4.sınıflar Bursluluk ve Deneme Sınavı Başvurusu     8.sınıflar Bursluluk ve Deneme Sınavı Başvurusu    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

YENİ YILA MERHABA SATRANÇ TURNUVASI

Eskişehir Satranç İl Temsilciliği Faaliyet programında yer alan ‘’2018 Yeni Yıla Merhaba Satranç Turnuvası’’nda, 4/B sınıfı öğrencimiz Süleyman Burak YÖNDEM, 9-10 yaş kategorisinde Eskişehir 2.si olmuştur. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

BAŞIMIZ SAĞOLSUN

ISPARTA’DA EĞİTİM UÇUŞU SIRASINDA ŞEHİT OLAN 3 KAHRAMANIMIZI KAYBETMENİN DERİN ÜZÜNTÜSÜ İÇERİSİNDEYİZ. ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET, KEDERLİ AİLELERİNE VE TÜRK MİLLETİNE SABIRLAR DİLERİZ.

Images

KARNE HEDİYESİ

Okul Aile Birliğimizin önderliğinde başlatılan “Biri Arkadaşıma Biri Kardeş Okula” kampanyamız bugün karne hediyesi olarak Fahri Günay Ortaokulu öğrencilerine teslim edildi.

Images

ATA TALKS KULÜBÜ İLK KONFERANSINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Jr. MBA programımız kapsamında oluşturduğumuz Ata Talks Kulübü öğrencileri “Umut” konulu ilk konferansını gerçekleştirdi. Konferansa konuşmacıların seçilmesi ve davet edilmesinden afişlerin hazırlanmasına kadar bütün hazırlıklar kulüp öğrencileri tarafından yapıldı. Konferansa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş, İngilizce Öğretmeni Ahmet Halaç, 8.sınıf öğrencilerimizden Merve Yörük ve Ece Tunç konuşmacı olarak katıldı. Konuşmacılar “Umut”a bakış açılarını anlattılar.

Images

YAZAR HANZADE SERVİ OKULUMUZDA

Severek okuduğumuz “Ezo ile Ölü Yazar”, “Umacı”, “Karakura’nın Düşleri”, “Yo-yo” kitaplarının yazarı Hanzade Servi okulumuzdaydı. 5,6 ve 7. sınıflarla okudukları kitaplar hakkında söyleşi yapan ardından da kitapları imzalayan yazarımız, öğrencilerimizdeki kitap sevgisini ve okuma heyecanını pekiştirdi.

Images

PAYLAŞTIKÇA BÜYÜYÜYORUZ

Okulumuz 3/B sınıfı öğrencileri, ilimizdeki bir anaokulunu ziyaret ederek yeni yıl hediyelerini kendi elleriyle kardeşlerine verdiler. Öğrencilerimize ve velilerimize bu paylaşımları ve duyarlı davranışları için teşekkür ederiz.

Images

ESKİŞEHİR SATRANÇ BİRİNCİSİ ATAYURT’TAN

Eskişehir Satranç İl Temsilciliği Faliyet programında yer alan ‘’2018 Eskişehir Ocak Elo Satranç Turnuvası’’nda, 4/B sınıfı öğrencimiz Süleyman Burak YÖNDEM, B kategorisinde (1400 UKD/ELO Altı Açık Yaş Kategorisi) 6 Maçın 6’sınıda kazanarak, Eskişehir 1. si olmuştur.

Images

ATAYURT DÜNYA OKULU OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR

Atayurt İlkokulu; “Uluslararası Bakalorya (IB), İlk Yıllar Programı (PYP) Aday Okulu”olma ünvanını kazanmıştır. Okulumuz aldığı ve alacağı IB resmi sistem ve eğitimleriyle öğrencilerine Uluslararası standartlarda eğitim veren PYP Programını ilimizde ilk defa uygulayan okul olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Atayurt İlkokulunda öğrencilerin; sorgulayan, düşünen ve eleştirebilen, aynı zamanda insanların düşüncelerine ve tecrübelerine saygılı, farklılıklara duyarlı, insanlık değerlerinin bilincinde, yerel ve küresel konularda bilgili ve yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen bireyler olarak yetişmeleri hedeflenir.

Images

RESİM YARIŞMASINDAN ATAYURT’A İKİ ÖDÜL BİRDEN

Odunpazarı Belediyesi Halk Merkezleri’nin düzenlediği “2018’de Nasıl Bir Dünya Hayal Ediyorsunuz?” konulu resim yarışmasının kazananları belli oldu. 260 öğrencinin katıldığı yarışmada resimler, 7-9 yaş grubu ve 10-13 yaş grubu olmak üzere iki ayrı kategoride değerlendirildi. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarının yer aldığı jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda 7-9 yaş grubundan hem birincilik hem de ikincilik Atayurtlu öğrencilerin oldu.

Images

ATAYURT DANS EDİYOR

Atayurt Okullarının düzenlemiş olduğu 1. DANS FESTİVALİ keyifli ve heyecanlı koreografilere sahne oldu. Öğrencilerimizin yaratıcılıkları ve üstün performanslarını ortaya koydukları müthiş bir etkinlik tamamlandı. Müziklerinden kostümlerine, koreografilerinden show tarzlarına kadar her şeylerini kendileri oluşturarak neler başarabileceklerini bir kez daha kanıtlamış oldular.

Images

ATAYURT’TA “YENİ YIL YENİ UMUTLAR”

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencileri olarak sosyal duyarlılık kapsamında gerçekleştirdiğimiz Yeni Yıl Yeni Umutlar projesinde Ali Rıza Efendi İlkokulu 194 öğrencisine 2018’e girerken mutlu, umutlu ve sevgi dolu girmesi için hediyeler armağan edilmiştir. İlkokul öğrencilerinin coşkusu hepimizi mutlu etmiştir.

Images

KIDS' WINTER PARTY

Özel Atayurt İlkokulu İngilizce Zümresi tarafından organize edilen kış etkinliklerimiz 25-29 Aralık tarihlerinde gerçekleşti. Anasınıfından 4.sınıfa kadar tüm öğrencilerimiz İngilizce derslerinde öğrendiklerini çeşitli istasyonlardaki oyunlar ve yarışmalarla hem tekrar etme fırsatı buldular hem de doyasıya eğlendiler.

Images

ATAYURT WINTER FESTIVAL

25-29 Aralık haftasında gerçekleştirilen Atayurt Winter Festival, Pazartesi’den Cuma’ya coşkuyla gerçekleştirildi. 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimize dili sevdirmek, oyun oynayarak öğretmek amacıyla ders niteliğinde İngilizce-Almanca-Fransızca Kış Etkinlikleri gerçekleştirildi.

Images

ATAYURTLU YILDIZLAR İL KARMASINDA

Atayurt Okulları 8.sınıf öğrencilerimiz Kerem HAMZAÇEBİ, Çağdaş KAYHAN, Ceylin ŞENYÜZ ve Gülce AYVA ortaokullar arası basketbol Yıldızlar İl Birinciliği müsabakalarında başarılı bir performans sergilemişler ve Anadolu Yıldızları Şampiyonası İl Karmasına gitmeye hak kazanmışlardır.

Images

ATAYURT’TA BİR GÜN ÇOCUK OLMAK

Bu yıl hizmete açılan yeni İlkokul binamızda, 24 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen “Atayurt’ta Bir Gün Çocuk Olmak” etkinliğine çeşitli okullardan 70 öğrenci ve 107 aile katılım sağladı. Ailelerin yoğun ilgisi nedeniyle katılımcı sayısının fazla olduğu etkinliklerimizde, velilerimiz öğrenci oldular. Eğlenceli Bilim, İngilizce, Müzik, Hareket Eğitimi Ritim Ve Dans, Japon Matematiği, Görsel Sanatlar atölyeleri ile sınıf öğretmenlerinin hazırladığı uygulamalı etkinliklere katıldılar.

Images

GENÇLİK TÜRKÜ SÖYLÜYOR

Büyük halk ozanı Neşet Ertaş’ın “Nerede bir türkü söyleyen görürsen korkma yanına otur çünkü kötü insanların türküleri yoktur” sözünü felsefe edinen Atayurt Okulları Anadolu/Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin bu yıl beşincisini sahneye koydukları GENÇLİK TÜRKÜ SÖYLÜYOR dinletisi yine büyük beğeni topladı.

Images

5N1F "POTANSİYELİNİ ARTIRMA VE FARKINDALIK EĞİTİMİ" İLE DEVAM EDİYOR

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 9. sınıf öğrencileri, Kişisel Gelişim Seminerler Programının konuğu Nilgün AKYÜZ ARI tarafından "Potansiyelini Artırma ve Farkındalık Eğitimi"ni aldılar. Öğrencilerimiz katılmış oldukları eğitimde hayatları boyunca karşılaşmış oldukları engellerin neden ve kimden kaynaklandığını, hedef koymanın, yola çıkmanın, başarıya ulaşmanın farkındalığa ulaşma ile mümkün olduğunu ve bu farkındalığın potansiyelini arttırmadaki en önemli adım olduğunu fark ettiler.

Images

YENİ YIL YENİ UMUTLAR

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 11. sınıf öğrencileri Sosyal Duyarlılık Projesi kapsamında Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle gelişimsel geriliği/yetersizliği bulunan çocuklara yönelik “Yeni Yıl Yeni Umutlar” adında toplumsal duyarlılık etkinliği gerçekleştirdi. Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü aracılığıyla okulumuzda düzenlenen yeni yıl partisine Enstitüden 23 çocuk katıldı.

Images

ŞİMDİ KÜRSÜ SİZİN...

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Münazara Takımlarımız geçtiğimiz hafta sonu Türkiye genelinden Açı Okulları, Irmak Okulları, Gaziantep Kolej Vakfı, Sanko,Eskişehir TED Koleji gibi birçok okulun katıldığı TÜRKİYE MÜNAZARA ŞAMPİYONASINDA BAŞARI GÖSTEREREK BİR ÜST TURA KATILMAYA HAK KAZANDILAR.

Images

ATAYURT’TA FELSEFEYİ YAŞAMSALLAŞTIRDIK

Biz bir grup düşün ve bilim insanlarıyız. Bizden ve bizim yaptıklarımızdan haberdar olmanızı istiyoruz. Dünyaya iz bırakmış bizden sonraki yaşantıları değiştiren dönüştüren insanlarız. Bizlerle tanışıp bilginin ve bilimin ışığında yeni nesillere yol göstermek istedik.

Images

MESLEK SOHBETLERİNDE BU HAFTA CANAN OYTAN’I AĞIRLADIK

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 11.sınıf öğrencilerimize Kariyer Planlama Programı kapsamında bu hafta Mimarlık bölümü tanıtıldı. Eskişehir Mimarlar Odası Şube Başkanı Canan OYTAN’ın katılımıyla gerçekleşen programda öğrencilerimiz Mimarlık eğitimi, çalışma alanları ve mesleğin gerektirdiği kişilik özellikleri hakkında bilgi aldı.

Images

YILIN YÖNETİCİSİ VE SPOR DEĞERLERİ ATAYURT’TAN

Sakarya gazetesinin düzenlediği yarışmada yılın en iyi yöneticisi seçilen Okulumuzun Anadolu/ Fen Lisesi Müdürü ZEVRİ BİNGÜL’e ve yılın en başarılı spor değeri seçilen Dünya 3. Kros Atletizm takımımıza Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan törenle plaket ve onur belgeleri verildi.

Images

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

Atayurt Okulları olarak önemsediğimiz ve düzenli bir şekilde sürdürdüğümüz, çocuklarımızın geleceğine ışık olacak konukları davet ettiğimiz “Bir Başarı Hikayesi” söyleşi programında bu hafta Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ali Arslantaş’ı ağırladık.

Images

MİNİK HAVACILAR UÇMAYI ÖĞRENİYOR

13-14 Aralık tarihlerinde Hava Müzesinde Minik Havacılar Uçmayı Öğreniyor Projesine katıldık. Öğrencilerimiz bir uçağın uçma prensiplerinden yola çıkarak hareket ve kuvvetle ilgili birçok deney yaptılar. Yaparak ve yaşayarak öğrenme fırsatını yakaladılar.

