İLKOKUL TANITIM FİLMİ     
 ONLINE BİLGİLENDİRME ve BAŞVURU FORMU 

• 2020 YKS’DE ATAYURT’TAN BÜYÜK BAŞARI • ATAYURT OKULLARI ESKİŞEHİR’DE “BENİM OKULUM TEMİZ” BELGESİNİ, ALAN “İLK” OKUL OLDU • YÜZ YÜZE EĞİTİM SÜRECİNDE ALINAN TEDBİRLER • LİDERLERİN OKULU ATAYURT ANADOLU VE FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ BAŞARIYA DOYMUYOR • AGGZ ONLİNE ZİRVE BAŞARIYLA TAMAMLANDI! • ATAYURTLU GENÇLER DÜNYA ÜNİVERSİTELERİNDE • HİPPO ULUSLARARASI İNGİLİZCE DİL SINAVINDA BÜYÜK BAŞARI • ATAYURT OKULLARI BİRİNCİ SINIFLAR ROBOBİLİM ŞENLİĞİMİZ • ATAYURT’LU GENÇ DİPLOMATLAR ONLİNE MİNİ KONFERANS İLE MEZUNLARLA BULUŞTULAR • AGGZ ONLİNE MİNİ ZİRVE BAŞARIYLA TAMAMLANDI! • ONLİNE EĞİTİMDE KÜTÜPHANE HAFTASI • ATAYURT OKUL AİLE BİRLİĞİN’DEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK • COVİD-19 GÜNLERİNDE EBEVEYN OLMAK • HARUN CAN İLE BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ • ATAYURTLU GENÇ DİPLOMATLAR HARVARD ÜNİVERSİTESİ MUN KONFERANSI’NDA • ATAYURT’TAN KING’S COLLEGE LONDON’A • ATAYURTLU GENÇLERDEN MUHTEŞEM SONUÇ • MUHTEŞEM BİLİM ŞENLİĞİ • ATAYURTLU İPEK MATEMATİKTE DÜNYA ŞAMPİYONU • BAŞARI KÜRSÜSÜ BAŞARI İÇİN TER DÖKENLERİNDİR • ATAYURT ANADOLU & FEN LİSESİ HARVARD MODEL MUN KONFERANSINDA • MASA TENİSÇİLERDEN YİNE ÇİFTE KUPA • ÖZEL ATAYURT ANADOLU VE FEN LİSESİ Y-MUN’DA • ÜNLÜ SİNEMA VE TİYATRO OYUNCUSU ALTAN ERKEKLİ ATAYURT'TA • ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ BİLİMİN KALBİ’’CERN’’DE • ATAYURT OKULLARI TEDx İSTANBUL’DA • 2018 YKS’DE ATAYURT’TAN BÜYÜK BAŞARI • 14. BİLİM TEMELLİ BİLGİ OLİMPİYATLARINDA ATAYURT DÜNYA ŞAMPİYONU • MUHTEŞEM BİLİM ŞENLİĞİ • 14. BİLİM TEMELLİ BİLGİ OLİMPİYATLARINDA ATAYURT DÜNYA ŞAMPİYONU

Kurumsal / Tarihçemiz

Eskişehir milletvekillerinden Muammer Fevzi YALÇIN tarafından 18 Eylül 1995 tarihinde kurulan Özel Atayurt Okulları; Eskişehir Bursa yolu 10.km.sinde yemyeşil, havadar bir ortam içerisinde M.E.B Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak 15 dönümlük bir arazi üzerinde hizmete açılmıştır.

1995–1996 Öğretim yılı başında iki katlı binada açılan okulumuzun ilkokul bölümünde 48, kolejimizin ortaokul hazırlık bölümünde 22 öğrenci olmak üzere toplam 70 öğrenci ile Eğitim-Öğretime başlamıştır. Seçkin bir eğitim kadrosu ile hizmet veren okulumuza olan talep sürekli artış gösterdiğinden aynı yerleşke alanında, içinde laboratuarların da yer aldığı 2001 yılında Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin yararlanacağı modern bir lise binası ve standartlara uygun bir spor salonu yapılmıştır. Atayurt Okullarının hem kendini yenileme hem de ihtiyaca cevap verme açısından içinde atölyeler, fen laboratuarı, anasınıfları ve konferans salonu bulunan iki katlı Atayurt Kültür Merkezi(A Blok) binası da 11 Ocak 2011 tarihinde hizmete sunulmuştur.

