Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

KODLAMA HAYATIMIZDA

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Yusuf Levent ŞAHİN, “ATAYURT HAYALLERİNİ KODLUYOR” projesi kapsamında düzenlediğimiz ‘Kodlama Hayatımızda’ konferansında Atayurtlu öğrencilerle buluştu.

Images

İLKOKUL VELİ TOPLANTISI

Sayın Veli, 16 Aralık 2017 cumartesi günü öğrenci velilerimizin ve öğretmenlerimizin katılacağı 2017-2018 eğitim öğretim yılı ‘’Ara Karne veli toplantısı” aşağıdaki çizelgede belirtilen saatlerde, ilkokul binamızda yapılacaktır.

Images

İNSAN HAKLARI HAFTASI

Atayurt Ortaokulu Sosyal Bilgiler Kulübünün hazırladığı, 10 Aralık İnsan Hakları Günü programı Sosyal Bilgiler öğretmeni Burcu Oğuz’un günün anlam ve önemini bildiren konuşmasıyla başladı.

Images

GELECEĞİNİ KEŞFET

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 10.sınıf öğrencilerimize yönelik gerçekleştirilen Kariyer Planlama programı kapsamındaki GELECEĞİNİ KEŞFET adlı projemiz bu yıl 01 Aralık tarihi itibariyle ilk adımını atmıştır.

Images

ENSTRÜMANLARLA TANIŞMA

Özel Atayurt Okulları müzik öğretmenleri olarak öğrencilerimize enstrüman seslerini duyurarak tanıtmak istedik. Müzik öğretmenlerimizin yanı sıra 6.sınıf öğrencilerimizden Fevzi Ata YALÇIN bateri enstrümanını tanıtarak çaldığı ritimlerle bize eşlik ederken, 7.sınıf öğrencilerimizden Efe Can TOKER de trompet çalarak dinleyen arkadaşlarıyla keyifli zaman geçirdiler.

Images

MASA TENİSİNDE ATAYURT RÜZGARI ESTİ

02-03 Aralık tarihlerinde Özel Çağdaş Okullarının düzenlediği Masa Tenisi turnuvasında Özel Atayurt Okulları rüzgarı esti. Minikler, Küçükler, Yıldızlar olmak üzere üç farklı yaş grubunda kız ve erkeklerde toplam altı kategoride düzenlenen turnuvaya, dört kategoride yedi takımla katılan Özel Atayurt Okulları Masa Tenisi takımları turnuvayı bir ŞAMPİYONLUK, iki ikincilik ve iki de dördüncülük alarak toplamda beş kupayla tamamladı.

Images

ATAYURT GENÇ GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ, AGGZ '18 DE GERİ SAYIMA DOĞRU…

1 Aralık Cuma günü Bloombergh HT’de yayınlanan “Çıkış Yolu” programının sunucusu, modaratör ve Anchorman Sami ALTINKAYA, okulumuzun Girişimcilik Kulübü ile buluştu. İlham verici bir hayata ve geniş bir vizyona sahip olan Sami Bey, “asla pes etme ve sabırlı ol” ilkesi ışığında girişimcilik üzerine verdiği tüyolar ile gençlerimize yol gösterdi.