitici faaliyetlerle çocuklarımız zevkli bir ortamda, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarırlar.
İletişim: 0 222 315 03 60-315 04 64
E-Posta Adresi: atayurt@atayurt.com