Kurumsal / Genel Müdür

Atayurt Okulları olarak; 1995 yılı Eylül ayında çıktığımız Eğitim yolculuğunda çok büyük desteğini gördüğümüz paydaşlarımızın memnuniyetini dengeli biçimde en üst seviyede tutan, eğitim-öğretim faaliyetlerinde öğrenci odaklı bir sistemi benimseyerek, kaliteyi sürekli yukarı çekip mükemmelliği yakalamaya çalışan bir anlayış içinde olduk.

Çalışanların büyük bir heyecan içinde katılımı ve işbirliği sağlanarak geliştirildiği, verilere dayalı, yenilikçi, iyileştirmeye açık, rekabet gücü olan bir yönetim şeklini benimseyerek, kurumsal ve sosyal sorumluluğu olan, büyüyen bir marka olmak yolunda çok büyük mesafeler alan okulumuz, sürekli kendini yenileyen, engin bilgi birikimine sahip yönetici ve öğretmenlerimizle, ilimizde ve ülkemizde saygın bir konuma ulaşılmıştır.

Bugün 80.000 m2 lik bir kampüs alanı üzerinde, Eskişehir’in en köklü ve başarılı bir okulu olma özelliğini kamuoyu ile paylaşan ve birçok ilke imza atmayı başaran Atayurt Okulları her yıl büyük bir organizasyon gerçekleştirmiştir. Toplam Kalite Yönetiminde Yerel Kalite Başarı Ödülü alan okulumuz, üç yıl üst üste Uluslar Arası Satranç Festivali düzenlemiş olup, Dünya Satranç Şampiyonasını okulumuzda düzenleme hakkını elde etmiştir. Comenius programı çerçevesinde Avrupa Dil Ödülünü kazanan Atayurt aldığı çevre ödülünün ardından Temiz Okul, Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okul Projesi sertifikası, SSI (Scuba Schools International), Eko Okullar bayrağı, Mavi Gök Yeşil Yaprak Bayrağı ödüllerini de kazanmıştır. Ayrıca Eskişehir Valiliği ile birlikte, Türk Dünyası Kültür Başkenti Satranç Turnuvasını da gerçekleştiren okulumuz aynı zamanda "Sağlıklı Yaşam Okulu" olma özelliğini de sürdürmektedir.

Son olarak yepyeni bir binaya kavuşan Atayurt İlkokulu, kurucumuzun onayıyla, idareci ve öğretmenlerimizin çalışmalarıyla ; “Uluslararası Bakalorya (IB), İlk Yıllar Programı (PYP) Okulu” olma ünvanını kazanmıştır.

Okulumuz aldığı ve alacağı IB resmi sistem ve eğitimleriyle öğrencilerine Uluslararası standartlarda eğitim veren PYP Programını ilimizde ilk defa uygulayan okul olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında “Eskişehirde Yılın Eğitim Kurumu Başarı Ödülü”nü alan Atayurt Okulları’nın bu başarılarının tesadüflerle değil sistemli ve planlı çalışması ile olduğunu kanıtlarcasına, bir ödül de İstanbul’dan geldi;

CRAZY Prodüksiyon Yapım ve Medya Organizasyon Hizmetleri Tic.Ltd.Şirketi tarafından 25 Mayıs 2022 tarihinde İstanbul Dedeman Oteli’nde gerçekleşen,            3. ULUSLAR ARASI KALİTE ÖDÜLLERİ Muhteşem Gala Organizasyonu’nda  “YILIN EN BAŞARILI GELİŞEN OKULU” ödülünü Annelerimiz adına almanın mutluluğunu ve onurunu yaşadık..
2022-2023 Öğretim yılına muhteşem bir kadroyla, yeni bir şevk ve heyecan, azim ve kararlılıkla 1620 öğrenci, 156 Öğretmen ve 250 çalışanımızla eğitim yolculuğuna başlarken, geleceğimizi şekillendirecek öğrencilerimizi çağdaş normlarda, teknolojiye hakim, üretken, birer dünya vatandaşı olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla eğitim-öğretim alanındaki yenilikleri sürekli takip etmekte ve kurumumuza kazandırmaktayız.