Images

ATAYURTLU BASKETBOLCULARDAN ÇİFTE KUPA

Özel Atayurt Okulları 2017-2018 Okul Sporları faaliyetlerine çifte kupayla başladı. 13-28 Kasım tarihleri arasında Ortaokullar arası Yıldız Kız ve Yıldız Erkek Basketbol İl Birinciliğinde, Özel Atayurt Ortaokulu Yıldız Kız ve Yıldız Erkek Basketbol Takımlarımız Eskişehir 3.sü oldu.

Images

KODLAMA HAYATIMIZDA

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Yusuf Levent ŞAHİN, “ATAYURT HAYALLERİNİ KODLUYOR” projesi kapsamında düzenlediğimiz ‘Kodlama Hayatımızda’ konferansında Atayurtlu öğrencilerle buluştu.

Images

İNSAN HAKLARI HAFTASI

Atayurt Ortaokulu Sosyal Bilgiler Kulübünün hazırladığı, 10 Aralık İnsan Hakları Günü programı Sosyal Bilgiler öğretmeni Burcu Oğuz’un günün anlam ve önemini bildiren konuşmasıyla başladı.

Images

GELECEĞİNİ KEŞFET

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 10.sınıf öğrencilerimize yönelik gerçekleştirilen Kariyer Planlama programı kapsamındaki GELECEĞİNİ KEŞFET adlı projemiz bu yıl 01 Aralık tarihi itibariyle ilk adımını atmıştır.

Images

ENSTRÜMANLARLA TANIŞMA

Özel Atayurt Okulları müzik öğretmenleri olarak öğrencilerimize enstrüman seslerini duyurarak tanıtmak istedik. Müzik öğretmenlerimizin yanı sıra 6.sınıf öğrencilerimizden Fevzi Ata YALÇIN bateri enstrümanını tanıtarak çaldığı ritimlerle bize eşlik ederken, 7.sınıf öğrencilerimizden Efe Can TOKER de trompet çalarak dinleyen arkadaşlarıyla keyifli zaman geçirdiler.

Images

MASA TENİSİNDE ATAYURT RÜZGARI ESTİ

02-03 Aralık tarihlerinde Özel Çağdaş Okullarının düzenlediği Masa Tenisi turnuvasında Özel Atayurt Okulları rüzgarı esti. Minikler, Küçükler, Yıldızlar olmak üzere üç farklı yaş grubunda kız ve erkeklerde toplam altı kategoride düzenlenen turnuvaya, dört kategoride yedi takımla katılan Özel Atayurt Okulları Masa Tenisi takımları turnuvayı bir ŞAMPİYONLUK, iki ikincilik ve iki de dördüncülük alarak toplamda beş kupayla tamamladı.

Images

ATAYURT GENÇ GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ, AGGZ '18 DE GERİ SAYIMA DOĞRU…

1 Aralık Cuma günü Bloombergh HT’de yayınlanan “Çıkış Yolu” programının sunucusu, modaratör ve Anchorman Sami ALTINKAYA, okulumuzun Girişimcilik Kulübü ile buluştu. İlham verici bir hayata ve geniş bir vizyona sahip olan Sami Bey, “asla pes etme ve sabırlı ol” ilkesi ışığında girişimcilik üzerine verdiği tüyolar ile gençlerimize yol gösterdi.

Images

“90’LARA YOLCULUK”

Telefonların jetonlu, insanların akıllı olduğu; Oyunların ekranlarda değil sokaklarda oynandığı; En güzel, en yalansız, en içten duyguların bir mahallede yaşandığı; Sokakta özgürce oyun oynama şansına sahip son kuşağın yani 90 kuşağının yaşanmışlıklarını yansıtan; yürekleri titreten şiirleri şarkılarla ve dansla buluşturan “90’lar Şiir Dinletisi” programımız büyük bir ilgiyle ve coşkuyla izlendi.

Images

ORTAOKUL VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Sayın Veli, 04-07 Aralık 2017 tarihleri arasında 5.6.7.sınıf öğrenci velilerimizin ve öğretmenlerimizin katılacağı 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı veli toplantısı aşağıdaki çizelgede belirtilen saatlerde, okulumuzda yapılacaktır.

Images

ATAYURT GENÇLERİ ATA’NIN HUZURUNDA

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 12. sınıf öğrencileri YILKOM önderliğinde, lise hayatlarının bu son senesinde, ATATÜRK' ü anlamış, fikirlerini kavramış, vatan, millet ve bayrak sevgisini içlerine sindirmiş ATAYURT GENÇLERİ olarak 27 Kasım Pazartesi günü “ATA' YA SAYGI” ziyaretinde bulunmuşlardır.

Images

ATAYURT İLKOKULU ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ COŞKUYLA KUTLADI

24 Kasım Ata’mızın başöğretmenlik unvanını kabul ettiği gündür. Bu günü Atayurtlu öğretmenler ve öğrenciler şiirler ve şarkılar eşliğinde coşkuyla kutladılar. Bu vesileyle biz de vatanımızın kurtarıcısı ve modern eğitim sistemimizin kurucusu başöğretmen Atatürk’ün manevi huzurunda saygı ile eğiliyor, bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden kutluyoruz.

Images

DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

Çocuk Hakları kanunen ve ahlaki olarak dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu; eğitim, sağlık, yaşama, barınma; fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi haklarının hepsini birden tanımlamakta kullanılan evrensel kavramdır.

Images

BİZ BİLİRİZ BİLGİ YARIŞMASI BAŞLIYOR

Atayurt Okulları geleneksel 6.sınıf Biz Biliriz Bilgi Yarışması başlıyor. 6.sınıf öğrencileri arasında gruplar oluşturuldu ve heyecanlı bir şekilde çekilişler yapıldı. Yapılan çekilişler sonucunda 3 gruba ayrılan öğrenciler eleme usulü yarışacaklar. Yarışmada tüm derslerden ikişer soru olacak. Yıl sonunda galip olan grup ödüllendirilecek. Bu heyecanlı ve çekişmeli geçecek yarışmada tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Images

DoFE (the Duke of Edinburgh) GENÇLİK ÖDÜL PROGRAMI ATAYURT OKULLARINDA DEVAM EDİYOR

Yaklaşık 70 yıldır süregelen İngiltere'nin en önemli gençlik ödül programı olan The Duke of Edinburgh, bugüne kadar her sosyal statüden 140'dan fazla ülkede milyonlarca gencin hayatını değiştiren bir program haline gelmiştir. Fiziksel aktivitelerden gönüllülük aktivitelerine kadar, işverenler ve üniversitelerce değer verilen bir DoFE Ödülü, daha parlak bir geleceğe kapı açmaktadır. Türkiye'de 14-24 yaş aralığındaki gençlere uygulanmakta olan bu prestijli programa Atayurt Okulları olarak Ocak 2017 ayında dahil olduk.

Images

11 GENÇ ATAYURTLU YGA ZİRVESİNDE

YGA; Uluslararası bir sivil toplum örgütüdür. 2000 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmayı hayal eder. Bu hayalini geleceğin liderlerini keşfederek ve onları eşsiz liderler olarak yetiştirerek gerçekleştirir. YGA Liderleri, liderlik kabiliyetlerini, daha iyi bir dünya için birlikte hayal kurup, projelendirilip, hayata geçirirken, hayatın içinde geliştirirler.

Images

MİNİK KALPLERDEN LÖSEV’E DESTEK

Atayurt İlkokulu 3B ve 3D sınıfı öğrencileri LÖSEV için stant açtılar. Velilerimizin hazırlayıp gönderdiği muhteşem tatlar öğrencilerimiz tarafından satışa sunuldu. Yardım etmenin vermiş olduğu şevkle görev alan öğrencilerimiz görevlerini başarıyla tamamladılar.

Images

DÜNYA TURUNDA JAPONYA’DAYIZ

Özel Atayurt İlkokulunda her temada bir ülke araştırmasında bu ay Japonya’yı ele aldık. Anasınıflarımızdan 4.sınıfa kadar her öğrencimiz belirlenen bu ülkelerin coğrafi ve kültürel özellikleri hakkında araştırmalar yapıp, sunumlar yaptılar.

Images

ÖĞRENME STİLLERİ

Çağımızın bilgi çağı olması ve öğrenmede kazanılması gereken bilgi, beceri, tutum ve davranışların gün geçtikçe artması, bireyin etkin öğrenmeyi bilmesini zorunlu hale getirmektedir. Eğer bireylerin öğrenme stillerinin ne olduğu belirlenirse, bu bireylerin nasıl öğrenebileceği ve onlara yönelik nasıl bir öğretim planlanacağı da daha kolay biçimde kestirilebilir. Bu kapsamda 3. ve 4. sınıf öğrencilerimize İlkokul Rehber Öğretmenimiz Ayşe Şarlak tarafından öğrenme stilleri uygulandı.

Images

ATAYURT OKULLARI TEDx UMUT/HOPE KONFERANSINDA

Bir yerlerde yaşam varsa orada umut da vardır. Hayattaki adımlarımızı umutla atarız. Bu adımlarda bir kere bile karamsarlığa kapılırsak o an yere düşeriz. Geleceğe umutlarımızla yürüyoruz. Umut kimi zaman hasta insanı yatağından kaldıran, kimi zaman gözleri kör bir insana görmeyi sağlayan hatta fakir bir insanı zengin yapan önemli bir faktördür. Umut insanın zor zamanlarında sığındığı bir dost eli gibidir. Umut insan duygusunun en değerlisidir. Bu değerli duygunun farkındalığına sahip 40 Ortaokul 8. sınıf öğrencisi ve 70 Anadolu/Fen Lisesi öğrencisi olan Atayurtlu gençlerimizle birlikte Tedx konferansına katıldık.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ MUNISH KONFERANS PROGRAMINI TAMAMLADI

Model United Nations, lise öğrencilerimizin tüm okul yaşamları boyunca katılabilecekleri en prestijli akademik etkinliktir. Model United Nations, Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslardır. Dünyanın dört bir tarafından gelen katılımcı öğrenciler, MUN konferanslarında gerçek dünya meselelerini tartışmaktadır. MUN, üniversiteler, eğitim kuruluşları ve dünyanın pek çok akademik otoritesi tarafından öğrenciler için en prestijli akademik aktivite olarak kabul edilmektedir. MUN Konferanslarının sonuç bildirgeleri, tavsiye niteliğinde Birleşmiş Milletlere gönderilmektedir. İlklerin öncüsü Atayurt Okulları bu alanda da farklılığını ortaya koymaya ve 2014 yılında kurulan ATAMUN (Atayurt Model United Nations) Kulübü büyümeye, öğrenmeye ve başarmaya devam ediyor.

Images

ATAYURT AUTUMN FESTIVAL

30 Ekim-3 Kasım haftasında gerçekleştirilen Atayurt Autumn Festival, Pazartesi’den Cuma’ya coşkuyla devam etti. 5, 6, 7.ve 8. sınıf öğrencilerimize dili sevdirmek, oyun oynayarak öğretmek amacıyla ders niteliğinde İngilizce-Almanca-Fransızca Sonbahar Etkinlikleri yapıldı.

Images

MESELA SOKAĞI

Okulumuzda Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine yönelik katkı sunmayı hedefleyen “Mor Sertifika Programı” kapsamı altında ‘Mesela Sokağı’ isimli oyun 3D sınıfı öğrencilerine oynatılmıştır. Amaç toplumda cinsiyet eşitliğine yönelik çocukta farkındalık kazandırmak ve onları eğitmektir.

Images

“GİDECEĞİNİZ YÖNÜ BİLMEK, HIZDAN DAHA ÖNEMLİDİR”

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Kariyer planlarını oluşturmada 11.sınıf öğrencilerine destek olmak, öğrencilerin motivasyonunu artırma ve hedeflerini harekete geçirme amacıyla Kariyer Planlama Programı kapsamında Ankara Üniversiteleri gezisi gerçekleştirildi. Bu bağlamda “ODTÜ, Atılım ve Bilkent Üniversiteleri” gezildi. Üniversite hedeflerini belirleyecek olan gençlerimiz bu gezi sayesinde hedeflerine bir adım daha yaklaştılar.

