İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ TÜRKİYE GENELİ ÖZDEBİR SINAVINDA İL BİRİNCİSİ

Türkiye’nin üniversite giriş sınavları dışında yapılan en prestijli sınavlarından birisi olan “ÖZDEBİR TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVI” 02 Haziran Cumartesi günü yapılarak sonuçları geçtiğimiz günlerde ilan edildi. Toplam 93.574 öğrenci ile birlikte Atayurt Anadolu/Fen Lisemizin son sınıflarının katıldığı sınavda öğrencilerimiz Türkiye Genelinde ve İl Genelinde büyük bir başarıya daha imza attılar.

Images

SIRADIŞI BİR BAŞARI DAHA

UCL (University College London) Üniversitesi, QS-Times Higher Education Supplement tarafından 2018 yılında hazırlanan ve mimarlık eğitimi veren dünyanın en iyi 500 üniversitesinin belirlendiği sıralamada Oxford, Cambridge ve Harvard Üniversitelerini geçerek dünyanın en iyi 2.üniversitesi seçilmiştir. İngiliz The Guardian gazetesinde UCL’in sahip olduğu uluslararası isim ve prestij “sadece Oxford ve Cambridge Üniversiteleri tarafından önüne geçilebilecek” olarak nitelendirilmiştir. UCL’in BSc Mimarlık derecesine devam etmek üzere çeşitli sınav ve mülakatlardan oluşan 5 aşamalı kabul sürecini tamamlayan Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencimiz Yiğithan ÇOKAYGİL, “Mimarlık için UPC” programına kabul almıştır.

Images

EL ELE BİR PROJEYİ DAHA TAMAMLADIK

İlimizde bulunan Lösev şubesi için Özel Atayurt İlkokulu Lösev Kulübü rehber öğretmeni Zeliha BAYAR ve Kulüp öğrencileri önderliğinde başlatılan etüt sınıfı kurma projesi başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Proje kapsamında sınıfa sıra bağışlayarak en büyük katkıyı sağlayan Kurucu Temsilcimiz Ahmet YALÇIN’a, projenin tamamlanmasında bize büyük destek olan okul müdürümüze, müdür yardımcılarımıza, velilerimize, öğrencilerimize, Okul Aile Birliği Başkanı Lale AYZEREN ve değerli üyelerimize çok teşekkür ediyoruz.

Images

ATAYURT ANADOLU /FEN LİSESİ AMC10 YARIŞMASINDA BÜYÜK BAŞARI

AMC-10 TEMEL AMACI; Öğrencilerin problem çözme becerilerini ve matematiksel yeteneğini geliştirmektir. AMC-10 matematik yarışması zorluk derecesi yüksek dünyanın en prestijli yarışmasıdır. Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerinden 30 kişilik matematik takımı, zümre başkanı Serdar YİĞİT tarafından gerçekleştirdiği sistemli bir çalışma programı ile sınava hazırlanmışlardır. Uluslararası yarışmalarda yer almanın temel amacı lise matematik bölümü olarak öğrencilerimizin farklı matematiksel düşünce sistemlerinin varlığını fark etmeleri, farklı problemlerin çözümünde farklı stratejiler geliştirebilmelerinin çok önemli olduğu düşüncesi içerisindeyiz.

Images

İYİ TATİLLER

Özel Atayurt Okulları öğrencileri, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının son günü olan 08 Haziran 2018 tarihinde karne heyecanını hep birlikte tattılar.

Images

ATAYURT ENGLISH WEEK

29 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında Okulumuz İlkokul İngilizce öğretmenleri tarafından “Atayurt English Week” etkinlikleri yapıldı.

Images

3/D TİYATRO FIRTINASI

17 Mayıs 2018 Perşembe günü 3/D öğrencilerinin muhteşem bir gösterisi gerçekleşti. Yazar Samed Bahrengi ’nin “Küçük Kara Balık” adlı eserini tiyatro şeklinde sunan öğrencilerimiz velileri tarafından büyük bir beğeni ile ve alkışlarla seyredildi. Büyük bir başarıya imza atan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.