Kurumsal / Genel Müdür

Atayurt Okulları olarak; 1995 yılı Eylül ayında çıktığımız Eğitim yolculuğunda çok büyük desteğini gördüğümüz paydaşlarımızın memnuniyetini en üst seviyede tutan, eğitim-öğretim faaliyetlerinde öğrenci odaklı bir sistemi benimseyerek, kaliteyi sürekli yukarı çekip mükemmelliği yakalamaya çalışan bir anlayış içinde olduk.

Çalışanların büyük bir heyecan içinde katılımı ve işbirliği sağlanarak geliştirdiği, verilere dayalı, yenilikçi, iyileştirmeye açık, rekabet gücü olan bir yönetim şeklini benimseyerek, kurumsal ve sosyal sorumluluğu olan, büyüyen bir marka olmak yolunda çok büyük mesafeler alan okulumuz, sürekli kendini yenileyen, engin bilgi birikimine sahip yönetici ve öğretmenlerimizle, ilimizde ve ülkemizde saygın bir konuma ulaşılmıştır.

Bugün 80.000 m2 lik bir kampüs alanı üzerinde, Eskişehir’in en köklü ve başarılı bir okulu olma özelliğini kamuoyu ile paylaşan ve birçok ilke imza atmayı başaran Atayurt Okulları her yıl büyük bir organizasyon gerçekleştirmiştir. Toplam Kalite Yönetiminde Yerel Kalite Başarı Ödülü alan okulumuz, üç yıl üst üste Uluslar Arası Satranç Festivali düzenlemiş olup, Dünya Satranç Şampiyonasını okulumuzda düzenleme hakkını elde etmiştir. Comenius programı çerçevesinde Avrupa Dil Ödülünü kazanan Atayurt aldığı çevre ödülünün ardından Temiz Okul, Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okul Projesi sertifikası, SSI (Scuba Schools International), Eko Okullar bayrağı, Mavi Gök Yeşil Yaprak Bayrağı ödüllerini de kazanmıştır. Ayrıca Eskişehir Valiliği ile birlikte, Türk Dünyası Kültür Başkenti Satranç Turnuvasını da gerçekleştiren okulumuz aynı zamanda "Sağlıklı Yaşam Okulu" olma özelliğini de sürdürmektedir.

4+4+4 eğitim sistemiyle birlikte ilk, orta ve lise binalarımız ayrılmıştır.
 Atayurt İlkokulu, kurucumuzun desteği, idareci ve öğretmenlerimizin çalışmalarıyla  “Uluslararası Bakalorya (IB), İlk Yıllar Programı (PYP) Okulu” olma ünvanını kazanmıştır.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında “Eskişehir’de Yılın Eğitim Kurumu Başarı Ödülü”nü alan Atayurt Okulları’nın başarılarının tesadüflerle değil sistemli ve planlı çalışması ile olduğunu kanıtlarcasına, bir ödül de İstanbul’dan geldi;

CRAZY Prodüksiyon Yapım ve Medya Organizasyon Hizmetleri Tic.Ltd.Şirketi tarafından 25 Mayıs 2022 tarihinde İstanbul Dedeman Oteli’nde gerçekleşen, 3. ULUSLAR ARASI KALİTE ÖDÜLLERİ Muhteşem Gala Organizasyonu’nda  “YILIN EN BAŞARILI GELİŞEN OKULU” ödülünü Annelerimiz ve şehitlerimiz adına almanın mutluluğunu ve onurunu yaşadık..
2023-2024 Eğitim Öğretim yılına muhteşem bir kadroyla, yeni bir heyecan,  azim ve kararlılıkla 1575 öğrenci, 150 Öğretmen ve 100 çalışanımızla eğitim yolculuğunu sürdürürken, geleceğimizi şekillendirecek öğrencilerimizi teknolojiye hakim, üretken, birer dünya vatandaşı olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla eğitim-öğretim alanındaki yenilikleri sürekli takip etmekte ve kurumumuza kazandırmaktayız.