Images

ATAYURT İLKOKULU LÖSEVLE EL ELE

Okulumuz 4/C sınıfı “Lösev Kulübü” öğrencileri “Lösemili Çocuklar Haftası” kapsamında rehber öğretmenleri Zeliha Bayar ve Umut Demirel öncülüğünde etkinlikliklere başladılar.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ MATEMATİK TAKIMLARI ULUSAL VE ULUSLARARASI OLİMPİYATLARI İÇİN HAZIR

"Matematik sadece doğruyu söylemekle kalmaz aynı zamanda onun güzelliğini de ortaya çıkartır" demiş Bertrand Russell. Matematik entellektüel yaşantımızın içine girdi mi, modern, ileriye dönük değişimlere açık bir toplumun şekillenmesinde en temel görevi üstlenir. Matematik düşüncesine sahip insanlar aynı zamanda olaylara karşı sistematik ve hızlı yaklaşma yetisini de geliştirirler, onu hayatlarına da geçirirler. Özel Atayurt Anadolu ve Fen Lisesi; Matematik dilini kullanma, akıl yürütme, ilişkilendirme, sınıflandırma, genelleme, sonuç çıkarma ve sentezleme gibi matematik becerilerine sahip, matematiksel bilgiyi başka bir alana transfer edebilen ve yaşamla ilişkilendiren, bireysel olduğu kadar takımsal çalışma alışkanlığı ve disiplini olan bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Images

ATAYURT’TA KODLAMA EĞLENCELİDİR

Avrupa Kodlama Haftası kapsamında kodlamanın önemini vurgulamak için hazırladığımız pankartlara kodlamanın bize sağladığı yararları yazdık ve bütün okula okuduk. Kodlamanın eğlencesini vurgulamak için de “Ode to Code Robo-dance” dansını hep birlikte yaptık.

Images

DÜNYA GIDA GÜNÜ

Sağlıklı Yaşam Okulları kapsamında “Dünya Gıda Günü” sebebiyle Atayurt Okulları’nda 5.sınıf öğrencilerimize Sağlıklı Beslenme konulu sunumlar düzenlendi. Fen Bilgisi öğretmenlerimizden Elif Esen hazırladığı sunumlarda besin içeriklerinin neler olduğunu, kahvaltının önemini, sağlıklı beslenmenin ne demek olduğunu ve sağlımızda ne kadar önemli bir yeri olduğunu, bu yaş aralığında nasıl doğru beslenileceğini anlattı.

Images

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÜNÜ

24 Ekim Birleşmiş Milletler gününü, MUN KULÜP öğrencileri Birleşmiş Milletler ile ilgili pano hazırlayarak ve kendi yaptıkları kekleri öğrenci arkadaşları ile paylaşarak, Birleşmiş Milletler günü ile ilgili bilgi paylaşımında bulunarak geçirdiler.

Images

ATAYURTLU GENÇLER KEMER’İN HARİKA SUALTI DÜNYASINDA EĞİTİM ALDILAR

Özel Atayurt Anadolu/ Fen Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve eğitmenleri tarafından oluşan Atayurt Dalış Kulübü Antalya Kemer’e gittiler. Atayurt Okulları öğrencilerinden oluşan Atayurt Dalış Kulübü, CMAS 1 yıldız dalıcı teorik eğitimlerini başarı ile tamamlamış ve pratik sualtı eğitimlerini almışlardır. Teorik ve pratik eğitimlerini; CMAS 3 Yıldız Eğitmen Tuncer AYER, CMAS ve CMAS 3 Yıldız Lider Dalıcı A.Eren ŞİMŞEK ile birlikte gerçekleştirmişlerdir.

Images

ORTAOKUL BAŞKANINI SEÇTİ

Atayurt Ortaokulunda okul öğrenci başkanlığı seçimi büyük bir coşkuyla yapıldı. Demokrasinin okulumuzda birebir örneğini yaşayan, oy veren, sandık kurallarında ve oy sayımında görev alan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başkanlık seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi ve okul başkanımızı kutluyoruz.

Images

LİDERLİK ATÖLYESİ

J.MBA projemiz kapsamında başlattığımız Liderlik Atölyesi çalışmalarımız interaktif uygulama ve oyunlarla başladı. Öğrencilerin küçük gruplar olarak aktif katıldığı atölye çalışmamız değerler programıyla devam edecektir. Perspektif Akademi’ye verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz.

Images

ATAYURT’TA ZUMBA

Atayurt Okulları, sağlıklı yaşam için velilerini harekete geçirmeye devam ediyor. Özel Atayurt Okulları Beden Eğitimi Bölümü, velilerimizin daha sağlıklı bir hayata adım atmaları ve günün stresinden kurtularak eğlenceli zaman geçirmeleri amacıyla yeni bir etkinlik başlattı.

Images

ATAYURT MUN KULÜP 2018

KULÜPLÜ OLMAK; Bugün ve gelecekteki yaşam kaliteniz için yeni alışkanlıklar kazanmak ve gerçek yaşama dokunacak, sıra dışı deneyim ve öğrenme fırsatları ile karşılaşmak demektir. Özel Atayurt Anadolu /Fen Lisesi MUN KULÜBÜNÜN AMACI; Özel Atayurt Anadolu /Fen Lisesi Mun Kulübü, öğrenciler tarafından kurulan ve yine öğrenciler tarafından yönetilen yapıdadır. Mun Kulübüne katılmanızda OLMAZSA OLMAZ yapan birçok neden var; öncelikle en az sizler kadar hevesli bir ekip sizlere destek vermek için hazır beklemektedir. Sizden öncekiler gibi sizler de sahip olduğunuz heves ve enerjiyle hayal edemeyeceğiniz organizasyonlar gerçekleştireceksiniz. Sürecin öğretmeni de öğrencisi de sizler olacaksınız.

Images

YABANCI DİL EĞİTİMİNDE ÇIĞIR AÇACAK BİR UYGULAMA TÜRKİYE'DE BİR İLK ATA TOWN...

Öğrencilerimizin yabancı dil pratiği yapmaları, yurt dışına çıktıkları zaman kendilerini doğru şekilde ifade edebilmeleri ve İngilizceyi sevmeleri adına Atayurt Okulları olarak bir ilki gerçekleştirerek "Ata Town"u tasarladık. Atayurt ARGE ekibi tarafından tasarlanan Ata Town yabancı dil öğretmenlerimizin koordinasyonu ve özel hazırlanan eğitim programıyla bu eğitim yılında öğrencilerimizin hizmetine sunuldu.

Images

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA

19-23 Eylül haftası “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” etkinlikleri kapsamında başlayan programın açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla yapıldı. Genel Müdürümüz Hikmet ERTÜRK ve Ortaokul Müdürümüz Aysun CANBEKEN UYAR’ın konuşmalarıyla devam eden program öğrencilerimizin okuduğu “Vatan” ve “Bayrak” temalı şiirlerle son buldu.

Images

ATAYURT ENGLISH CAMP

Bu yıl 3.sü düzenlenen geleneksel kampımızda Atayurt İlkokulu 2,3 ve 4.sınıf öğrencileri yine hem eğlendiler hem öğrendiler. Kendi seviyelerinde hazırlanmış İngilizce edinim istasyonlarını sırasıyla gezen öğrencilerimize Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencileri de tüm gün liderlik ettiler.

Images

PROF.DR. SERVET TURAN İLE İLK DERS AÇILIŞI

9. sınıf öğrencilerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz oryantasyon programında Atayurt Okulları yine bir ilke imza attı. 9.sınıfa yeni başlayacak olan öğrencilerimize temel bilimlerin önemini vurgulamak, bilime olan bakış açılarını şimdiden şekillendirmek ve geleceğe yönelik vizyonlarını geliştirmek adına bugün Anadolu Üniversitesi Malzeme ve Metalürji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof.Dr.Servet TURAN “NANO: Teknoloji ve Bilim Ötesi” konu başlıklı konferans sunumunu gerçekleştirdi.

Images

ÖĞRENMENİN NÖROLOJİK TEMELLERİ

Öğretmenlerimize Uzman Psikolog Erdem ÖZ tarafından “Öğrenmenin Nörolojik Temelleri” konulu bir eğitim verildi. Eğitimde öğrenmenin ne zaman ve nasıl gerçekleştiği, beyinde hangi değişikliklerin meydana geldiği, uzun süreli belleğe kayıt için tekrarın ne kadar ve nasıl olması gerektiği gibi konular bilimsel verilerle anlatıldı. Ayrıca öğrenmede bilinçaltının önemine değinildi.

Images

YAŞAM KOÇLUĞU

Her öğrencinin özel ve kendine has kişilik özellikleri dikkate alınarak tasarlanan Atayurt Eğitim Sisteminin önemli parçalarından bir tanesi bireyselleştirilmiş eğitim programımızdır. Bu sistemde rehber öğretmenlerimiz ve danışman öğretmenlerimizin desteği çok önemlidir. Bu amaçla bütün rehber ve danışman öğretmenlerimiz “Yaşam Koçluğu” eğitimi aldılar. 30 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan öğretmenlerimiz öğrencilerin geleceklerini şekillendirmede daha yetkin olduklarını belirttiler.

Images

BİZ BİRLİKTE GÜZELİZ

Öğretmenlerimiz seminer dönemine Uzman Psk. Erdem ÖZ tarafından verilen “Biz Birlikte Güzeliz” eğitimiyle başladılar. Öğretmen olmanın ayrıcalıkları ve öneminin vurgulandığı eğitim keyifli grup oyunlarıyla sona erdi.

Images

DOĞRU BAŞLANGIÇLAR MUTLU SONLARIN GARANTİSİDİR

Özel Atayurt Anadolu / Fen Lisesi 9.sınıflar oryantasyon programını başlattı. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının açılışında Atayurt Ailesine yeni katılan 9.sınıf öğrencilerimiz için hazırlanmış olan oryantasyon programı, Atayurt Kültür Merkezinde, Lise Müdürümüz Zevri Bingül’ün açılış konuşması ile başladı. Okul Müdür yardımcımız E.Ülker Aykaç, oryantasyon programının amacı ve işleyiş süreci ile ilgili bilgiyi aktardı. 9. Sınıf yaşamına uyum sürecine, yardımcı olmak amacıyla planlanan etkinliklere katılan öğrenciler bu Uyum Programı kapsamındaki etkinliklere katılarak birlikte öğrenim göreceği arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle tanıştılar. Lisemizin kendilerine sunmuş olduğu temel bilişsel ve sosyal gelişimlerine yönelik fırsatlardan haberdar oldular.

Images

“MUHTEŞEM SÜLEYMAN” ATAYURT’TA

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesinde öğrenci olduğu dönemlerde Atayurt formasıyla yarışarak Türkiye ve Dünya Liseler Şampiyonluğunu kazanan, Türkiye Gençler rekorunu kıran, mezun olduktan sonra da Avrupa, Balkan ve Akdeniz Oyunları Şampiyonluğunu kazanan Süleyman Bekmezci “yuvam” dediği okulunu ziyaret etti.

Images

GERÇEK BAŞARI GERÇEK SONUÇ

11 Ağustos 2017’de Lisans Yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerimiz heyecanlı bekleyişin ardından büyük bir sevinç yaşadılar. Öğrencilerimiz yoğun çabaların sonucunda hayallerini kurdukları üniversite ve bölümlerine yerleştiler. Atayurt Ailesi olarak öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Images

ATAYURTLU GENÇLERDEN MUHTEŞEM SONUÇ

Üniversite hazırlık süreci zor ve uzun soluklu bir yolculuktur. Bu yolculukta başarılı olmak için sabırlı olmak önemli etkendir. Bu başarı yolculuğunda Atayurt Anadolu / Fen Lisesi öğrencileri Eskişehir’in ve Türkiye’nin gururu oldular.

Images

ATAYURT’TA YAZ BAMBAŞKA

Özel Atayurt Okulları Beden Eğitimi Bölümünün hazırladığı “Eğlenceli Yaz Okulu”nun ilk dönemi sona erdi. Öğrencilerimiz çeşitli etkinliklerle, eğlenceli ve kazanımlarla dolu iki hafta geçirdiler. Yaz Okulunun son gününde düzenlenen piknikte arkadaşları ve öğretmenleri ile vedalaşan öğrencilerimiz çok mutlu olduklarını ve Atayurt Yaz Okuluna tekrar katılmak istediklerini dile getirdiler.

