İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ ETKİLEŞİMİ YAKALA'18 FOTOĞRAF YARIŞMASINDA "ASLI ATAMAN" BİRİNCİ

Özyeğin Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İletişim Tasarımı Bölümü olarak bu yıl 4.sü düzenlenen ve konusu “Yolculuk” olarak belirlenen Etkileşimi Yakala 2018 Lise Öğrencileri Dijital Fotoğraf Yarışması’na 201 lise öğrencisi katılmıştır. Metin Çavuş (ÖZÜ Öğretim Üyesi), Delizia Flaccavento (Belgesel Fotoğrafçısı), Meltem Işık (Sanatçı) ve Ömer Orhun’dan (YTÜ Öğretim Üyesi) oluşan seçici kurul gönderilen 524 fotoğraf arasından yarışmayı kazananları belirlemiştir. Etkileşimi Yakala 2018 fotoğraf Yarışması’nda 11.sınıf öğrencimiz birinci olmuştur. Başarısından dolayı öğrencimizi kutluyoruz.

Images

ATAYURT OKULLARI 1/B SINIFI ÖĞRENCİLERİ KÜLTÜREL MİRAS KORUYUCU MELEĞİ OLMA YOLUNDA

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Galerisinde etkinlik koordinatörü Doç Dr. Hicran Halaç’ı ve sergiyi ziyaret edip Unesco Dünya Mirası Kalıcı Listesinde ülkemizdeki 17 kültürel mirası öğretmek için tasarlanmış olan “HAFIZAN MİRASIN, HAFIZALARDAKİ MİRASIN” hafıza kartı oyununu oynayıp, resim yaparak derslerimizi galeriye taşıdık ve keyifli vakit geçirdik.

Images

ATAYURT DÜNYA ŞAMPİYONLARI MEB ZİYARETİNDE

Milli Eğitim Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün onayı ile Rusya Federasyonunun düzenlediği, Dünyanın 12 ülkesinden 10.000 öğrencinin katıldığı “Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Olimpiyatları” finali sonuçlandı. Atayurt Ortaokulu ve Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencileri katıldığımız Bilim Olimpiyatlarında Dünya sıralamasında önemli başarılar aldılar.

Images

ALMİLA AYDIN’LA KADİM ŞEHRİN ŞİFRELERİNİ ÇÖZDÜK

Çocuk kitapları yazarı Almila AYDIN Okulumuz 5.sınıf öğrencileri ile birlikteydi. Ailesiyle birlikte yaşamını İtalya’da sürdüren yazarı Türkiye’deyken yakalamak bizim için büyük şans oldu. Öğrencilerimiz “Kadim Şehrin Şifreleri” adlı yapıtta geçen mekanlarla ilgili bilmeceleri çözdüler. Yazarla söyleşimizde ise kitabı derinlemesine incelediler.

Images

ATAYURT İLKOKULU ANKARA ARAŞTIRMACI ÇOCUK MERKEZİ’NDE

Özel Atayurt İlkokulu 3/A Sınıf Öğretmeni Hasan Kaya ve 3/ B Sınıf Öğretmeni Hatice Benligil eşliğinde Ankara’da Araştırmacı Çocuk Merkezine gezi düzenledi. Bu merkezde “Bir Düşünür Olsam” ve “Hareketli Misketler” atölyelerine katılan çocuklarımızla bireysel ve grup çalışmaları yapıldı.