4.sınıflar Bursluluk ve Deneme Sınavı Başvurusu     8.sınıflar Bursluluk ve Deneme Sınavı Başvurusu    

İlkokul / Yabancı Dil Etkinlikler

4. SINIFLAR ANI KİTAPLARIMIZI OLUŞTURUYORUZ

4. sınıf öğrencileri İngilizce derslerinde öğrendikleri cümle yapılarını ve kelimelerini kullanarak, kendi sınıflarına ait anı kitaplarını oluşturdular. Her bir öğrenci kendi fotoğraflarının bulunduğu çalışmalarına kendileri ve aileleri hakkında İngilizce bilgileri yazdılar ve sınıfta çalışmalarını arkadaşlarına sundular. Yapılan çalışmaları bir araya getirdik ve sınıf kitaplığımıza koymak üzere anı kitaplarımızı oluşturduk.

4. SINIFLAR BESİN PİRAMİDİ OLUŞTURMA ETKİNLİĞİ

YAPARAK, YAŞAYARAK ÖĞRENİYORUZ 4. Sınıf öğrencilerimiz, “Yiyecekler ve İçecekler” konusunun öğrenildiği İngilizce dersi ünitesinde, besin piramidi oluşturma etkinliği ile öğrendikleri bilgileri uygulamaya döktüler. Kendilerinin araştırarak sorularının cevaplarını bulduğu ve kendi piramitlerini oluşturdukları bu etkinlikte, öğrenciler öğrendikleri bilgileri uygulamanın hazzını yaşarken; eğlenerek öğrenmenin de keyfini çıkardılar.

4. SINIFLAR HER BİRİMİZ FARKLI BİREYLER OLSAK DA, AYNI YAĞMUR ALTINDA ISLANIRIZ

4. sınıf öğrencilerimizle “Her birimiz farklı bireyler olsak da, aynı yağmur altında ıslanırız” konusu üzerinde İngilizce derslerimizde grup çalışması yaparak, hem öğrendik hem de eğlendik. Yaptığımız bu çalışmada, farklı gruplar halinde araştırmalarımızı yaparak, topladığımız bilgileri bir bütün haline getirdik ve arkadaşlarımıza sunduk. Yaptığımız bu çalışmada öğrenciler farklı yaşam biçimlerini keşfetmekten oldukça keyif aldılar.

CAMBRIDGE SINAV SONUÇLARI BELLİ OLDU

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının sonunda Cambridge Starters sınavına giren öğrencilerimizin sınav sonuçları belli oldu. Tüm öğrencilerin harika başarılar elde ettiği bu sınav sonucunda, okulumuz ülke çapında “En başarılı ilk 50 okul” arasına girerek ödüllendirilmeyi hak etti. Okulumuz tarafından hazırlanan hediyeler ile birlikte sınav sonuç sertifikaları okul müdürümüz sayın Baki Cangür, İngilizce Bölüm Başkanı Melike Öğüt ve İngilizce Öğretmeni Merve Yaktuğ tarafından verilen öğrenciler, başarılı bir sınavı daha arkalarında bırakmanın mutluluğunu yaşadılar.

2.SINIFLARIMIZLA PROJE SUNUMU

İngilizce dersimizde “Insect Colours” adlı okuma parçasını okuduktan sonra biz de konuyla ilgili projeler hazırladık. Farklı böcekler seçerek; renkleri, vücut özellikleri ve yapabildikleri hakkında araştırma yaptık. Bulduğumuz bilgiler ile ilgili cümleler kurduk. Proje sunumlarımızı yaparken çok eğlendik ve birçok böcek türü hakkında bilgi sahibi olduk.

3.SINIFLARIMIZLA DÜNYA MODELİ YAPTIK

İngilizce dersimizde, kıtaların adlarını ve Dünya üzerindeki yerlerini öğrendik. Maviye boyadığımız köpük tabaklarımız Dünya’mız oldu. Tabakların üzerine kıtaların resimlerini yapıştırarak küçük bir Dünya modeli yaptık. Bu modeller üzerinde yönleri de göstererek, doğu-batı-kuzey-güney kelimelerinin İngilizce karşılıklarını öğrendik.

KÜÇÜK FRANSIZCA ÖĞRETMENLERİNDEN ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNE FRANSIZCA SÜPRİZİ

6.sınıf öğrencileri sosyal sorumluluk dersi kapsamında anasınıfı öğrencilerine birer rozet tasarlayıp Fransızca şarkı ve oyunlarla hediyelerini sundular. Anadili çalışmalarının yanı sıra İngilizce eğitimi alan anasınıfı öğrencileri böylelikle Fransızcayı da tanımış olup eğlenceli vakit geçirdiler. Bu güzel etkinlik için öğrencilerimize, Fransızca öğretmenimize ve Anasınıfı öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

3. SINIFLAR KARIŞIK KELİMELER İÇİNDEN ÖĞRETMENİN SÖYLEDİĞİ CÜMLEYİ OLUŞTURMAYA ÇALIŞIRKEN ÇOK EĞLENDİ.
2.SINIF KAZANIMLARIMIZI UNUTMAYALIM DİYE GRUP ÇALIŞMALARIYLA EĞLENCELİ ŞEKİLDE TEKRAR ETTİK.
3. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZLE ÖĞRENDİKLERİMİZİ POWER POİNT SUNUMU ÜZERİNDE PEKİŞTİRDİK.
2.SINİFLAR İNGİLİZCE DERSİMİZDE OKULDA VE SINIFTA UYMAMİZ GEREKEN KURALLARI ÖĞRENDİK VE KENDİ EĞLENCELİ AFİŞLERİMİZİ TASARLADIK..KURALLARA UYALİM ,UYMAYANLARI UYARALIM..
1.SINIF İNGİLİZCE AUTUMN DAY ETKİNLİĞİ

Sonbahar günü etkinliğimizde, çocuklarımızla el baskısıyla sonbahar ağacı yaptık. Sonbahar renklerini kullanarak öğrendiğimiz konuları tekrar ettik.

1.SINIF İNGİLİZCE PYP ETKİNLİĞİ

Yaptığımız seçimlerin sağlığımızı nasıl etkilediği temalı çalışmamızda, sağlığımız için zararlı ve faydalı yiyeceklerin isimlerini öğrendik. Bu yiyecekleri resimleyip kestik ve panomuza yapıştırdık.