İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Ortaokul / Kayıt

Geleceğiniz İçin Doğru Adres Atayurt

Bizleri daha yakından tanımak için okulumuzu ziyaret ettiğinizde sizlere eğitim sistemimiz, hedeflerimiz, öğretim yöntemlerimiz ve çocuğumuz için gerekli olan zamanın nasıl kullanılacağı ve çocuğun kazanımlarının neler olacağını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.
5, 6, 7 ve 8. Sınıflar (Ortaokul)
5. Sınıflarımızda ders programlarımız “Yabancı Dil Ağırlıklı” eğitim öğretim modeline göre düzenlenmiş olup haftada 18 saat İngilizce dersi yapılmaktadır. Avrupa Dil Ödülü'nü de almaya hak kazanan okulumuzda yabancı dil öğretiminin işlevselliği açısından kendilerine özgü bir alanda eğitim öğretimini sürdürmektedirler. Öğrencilerimizin İngilizce dersinde öğrendiklerini kalıcı hale getirmek ve pratik yapma imkânı sağlamak amacıyla “Atatown” kurulmuştur. Öğrencilerimiz dil kasabamızda hem eğlenceli vakit geçiriyorlar hem de yurtdışına çıktıklarında, gerçek yaşamda ihtiyaçlarını karşılayabilmek için pratik çalışmalar yapıyorlar.
Ayrıca 6, 7 ve 8. Sınıflarımızda 2 ders saati Seçmeli Almanca veya Seçmeli Fransızca dersleri verilmektedir.
5, 6, 7 ve 8. Sınıflarımızda deneme sınavları belirgin bir takvim içerisinde yapılmaktadır. Deneme sınavları Lise Giriş Sınavlarına hazırlayıcı ve uyumlu bir şekilde yapılmaktadır. 8. Sınıflarımızda Lise Giriş Sınavları için özel önlemler alınmış olup, hızlandırma programları uygulanmaktadır.  Tüm sınavlar,  ortak olarak,  özel hazırlanmış sınav salonunda yapılmaktadır.
5, 6, 7 ve 8. Sınıflarımızda her sınıf düzeyinin ayrı rehber öğretmeni vardır. Rehber öğretmenlerimiz sınıf öğretmenleriyle iş birliği içerisinde öğrencilerin davranışları, akademik başarıları ve gelişimleri ile bire bir ilgilenmekte, gerekli önlemleri almakta ve yönlendirmektedirler.
Tüm sınıflarımızda akıllı tahta ve diğer teknolojik donanımlar mevcuttur. Bu yönüyle teknolojik gelişmelere önem vererek ARGE  çalışmalarıyla okulumuza kazandırılabilecek yenilikler de sürekli izlenmektedir. 
Bu amaçla müzik, yaratıcılık,robotik maker, bilim atölyelerinden oluşan “İnovasyon Merkezi” kurulmuştur. Öğrencilerimizi bu merkezle tüketen değil üreten bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.
18 Ocak 2019 tarihinden, 16 Eylül 2019 tarihine kadar, hafta içi 09.00 - 18.00, cumartesi günleri 09.00 - 17.00 saatleri arasında, Okulumuz Halkla İlişkiler ve Kayıt Birimine bizzat gelerek ya da telefon ile bilgi alınabilir.

  • 5, 6, 7 ve 8. Sınıflara kaydolmak isteyen öğrenciler önce kendi sınıflarının Psikolojik Danışmanıyla tanışır. Yapılan görüşmeden sonra öğrenci Akademik Değerlendirme Sınavına alınır. Sınav sonucunda öğrenci kayıt hakkı kazanmışsa veli bilgilendirilir ve Muhasebe Birimine yönlendirilir.
  • Ocak ayından itibaren avantajlı kayıt yaptırılabilir. Öğrencisini kaydettirmek isteyen ailelere, erken kayıt döneminden yararlanabilecekleri tüm kolaylıklar sağlanmaktadır.

Atayurt Ortaokulu’nda, sınıf öğretmenleri de öğrenci davranışları ve öğrencilerin akademik başarıları ile ilgilenirler. Konusunda uzman branş öğretmenleri, öğrencilerin konu eksikliklerine göre etüt ve ofis çalışmaları yaparlar. "En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır" ilkesinden hareket ederek bilim ve teknolojide gelişmiş ülkelerle yarışabilmenin yolu, ancak aynı şartlara ve imkânlara sahip olmakla mümkün olabileceğinin bilincinde olan okulumuz, her türlü yeniliği ve teknik donanımı okula kazandırmıştır. Eğitim ve öğretimde fark yaratan ve kaliteyi hedef seçmiş olan okulumuz Toplam Kalite Ödüllü ilk ve tek özel okul olma kazanımını eğitimin her kademesinde yaşama dönüştüren başarılı bir kurumdur. Hafta içi işlenen derslerin yanı sıra ofis ve etüt saatleri ile telafi programları uygulanmaktadır.
Lise giriş sınavlarına yönelik ders ve deneme sınavlarını gösteren yol haritaları, her öğretim yılı başında yapılan veli toplantıları ile velilerimize ulaştırılmaktadır. 
Biz eğitimciler, başarının temelinde sevginin paylaşıldığı, öğrenci–okul–aile işbirliğinin güçlü ve sağlıklı olduğu bir ortamda, çocuğa aidiyet duygusu kazandırmakla birlikte, onun öğrenme sürecinde ve gelişiminde çok yararlı sonuçları da beraberinde getireceğine inanıyoruz. Okulumuzda kaliteli eğitim-öğretim yapmak üzere, standartların üzerinde öğrenciler yetiştirmek için başarıya odaklanmış ve takım ruhuna inanmış, idealist bir eğitim kadrosu oluşturulmuş olup, "Eğitim ve öğretimde farklılık yaratan, değişimin odağı, saygın geleneği olan öncü bir okul olmak" vizyonumuzu gerçekleştirmek ve sürekliliğini sağlamak amacıyla tüm ekiple birlikte mükemmellik yolculuğuna çıkılmıştır. Hiçbir öğrenciyi feda etme lüksümüz yoktur. Her çocuk bir gelecektir ve ailesinin yaşam sebebidir. 
İletişim: 0 222 315 03 60-315 04 64
E-Posta Adresi: atayurt@atayurt.com