Images

ESKİŞEHİR’İN YILDIZLARI PARLIYOR

Geleneksel olarak Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen “Eskişehir’in Yıldızları Parlıyor” adlı ödül töreni bu yılda gerçekleştirildi. Okulumuzun yine her yıl olduğu gibi Dünya ve Türkiye derecesi alan öğrencileri sahneyi doldurdu. Gerek ödüle hak kazanan öğrencilerimizin sayısı, gerekse öğrencilerimizin kıyafet, tavır, davranış ve temsil yetenekleri ile hayranlıkla izlendiler. Katılımcılar Eskişehir Valisi Azmi ÇELİK, Milletvekili Harun KARACAN, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi ÖZEN, Odunpazarı ve Tepebaşı Kaymakamları, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcıları tarafından başarılı öğretmen ve öğrencilere ödülleri verildi. Ödül alan öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Images

ATAYURT OKULLARI 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINI BAŞARIYLA TAMAMLADI

Özel Atayurt Okulları öğrencileri, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının son günü olan 09 Haziran 2017 tarihinde karne heyecanını hep birlikte tattılar. Atayurt Okullarında karnelerini alan öğrenciler, yaz tatiline girmenin sevincini, arkadaşlarından ayrılmanın da burukluğunu bir arada yaşadılar. İlkokul bölümünde çocuklarının mutluluğunu paylaşmak için okula gelen bazı Atayurt velileri de bu heyecanı birlikte çocuklarıyla paylaştılar. Atayurt Okulları olarak tüm öğrencilerimize iyi tatiller dileriz.

Images

ROBOTİK ÖĞRENCİLERİ İLE EĞLENCELİ SUNUM

6.sınıf robotik eğitsel etkinliği öğrencileri yıl sonu robotik etkinliği gerçekleştirdi. Robotik öğrencileri düzenledikleri bu atölye ile yıl boyunca öğrendiklerini ilkokul öğrencileri ile paylaştı. Gelişen teknolojiye ayak uyduran ve teknolojiyi bilinçli kullanmanın önemini bilen Atayurt Okulları, öğrencilerin eğlenirken mantıksal düşünme becerilerini geliştirmelerini hedefliyor.

Images

UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ ÇOCUK OYUNLARI

Sosyal Bilgiler öğretmenlerimizin katkılarıyla geçmişte çocukların sokaklarda oynadığı ve günümüzde unutulmaya yüz tutan çocuk oyunları Atayurt Okullarında 5.sınıf öğrencilerimizle tekrar hayat buldu. Öğrencilerimiz ailelerinden geçmişte oynadıkları oyunları öğrenip oyun bahçesinde diğer arkadaşlarına sergilediler. Oldukça renkli anlar yaşanan şenlikte öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz kültürel değerlerimizi gün yüzüne çıkarmanın gururunu yaşadı.

Images

FEN BİLİMLERİ HAFTASINDA SON GÜN, PROJE SUNUMLARI

Fen Bilimleri Kulübü, Fen Bilimleri haftasını 3.Türk Dünyası Proje Yarışması ve 11.Ortaokul öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına (Bu Benim Eserim) katılıp okulumuzu ve ilimizi en güzel şekilde temsil eden öğrencilerimizin proje sunumları ile kapattı.

Images

CANLILAR DÜNYASINI KONUŞUYORUZ

Fen Bilimleri Haftası etkinlikleri içerisinde yer alan ve kulübümüzün bu seneki temasını oluşturan “Canlılar Dünyası” ile ilgili söyleşide ESOGÜ Biyoloji Bölümünden Yrd.Doç.Dr.Ümit ŞİRİN öğrencilerimizle buluştu. Ümit ŞİRİN, çevremizdeki canlıları daha yakından tanıma, ekosistemi ve yaşam döngülerini algılama, yaşamı diğer canlılarla paylaşabilme konusunda öğrencilerimizle değerli bilgiler paylaştı.

Images

CANLI DOSTLARIMIZ ARAMIZDA

Fen Bilimleri Kulüp öğrencilerinin düzenlediği Canlı Dostlarımız Aramızda etkinliğinde 5,6 ve 7.sınıf öğrencileri evcil hayvanlarını ve yetiştirdikleri bitkilerini arkadaşlarına tanıttılar. Öğrenciler tarafından büyük ilgi gören etkinliğimizde görev alan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Images

ANADOLU/FEN LİSESİ'NDE BİLİM-PROJE ŞENLİĞİ

Okulumuz Fizik-Kimya-Biyoloji öğretmenleri rehberliğinde öğrencilerimiz tarafından, geleneksel olarak yapılan Bilim Şenliğinin 14 üncüsü, 29 Mayıs 2017 Pazartesi günü, Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Asistan ve öğrencileri ile Tema Vakfı temsilcilerinin de katılımıyla okulumuz Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ BİLİMİN KALBİ’’CERN’’DE

Oscar Wilde şöyle demiş : “Başarı bir bilimdir; eğer şartlara sahipseniz, sonuca ulaşırsınız.” Pozitif bilimin ikna ediciliğini programının merkezine koyan Atayurt Anadolu/Fen Lisesi, öğrencilerinin onları geleceğe hazırlamada etkili olacak sonuçlara ulaşmalarını hedeflemektedir. Bu hedeflere ulaşmada ise, nitelikli ve amaca yönelik proje uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Bu uygulamaların bir parçası olarak, 8-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Avrupa Nükleer Araştırmalar Konseyi (CERN) ve Paris Palais De La Decouverte Bilim Müzesi programımız 4 Öğretmen 35 Öğrenci ile 8-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında tamamlanmıştır.

Images

SATRANÇ BAŞARILARIMIZA YENİLERİNİ EKLEDİK

27-28 Mayıs tarihlerinde Eskişehir Satranç İl Temsilciliği ve Özel bir kurumun düzenlediği turnuvada Atayurt’un Satranç Sporcuları da yerini aldı. İki gün süren turnuvada öğrencilerimizden; Mira Küçük bayanlarda 1.lik, genel kategoride 3.lük Batu Gönüllü yaş gurubunda 4.lük Efe Özdemir yaş gurubunda 2. lik kupalarını kazandılar. Yarışan tüm sporcularımızı, velilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Images

ATAYURTLU OKURLAR YAZARLARLA EL ELE

Atayurt Ortaokulu öğrencilerimiz, okulumuz “Sihirli Sözcükler Kulübü” nün düzenlediği yazar etkinliğiyle sevdikleri yazarlarla tanışma ve onlara merak ettiği soruları sorma fırsatı yakaladılar.

Images

YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM…

Reşat Nuri Güntekin’in bir perdelik “İSTİKLAL” adlı piyesini sunmanın gururunu, onurunu yaşadık. Atatürkçü Düşünceyi anlayarak birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde istiklale giden yolda VATAN, MİLLET, ATATÜRK sevgisinin özümsenmesi, birlik ve beraberlik ruhunun canlandırılması ve EGEMENLİK kavramının vurgulanmasıyla izleyenlere duygu yüklü anlar yaşatarak aktarılmıştır.

Images

FUTBOLDA ŞAMPİYON BELLİ OLDU

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında Özel Atayurt Okulları öğrencileri arasında gerçekleşen Atayurt futbol turnuvası sona erdi. 20 takım ile gerçekleşen maçların, seyircisi ve futbol takımları ile rekabetin en üst düzeyde yaşandığı maçların sonunda Los Aigos Atayurt Futbol Takımı şampiyon oldu. Atayurt Okulları Kurucu Temsilcisi Ahmet YALÇIN, Genel Müdür Hikmet ERTÜRK ve Ortaokul Müdürü Aysun CANBEKEN UYAR tarafından şampiyon takımın ödülleri verilirken 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında futbolda tekrar buluşma sözü verildi.

Images

ATA LANGUAGE FESTIVAL

24 Mayıs 2017 Çarşamba günü Özel Atayurt Ortaokulu Yabancı Diller Bölümü’nün hazırladığı Ata Language Festival büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Images

TÜRK DÜNYASI PROJE YARIŞMASI KAPSAMINDA AZERBAYCAN’DAYDIK

3.Türk Dünyası Uluslararası Bilim Olimpiyatları ve Kültür Şenliğinde dereceye giren öğrenciler için Urfa Valiliği tarafından düzenlenen geziye, “Yangında Akıllı Kaçış Sistemi” adlı projesiyle Dünya 2.lik ödülünü alan 7.sınıf öğrencimiz Aybars ARI ve Fen Bilimleri Öğretmeni Serap Alev SAĞLAM katıldı.

Images

ATAYURT’TA MUHTEŞEM MEZUNİYET TÖRENİ

Özel Atayurt Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri 4 yıllık yoğun bir programın ardından 24 Mayıs Çarşamba günü saat 19.30 ‘da Atayurt Okulları bahçesinde gerçekleştirilen muhteşem bir törenle mezuniyet sevincini yaşadılar.

Images

ATAYURT’A RESİM YARIŞMASINDAN İKİ ÖDÜL DAHA

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi'nin düzenlediği "Hayvan Sevgisi" konulu resim yarışmasında 3-A sınıfı öğrencilerimizden Ayşe Duru KOÇAK yarışmada 2.lik ödülünü alırken yine 3-A sınıfından Ecrin Melis TEPEGÖZ 1. Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü. Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi'nde bugün gerçekleştirilen ödül töreni Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet ATAÇ'ın konuşması ile başladı. Aileleri, tüm sınıf arkadaşları, sınıf öğretmenleri Gülçin TEZEL ve görsel sanatlar öğretmenleri Banu Kaynak AKSAKAL olarak, bu güzel başarıya imza atmış olan öğrencilerimizin sevinç ve heyecanlarına ortak olduk. Ödül töreni için hazırlanan etkinlikler sayesinde güzel bir gün geçirdik. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

KUVA-İ MİLLİYE KADINLARI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği dahilinde Okulumuz 11 FL öğrencilerden Gülsu Bulut’un konuşmasıyla başlayan, Tarih Öğretmeni Can Destire’nin yönetmenliğinde Anadolu/Fen Lisesi öğrencileri tarafından sergilenen ‘’Kuva-i Milliye Kadınları’’ adlı tiyatro oyunumuz büyük bir ilgi ve katılımla Atayurt Kültür Merkezinde sergilendi.

Images

GELENEKSEL ATAYURT MÜZESİ

Müzeler toplumun sahip olduğu zenginlikleri sergilemek, hem günümüzü hem geleceği aydınlatmak, bireylerin geçmişlerini daha iyi tanımalarını sağlamak amacıyla oluşturulmuş kurumlardır. Ayrıca müzeler ülkelerin kültürel değerlerinin oluşmasına katkıda bulunurlar. Müzelerin önemini vurgulamak amacıyla 18-24 Mayıs tarihleri arası Müzeler Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta çerçevesinde sosyal bilimler kulübümüz “Atayurt Kültür Müzesi” oluşturdu.

Images

SALI SOHBETLERİ KAPANIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Aktif Yaşam Salı Sohbetleri Kulübü Başkanlık Devir Teslim Törenini gerçekleştirdi. Kulübün nasıl kurulduğunu, geçmiş iki yılda neler yaptığını dile getiren 11. sınıf öğrencileri Alperen Raif ÇAKMAK ve Ece Iraz ÇAM, yönetimi 10.sınıf öğrencileri Ecenur ÖNCE ve Ahmet BAYSAN’a devretti.

Images

HEM EĞLENİYORUZ HEM YARIŞIYORUZ

6.sınıfların gelenekselleşmiş bilgi yarışması “Biz Biliriz” final yaptı. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının Ekim ayında başlatılan bilgi yarışması bugün oynanan final yarışı ile son buldu. Eğlenceli ve bir o kadar da çekişmeli geçen final yarışında eşitliğin sağlanması sonucunda yedek sorulara geçildi ve yarışmada birinci olan grup belirlendi. Yıl boyu yarışmaya katkıda bulunan 6.sınıf öğretmenlerimize ve gayretlerinden dolayı öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Images

ATAYURTLU MİNİK RAKETLER ESKİŞEHİR MASA TENİSİNDE YİNE SES GETİRDİ

06 Mayıs’ta Okul Sporlarınca düzenlenen İlkokullar arası Masa Tenisi Turnuvasında 1/B sınıfından Mustafa Utku ZENGİN ve 2/D sınıfından Ceylin ZENGİN İL BİRİNCİSİ, 4/B sınıfından Ali Gönenç ARDA, 4/C sınıfından Mehmet Emre KAPAR ve Taha Demir İNAN İL İKİNCİSİ, 3/D sınıfından Alptuğ GÜVEN, 2/B sınıfından Kerem ALTINSOY ve Sarp İKİZPINAR İL DÖRDÜNCÜSÜ olmuşlardır. Atayurt Ailesine yakışır şekilde mücadele ederek, ellerinden gelenin en iyisini yapan sporcularımızı ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Hande UYAR ‘ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

BAŞARMAK İÇİN YOLA ÇIKTILAR VE ARTIK ŞAMPİYONLAR

Yarışmalar öğrencilere sunulan bir fırsattır Atayurt’ta. Atayurt Okullarında öğrenci kazanımlarını yapılandırırken gençlerin geleceklerine katkı sağlayacak ve önündeki tüm engelleri aşarak başarılı bir birey olmaları üzerine yapılanmıştır. Bu nedenle amaca giden yolda uluslararası yarışmalar ve uluslararası projeler öğrencilere bir fırsat olarak sunulur ve katılımları konusunda cesaretlendirilir. Şampiyonların Okulu olmak üstün bir emeğin sonucudur. Ancak her sonuç Atayurt Okullarında bir başlangıçtır. Çünkü başarmak ve başarılı kalmak her genç Atayurtlunun temel amacıdır.

