İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

İlkokul / Kayıt (2.,3. ve 4. sınıf )

Geleceğiniz İçin Doğru Adres, Atayurt İlkokulu

Bizleri tanımak için okulumuzu ziyaret ettiğinizde sizlere eğitim sistemimiz, hedeflerimiz, öğretim yöntemlerimiz ve çocuğumuz için gerekli olan zamanın nasıl kullanılacağı ve çocuğunuzun kazanımlarının neler olacağını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

Atayurt, IB Dünya Okulu olma yolunda azim ve kararlılıkla ilerlemektedir.

Atayurt İlkokulu; “Uluslararası Bakalorya (IB), İlk Yıllar Programı (PYP) Aday Okulu”olma ünvanını kazanmıştır. Okulumuz aldığı ve alacağı IB resmi sistem ve eğitimleriyle öğrencilerine Uluslararası standartlarda eğitim veren PYP Programını ilimizde ilk defa uygulayan okul olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Atayurt İlkokulunda öğrencilerin; sorgulayan, düşünen ve eleştirebilen, aynı zamanda insanların düşüncelerine ve tecrübelerine saygılı, farklılıklara duyarlı, insanlık değerlerinin bilincinde, yerel ve küresel konularda bilgili ve yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen bireyler olarak yetişmeleri hedeflenir.
Eğitim ve öğretim çalışmalarında sınıf öğretmenliği esastır. Başarının temelinde mutlak sevginin olduğu inancıyla çocukların bedeni, zihni ve sosyal alanlardaki yeteneklerine göre; onlara araştırma, proje geliştirme, bilimsel düşünme ve öğrenme yollarını kavratmaya, özgüven kazandırmaya çalışırlar.
Okulumuzda akademik derslerin yanı sıra Eğlenceli Bilim, Marangoz Atölyesi, Satranç, Drama, Kodlama, Halk Oyunları, Hareket Eğitimi Ritm Dans, Müzik vb etkinlik faaliyetleri ile Sanat Etkinliği, Kitap Okuma-Dinleme-Güzel Konuşma-Yazma gibi kültürel, eğitici faaliyetlerle çocuklarımız zevkli bir ortamda, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarırlar.
Okulumuzda yabancı dil eğitimine büyük önem verilmektedir. Amacımız, öğrencilerin İngilizceyi eğlenerek öğrenme süreçlerinde onlara rehberlik etmektir. Eğlenceli etkinlikler, dramalar, şarkılar ve hikayeler yoluyla konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini geliştirmeyi hedeflemekteyiz. Avrupa Dil Ödülü alan okulumuzda öğrencilerimiz ana sınıfı,  2. 3. ve 4. Sınıflarda toplam haftada 10 saat İngilizce dersi görmektedirler.
Öğrencilerimizin İngilizce dersinde öğrendiklerini kalıcı hale getirmek ve pratik yapma imkanı sağlamak amacıyla “Atatown Kids” kurulmuştur. Öğrencilerimiz kasabamızda hem eğlenceli vakit geçirmekte hem de yurtdışına çıktıklarında, gerçek yaşamda ihtiyaçlarını karşılayabilmek için pratik çalışmalar yapmaktadırlar.

Kayıt Tarihleri

  • 03 Ocak 2019 tarihinden, 15 Eylül 2019 tarihine kadar, hafta içi 09.00 - 18.00, cumartesi günleri 09.00 - 17.00 saatleri arasında, Okulumuz Halkla İlişkiler, Muhasebe ve Kayıt Birimine bizzat gelerek ya da telefon ile bilgi alınabilir.
  • 2, 3 ve 4. sınıflara kaydolmak üzere müracaat eden öğrenciler, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi Görevlisi ve sınıf öğretmenleriyle görüştürülür. Öğrenci kaydının uygun görülmesi halinde muhasebe işlemi yapılarak okul idaresi tarafından e-okul sisteminden nakli istenir.
  • 03 Ocak 2019 tarihinden itibaren avantajlı kayıt yaptırılabilir. Ara sınıflara çocuğunu kaydettirmek isteyen ailelere, erken kayıt döneminden yararlanabilecekleri tüm kolaylıklar sağlanmaktadır.

Atayurt Okullarında,
Eğitimimize dahil edilen sanat ve bilim ağırlıklı proje çalışmaları ile hedeflerimize daha çabuk ulaşmakta ve istenilen sonucu elde etmekteyiz. Çocuğun hayatının içindeki oyunu bir eğitim etkinliğine dönüştürmekte, yaparak, yaşayarak ve yerinde inceleyerek öğrenmeyi hızlandırmakta, aynı zamanda okul ile yaşamı birleştirmenin en güzel örneklerini vermekteyiz. Verilen eğitimler ile Türkçemizi doğru kullanmalarını, sevgi, saygı, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma kazanımlarını geliştirmelerini sağlıyoruz. Atatürkçü, çağdaş, yenilikçi, bilimsel ve aydın bir eğitim anlayışı ile çocuklarımızı geleceğe daha hızlı, güvenilir adımlarla hazırlıyor, hem ulusal hem de küresel düşünce yapısına sahip öğrenciler yetiştiriyoruz.
Eğitimin ilk ve en önemli basamağı olan 4 yıllık ilkokul programı ile sadece çocuklarımızın değil, ülkemiz geleceğinin de temellerinin oluştuğu bilinciyle hareket edilmektedir. Eğitim ve öğretim çalışmalarında PYP Koordinatörüyle birlikte zümre ve ekip çalışması yapılmaktadır. Öğretmenlerimiz, başarının temelinde mutlak sevginin olduğu inancıyla çocukların bedeni, zihni ve sosyal alanlardaki yeteneklerine göre; onlara araştırma, proje geliştirme, bilimsel düşünme ve öğrenme yollarını kavratmaya, özgüven kazandırmaya çalışırlar.

İletişim: 0 222 315 03 60 - 315 04 64
E-Posta Adresi: atayurt@atayurt.com