İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ATAYURT'TA FELSEFEYİ YAŞAMSALLAŞTIRDIK

Biz bir grup düşün ve bilim insanlarıyız. Bizden ve bizim yaptıklarımızdan haberdar olmanızı istiyoruz. Dünyaya iz bırakmış bizden sonraki yaşantıları değiştiren dönüştüren insanlarız. Bizlerle tanışıp bilginin ve bilimin ışığında yeni nesillere yol göstermek istedik.

Images

YAŞASIN ÇOCUK HAKLARI

Çocuk dünyadır, dünyanın devamıdır, dünyanın kendisidir. Hayat çocukların üzerine kuruludur. Dili, dini, rengi, ırkı ne olursa olsun hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün çocuklar aynı haklara sahiptir.

Images

ANKARA ÜNİVERSİTELERİNİ ZİYARET ETTİK

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 11.sınıf öğrencilerimize kariyer planlarını oluşturmada; hedeflerini belirlemelerine yardımcı olabilmek, motivasyonlarını arttırabilmek, istedikleri üniversiteleri ziyaret etmelerini ve üniversite ortamını gözlemleyebilmelerini sağlamak amacıyla; 16 Kasım 2018 tarihinde ODTÜ, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve TOBB Ekonomi Üniversitesi’ne gezi gerçekleştirdik.

Images

SİVİL HAVACILIKTAN MİSAFİRLERİMİZİ AĞIRLADIK

Anadolu Teknik Üniversitesi Sivil Havacılıktan Yard. Doç.Dr. Savaş ATEŞ ve öğrencileri okulumuzdaydı. “Uçaklar nasıl uçar?, “Uçak modeli yapalım”, “Güvenli uçuş kuralları nelerdir?” konulu sunumlarını izleyen ana sınıfları ve birinci sınıf öğrencilerimiz, hem eğlendiler hem öğrendiler.

Images

TROYJMUN’18 DE ATAYURT FARKI

Öğrencilerin dünya sorunlarına karşı farkındalığını arttırmak, geleceğin dünyasını kendi çözüm önerileriyle şekillendirmelerini sağlamak ve İngilizcelerini geliştirmek amacıyla düzenlenen TROYJMUN’a Özel Atayurt Okulları damga vurdu.