Images

GENÇLİK TÜRKÜ SÖYLÜYOR

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Hilal Duman’ın öğrencileriyle birlikte Neşet Ertaş’ın “Nerde bir türkü söyleyen görürsen git yanına otur çünkü kötü insanların türküleri yoktur.” cümlesini sloganlaştırıp bu yıl beşincisini düzenlediği “Gençlik Türkü Söylüyor” etkinliği izleyenlere yine eğlenceli anlar yaşattı.

Images

ATAYURTLU MİNİK KULAÇLARIMIZDAN YENİ BİR BAŞARI DAHA

Atayurtlu Minik Kulaçlar okullar arası yüzme yarışlarını 24-25 Nisan tarihlerinde yapılan yarışlarla tamamladılar. Müsabakalar sonunda 2007 doğumlu öğrencimiz Nehir İNCİ 50 metre kurbağalamada Eskişehir 3.sü 100 metre kurbağalamada ise Eskişehir 4.sü olmuştur. 2009 doğumlu öğrencimiz Duru EROL da 50 metre serbest ve 50 metre sırt yarışlarında Eskişehir 4.sü olmuştur. Öğrencilerimizi göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

ÖĞRENCİMİZ EGE ERTEN VALİ KOLTUĞUNA OTURDU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 97. yıl kutlama programı çerçevesinde 5. sınıf öğrencimiz Ege Erten vali koltuğuna oturdu. Program kapsamında, Vali Azmi Çelik’in makamını ziyaret eden öğrencimiz Ege Erten yapımı hızla devam eden Şehir Hastanesi’nin Eskişehir için çok büyük hizmet olduğunu aktardı. Sportif amaçla yapılan yatırımların bir an önce tamamlanmasını istedi. Tramvay hatlarının ise şehrin her yerine ulaşmasını temenni etti. Eskişehirspor’u Süper Lig’de görmek istediğini söyleyen öğrencimiz Suriye’de yaşanan drama duyarsız kalmayarak, bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı’nı kutladı.

Images

ÜNLÜ ŞOVMEN BEYAZ ATAYURT'TA

Eskişehir Atayurt Okulları Anadolu/Fen Lisesi 11’inci sınıf öğrencilerine yönelik olarak, Kariyer Planlama Programı kapsamında düzenlenen “Bir Başarı Öyküsü” adlı konferansa, ünlü şovmen Beyazıt Öztürk konuşmacı olarak katıldı. Beyaz’ı okul bahçesinde Bando Eses, Eskişehirspor marşını çalarak karşıladı.

Images

ATAYURT’TA PAMUK ŞEKERİ TADINDA BİR GÜN…

Özel Atayurt Okullarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu devam ediyor. Atayurt Okulları Genel Müdürü Hikmet Ertürk, İlkokul Müdürü Baki Cangür ve Ortaokul Müdürü Aysun Canbeken Uyar öğrencilerimizi sınıf sınıf gezerek onları ziyaret edip, bayramlarını kutladılar, tüm öğrencilere nostalji yaşatarak pamuk şekerleri dağıttılar. Öğrencilerimiz gün içerisinde okul bahçesinde renkli balonlarıyla ağaçları süslediler, eğlenceli oyunlar oynadılar.

Images

ATAYURT ATLETİZM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA…

Eskişehir Şampiyonu olarak 18-19 Nisan tarihlerinde Bursa’da yapılan yarı final müsabakalarında güçlü rakipler ve zorlu hava şartlarında en iyi şekilde mücadele eden Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Atletizm Erkek Takımı ve Kız Takımı sporcularımız 18 takım içinden YARI FİNAL 3.SÜ olarak TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA GİTMEYE HAK KAZANMIŞTIR.

Images

ÖZEL ATAYURT ORTAOKULU KİMYA DALINDA TÜBİTAK BÖLGE İKİNCİSİ

11.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bursa Bölgesinde sergilenen 50 eserden 9’u Eskişehir’e aitti. Eskişehir’den katılan eserler arasında öğrencimiz Ata ÖZTÜRK ve Danışman Öğretmeni Seçil ALGÜL’ün “Kırmızı Pancar Turşuları Alzheimer Hastalığına Çare Olabilir mi?” isimli projesi de yer aldı. Bu projeleriyle KİMYA DALINDA BÖLGE İKİNCİLİĞİNİ kazanan öğrencimizi ve öğretmenimizi Kurucu Temsilcimiz Ahmet YALÇIN da tebrik ederek başarılarının devam edeceğine olan inancını dile getirdi.

Images

80'LERE YOLCULUK...

Televizyonların renksiz, insanların renkli olduğu, Telefonların jetonlu, insanların akıllı olduğu, Oyunların ekranlarda değil sokaklarda oynandığı, En güzel duyguların sıcak bir muhallebici dükkânında yaşandığı, 80’lerin unutulmaz şiir, şarkı ve danslarının yer aldığı, eşsiz bir buluşma olan "80’lere Yolculuk" adlı gösterimiz Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencileri tarafından Atayurt Kültür Merkezi’nde yoğun bir ilgi ve katılımla sergilendi.

Images

FEN BİLİMLERİ KULÜBÜ ARAZİ ÇALIŞMALARINDA

Fen Bilimleri Kulübümüzün Osmangazi Üniversitesi Biyoloji Bölümü ile işbirliği içinde yürütmekte olduğu “Atayurtlu Canlılar Projesi” II.dönemde de çalışmalarına devam ediyor. Atayurt’ta ve yakın çevremizde bizimle birlikte yaşayan canlıları daha yakından gözlemleyerek koleksiyon haline getirmeyi amaçlayan kulüp öğrencilerimiz havaların ısınması ve doğanın uyanışı ile arazi çalışmalarına başladılar.

Images

4.SINIFLAR ANKARA GEZİSİNDE

12 Nisan Çarşamba günü Okulumuz 4.sınıf öğrencileri öğretmenleri önderliğinde Ankara gezisi düzenlediler. Gezide öncelikle Anıtkabir’e gidilerek resmi törenle Atamızın mozelesine çelenk sunuldu. Öğrencilerimiz Anıtkabir ziyaretinden sonra 1.Meclis ve 2.Meclisi gezerek Sosyal Bilgiler dersinde “İnsanlar ve Yönetim” teması ile ilgili yerinde gezerek ve görerek öğrendiklerini pekiştirdiler. Gezinin son bölümünde de MTA Tabiat Tarihi Müzesi gezilerek Fen Bilgisi dersinde öğrendikleri konulara yeni bilgiler kattılar.

Images

ATAYURT OKULLARI SATRANÇ ÇOCUK VE YILDIZLAR LİGİNE DAMGASINI VURDU

Eskişehir Satranç İl Temsilciliği 2017 Etkinlik Takviminde yer alan ve iki etaptan oluşan “Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Turnuvası” 09 Nisan Pazar günü oynanan maçlar ile sona erdi. Turnuvaya Eskişehir’den Küçüklerde 40 takım, Yıldızlardan 10 takım başvuru yaptı. Atayurt Okullarının Çocuk ve Yıldızlarda 8 takım ile yer aldığı turnuvada Atayurt Aslanları Takımı birçok satranç kulübü ile yarışarak 6.olurken aynı zamanda sıralamada yer alan En İyi Özel Okul Takımı olduk.

Images

AĞAÇ DİKİMİ VE AĞAÇ SEVGİSİ

Atayurt Okullarında geleneksel hale gelen ve 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında 8.si düzenlenecek olan Atayurt Hatıra Ormanı için öğrencilere “Ağaç Dikimi ve Ağaç Sevgisi” konulu konferans düzenlendi.

Images

ÖZEL ATAYURT ORTAOKULU, 11.TÜBİTAK ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ BURSA BÖLGE YARIŞMASI’NDA

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programı Başkanlığı (BİDEB) tarafından düzenlenen “11.TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bursa Bölge Yarışması 2017”de Özel Atayurt Ortaokulu 7D sınıfı öğrencimiz Ata ÖZTÜRK Kimya alanında projesini sergilemeye hak kazanmıştır. Öğrencimiz Ata ÖZTÜRK ve Danışman Öğretmeni Seçil ALGÜL’e başarılar dileriz.

Images

ATAYURT’TA MATEMATİKLE YOLCULUK

“Bölersen bir çemberin çevresini çapına, çıkar ünlü bir matematik sabiti karşına!” Atayurt Ortaokulunda geleneksel hale gelen Dünya Pi Günü kutlamaları bu yılda devam etti. Pi günü temalı tişörtlerimiz ve bu anlamlı günde Beden Eğitimi Öğretmenlerimiz Sabriye Apaydın ve Hande Uyar’ın hazırladığı Pi Zumba Dansımızın ardından güne özel hazırlanmış Kahoot! sorularımızla birbirinden eğlenceli soruları yanıtladık. Matematik eğlencenin ta kendisidir…

Images

ATAYURT KİTAP OKUYOR

53.Kütüphane Haftası kapsamında 29 Mart Çarşamba günü 12.30-13.00 saatleri arasında tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak “81 ilde Kitap Okuyoruz” etkinliği düzenlenmiştir. Atayurt Ortaokulu; yöneticisi, öğretmeni, öğrencisi ve personeliyle bu anlamlı etkinliğe katılım sağlamıştır.

Images

ATAYURTLU ATLETLER KUPAYA DOYMUYOR

25-26 Mart 2017 tarihlerinde Sazova Vali Sami Sönmez Atletizm Tesisleri’nde düzenlenen Ortaokullar Arası Küçük Erkekler Puanlı Atletizm İl Birinciliği’nde, Özel Atayurt Ortaokulu Küçük Erkekler Atletizm Takımımız Eskişehir 2.si oldu.

Images

“HARMANYERİ 1915” ÇUKURHİSAR’DA

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma amacıyla hazırladığımız, “Çanakkale Harmanyeri 1915” adlı tiyatro oyunumuz, okulumuzdan sonra topluma hizmet kapsamında, Çukurhisar Ortaokulu öğrencilerine de sahnelenmiştir.

Images

ORTAOKUL (8. SINIFLAR) VELİ TOPLATISI

28-31 Mart 2017 tarihleri arasında 8. sınıf öğrenci velilerimizin ve öğretmenlerimizin katılacağı 2016-2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem ara karne ve veli toplantısı aşağıdaki çizelgede belirtilen saatlerde, okulumuzda yapılacaktır.

Images

ATAYURT’A BİR SATRANÇ ÖDÜLÜ DAHA…

Eskişehir Özdilek AVM de gerçekleştirilen “2017 Özdilek Eskişehir AVM Satranç Turnuvası” 150 sporcunun katılımıyla 18-19 Mart tarihlerinde oynanan müsabakalar ile tamamlandı. Gerek sporcuların, gerek velilerin, gerekse AVM’yi ziyaret edenlerin yoğun ilgi ile takip ettiği turnuva oldukça renkli ve heyecanlı geçti. Dereceye giren sporculara ödülleri, Eskişehir milletvekili Harun KARACAN, MEB Müdür Yardımcısı Barış HANCI ve Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman BULUŞAN tarafından verildi.