12 yıllık zorunlu eğitime yönelik ve 4+4+4 eğitim uygulamasında sıkıntı yaşamamak için Atayurt Kültür Merkezi Binasına ek olarak yeni bir bina (B Blok) yapılarak, 2012-2013 Öğretim yılı başında hizmete sokulmuştur. Aynı yıl Öğrenci sayımızın 1240’a ulaşmasıyla, okulumuzun vizyonuna, eğitim ruhuna ve işlevine uygun bir şekilde öğrencilerimizin daha kaliteli zaman geçirebilecekleri, içinde tenis kortu, basketbol, futbol, voleybol sahalarının ve hobi bahçesinin bulunduğu 6 dönüm arazi daha kazandırılarak yeni bir spor kompleksi hizmete sunulmuştur.

Atayurt Ortaokulu 8. Sınıf mezunlarıyla liseye geçiş sınavlarında (TEOG) aldığı başarılı sonuçlarla il düzeyinde sürekli ilk iki dereceyi elde etmiş olup, her yıl Türkiye’de en başarılı ilk 100 okul arasına girmeyi başarmıştır.

Atayurt Anadolu Lisesinden bugüne kadar1360, Atayurt Fen Lisesi’nden 313 olmak üzere toplam 1673 öğrenci mezun olmuştur. Atayurt Anadolu Lisesi ÖSS’de 2001-2002, 2002-2003 Öğretim yıllarında kendi türünde Türkiye Birincisi olmuştur.

Eğitim öğretimde sürekli artan bir başarı grafiği gösteren okulumuzda yoğun istek üzerine, 2002–2003 öğretim yılı başında Fen Lisesi bölümü açılmıştır. 2002–2003 öğretim yılı başından itibaren Özel Atayurt Fen Lisesi'ne Orta Öğretim Kurumlar Sınavı sonucu aldıkları puana göre öğrenci alınmaya başlanmıştır. Atayurt Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerimiz ÖSS sonuçlarına göre bireysel ve kitlesel başarılar elde etmektedirler. Bkz.( www.atayurt.com / Başarılar )

2015–2016 Eğitim - Öğretim yılı başı itibariyle okulumuzda 140 öğretmen ve usta öğretici görev yapmaktadır. Öğrenci bazında İlkokul’da 443, Ortaokul’da 430, Fen Lisesi'nde 208, Anadolu Lisesi’nde 399 öğrenci olmak üzere toplam 1480 öğrenciye eğitim-öğretim hizmeti verilmektedir.

Kurumsal Başarılar:

Atayurt Okulları; eğitim-öğretim, sosyal-kültürel ve sportif faaliyetlerde ilimizdeki okullar arasında ilk sıralarda yer aldığı gibi ülke çapında da büyük başarılarla sesini duyurmaktadır. Bu başarının temelinde kaliteli ve seçkin bir eğitim kadrosunun Toplam Kalite Yönetimini temel prensip edinmiş, tutarlı, sorumluluklarını bilen çalışma ruhuyla ve iç disipliniyle dinamik ve idealist bir ekibe sahip olmasının büyük rolü vardır.

Çalışma ekibimizle 5 yıllık bir hedefin ardından, 04 Ekim 2005 tarihinde KalDer ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2.Eskişehir Eğitim Kurumları Kalite Ödülü ve Kalite Sempozyumunda Özel Atayurt Okulları olarak YEREL KALİTE BAŞARI ÖDÜLܒnü (IFQM) aldık.

2006 yılında Avrupa Dil Ödülü’nü almaya hak kazanan Atayurt Koleji'ne ödül ve sertifikası, 19 Aralık 2006 tarihinde dönemin Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Sayın Mehmet Ali Şahin tarafından verilmiştir. (Türkiye’de ilk orta dereceli okul olarak alınan ödüldür.)

Okulumuz Yabancı Dil Bölümü, Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerle birlikte, 2006 yılından bu yana, Hayat Boyu Öğrenme Programlarıyla (Comenius) projeler üreterek öğrenci ve öğretmenlerimizin yurt dışında okulumuzu ve ülkemizi başarıyla temsil etmesini sağlamaktadırlar.

