İLKOKUL TANITIM FİLMİ     ÖĞRENCİ KABUL VE BURSLULUK SINAVI    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ÖĞRENCİMİZ EFE ÖZEN ESKİŞEHİRSPOR’DAN LİSANS ALDI

Eskişehirspor ve Atayurt Okulları arasında gerçekleştirilen dostluk maçı sonrasında öğrencimiz Efe ÖZEN Eskişehirsporun elit takım antrenörü Muhsin ÇAKALLI tarafından takıma davet edildi. Lisansı çıkarılan öğrencimiz aynı zamanda Atayurt Ortaokulu Futsal Takımında da oynamaya devam etmektedir. Bizleri gururlandıran öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

YAKAN TOP TURNUVA HEYECANI

Atayurt İlkokulu 4.sınıflar Yakan Top Turnuvasının finali, heyecanlı ve keyifli dakikalara sahne oldu. Turnuva sonunda 4/B sınıfı öğrencileri yedi madalya kazanarak şampiyon oldular. Katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi ve finale kalan sınıflarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Images

YAŞAM BECERİLERİ DERSİNDE BU HAFTA

6.sınıf öğrencilerimiz Yaşam Becerileri dersinde OAB’nin desteğiyle kıyafet katlama ve düzenli valiz hazırlamanın püf noktalarını öğrendiler. Bu dersle Tam Başarı Soru Kampına hazırlık provası yaparken aynı zamanda ev işlerine yardım etmenin ve düzenli olmanın önemini kavradılar.

Images

“TEKNOLOJİ SEMİNERLERİ” BAŞLADI

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağı hem hayatımızı kolaylaştırıyor hem de yeni sıkıntıları beraberinde getiriyor. Yetişkinlerin uzun saatler meşgul olduğu cep telefonu, tablet, televizyon, elektronik oyunlar çağımızın kaçınılmaz zorunlulukları gibi gözükse de sadece yetişkinler için değil çocuklar için de yarattığı bağımlılıkla birlikte sakıncalar doğuruyor. Teknolojik aletlerin bağımlılık yapıcı etkileri güçlü ‘Teknolojik Bağımlılık’ denilen tanımlamada çocuk gittikçe daha çok zamanı söz konusu teknolojik aletlerle geçiriyor. Toplumsal yaşamdan kaçma, içe kapanıklık, bu aletleri kullanması anne ve babası tarafından engellendiğinde aşırı tepkiler verme gibi belirtiler psikolojik travmanın yarattığı etkiler arasında sayılabiliyor. Bu gurup çocuklarda depresyon, otizm, dikkat eksikliği ve bipolar bozukluk daha fazla görülebiliyor.

Images

ATAYURT’TA BİR GÜN ÇOCUK OLMAK

23 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen “Atayurt’ta Bir Gün Çocuk Olmak” etkinliğine çeşitli okullardan 82 öğrenci ve 120 aile katılım sağladı. Ailelerin yoğun ilgisi nedeniyle katılımcı sayısının fazla olduğu etkinliklerimizde, velilerimiz öğrenci oldular. Eğlenceli Bilim, İngilizce, Müzik, Hareket Eğitimi Ritim ve Dans, Marangoz Atölyesi, Görsel Sanatlar atölyeleri ile sınıf öğretmenlerinin hazırladığı uygulamalı etkinliklere katıldılar.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ’NDE BAŞARI GELENEKTİR

Türkiye genelinde uygulanan, 12. sınıf ve mezun öğrencilerin katıldığı Özdebir YSK’de (Yüksek Öğretim Kurumlarına Geçiş Sınavı) Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 12.sınıf öğrencileri her sene olduğu gibi bu yılda ESKİŞEHİR İL BİRİNCİSİ ve sıralamada ilk 9 öğrencinin okulumuz öğrencisi olması bizlere bir kez daha basarının tesadüf olmadığını, başarıya farklı eğitim ortamları ve programlarıyla daha kolay ulaşıldığını göstermiştir.