Images

DÜNYA SU GÜNÜ

Dünya Su Günü kapsamında Eko Okul ve Tema üyesi 2/B ile 2/D sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Şeyda Artan ve Serra Kaynak önderliğinde konu ile ilgili üzerlerinde günün anlam ve önemini belirten yazıların bulunduğu su damlaları ile okul binası içinde dolaşarak öğrencileri bilgilendirdiler. Su Günlerini kutladılar. Dünya Su Günü kapsamında çocukların ilgisini çeken bir pano hazırlandı.

Images

ATAYURT’LA GELECEĞİNİ KEŞFET!

Meslek seçimine yönelik adımların atıldığı dönemde olan 10. ve 11. sınıf öğrencilerimiz, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ameliyat izleme fırsatı buldular. Birçok ameliyat gözlemleme imkanı bulan öğrencilerimiz, ameliyat kıyafetleri giyerek, ameliyathane ortamını görmenin, doktorlarla tanışmalarının kendileri için heyecan verici olduğunu dile getirerek, hedef belirleme sürecinde kendilerine sunulan bu imkanlar için teşekkür ettiler.

Images

ÇANAKKALE HARMANYERİ 1915

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Töreni kapsamında, Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ‘Çanakkale Harmanyeri 1915’ oyunu sergilendi.

Images

ATAYURT ATLETİZMDE ŞAMPİYONLUĞA KOŞTU

18-19 Mart 2017 tarihlerinde, Sazova Atletizm tesislerinde düzenlenen Liseli Gençler Atletizm İl Birinciliğinde Atayurt Rüzgarı esti. Erkeklerde 6 altın, 3 gümüş, 3 bronz madalya; Kızlarda 2 altın, 2 gümüş, 3 bronz olmak üzere toplamda 19 madalya alarak şampiyonluğa ulaşan Atayurtlu atletler, 19 Nisan 2017 de düzenlenecek olan Türkiye Yarı Finallerinde ilimizi ve okulumuzu temsil etme hakkını kazandılar.

Images

ATAYURT DÜNYA MATEMATİK GÜNÜ KUTLAMALARI

Her yıl Mart ayında kutlanan Dünya Matematik Günü etkinlikleri 6.sınıf öğrencilerimiz ile hayat buldu. 104 Öğrencimiz kendi projelerini hazırlayarak arkadaşları ile birlikte hem eğlendi hem de öğrendi. Matematik dünyasına büyük katkılar sağlamış bilim adamlarından, Matematik adına öğrendikleri bilgilerin derinleşmesine, 'Bozulan makine' isimli tiyatro oyunları ile tarihin tozlu sayfalarına çıktıkları yolculuğa ve tabiki günümüz parçalarına Matematik sözleri yazarak yeniden düzenledikleri şarkılara bu eğlence dolu gün ile merhaba dedik.

Images

ATAYURT’TAN ALTIN KULAÇ

14-15 Mart tarihlerinde düzenlenen Okullar arası Küçükler yüzme yarışlarında, Altın Kulaç Hasan Emir SU katılmış olduğu 50 metre ve 100 metre kurbağalama ile 50 metre kelebekte ESKİŞEHİR ŞAMPİYONU olmuştur. Öğrencimizi ve Beden Eğitimi Bölümümüzü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

LIFE OUT THERE

6. sınıf öğrencilerimiz Atayurt Ortaokulu İngilizce ve Fen Bilimleri Zümresinin ortak çalışması doğrultusunda Sazova Park’a gezi düzenledi. Önce Bilim Deney Merkezinde Fen Bilimleri öğretmenimiz ve rehberler eşliğinde çeşitli deneyleri uygulama fırsatı bulan öğrencilerimiz, ardından İngilizce derslerinde ‘Life Out There’ teması kapsamında Uzay Evinde İngilizce uzay filmi izleyerek öğrendiklerini pekiştirme fırsatı yakaladılar.

Images

ENGLISH SPEAKING CLUB

Özel Atayurt Ortaokulu 6. sınıf öğrencileri Cumartesi günleri Yabancı Öğretmenleri eşliğinde Speaking Club çalışmalarına başladılar. Müfredat konularından ayrı olarak sadece günlük konuşma becerilerine yönelen, farklı temalar kullanılarak ilerleyen kulübümüzün amacı öğrencilerimizin derslerde öğrendiği bilgiler ışığında konuşma becerilerini daha da ilerletmektir.

Images

ATAYURT’TA OLASI DEPREM / YANGIN ANINDA TAHLİYE TATBİKATI

01-07 Mart Deprem Haftası nedeniyle Okulumuzda Tahliye Tatbikatı için hazırlıklar yapıldı. Okul Sivil Savunma Kulübü tarafından hazırlanan plan yapılan toplantıda değerlendirildi. Akış çizelgesi incelendi ve okulumuz öğrencileri bilgilendirildi. Önceden kararlaştırıldığı şekilde 06 Mart Pazartesi günü saat 10.20 de Olası Deprem / Yangın anında Tahliye Tatbikatı Sivil Savunma Kulübü Danışman öğretmenleri Veli Çakmak ile Hacı Ali Kılıç’ın rehberliğinde gerçekleştirildi. Tatbikat, 1 dakika 45 saniye içinde başarılı bir şekilde öğrenci ve personelin tahliyesi ile gerçekleştirildi. Danışman öğretmenler tatbikata katılan öğrencilere ve personele teşekkür ettiler. Öğrencilerimiz ve personel tahliye anında nasıl davranacaklarını uygulamalı bir şekilde öğrendiler.

Images

ATAYURT’TA KIN-BALL EĞİTİMİ

4 Mart Cumartesi günü Okulumuz Spor Salonunda Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı Kent Konseyi Meclisinin katkılarıyla antrenörlük ve hakemlik sertifika eğitimi gerçekleşti. Dünyada 27 ülkede yaygınlaşan ve “Her şey kardeşlik için kardeşliğe top atıyoruz” sloganı ile oynanan Kin-ball oyununu Eskişehir’e tanıtmak ve antrenör yetiştirmek amacıyla Özel Atayurt Okulları Spor Salonunda düzenlenen eğitime Uluslararası Kin-ball Federasyonu Türkiye Temsilcileri Uğur Avşar ve Semih Ayaldın da katıldı.

Images

4.SINIFLAR ARASI MASA TENİSİ TURNUVA HEYECANI BAŞARI İLE SONLANDI

Okulumuz 4.sınıf öğrencilerinin yarıştığı turnuvada heyecan doruktaydı. İlk kez turnuva heyecanını yaşayan öğrencilerimiz fair-play çerçevesinde turnuvayı sonlandırdılar. Dereceye giren öğrencilerimiz; Kızlar Masa Tenisi Turnuvasında; Nehir Turan, Aybüke Çağlar, Zeynep Mina Yolaçan, Sahra Höyüklüoğlu Erkekler Masa Tenisi Turnuvasında; Mehmet Emre Kapar, Taha Demir İnan, Ali Gönenç Arda, Cihan Kozulu Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimize ve Beden Eğitimi Bölümümüze teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Images

CRAZY HAIR DAY

Özel Atayurt Okulları İngilizce öğretmenleri tarafından ilki düzenlenen çılgın saç günü renkli ve eğlenceli bir gün geçirmemizi sağladı. Öğrencilerin yaratıcılıklarını kullandığı bu renkli günde İngilizce derslerimizde fiziksel özelliklele ilgili yeni konular öğrenildi ve eğlenceli şarkılar dinlendi. Saç spreyleri, değişik örgüler ve birbirinden farklı aksesuarlarla partiye katılan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz adeta gökkuşağını andırdılar.

Images

ATAYURT’TA SİVİL SAVUNMA İKAZ ALARM TATBİKATI

28 Şubat Salı günü birinci dersin başında, Sivil Savunma Kulübü üyeleri, programlarını sunarak SİVİL SAVUNMA GÜNÜ ve İKAZ ALARM TATBİKATI ile ilgili bilgiler verdiler. Saat 10.20 de İkaz Alarm Tatbikatı, Sivil Savunma Kulübü Danışman Öğretmenleri Veli Çakmak ile Hacı Ali Kılıç’ın rehberliğinde yapıldı.

Images

SANATÇI GENÇLERE ATAYURT’TAN TAM DESTEK

8.sınıf öğrencimiz Yusuf ÇAKIR’ın “Yusuf’un Renkleri” isimli kişisel sergisinin açılışı dün Atayurt Okulları Yönetim Kurulu Başkanı M.Fevzi Yalçın’ın konuşmasıyla, Genel Müdürümüz Hikmet Ertürk, Ortaokul Müdürümüz Aysun Canbeken Uyar ve İlkokul Müdürümüz Baki Cangür’ün de katılımıyla gerçekleşti. Yusuf’u sanata olan ilgisi ve gösterdiği başarı sebebiyle tebrik ediyor, açılışta yanımızda olan tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyoruz.

Images

BİR KUPA DA BADMİNTON TAKIMIMIZDAN

Özel Atayurt Okulları müzesini kupalarla doldurmaya devam ediyor. Hafta sonu Çamlıca Kemal Unakıtan Spor Salonunda düzenlenen Okullar arası Küçük Kızlar Badminton İl Birinciliğinde Özel Atayurt Ortaokulu Küçük Kız Badminton Takımımız Eskişehir 2.si oldu.

Images

'ARTIK ORTAOKULLU OLUYORUZ'

Okulumuz konferans salonunda, 4.sınıf öğrencilerimize ortaokul sistemimizi tanıtmak üzere 5.sınıf Rehber Öğretmenimiz Şengül Özalpay tarafından “ ARTIK ORTAOKULLU OLUYORUZ” konulu sunum düzenlenmiştir. 4.sınıf öğrencilerimizin ve ortaokul öğretmenlerimizin katılımı ile gerçekleştirilen seminerde Atayurt’ta Ortaokullu olmak, ortaokulumuzun akademik- sosyal faaliyetleri ve öğretmenleri hakkında bilgiler verildi. Öğretmen tanıtımının ardından öğrencilerimizden gelen sorular yanıtlanarak, sınıf buluşmalarında görüşmek üzere program sonlandırılmıştır.

Images

ATAYURT’UN MELEKLERİ 2.LİK KUPASINI ALDI

Okullar arası Küçükler Voleybol İl Birinciliği müsabakaları Atatürk Spor Salonu’nda oynanan final maçı ile sona erdi. Nefeslerin tutulduğu çekişmeli geçen maçın sonunda Atayurt Küçük Kız Voleybol Takımımız ikincilik kupasını kazandılar. Filenin Meleklerini ve öğretmenlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

ATAYURT’TAN ÜYEP BAŞARISI

Anadolu Üniversitesi bünyesinde kurulan Üstün Yetenekliler Eğitim Programına (ÜYEP) giriş sınavında ATAYURT OKULLARI her yıl olduğu gibi bu yıl da bir başarıya daha imza attı. 5.sınıf öğrencilerimizden İPEK ÖZKAN, ÜYEP’ na katılmaya asil olarak hak kazanmıştır. Öğrencimizi, ailesini ve emeği geçen tüm öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

ATAYURT SATRANÇTA BURSA VE İNEGÖL’Ü FETHETTİ

18-19 Şubat tarihlerinde Bursa ve İnegöl’de düzenlenen Satranç Turnuvasına da Atayurt Okulları damgasını vurdu. İl içi başarılarının yanı sıra il dışında da satranç başarılarına yenilerini ekleyen okulumuzdan müsabakaya katılan üç sporcumuzda derece ile döndü.

Images

ATAYURT TÜRKİYE FİNALİNDE…

Eskişehir Öğretmenevi Toplantı Salonu, Eskişehir okullar arası Takım Satranç Turnuvası sebebiyle 147 sporcunun mücadelesine sahne oldu. Üç gün boyunca devam eden müsabakalar sonunda Atayurt Okulları Küçükler Kategorisinde 4.; Yıldızlar Kategorisinde ise 3. olarak kupa ve madalyalarını alarak Türkiye okullar arası Takım Satranç Turnuvası Bölge Seçmelerinde Eskişehir’i temsil etme hakkı elde etti. Hemen akabinde düzenlenen Eskişehir okullar arası Gençler Takım Satranç Turnuvasında da 136 sporcu mücadele etti. Gençler Takım Turnuvasında da Atayurt Okulları 2. olarak ilimizi temsilen Türkiye finalinde yerini almaya hak kazandı.

Images

ÇAMURLA GELEN HAYALLER

Salı Sohbetleri Kulübü öğrencileri bu hafta Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Özgür Kaptan eşliğinde “Çamurdam” seramik atölyesinde gerçekleştirdikleri ziyaretle seramik yapımı hakkında teknik bilgiler alıp çamurdan yaptıkları objelerle keyifli ve dinlendirici anlar geçirerek sanatın ve üretmenin keyfini doyasıya çıkardılar.

