İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

MİNİK ELLER BÜYÜK YÜREKLER

Matematik Kulübü öğrencileri kendileri hazırlayıp yaptıkları Pİ kurabiyesi satışından elde ettikleri gelirle Osmangazi Üniversitesi Onkoloji bölümünde yatan hastalara destek oldular.

Images

TALES MATEMATİK MÜZESİ ATAYURT’TA

Merkezi Aydın'da bulunan Tales Matematik Müzesi 2 yıldır Atayurtlu öğrencilerle buluşuyor. Bu yıl da okulumuza kurulan müzede Atayurtlu öğrenciler hem eğlendiler hem öğrendiler. Öğrencilerimizin keyifli vakit geçirdiği müze okulumuzda 2 gün boyunca yaklaşık 500 öğrenciyi ağırladı.

Images

ATAYURT ADALAR’DA KİTAP OKUYOR

Atayurt Türkçe Zümresi her yerde, her zaman, her koşulda kitap okunacağı konusunda farkındalık yaratmak adına 20 Mayıs Pazar günü Adalar Etipark’ta kitap okuma etkinliği düzenledi.

Images

ATAYURT REMIXOPOLIS 2018’DE

Eskisehir’de lise seviyesinde Turkiye’nin en nitelikli girişimcilik organizasyonlarından biri olan Atayurt Genç Girişimcilik Zirvesi’ni (11-13 Mayıs) düzenleyen Atayurt Okulları girişimciliği vizyon geliştirme açısından bir gereklilik olarak gören öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte Robert Kolej Remixopolis (JARC) Inovasyon Kampı’nda.

Images

KÜLTÜR ELÇİSİ ÖĞRENCİLERİMİZ YURDA DÖNDÜ

Eyalet Valisi HolgerHeymann sözleriyle ileriyi gören farkındalık yaratmaya çalışan harika bir okulda öğrencileriniz sayenizde tüm Wittmund şehrin bakış açılarını değiştirdiniz önyargılarını sonsuza dek geride Öğrencilerimiz için oldukça verimli geçen ziyaretimize Alman basını da oldukça büyük ilgi gösterdi.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ GURURLA SUNDU

17 Mayıs Perşembe günü Okulumuzun Kültür ve Edebiyat Kulübü bünyesindeki tiyatro ekibinin düzenlediği Haldun TANER’e ait AY IŞIĞINDA ŞAMATA adlı tiyatro, kapalı gişe gösterim ile Hasan Polatkan Kültür ve Sanat Merkezinde seyirciyle buluştu.

Images

5. SINIFLAR GELENEKSEL DİL GÜNLERİ’NDE MUHTEŞEM PERFORMANS

5. sınıflarda her yıl geleneksel olarak düzenlenen Dil Günleri, öğrencilerimizi ve velilerimizi tiyatral bir etkinlikle buluşturdu. Geleneksel Dil Günleri Gösterileri her şube için ayrı ayrı gerçekleştirildi ve beş gün boyunca devam etti. 5. sınıf öğrencilerimiz bu yıl gördükleri Yoğunlaştırılmış İngilizce Programıyla akıcı konuşma, dinlediği-okuduğu bir metni anlama ve aktarma, kendini yazılı olarak ifade etme gibi pek çok dil becerisi kazandılar.

Images

DÜNYA İLE BİRLİKTE DOĞADAYIZ

Okul dışarıda günü, dünyanın farklı birçok ülkesinde uzun zamandır gerçekleştirilen, çocukları doğayı sevmeye, keşfetmeye yönlendiren uluslararası bir projedir. Atayurt Okulları bu yıl projeye destek vermek amacıyla 17 Mayıs Perşembe günü tüm gün derslerini okulun bahçesine taşıdılar, öğrenciler hem oynadılar, hem de öğrendiler.

Images

İLİMİZDEKİ ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADIK

Okulumuz AKM Salonunda Hüseyin DEMİR’in oynadığı interaktif tiyatro gösterisine katılan Altın Çocuklar Akademisi, Cemalettin Gökay Anaokulu, Gazi Meslek Anaokulu ve Kır Çiçekleri Anaokulu öğrencileri keyifli zaman geçirdiler. Gösteri sonrası yemeklerini yiyen anaokulu öğrenci ve öğretmenleri güzel bir gün geçirdiklerini ifade ederek teşekkürlerini ilettiler.