Kurumsal / Kurucu Temsilcisi

Eylül 1995'te Bursa yolu üzerinde hizmete açtığımız Atayurt Okulları bugün ulaştığı noktada, öğrencileri, çalışanları, eğitimcileri ve 2000'e yaklaşan mezunları ile büyük bir ailedir. Atayurt Koleji'nin açılışında verilen kararların bir bir gerçekleştiğini ve güzel sonuçlara ulaşıldığını görmenin mutluluğu içindeyiz.

Bugün bölgemizin ve ülkemizin en güzel okullarından birisi olup; çağdaş, güvenli, disiplinli, saygı duyulan, akademik, sosyal, kültürel ve sportif anlamda büyük başarılara imza atan, büyük hedefleri olan ve hedeflerine ulaşmada ekip çalışmasının en güzel örneklerini sergileyen ve çocuklarının geleceğini düşünen ailelerin hayallerini süsleyen okulumuzla gurur duyuyorum.

Amacımız, öğrencilerimize bilgiye ulaşabilme yollarını öğretmek; dilimizi en iyi şekilde kullanabilme becerisi kazandırmaktır. Ayrıca ülkemizde ve dünyada başarılı olabilmelerini sağlamak için en az bir yabancı dili, bulundukları sınıf düzeyinde çok iyi öğretmenin yanı sıra, ikinci yabancı dili de etkin kullanabilme becerisi kazandırmayı hedefliyoruz.

Öğrencilerin değerlendirilmesinde yeteneklerini, ilgilerini, farklılıklarını ve bireysel gelişimlerini göz önünde bulundurmaktayız. İçinde bulunduğumuz bilgi çağında öğrencilere bilimsel düşünce ve inceleme, araştırma yapma bilincini kazandırıp yeni buluşlara ilgi duyan her öğrencinin bir proje çalışmasına katılmasını sağlamak, kendine güvenen, yaratıcı, sorumluluk sahibi,her yönüyle güçlü yetişmiş, bilgi edinme yollarını ve bilgiyi kullanma yöntemlerini bilen ve düzenli çalışma alışkanlığı kazandırılmış öğrenciler yetiştirmekteyiz. Öğrencilerimizin, ulusal değerleri evrensel değerlerle bütünleştirerek, Atatürk ilkelerini özümsemelerini sağlamak, bu ilke ve değerleri yaşama ve yaşatma bilinci kazandırmak temel düşüncemizdir.

Büyük Atatürk'ün; "Zafer, Zafer Benimdir" diyebilenindir. Başarı ise, "Başaracağım" diye başlayarak sonunda "Başardım" diyebilenindir.. sözlerini yaşama geçiren, sevginin paylaşıldığı ve tüm paydaşların mutlu olduğu büyük bir ailedir ATAYURT. Bu ailenin bir çalışanı olmaktan dolayı gurur duyduğumu belirtmek isterim.

Saygılarımla

Images

Ahmet YALÇIN