Images

ESKRİMDE DE ATAYURT

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında gerçekleşen Okullar arası Eskrim müsabakalarında Atayurt Okulları her branşta olduğu gibi Eskrim branşında da başarısını ortaya koydu. Okul sporları müsabaka takviminde yer alan spor müsabakası 15 Şubat Çarşamba günü düzenlenen Yıldızlar Kılıç müsabakasında 7. sınıf öğrencimiz Erkut KANDEMİR Eskişehir 1.si, Sefa YÖRÜK ise Eskişehir 3.sü olarak Atayurt Okullarını ve ilimizi Türkiye Şampiyonası’nda temsil etme hakkını elde ettiler. Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi Bölümümüzü kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

ATAYURT ZİRVEYİ SEVER

Okullar arası Genç Kızlar Atletizm Kros Takımımız Kocaeli’nde gerçekleşen Türkiye yarı final müsabakalarında 1. olarak Malatya’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. Ferdi sıralamada Ayşe Ecer birinci, Sinemnur Eraslan ise ikinci oldu. Atayurt Ailesi olarak sporcularımızı ve öğretmenlerimizi kutluyor, Türkiye Final Şampiyonasında başarılar diliyoruz.

Images

5N1F FARKINDALIK PROGRAMININ BU AYKİ KONUĞU, ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ UTKU ÇAKIRÖZER

5N1F Farkındalık Programı dahilinde, ilimizin başarılı olmuş yöneticileri ile gerçekleştirilen “Bir Başarı Öyküsü”nün bu ayki konuğu Eskişehir Milletvekili Utku ÇAKIRÖZER oldu. Eskişehir doğumlu olan Utku ÇAKIRÖZER, milletvekili olmadan önceki gazetecilik deneyimlerini, yurtdışı eğitim fırsatlarını ve Eskişehir’e yönelik gerçekleştirilecek olan projelerden bahsetti.

Images

ORTAOKULUMUZDA BABA DESTEK EĞİTİM PROGRAMIMIZ BAŞLADI

Atayurt Okullarında Baba Destek Eğitim Programının (BADEP) tanıtım toplantısı Ergin SARIGÖL tarafından gerçekleştirildi. Velilerimizin yoğun ilgi gösterdiği programda yapılacak olan programda eğitimin içeriği hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Her hafta salı günü saat 20.00’de yapılacak eğitimin konuları "Babanın çocuğun gelişiminde rolü, olumlu davranış geliştirme, çocukla zaman geçirmek; çocuğun bilişsel, duygusal, sosyal, fiziksel, cinsel gelişimi, çocuğun sorumluluk kazanması; dinlemek ve anlatmak, çocuğu anlamak" olarak belirlenmiştir. 10 haftalık eğitimin sonunda katılımcı velilerimize sertifikaları verilecektir.

Images

SEVGİ GÜNÜNDE MİNİKLERİMİZDEN SEVGİ KURABİYELERİ

Anasınıfı öğrencilerimiz 14 Şubat Sevgi gününde sevgilerini Fransızca “Je t’aime” diyerek dile getirmeyi öğrendiler. Fransızca Kulüp öğrencileri ile birlikte ailelerine hediye etmek üzere kalp şeklinde kurabiyeler yaptılar. Miniklerimiz bir yandan keyifle kurabiyeler yapıp bir yanda da Fransızca “sevmek” kelimesini öğrendiler.

Images

ATAYURT’TA GELENEKSEL OYUNLAR TURNUVASI

Atayurt Okullarında Oyun ve Fiziki Etkinlikler dersinde halk kültürüne yer etmiş ve unutulmayan oyunlarımız derslerde işlenip, seçmeler yapılarak öğrencilerimiz arasında tatlı bir rekabete dönüşüyor. 4.sınıflarımızda işlenen ‘Yakan Top’ oyunumuzda 4/B sınıfı birinci,4/C sınıfı ikinci, 4/A sınıfı ise üçüncü olmuştur. Geleneksel oyunlar turnuvalarımız tüm hızıyla devam edeceğini belirterek, katılan tüm öğrencilerimize ve desteklerini esirgemeyen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Images

ATAYURT İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ EĞİTİMDE

Özel Atayurt İlkokulu İngilizce öğretmenleri, ilkokul İngilizce derslerinde önemli bir unsur olan hikaye anlatımıyla ilgili storytelling eğitimi aldılar. Eğitimde derste kullanabilecekleri teknikler öğrenen öğretmenlerimiz derslerinde uygulamak üzere eğitimlerini tamamladılar.

Images

ATAYURT ORTAOKULU SORU KAMPINDA THALES MATEMATİK MÜZESİ İLE MATEMATİĞE DOKUNDU

İkili saymadan Pi sayısına, imkansız üçgenden Leonardo da Vinci’nin köprüsüne, dört renk problemden topolojik düğümlere, alan – yarıçap, çevre – yarıçap, açılar, simetrinin yanı sıra Pisagor teoreminden ünlü Matematikçi John Nash’ın oyun teorisi, Mimar Sinan’ın yapılarındaki sırları çocuklarımıza hikayelerle anlatan Tales Matematik Müzesi Atayurt Okulları 19.yarıyıl Tam Başarı Soru Çözüm Kampında öğrencilerimizle buluştu.

Images

ATLETİZM TAKIMI SPORCULARIMIZ DURDURULAMIYOR

Turkcell Türkiye Yıldızlar Salon Şampiyonasında 9.sınıf öğrencimiz SALTUK BUĞRA KABELOĞLU Üç Adım Atlamada 13.89 derecesi ile Türkiye 2.si olmuştur. Atayurt Ailesi olarak sporcumuzu, antrenörlerimizi ve Beden Eğitimi Bölümümüzü kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Images

ATAYURT OKULLARI 2017 MALTA YAZ OKULU

Öğrencilerimiz bu yıl da Atayurt Okulları ve Success International Yurt Dışı Eğitim işbirliği ile düzenlenecek olan yaz okulu programında son yılların en popüler dil eğitimi lokasyonlarından Malta'da deniz, kum, güneş ve İngilizce’yi bir araya getirecek. 2 hafta süresince dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle birlikte yabancı öğretmenler eşliğinde haftada 20 ders İngilizce eğitim alacaklar. Dersler dışındaki zamanlarda da gerçekleşecek gezi ve aktivitelerle hem farklı bir kültürü tanıma hem de İngilizcelerini sosyal hayatta pratik etme şansı yakalayacaklar.

Images

ESKİŞEHİR 1.Sİ ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİNDEN

04 Ocak 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan YGS Türkiye Geneli Deneme Sınavında Atayurt Fen Lisesi 12.sınıf öğrencimiz Fatma Şule DAYANÇ Eskişehir 1.si, Türkiye sıralamasında ise 11. olmuştur. Öğrencimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ MATEMATİK NOKTASI GEZİSİ

Atayurt Ortaokulu 7. sınıf şubeleri Matematik Öğretmenleri Aftun Kurulay ve Nihal Kırımlıoğlu ile birlikte Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünde bulunan Matematik Noktası'na giderek Matematik ile ilgili bilmedikleri terimleri, ispatları ve kavramları öğrendi.

Images

OKULLAR ARASI ATLETİZM KROS YARIŞMALARI

11 Ocak Çarşamba günü Atayurt Okulları kros parkurunda yüksek katılım ile gerçekleşen Okullar arası Kros İl Birinciliği’nde sporcular karlı ve zorlu havada mücadele ettiler. Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği ve Atayurt Okulları’nın ev sahipliği yaptığı yarışta Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde olmak üzere 83 okuldan toplam 600 sporcu yarıştı.

Images

ANASINIFLARIMIZDAN YEREL HABER AJANSLARINA ANLAMLI ZİYARET

Anasınıfı öğrencilerimiz ''10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'' nedeniyle haber ajanslarını ziyaret ettiler. Ofisi dolaşarak yapılan işler hakkında bilgi edindiler. Gazetecilik terimlerinin anlamlarını öğrendiler. Ajans çalışanlarına kendi yaptıkları kalemlikleri hediye ederek, getirdikleri pastayı ikram edip, günlerini kutladılar.

Images

ATAYURT, YILDIZLAR SATRANÇ TURNUVASINDAN ÖDÜLLE DÖNDÜ

2017 Eskişehir Yıldızlar İl Birinciliği Satranç Turnuvası 13, 14, 15, 16, 17 ve 18 yaş (1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 doğumlular) kategorisinde Çamlıca Kemal Unakıtan Spor Salonunda gerçekleştirildi. Turnuvaya iki yıldız sporcusu ile katılan Atayurt Okulları zorlu maçlar sonunda 3 madalya kazandı.

Images

2017 – 2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ERKEN KAYIT DUYURUSU

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılında Atayurt Okullarında okumak isteyen ya da Okulumuzda öğrenci olup erken kayıt hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler için Erken Kayıt Dönemi 11 Ocak 2017 Çarşamba günü başlıyor. Kayıtlarla ilgili bilgi almak için www.atayurt.com adresinden Anasınıfları, İlkokul, Ortaokul, Anadolu/Fen Lisesi bölümlerine girerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Images

ATAYURT OKULLARI THE DUKE OF EDINBURGH ÖDÜL PROGRAMI İLE BİR İLKE DAHA İMZA ATTI

Uygulamaya geçirdiği yurt içi ve yurtdışı projeler ile ilklerin okulu olan ve bu alanda öncülük yapan Atayurt Okulları olarak bu uluslararası projeyi Eskişehir’de ilk ve tek olarak hayata geçirmiş bulunmaktayız. DofE Ödül Programı Türkiye Sorumluluğu Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV)’ndadır ve Ocak 2017 ayı içinde Atayurt Okulları olarak TİKAV ile Uygulayıcı Okul Sözleşmesini imzaladık ve 07-08 Ocak 2017 tarihlerinde 14 öğretmenimiz Ödül Lideri Eğitim Programına katılarak Sertifikalarını aldı.

Images

HUZURLU GÜNLER HUZURLU GÖNÜLLER

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 10. sınıf öğrencileri "Yalnız Değilsiniz" projesi kapsamında Tepebaşı Belediyesi Söğütönü Yaşlı Yaşam Köyü Konukevi’ne ziyaret gerçekleştirdiler.

Images

TEOG ŞAMPİYONLARI ATAYURT’TAN

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında uygulanan Orta öğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda Atayurt Ortaokulu 127 öğrencisi ile yine kitlesel bir başarıya imza attı. Özel Atayurt Okulları’nda Ezgi Buse COŞKUN ile Yağız Kağan AYDOĞDU tüm soruları doğru cevaplandırarak 700 tam puan alarak Türkiye 1.si oldular.

Images

ATAYURT’TA DÜNYA MUTFAĞI

Özel Atayurt Okulları, öğrencilerine dünya mutfaklarından lezzetler sunuyor. Yeni yıl kutlamalarının ardından Atayurt Okulları yemekhanesinde öğrencilerimiz eğlenceli ve hoş bir ortamda lezzetli yemek yemenin tadını çıkardılar.

Images

YENİ YIL ÇOCUK SERGİSİ

Atila Özer Karikatür Evi’nde Sema Şirvan’ın küratörlüğünde düzenlenen “Yeni Yıl Çocuk Sergisi” 17 minik ressamın eserleri ile gerçekleşti. 2-D sınıfı öğrencimiz Ayşe Nehir Özkan ve 3-C sınıfı öğrencimiz Ege Elagöz’ün de resimlerinin yer aldığı serginin açılışında öğretmenlerimiz ve okul idaremiz onları yalnız bırakmadı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, yeni sergiler ile yollarına devam etmelerini diliyoruz.

Images

ATAYURT'TAN ULUSLARARASI BÜYÜK BAŞARI

Şanlıurfa’da bu sene 3.sü düzenlenen uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği Proje Yarışması GAP Arena Kapalı Spor Salonunda yerli ve yabancı çok sayıda konuğun katılımıyla gerçekleştirildi. Katılan projeler arasından okulumuz 7.sınıf öğrencilerinden Aybars Arı ve Eralp Baysal’ın projeleri jüri tarafından sergilenmeye layık görülen 100 proje içerisinde yer aldı. Finale kalan 100 projeden de öğrencimiz Aybars Arı’nın “Yangında Akıllı Kaçış Projesi” tasarım dalında Dünya 2.si olmuştur.