Atayurt Okullarında öğrencilerin; sorgulayan, düşünen ve eleştirebilen, aynı zamanda insanların düşüncelerine ve tecrübelerine saygılı, farklılıklara duyarlı, insanlık değerlerinin bilincinde, yerel ve küresel konularda bilgili ve yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen bireyler olarak yetişmeleri hedefliyoruz.
Ülke düzeyinde birçok projeye de ev sahipliği yapan okulumuz sportif faaliyetlerde, ilimizde ve ülke düzeyinde çok başarılı sonuçlar elde ettiği gibi her yıl düzenli olarak, LGS ve YKS’de elde ettiği bireysel ve kitlesel başarılarla, istikrarlı, farklı ve sıra dışı bir okul olduğunu ispatlamıştır. Okulumuz öğrencilerinin elde ettiği başarıları www.atayurt.com adresimizden izleyebilirsiniz.

Kuruluşundan bugüne kadar Atayurt Anadolu/Fen Lisemizden mezun olan 2792 öğrencimizle bizler gelecekte toplum içinde başarılı roller üstlenecek gençlerimizi yetiştirmekten büyük onur ve mutluluk duymaktayız. Bugün bu gençlerin büyük bir kısmı ülkemizin en saygın üniversitelerinde okumakta ya da yüksekokulu bitirip iş hayatında başarılı görevler üstlenmiş bulunmaktadır.

Değerli velilerimiz, kuruluşunun 28. yılını gururla kutladığımız okulumuzda Atayurtlu olmanın onurunu taşıyan, kurum kültürüne sahip, kendi kurduğu sistemi başarıyla yürüten güçlü eğitim kadrosuyla, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve Cumhuriyet değerlerine bağlı, çağdaş, disiplinli ve başarı odaklı bir okul olarak, devamlı büyüyen, teknolojiyi takip eden, gelişen ve yükselen istikrarlı çizgisinden asla ayrılmamıştır.
Sizler en büyük yatırımın geleceğe yani çocuklarımızın eğitimine yapılan yatırım olduğunu bilen, kuruma güven duyan, Atayurt ailesinin aidiyet duygusu yüksek olan birer üyesisiniz. Bize emanet ettiğiniz çocuklarınız, sevginin ve ilginin paylaşıldığı bir ortam içinde eğitim kalitesi oldukça yüksek, özgüveni gelişmiş bireyler olarak, çağın gereklerine uygun, güven ortamı içinde ve emin ellerde şekillenmektedir.

Sevgili öğrenciler

Ailelerinizle birlikte çıktığınız bu uzun soluklu yolculukta, gerek okul içinde gerek okulu bitirdikten sonra karşılaşacağınız her türlü durumda en büyük başvuru kaynağınız, okulunuzdan öğrendiğiniz bilgi ve beceriler olacaktır. Çözümü bulduğunuz anda Atayurtlu olmaktan bir kez daha mutluluk duyacak ve geleceğinize yön veren bu yuvanızı ve öğretmenlerinizi hatırlayacaksınız ve her yıl bizler mezunlar gününde, biraz daha ağarmış saçlarımızla bu sıcak yuvamızda sizleri hep bekliyor olacağız.
Atayurt’ta öğrenci olmak bir farklılıktır, bir güzelliktir. Sizler bu okulda öğretmenlerinizle çok rahat diyalog kurabilmektesiniz. Kişilik gelişiminiz açısından, yetenekleriniz doğrultusunda istediğiniz kulüp çalışmalarında sosyal ve kültürel faaliyetlerde yer alabilmektesiniz.

Burada sizleri anlayan ve sizlere değer veren, saygı-sevgi çerçevesinde her türlü sorunlarınızla ilgilenen, yerine göre bir dost, bir sırdaş, bir arkadaş gibi davranan öğretmenlerinizle geleceğe doğru koşarken hepinize sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yaşam diliyorum. Saygı ve sevgilerimle.


Images

Hikmet ERTÜRK