İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

04 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNܒNÜ KUTLADIK

04 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Nazmiye KARALAR öncülüğünde öğrencilerimiz minik dostlarımız kuşları besledi. Etkinliğimize katılan duyarlı yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Images

ATAYURT OKULLARINDA OKUL TAHLİYE TATBİKATI (Olası Deprem/Yangın Anında)

Okul Sivil Savunma Kulübü tarafından hazırlanan OKUL TAHLİYE PLANI, yapılan toplantıda değerlendirildi. Tahliye akış çizelgesi incelendi. Okulumuz öğrencileri bilgilendirildi. Hazırlanan program sunuldu. Önceden kararlaştırıldığı şekilde, 02 Ekim Çarşamba günü saat 13.40’ta “OKUL TAHLİYE PLANI” Müdür Yardımcıları Recai VARÜRER ve Murat AKYALÇIN rehberliğinde yapıldı.

Images

ATAYURT’TA DİL BAYRAMI

1932’deki ilk Türk Dili Kurultayı’nın açılış günü olan 26 Eylül, ülkemizde “Dil Bayramı” olarak kabul edilmiştir. 87.yılı kutlanan Dil Bayramı’nı okulumuzda, Türkçe’nin doğru kullanılması, yabancı dillerden arındırılması amaçları doğrultusunda farkındalık uyandıracak bir etkinlikle kutladık.

Images

“ERATOSTHENES DENEYİ” İLE DÜNYANIN ÇEVRESİNİ ÖLÇTÜK

Atayurt Ortaokulu olarak “Uluslararası Astronomi Birliği (IAU) ”nin 100. etkinlikleri kapsamında başlatılan Türkiye genelinde 40 il, 195 okul, 225 öğretmenle birlikte eş zamanlı olarak uygulanan “ Aynı gökyüzünün altında Eratosthenes Deneyi”ni 8.sınıf öğrencilerimiz arasından oluşturduğumuz bir grup öğrencimizle gerçekleştirdik.