İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ESKİŞEHİR’İN EN HIZLISI ATAYURT’TAN

Türkiye Atletizm Federasyonu Türkiye’nin en hızlı sporcularını seçmek amacıyla her ilde düzenlediği turnuvanın Eskişehir ayağında, Özel Atayurt Ortaokulu öğrencisi Osman Kaan ŞAHBAZ Eskişehir Birincisi oldu.

Images

KÜÇÜK ERKEK BASKETBOL TAKIMIMIZ İL 2.Sİ

Beden Eğitimi öğretmenimiz Afşin KAŞ’ın desteği ile sıkı çalışan basketbol takımımız İl 2.si olarak ortaokullar arası basketbol müsabakalarını tamamladılar. İlk kez forma giymenin heyecanını yaşayan sporcularımız takım ruhu ile beraber mücadele ettiler.

Images

ATA TALKS’DA SANAT VE SPOR

“Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, Bakan olabilirsiniz hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz fakat sanatkar olamazsınız.” “Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar.” “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.” Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ait bu sözler bize, onun sanata ve spora ne kadar önem verdiğini açıklamaktadır.

Images

THINKER MATH NEDİR?

Çocuklarımızın matematik öğrenme sürecini yepyeni, çağdaş bir anlayış ve özgün bir içerik ile desteklemeyi amaçlayan bir girişimdir. Öğrencilerin düşünme becerilerini geliştirmek, onların birer matematik düşünürleri olarak yetişmelerine çok yönlü destek sağlamaktır.