İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

ÖZGÜR PENCERE GENÇ KALEM ÖYKÜ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

07.06.2011

Okulumuz öğrencilerinden Neslihan KURUMLUER'in Türkiye ikincisi olduğu, Özgür Pencere Kültür Sanat ve Edebiyat Derneğinin Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile düzenlenmiş olan Özgür Pencere Genç ve Çocuk Kalem Öykü Yarışmasında ödül alan öğrenciler, okulumuzun ev sahipliğini yaptığı tören ile sahiplerini buldu.

 

Görkemli bir tören ile ödüllerini alan öğrenciler, Atayurt Okullarının böyle bir yarışmada yaptığı ev sahipliği için teşekkürlerini ilettiler. Ödül Törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Sayın Ahmet ATAÇ, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Taki ERSOY ve şube müdürleri ile Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü Öğretim üyeleri de katılmışlardır. Düzenlenen törene öykü yazarlarımızdan Ayşe YAMAÇ ve Pakize ÖZCAN, Özgür Pencere Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği adına katılmışlardır. Ayşe YAMAÇ, tören sırasında yapmış olduğu konuşmasında, "81 İlden 410 öykünün yarışmaya katıldığını ve bu öyküler arasında başarılı olan Genç ve Çocuk öykü yazarlarının, öykü yazmadaki başarılarının devamını dileyerek çağdaş ve Atatürkçü bir okul olan Özel Atayurt Eğitim Kurumlarının Kurucu ve Kurucu Temsilcisine edebiyata olan desteklerinden dolayı teşekkür etti." Tören bitiminde katılımcılarla birlikte Atayurt Okulları fotoğrafçılık kulübünün hazırladığı fotoğraf sergisi gezildi.

 

Türkiye Özgür Pencere Genç Kalem Ödülleri;

 

 

TÜRKİYE BİRİNCİSİ
"Yağmur Yağıyordu"
Göknur Kayır
Kayseri TED

TÜRKİYE İKİNCİSİ
"İlk ve Son Seans"
Neslihan Kurumluer
Eskişehir Özel Atayurt Anadolu Lisesi

TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ
"Resim"
Çağdaş İlke Kamiloğlu
İzmir Çiğli Milli Piyango Anadolu lisesi


ÖZGÜR PENCERE ÖZEL ÖDÜLÜ
"Hayatın Öznesi"
İlke Uysal
Manisa Bilim Sanat Lisesi

GÜLTEN DAYIOĞLU ÖZEL ÖDÜLÜ
"Köprü"
Tuğçe Nadiye Çakır
Kayseri TED

MUZAFFER İZGÜ ÖZEL ÖDÜLÜ
"İtirafın Son Durağı"
Dilber Eken Çatlı
Kayseri TED

GENÇLİK ÖZEL ÖDÜLÜ
"Kısmet Kurşunu"
İlhami Yasin Ördekçi
İzmir Işıklar Hava Lisesi





Türkiye Özgür Pencere Çocuk Kalem Ödülleri;

TÜRKİYE BİRİNCİSİ
Koleksiyoner
Gül Nihal Gümüşay
Ankara TED

TÜRKİYE İKİNCİSİ

Gün
Firdevs İdil Kurtulan
İstanbul VKV Özel Koç ilköğretim Okulu


TÜRKİYE İKİNCİSİ
Vakit Kalmadı
Bengisu Ateş
Antalya İstek Vakfı Antalya Yeditepe İlköğretim Okulu


TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ
“Fatmanın Hayatı”
Rozerin Ezgi Duman
Sakarya Özel Şahin İlköğretim Okulu

TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ
Ya Olmasaydı

Cansu Kazan
İstanbul TED

TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ
Sıradışı Bir Gün

Kerem Oktar
İstanbul VKV Özel Koç ilköğretim Okulu

 

ÖZGÜR PENCERE ÖZEL ÖDÜLÜ
Nasılsın Anne
Zeynep Deniz Koç
Ankara TED


MEHMET GÜLER ÖZEL ÖDÜLÜ
Benim Dünyam
Begüm Nil Kutluay
Antalya İstek Vakfı Yeditepe İlköğretim Okulu

PAKİZE ÖZCAN ÖZEL ÖDÜLÜ
Kopukluk
Genco Levi
İstanbul VKV Özel Koç ilköğretim Okulu





 

AYŞE YAMAÇ ÖZEL ÖDÜLÜ
Bir Çocuğun Dünyası
Bulut Asutay
İstanbul İstek Vakfı Acıbadem İlköğretim Okulu


ŞEBNEM SEMA TUNCEL ÖZEL ÖDÜLÜ
Önce Kırlangıçlar Gitti
Eren Öner
İstanbul Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu

NECDET NEYDİM ÖZEL ÖDÜLÜ
Bir Dünyalının Anıları
Fem Zeynep Ay
İstanbul Özel Marmara İlköğretim Okulu

 




 

MANSİYONLAR

 

 

 

 

Dut Ağacım
Burcu Bilgin
İstanbul Özel Marmara İlköğretim Okulu

Dünya, Barışı Kime Borçlu
Dağra İşal
İstanbul Özel Marmara İlköğretim Okulu


Mavi Hayaller
Gizem Nur Gür
Sakarya Özel Şahin İlköğretim Okulu


Okyanusun Küresel Rüyası
Hilal Oruç
Manisa Bilim Sanat Merkezi


Dostum Cesur
Kerem yörük
İzmir Misak-ı milli İlköğretim Okulu

Duygudan Son Tekrar
Hülya Kübra yıldırım
İstanbul Özel Bilfen İlköğretim Okulu

Bir Kış Günü
Zeynep Seval coşkun
İstanbul İstek Vakfı Acıbadem İlköğretim Okulu

Son Şans
Dilruba Çeliker
Ankara MEV İlköğretim Okulu





Tavanarası”
Bengü demirtaş
İstanbul Şişli Terakki Vakfı İlköğretim Okulu

Yengeç Avcıları
Sarpcan Bilgili
İstanbul Şişli Terakki Vakfı İlköğretim Okulu

Gerçek Annem
Ali Yağız Ayla
İstanbul Şişli Terakki Vakfı İlköğretim Okulu



 

Okul Gezisi
Gaye Aslan
İstanbul Özel Bilfen İlköğretim Okulu

Herşeye Rağmen
Melisa Tunaer
Bursa TED 
 

 

Matematik Sevgisi
İbrahim Üner
Bursa TED

Sürpriz
Alara Yıldırım
Bursa TED


Doğa Sevgisi
Cansu Demir
Antalya İstek Vakfı Yeditepe İlköğretim Okulu

Değişik Bir Olay
Aleyna Osmalıoğlu
Antalya İstek Vakfı Yeditepe İlköğretim Okulu

Gizemli Misafir
İlayda Tügen
İstanbul Doğa Koleji

“Bana İnan Anne”
Defne Seyhan
Başkent Üniversitesi Ayşe Abla İlköğretim Okulu

Merakımla Yol Almışken
Altay ünal
İstanbul Başkent Üniversitesi Ayşe Abla İlköğretim Okulu

Sokağımızın Sonu”
Eda Erdoğmuş
İstanbul VKV Özel Koç ilköğretim Okulu


“Doğu Rüzgarları
Alena Deniz Öncel
İstanbul Özel Marmara İlköğretim Okulu