Öğrencilerini; sadece sınavlara hazırlayan bir okul olmak yerine; 21.yy dünyasında yerini alacak, uluslararası standartlara uygun ve bireysel farklılıklara cevap verebilen bir okul olmak ve bunu sürdürebilmek için; araştıran, sorgulayan, eleştirel düşünen, başkalarının düşüncelerine ve tecrübelerine saygılı, farklılıklara duyarlı,sosyal, insanlık değerlerinin bilincinde, yerel ve küresel konularda bilgili ve yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen özgüvenli bireyler olarak yetişmelerini hedefliyoruz..  

Ülke düzeyinde birçok projeye de ev sahipliği yapan okulumuz sportif faaliyetlerde, ilimizde ve ülke düzeyinde çok başarılı sonuçlar elde ettiği gibi her yıl düzenli olarak, LGS ve YKS’de elde ettiği bireysel ve kitlesel başarılarla, istikrarlı, farklı ve sıra dışı bir okul olduğunu ispatlamıştır. Okulumuz öğrencilerinin elde ettiği başarıları www.atayurt.com adresimizden izleyebilirsiniz.

Kuruluşundan bugüne kadar Atayurt Anadolu/Fen Lisemizden mezun olan 2968 öğrencimizle bizler gelecekte toplum içinde başarılı roller üstlenecek gençlerimizi yetiştirmekten büyük onur ve mutluluk duymaktayız. Bugün bu gençlerin büyük bir kısmı ülkemizin en saygın üniversitelerinde okumakta ya da yüksekokulu bitirip iş hayatında başarılı görevler üstlenmiş bulunmaktadır.

Değerli velilerimiz, kuruluşunun 29. yılını gururla kutladığımız okulumuzda Atayurtlu olmanın onurunu taşıyan, kurum kültürüne sahip, kendi kurduğu sistemi başarıyla yürüten güçlü eğitim kadrosuyla, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu  Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünde  Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, çağdaş, disiplinli ve başarı odaklı bir okul olarak, devamlı büyüyen, teknolojiyi takip eden, gelişen ve yükselen istikrarlı çizgisinden asla ayrılmamıştır.
Sizler en büyük yatırımın geleceğe yani çocuklarımızın eğitimine yapılan yatırım olduğunu bilen, kuruma güven duyan, Atayurt ailesinin aidiyet duygusu yüksek olan birer üyesisiniz. Bize emanet ettiğiniz çocuklarınız, sevginin ve ilginin paylaşıldığı bir güven ortamı içinde ve emin ellerde şekillenmektedir.

Sevgili öğrenciler,
Ailelerinizle birlikte çıktığınız bu uzun soluklu yolculukta, gerek okul içinde gerek okulu bitirdikten sonra karşılaşacağınız her türlü durumda en büyük başvuru kaynağınız, okulunuzdan kazandığınız bilgi ve beceriler olacaktır. Çözümü bulduğunuz anda Atayurtlu olmaktan bir kez daha mutluluk duyacak ve geleceğinize yön veren bu yuvanızı ve öğretmenlerinizi hatırlayacaksınız ve her yıl bizler mezunlar gününde, bu sıcak yuvamızda sizleri hep bekliyor olacağız.

Atayurt’ta öğrenci olmak bir farklılıktır. Kişilik gelişiminiz açısından, yetenekleriniz doğrultusunda istediğiniz kulüp çalışmalarında, sosyal ve kültürel faaliyetlerde yer alabilmektesiniz. Burada sizleri anlayan ve sizlere değer veren, her türlü sorunlarınızla ilgilenen, yerine göre bir dost, bir arkadaş gibi davranan öğretmenlerinizle, sizleri  istikbale doğru hazırlayan güçlü bir ekip olarak sizlere sağlıklı, başarılı ve mutlu bir ders yılı diliyoruz.
Saygı ve sevgilerimizle.


Images

Hikmet ERTÜRK