İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

SUMO ROBOT YARIŞMASI BİRİNCİSİ ATAYURT

12 Haziran’da düzenlenen 1. LEGO SUMO ROBOT YARIŞMASI'nda 7.sınıf robotik öğrencilerimizden Şafak SAĞLAM, Alper Batu GÜLTAŞ ve Halit Ege BİÇER' in BilişimTeknolojileri öğretmenimiz Gamze BİRİCİK danışmanlığında kurduğu RobAtroniks takımı birinci olmuştur.

Images

ATAYURT SATRANÇ BAŞARISI

18-19 Mayıs tarihlerinde düzenlenen, Özel Çağdaş Okulları Satranç Turnuvası’nda 5.sınıf öğrencimiz Süleyman Burak YÖNDEM 11-12 yaş kategorisinde BİRİNCİLİK kazanmıştır.

Images

GAUSS MATEMATİK YARIŞMASI ŞAMPİYONLARI

Kanada Waterloo Üniversitesi’nin düzenlediği her yıl Amerika, Kanada ve tüm dünyada çok sayıda öğrencinin katıldığı Gauss Matematik Yarışması şampiyonlarını buldu. Atayurt Okullarının her yıl katıldığı Gauss Matematik Yarışmasında 5 öğrencimiz tam puan alarak dünya sıralamasında isimlerini birinciliğe yazdırdılar.

Images

ATAYURT KİTAP OKUYOR

Gelenekselleşmiş “Atayurt Kitap Okuma Günü” bu yıl okulumuzda gerçekleşti. Tüm ortaokul öğretmen ve öğrencileri kitaplarıyla bahçeye çıkıp hep birlikte kitap okudular.

Images

AHMET HAMDİ TANPINAR EDEBİYAT YARIŞMASI’NDAN ÖDÜL

Antalya Kepez Belediyesi’nin bu yıl 5’incisini düzenlediği “Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması”nın bu yılki konusu “çocuk, doğa ve hayvan”dı. Yurt genelinde birçok öğrenci ve yetişkinin katıldığı yarışmanın ödül töreni 30 Mayıs Perşembe günü Kepez’de Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Images

ATAYURT İLKOKULU'NA BEŞ ÖDÜL

Tepebaşı Belediyesi'nin düzenlediği 3. ve 4. sınıfları kapsayan "Hayvan Sevgisi" konulu resim yarışması ödülleri sahiplerini buldu. Yarışmaya katılan 52 okulun gönderdiği 840 resim arasından beş ödül Atayurt İlkokulu'na geldi.