Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

HER AY YENİ BİR PROJE İLE YÜREKLERE DOKUNUYORUZ

Atayurt Okulları Ortaokul Okul Aile Birliği her ay bir proje ile birçok yüreğe dokunuyor. Ortaokul Okul Aile Birliği öncülüğünde Kasım ayında başlayan projeler; zihinsel engelli yetişkin bayanları, otistik çocukları ziyaret ettiler, kelebek hastalığı ile mücadele eden miniklere yardıma koştular. Ayrıca yardıma muhtaç olan aileleri tespit ederek onları da unutmadılar.

Images

ATA TALKs "FARKINDALIK" KONFERANSINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Jr. MBA programımız kapsamında oluşturduğumuz Ata Talks Kulübü öğrencileri “Farkındalık” konulu ikinci konferansını gerçekleştirdi. Konferansa konuşmacıların seçilmesi ve davet edilmesinden afişlerin hazırlanmasına kadar bütün hazırlıklar kulüp öğrencileri tarafından yapıldı.

Images

ATAYURT’TA İNGİLİZCE TİYATRO

Özel Atayurt İlkokulu öğrencileri 19 Nisan Perşembe günü seviyelerine uygun interaktif bir oyun olan ‘Clean Clean with Green’ İngilizce tiyatro oyunu gösteriminde keyifli anlar yaşadılar.

Images

KİTAP HEDİYE ETME GÜNÜ

Öğrencilerimizin birbirine kitap hediye etme alışkanlığı kazanmasını sağlamak amacıyla okulumuz Türkçe Zümresi tarafından “Kitap Hediye Etme Günü” düzenlendi. Öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak için çalışmalarına devam eden Türkçe Zümremiz bu günü gelenekselleştirmeyi hedeflemektedir. Bu anlamlı gün için tüm Türkçe öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Images

ATAYURT OKULLARI BİR EĞİTİMİ DAHA BAŞARI İLE TAMAMLADI

Değerli velilerimizin katılımlarıyla gerçekleşen ve 10 hafta süren “Anne Eğitimi” 18 Nisan tarihinde sona erdi. Düzenlenen bir etkinlikle annelere katılım sertifikaları verildi. Eğitimi veren Sayın Ergin SARIGÖL’ e bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaştığı için, değerli velilerimize de göstermiş oldukları ilgi ve katılımları için çok teşekkür ederiz.

Images

ATAYURT’TA KARİYER GÜNLERİ

Bizler, karakterleri ve kariyerleri örtüşen, kendi kendine yetebilen ve kendi ayakları üstünde durabilen gençler yetiştirirken, onlara rol model olabilecek alanında başarılı isimlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Atayurt Anadolu/Fen Lisesi, Kariyer Planlama Kapsamında gerçekleştirilen Meslek Sohbetleri'nde Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğretim üyesi Doç. Dr. Ender DEMİREL'i 11. sınıf öğrencileriyle bir araya getirdi.