Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ MUNDP 2018 İÇİN YOLA ÇIKIYOR

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi MUN Kulübü 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı programı kapsamında planlanan Koç Lisesi MUNDP ( Model United Nations) konferansı için hazırlıklarını tamamladı. Öğrencilerimiz birer dünya vatandaşı olarak konferansta 4 farklı ülkeyi temsil edecekler ve küresel sorunlarla ilgili görüşmeler yapacaklardır.

Images

ATAYURT DESTINATION IMAGINATION TÜRKİYE FİNALLERİNDE

Özel Atayurt Ortaokulu 13 öğrenci ve iki takımdan oluşan Destination and Imagination ekibiyle, 16-18 Şubat tarihlerinde Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde düzenlenen, 180 okul ve yaklaşık 3000 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen dünyanın en büyük “Yaratıcılık” turnuvasının Türkiye finallerine katıldı.

Images

KARANLIĞA BİR MUM SEN YAK

Ortaokul Bölümü Okul Aile Birliği tarafından engelli kadınlara yönelik örnek bir proje daha gerçekleştirildi. Bütün velilerimizin yoğun desteğiyle gerçekleştirilen projeye müzik öğretmenlerimizin de katkılarıyla zihinsel engelli bayanlar için küçük bir eğlence yapan Okul Aile Birliğimiz eğlence sonunda velilerimizin katkılarıyla hazırladıkları hediyeleri dağıttılar. Yapılan anlamlı projeden dolayı Okul Aile Birliğimize ve katkılarından dolayı değerli velilerimize teşekkür ederiz.

Images

ATAYURT KÜÇÜK MARANGOZLAR ATÖLYESİ

İlkokul öğrencilerimiz ikinci döneme eğlenceli bir atölye etkinliği ile başladılar. Doğal bir malzeme olan ahşapla tanışan öğrenciler heyecan ve merakla ilk derslerini yaptılar. Anasınıfından 4.sınıfa kadar tüm öğrencilerin yararlanacağı ahşap atölyesindeki uygulamalı derste, atölyenin tanıtımı yapılarak, el aletleri, makineler ve oyuncak kitleri hakkında bilgiler verildi.