Okulumuz satranç alanında ISCU üyesi olup, 2002, 2003 ve 2004 yıllarında Avrupa Okulda Satranç Turnuvaları ile 2005 yılında da Anadolu Üniversitesi ile birlikte Dünya Satranç Şampiyonası düzenleyerek bir çeşit kültür elçiliği görevini başarıyla sürdürmüştür.

Eskişehir’in 2013 yılında Türk Dünyası Başkenti olması nedeniyle il bünyesinde düzenlenen etkinliklere katkıda bulunmak amacıyla hazırladığımız proje Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı tarafından kabul edilmiş olup, Eskişehir Valiliği’nin desteğiyle 18-22 Kasım 2013 tarihinde 10 ülkeden misafir öğrencilerin katıldığı “ Uluslararası Türk Dünyası Satranç Festivali” düzenlenmiştir.

07 Mart 2007 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün okullarda ortaklaşa yürüttüğü ' BEYAZ BAYRAK VE SERTİFİKA' ödülünü almıştır. Aynı ödül her iki yılda bir denetim sonucu yenilenmektedir.

2009-2010 Öğretim yılı başından itibaren okulumuzda Eko-Okullar Projesi çerçevesinde çalışmalara başlanmış olup, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin denetimleri sonucu proje kapsamında aşağıdaki başarılar elde edilmiştir.

03 Haziran 2010 tarihinde “MAVİ GÖK, YEŞİL YAPRAK” sertifikası alınmıştır.

30 Nisan 2010 tarihinden bu yana öğrenci, veli ve personelimizin katılımıyla Ankara, Kütahya ve Seyitgazi yolu üzerinde her yıl 2000 fidan dikilerek ATAYURT OKULLARI HATIRA ORMANI oluşturulmaktadır.

Atayurt Okulları Yabancı Diller Kulübü, (Kitaptan Ağaca Projesi ile) Okulların tüm Dünyada yapılan ağaçlandırılma çalışmalarına yaptığı katkıdan dolayı, ENO (Environment Online) 2012 Sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Okulumuz İngilizcede, “Oxford Reading Tree” Programının uygulanmasında elde ettiği başarılı sonuçlardan dolayı Oxford Kalite Başarı Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Atayurt Okulları Eko-Okullar Projesi çalışmaları ile 28 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul’da yapılan törenle YEŞİL BAYRAK ÖDÜLܒnü almıştır.

Çevreci çalışmaları kapsamında İzcilik Kulübü önderliğinde “Mavi Plastik Kapak” toplama kampanyası ile Eskişehir Engelliler Derneğine 21 adet tekerlekli sandalye hediye etmiştir.

Okulumuzda 5 yıldır yürütülmekte olan Sağlıklı Yaşam Okulu Projemizle, proje ortağımız olan Acıbadem Hastanesi’nden destek alarak öğrencilerimizin, velilerimizin ve personelimizin bilgilendirilmeleri sağlanmaktadır. Olumlu çalışmalarımız sonucunda 03.07.2012 tarihinde “Beslenme Dostu Okul” Projesi sertifikasını aldık. Daha sonra bu projeyi genişleterek; “Yiyeceğim kadar alıyorum, aldığımı tüketiyorum, Kalbimi Seviyorum, Sağlıklı Beslenme, Obezite ile mücadele, Diş Sağlığı, Temizlik Elde Başlar” çalışmalarını her sabah bahçede yaptığımız toplu spor faaliyetiyle pekiştirerek öğrencilerimizin okulda mutlu ve sağlıklı bir şekilde güne başlamalarını sağlıyoruz.

Öğrenci kulüpleri ve sosyal sorumluluk projeleri;

Okulumuzdaki öğrenci kulüpleri, “Her kulüp en az bir proje, her proje bir toplum hizmeti” sloganı ile çalışmakta olup, İlkokulda 14, Ortaokulda 15, Lisede 12 adet öğrenci kulübü görevlerini başarıyla sürdürmektedir. Okul içi, yerel, ulusal ve uluslararası yarışmalar bu kulüplerin kapsamında yapılmaktadır.

Mayıs-2011’de 7.Uluslararası Bilim Olimpiyatları’nda Matematik ve Biyoloji Dallarında Atayurt Fen Lisesi’nde 9. Sınıflardan iki öğrencimiz Dünya Birincisi olmuştur.

