İLKOKUL TANITIM FİLMİ     29 EKİM CUMHURİYET SATRANÇ TURNUVASI BAŞVURUSU    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİMİZ CAMBRIDGE İNGİLİZCE SINAVI SERTİFİKALARINI ALDILAR

Okulumuz 4.sınıf öğrencileri geçtiğimiz eğitim öğretim yılında katıldıkları, İngilizce okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinin, okulumuz dışından gelen eğitmenlerce objektif bir şekilde ölçüldüğü “Cambridge English Exams” sertifikalarını yapılan törende aldılar. Kendileri için yaptırılan özel hediyelerini de sertifikalarıyla beraber alan öğrencilerimiz başarılarının mutluluğunu yaşadılar. Öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Images

ATAYURT ORTAOKULU MECLİS BAŞKANINI SEÇTİ

Atayurt Ortaokulunda okul öğrenci meclis üyeleri ve başkanlık seçimleri şeffaflık ilkesi doğrultusunda büyük bir coşkuyla tamamlandı. Demokrasinin okulumuzda birebir örneğini yaşayan, oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında görev alan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başkanlık seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi, okul başkanlarını kutluyor, verimli ve başarılı bir yıl geçirmelerini diliyoruz.

Images

ATAYURT OKULLARI VE MASAL BAŞLIYOR ANAOKULU İŞBİRLİĞİYLE MONTESSORİ EĞİTİMİ VERİLDİ

Okulumuzda 13 Ekim 2018 Cumartesi Günü Masal Başlıyor Anaokulu işbirliğiyle şehrimiz genelindeki bütün anaokulu öğretmenlerine Montessori, Müzik ve Drama eğitimi verilmiştir. Eğitimcilerimiz Dr. Öğr. Üyesi Özden KUŞCU ve Öğr. Gör.Selçuk Aydın BÜLBÜL önderliğinde katılımcılar eğlenerek öğrenmenin tadını çıkardılar. Eğitim bitiminde katılımcılara Uluslararası Montessori Okulları Eğitim Derneği onaylı sertifika verildi.

Images

ÇEVRE KİRLİLİĞİ VE ALINACAK ÖNLEMLERİ KONUŞTUK

Eko Okullar kapsamında Okulumuza 12 Ekim Cuma günü Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünden Başak DEMİRAY geldi. İlkokul 2. ve 3. sınıf öğrencilerimize çevre kirliliği ve alınacak önlemler ile ilgili eğitim verdi. Öğrencilerimiz hem bilinçlendiler hem de eğlenerek öğrendiler.

Images

IB PYP İLK YILLAR PROGRAMI ÇALIŞTAYINA KATILAN ÖĞRETMENLERİMİZ SERTİFİKALARINI ALDILAR

Eğitime farklı ve uluslararası bir boyut kazandıran Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP)’nı Eskişehir’de uygulayan tek okul olma özelliğine sahip Özel Atayurt İlkokulu'nda, öğrencilerimizin; sorgulayan, düşünen, iletişim kuran, bilgili, ilkeli, duyarlı, açık görüşlü ve dönüşümlü düşünen bireyler olarak, ulusal değerlere ve kültürel kimliğine bağlı, bir “Dünya İnsanı” olarak yetişmeleri için öncelikle eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren öğretmenlerimizin eğitimine büyük önem vermekteyiz.

Images

ATAYURT OKULLARI TEDx İSTANBUL’DA

Hayatın sonsuz olduğunu kim inkar edebilir? Hep “bitti, bu son” dediğimizde her şeyin yeniden başladığını görmüyor muyuz? Belki de bu muhteşem yenilenme döngüsü bizi ayakta tutuyor; böylece hayata ve zamana inanıyoruz. Her zaman vardık, bu kez yeni bir başlangıçla var olacağız diyoruz.