Atayurt İlköğretim Okulu, Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, 2011-2012 Öğretim yılında da Uluslararası Bilim Temelli Olimpiyat Yarışmalarında birçok branşta Türkiye ve Dünya dereceleri elde ettiler.

Dil Kulübümüz sırasıyla, Almanya, Polonya ve Türkiye’de, Uluslar arası suç mahkemeleri modeli “RCMICC 2012” tartışma programına katılmıştır. Ayrıca öğrencilerimiz İngilizce kısa film senaryosu “SİSTER’S SUCCESS” i yazıp oynamışlardır.

Matematik Kulübümüz okulda matematik ligi düzenlemekte olup, katıldığı UNICEF DÜNYA MATEMATİK OYUNLARI’nda 970 Puan alarak yüksek bir skor elde etmiştir. Ayrıca aynı kulübümüz, AMC-10 Olimpiyatlarına katılmıştır. Atayurt Anadolu-Fen Lisesi Matematik Takımımız Mayıs 2012 ve 2013’te Atlantic-Pacific Matematik Ligi’nde Dünya Şampiyonu olmuştur. Ayrıca Atayurt Ortaokulu ABD Atlantik Pacifik Matematik Ligi’nde Takımımız üç yıl üst üste Dünya birincisi olmuştur. Bilgi Temelli Bilim Olimpiyatlarında Anadolu Fen Lisesi Öğrencilerimiz (İngilizce, Almanca, Matematik, Türkçe, Coğrafya) alanlarında birçok Dünya Dereceleri elde ettiler. Bkz.( www.atayurt.com)

Sosyal Bilimler Kulübü ilimize göç temasını işlemekte olup, Kültür Edebiyat ve Sanat Kulübü Genç Kalem Öykü yarışmaları’ na katılmış ve üç öğrencimiz ödül almıştır. Ayrıca AB öykü yarışması il derecesi elde etmişlerdir. Kültür Edebiyat ve Sanat Kulübü yıl içinde okulumuz bünyesinde, Şiir Dinletileri ve Münazara Ligleri düzenlemektedir. Lise Tiyatro Kulübümüz her yıl çocuk oyunlarını ilkokul öğrencilerimize oynamaktadır.

Felsefe Kulübümüz her yıl okulda Felsefe günleri düzenleyerek, öğretmen ve öğrencilerin rol aldığı anlamlı bir oyun sergilemektedir.

Lise ve Ortaokul Bölümümüzde İngilizce Kulübü öğretmen ve öğrencilerinin senaryosunu kendilerinin oluşturduğu ve yine kendilerinin oyuncu olarak rol aldıkları Türkçe alt yazılı kısa metrajlı İngilizce film çekimi yapılmaktadır.

Atayurt Anadolu-Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları Fizik, Kimya ve Biyoloji alanlarındaki projelerden oluşan Bilim Proje Şenliği her yıl geleneksel olarak yapılmaktadır. Bu projeye Anadolu ve Osmangazi Üniversiteleri Fen Edebiyat Fakülteleri öğrencileri de projeleri ile şenliğimizi desteklemektedirler.

Atayurt Okulları Spor Kulübü, başta basketbol olmak üzere, atletizm, masa tenisi, badminton, satranç ve yüzme dallarında her yıl sayısız madalya ve kupayı müzesine taşımakta olup, bu alanda 250 lisanslı sporcusu bulunmaktadır.

Atayurt Anadolu /Fen Lisesi müzik topluluğu 2013-2014 Eğitim öğretim yılında Vodafone Freezone Müzik Yarışmasında BESTE DALINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ olmuştur.

Atayurt okullarının ve ülkemizin gurur kaynağı Milli Atletimiz SÜLEYMAN BEKMEZCİ, 1500m’Türkiye şampiyonu ve Avrupa 2. Oldu. Yine Atletizmde Lise öğrencimiz Ramazan Barbaros, Türkiye ve Avrupa derecelerinin yanında Haziran 2015’te Çin’de yapılan Liseler arası atletizm yarışmalarında Dünya 1. Ve Pınar Demirtaş Dünya 2. Oldular. Haziran 2015’te Gülsena KARAKUYULU adlı öğrencimiz Tekwando dalında Yıldız gençler kategorisinde Avrupa Şampiyonu olmuştur.

Atayurt Okulları sosyal sorumluluk kapsamında milli ve manevi değerlerine bağlı öğrencilerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla öğrenci kulüpleri aracılığıyla tiyatro oyunları sergilemekte ve tarihi yerlere geziler düzenlemektedirler.

İlkokul-Ortaokul kulüplerinin Sosyal sorumluluk projelerinden bazılarının faaliyetlerinden örnekler:

 • İngilizce kulübünün “GLOBAL SİNG-ALONG” müzikli- İngilizce CD çalışması Dünya 4.lüğü ,
 • Fen Bilimleri Kulübü ile Bilişim Teknolojileri Kulübü’nün ortak çalışması ile 9.FİRST LEGO LİGİ (FLL) yarışmalarına katılım,
 • Kültür Edebiyat Kulübü’nün faaliyeti, Çocuk Kalem Öykü Yarışmalarında mansiyon ödülü,
 • Dostum Hayvanlar resim yarışması il 1.liği,
 • Almanca Dil Kulübü’nün Wittmund–Dostluk köprüsü ve Kardeşlik Köprüsü
 • Doğu Anadolu’da bir okula kitap ve oyuncak desteği,
 • Güneydoğu Anadolu’da bir okula 500 öğrencilik öğrenci kıyafeti desteği,
 • Huzur evi ziyaretleri,
 • Engelli kardeş dostu,
 • Küçüklere su deneyleri,
 • Atıktan sergiye geri dönüşüm projesi,
 • Yurt dışı kültür festivallerine katılım, (Halk Oyunları, Vurmalı Çalgılar, Dans yarışmaları)
 • Sporumu yaparım güne canlı başlarım.
 • 2012-2013 öğretim yılı içinde Dans-Müzik-Dil Kulübümüzün öğrencileri Berlin Çocuk Festivali’ne katılmıştır.
 • Lise öğretmen ve Öğrencilerimizden oluşan MUN(Model United National) Kulübü Birleşmiş Milletler modelinde ülkemizi defalarca temsil etmiştir.
 • TÜBİTAK tarafından Ortaöğretim öğrencileri arasında her yıl düzenlenen proje yarışmasında 2013 yılında BİYOLOJİ ve TARİH alanlarında iki projemiz bölgesel değerlendirmeye ve sergilenmeye hak kazanmıştır.
 • Dalış Kulübü, Uluslararası Dalış Eğitim sistemi SSI ( Scuba Schools Internatınal ISO 28401-1 to -3 Scuba Diver ) standartlarında teorik ve pratik eğitimlerini tamamlamak üzere her yıl öğrencileri Kaş, Kemer, Ayvalık, Fethiye gibi dalış merkezlerine götürmektedir.

Ayrıca Atayurt Okullarının her yıl Öğretmen, öğrenci ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen Cumhuriyet Şenliği, Kostüm Günü, Başöğretmen Atatürk Satranç Şenliği, Sokak Oyunları Şenliği, Anı Yarışması gibi gelenekselleşen projelerimize devam edilmektedir. Kulüp çalışmaları ile öğrencilerimiz sosyal sorumlulukla birlikte geniş ufuklar kazanmakta, entellektüel kimlik, sosyal insan olma, kendini fark edebilme ve anlatabilme, dünyayı takip edebilme becerilerini geliştirme yanında dünya çocukları ile yarışma fırsatı elde etmektedirler.

TBMM’nin açılışının 88. yıldönümü olan 23 Nisan 2008 tarihinde, Dünya üzerindeki Türk topluluklarının bulunduğu ülkelerden ve Türk Cumhuriyetlerinden davet edilen öğrenci toplulukları ile Anıtkabir ve TBMM ziyaretleri yapılmıştır.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Başöğretmen Atatürk'ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık yolunda en mükemmel şekilde yetiştirilmeleri için, gerekli olan akademik bilgi, sosyal okul olma ve yabancı dil edinme ile ilgili tüm düzenlemeler yerinde ve zamanında yapılmakta olup, seçkin eğitim-öğretim kadrosu ile lider okulumuzda geleceğin lider insanları yetiştirilmektedir.

Atayurt Okullarının bireyleri olarak hepimiz sorumluluklarımızı yerine getirirken, asla aklımızdan çıkarmadığımız Büyük Atatürk’ün, “Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar” sözünü asla göz ardı etmiyoruz.