Images

ORTAOKUL REHBERLİK BİRİMİ ÖĞRENCİ KONFERANSLARI

Atayurt Okulları Rehberlik Biriminin öğrencilerle çıktığı eğitim yolculuğunda önemli görevlerinden biri de yaşlarına ve ihtiyaçlarına göre önlerine çıkabilecek engelleri daha kolay aşmalarını sağlamada yardımcı olmalarıdır. Bu doğrultuda Rehber Öğretmenlerimiz tarafından 5.sınıflarda Şengül Özalpay "Deneme Sınavında Nelere Dikkat Etmeliyiz", 6.sınıflarımızda Ceren Temirel "Başarıya Giden Yolda Verimli Çalışma Yöntemleri", 7.sınıflarımızda Elif Tekin "Verimli Çalışma ve Test Çözme Teknikleri",8.sınıflarımızda Ahu Fenerli "Teog Bilgilendirme ve Sınava Hazırlık Sürecinde Nelere Dikkat Etmeliyiz"konulu seminerler verilmiştir.

Images

KROSTAN BİR KUPA DAHA

25 Aralık Pazar günü Gençlik Spor İl Müdürlüğünün gerçekleştirmiş olduğu 2016-2017 Kulüpler arası Kros İl Birinciliği yeni Atatürk Stadı etrafında gerçekleştirildi.

Images

ATAYURT'TA KAR SEVİNCİ

Uzun zamandır beklenen karın yağmasıyla Atayurtlu öğrenciler kartopu oynayıp kardan adam yaparak doyasıya eğlendiler. Beyaza bürünen okul bahçemiz öğrencilerin keyifli anlarına sahne oldu.

Images

NESİNE.COM ESKİŞEHİR BASKET ATAYURT’TA

Türkiye Basketbol 1.ligi ekiplerinden Nesine.com Eskişehir Basket Takım Kaptanı Özgün Önver ile basketbolcular Efekan Coşar ve Gökhan Yazıcıoğlu okulumuzda gerçekleşen panelde öğrencilerimizle bir araya geldiler. Basketbol antrenörümüz Atakan Yazıcı’nın sunduğu panelde Genel Menajer Ali Parlak, Takım Menajeri Gürol Karamahmut ve takım oyuncuları kendilerinden, tecrübelerinden yola çıkarak öğrencilerimize bilgiler aktardılar. Soru cevap şeklinde gerçekleşen panele öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler.

Images

GENÇLİK TÜRKÜ SÖYLÜYOR 4

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin oluşturduğu Gençlik Türkü Söylüyor korosu geçtiğimiz günlerde dördüncüsünü düzenledikleri konserlerinde Anadolu’nun dört bir tarafından seslendirilen türkülerle dinleyicilere keyifli anlar yaşattılar.

Images

NİLGÜN AKYÜZ ARI İLE HATASIZ DÜŞÜNME SANATI

2016-2017 Eğitim Öğretim döneminde 9. sınıf öğrencilerimize yönelik başlattığımız ve öğrencilerimizin davranışsal ve bilişsel gelişimlerini hedef alan kişisel farkındalık programı 5N 1 F ‘in 2. modülü Nilgün AKYÜZ ARI tarafından “HATASIZ DÜŞÜNME SANATI” eğitimi ile gerçekleştirildi.

Images

ATAYURT’TA İP ATLAMA TURNUVASI

Atayurt Okullarında Oyun ve Fiziki Etkinlikler dersinde sınıflar arası ip atlama turnuvaları yapıldı. Şenlik havasında geçen turnuvada öğrencilerimiz ve izleyenler keyifli zaman geçirdiler. Derece alan öğrencilerimiz; 1.Duru ÇITAK (3/A) 2.Zeynep Ece BAYKARA (3/C) 3.Oğuzhan GÜNGÖR (3/B) 4.Alptuğ GÜVEN (3/D)

Images

KÜÇÜK FRANSIZCA ÖĞRETMENLERİNDEN ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNE YILBAŞI HEDİYESİ

Fransızca kulüp öğrencileri sosyal sorumluluk dersi kapsamında anasınıfı öğrencilerine rozet tasarlayıp Fransızca şarkılar ve oyunlar eşliğinde yılbaşı hediyelerini sundular. Anadili çalışmalarının yanı sıra İngilizce eğitimi alan anasınıfı öğrencileri böylelikle Fransızca ile tanışmış olup eğlenceli vakit geçirdiler. Bu güzel etkinlik için Fransızca Kulübü öğrencilerimize ve öğretmenimiz Hatice Bayar’a teşekkür ederiz.

Images

GELECEĞİN LİDERİ PINAR SEZGİN

Özel Atayurt Fen Lisesi 11.sınıf öğrencilerimizden Pınar Sezgin, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı kapsamında medya ortaklarından biri olmak için başvurdu ve Eylül ayı içerisinde Skype üzerinden mülakatlarını tamamladı. Seçilen 6 medya ortağından biri olmaya hak kazandı ve bir makale yazarı oldu.

Images

HER BİR KRUVASAN BİR FİDAN

Fransızca Kulübü öğrencileri geçtiğimiz ay kaybettiğimiz çok değerli öğretmenimiz Sait Halim Avcıalp’i unutmadı. Onun anısına gerçekleştirilecek olan Hatıra Ormanına dikilecek fidanları almak için lezzetli bir etkinlik düzenlediler.

Images

LİSE VELİ TOPLANTISI

Sayın Veli, öğrencilerimizin davranışlarının ve akademik başarılarının değerlendirileceği birinci dönem ara karne toplantısı aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde okulumuzda yapılacaktır.

Images

ATAYURTLULAR, KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI DÜNYAYI TURUNCUYA BOYA PROJESİ KAPSAMINDA FLASH MOB ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİLER

Geçtiğimiz hafta sonu Atayurtlu öğrencilerin katılımıyla “Babalar ve Çocuklar” sloganıyla gerçekleşen bisiklet turu etkinliğiyle kadına yönelik şiddete tepki çekmek için ‘’Dünyayı Turuncuya Boya’’ etkinliğinin ilk ayağının gerçekleşmesinden sonra bu hafta sonu da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ve Atayurt Okulları ortak bir etkinliğe imza atarak, kadına yönelik şiddete tepki çekmek amacıyla “Flash Mob Dans Gösterisi” düzenledi.

Images

İNSAN HAKLARI GÜNÜ

Atayurt Ortaokulu Sosyal Bilgiler Kulübünün hazırladığı, 9 Aralık İnsan Hakları Günü programı Sosyal Bilgiler öğretmeni Selin Özen’in günün anlam ve önemini bildiren konuşmasıyla başladı. Program Esin Ardalı, Ata Baran Ekin, Aleyna Uyar, Birce Ekemen’in şiirleriyle devam etti. Çocuk Hakları ile ilgili animasyon izlendikten sonra “Kız Çocuğu “ adlı sinevizyon gösterimi ile program sonlandı.

Images

ATAYURT’TA BUGÜN GÜNLERDEN ŞİİR, BUGÜN GÜNLERDEN ‘BİR GARİP ORHAN VELİ’

Ölümünün 66. yıl dönümünde Orhan Veli’nin İstanbul’unu ve yaşattığı şiirlerini Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencileri tarafından Orhan Veli’nin hayatından kesitler sunarak coşkulu bir şekilde “BİR GARİP ORHAN VELİ ŞİİR DİNLETİSİ’’ adıyla Atayurt Kültür Merkezinde sahnelendi. İzleyenler tarafından yoğun ilgi gören programımız, Orhan Veli’nin unutulmaz şiirlerinin şarkılar eşliğinde okunmasıyla tüm salonu büyüledi.

Images

HOT CHOCOLATE IN A CUP

7. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde işledikleri Chocolate (Çikolata) ünitelerinde bulunan 'Hot Chocolate' (Sıcak Çikolata) şarkısında yapımını öğrendikleri sıcak çikolatayı bir etkinlikle süsledi. Öğrencilerimiz derste sıcak çikolata yapıp afiyetle içtiler.

Images

İLKOKUL ARA KARNE VELİ TOPLANTISI

Sayın Veli, 10 Aralık 2016 Cumartesi günü öğrenci velilerimizin ve öğretmenlerimizin katılacağı 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı “Ara Karne Veli Toplantısı” aşağıdaki çizelgede belirtilen saatlerde, okulumuzda yapılacaktır.

Images

SEZONUN İLK KUPASI KORT TENİSİNDEN

Milli Eğitim Müdürlüğünce 21 Kasım-06 Aralık tarihleri arasında Osmangazi Üniversitesi tenis kortlarında düzenlenen “Liseli Gençler Tenis İl Birinciliği”nde Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Erkek Takımı Eskişehir 2.si oldu.

Images

ATAYURTLU GENÇLER KADINA ŞİDDETE KARŞI PEDAL ÇEVİRDİLER

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Genç Liderleri, Osmangazi Üniversitesi ile işbirliği yaparak, kampanyaya destek vererek, liseli gencin duyarlı ve farkında olduğunu ortaya koymuş ve gurur kaynağı olmuştur. Kadına ve kız çocuklarına yönelik şiddete son vermek için ”HARAKETE GEÇİN” “DÜNYAYI TURUNCUYA BOYAYALIM” etkinliklerinin ilk aşamasında “BABALAR ve ÇOCUKLAR” sloganıyla Atayurtlu Gençler bisiklet turu etkinliğini gerçekleştirmişlerdir.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ ESOGU MUN’DA

Atayurt Anadolu/ Fen Lisesi 2016-2017 programında yer alan MUN konferanslarına katılmaya devam ediyor. MUNIHS, the Hague/Netherlands konferansından dönen kulüp üyeleri ESOGU MUN (Osmangazi Üniversitesi Model United Nations) konferansına 11 öğrenci ile katılım sağlamaktadır. Yaklaşık 100 delegenin katılım sağladığı konferansta öğrencilerimiz SC (Security Council ),UN Women ve UNHCR (United Nations High Commissioner on Refugees) komitelerinde Amerika Birleşik Devletleri, Çin Halk Cumhuriyeti, İsveç, Fransa ve Nijerya gibi ülkeleri delege düzeyinde temsil etmektedirler. 2-4 Aralık 2016 tarihlerinde gerçekleşmekte olan konferansta, MUN kulüp üye öğrencilerimizin en yüksek katkıyı vereceklerine duyduğumuz sonsuz güvenle, başarılar dileriz.

Images

7. MATEMATİK LİGİ BAŞLIYOR

"Atayurt’ta Matematik İle Sonsuz∞ Düşün" sloganıyla 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 7. Matematik Ligi kuraları çekilerek heyecanlı bir başlangıç yapıldı. Tüm öğrencilerimize "7. Matematik Ligi"nde başarılar diliyoruz.

Images

I.DÖNEM ARA KARNE VELİ TOPLANTISI (5.6.7.SINIFLAR)

Sayın Veli, 05-08 Aralık 2016 tarihleri arasında 5.6.7. sınıf öğrenci velilerimizin ve öğretmenlerimizin katılacağı 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı I.Dönem ara karne ve veli toplantısı aşağıdaki çizelgede belirtilen saatlerde, okulumuzda yapılacaktır.

Images

MİLLİ KÜLTÜRÜNE ÖNEM VEREN ATAYURT ÖĞRENCİLERİ SARAYLARI GEZDİ

Ülkesini tanıyan, tarihini bilen ve milli kültürüne sahip çıkan bireyler olarak yetiştirilen Atayurt öğrencilerinin, değerlerimizi yerinde ve görerek öğrenmelerini sağlayabilmek için 23-24 Kasım tarihlerinde İstanbul Saraylar Kültür Gezisi düzenlenmiştir. 10.sınıf Osmanlı Tarihi dersi müfredatıyla bağlantılı olarak Atatürkçü Düşünce ve Tarih Kulübünün düzenlediği geziye Tarih öğretmeni Neval Akyol ve Rehber öğretmen Gülşah Sağlam eşliğinde 9.sınıf öğrencilerimizde katılmıştır.

Images

PROF. DR. ALİ ŞİMŞEK İLE “SOSYAL MEDYANIN GÜVENLİ VE SORUMLU KULLANIMI

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, İletişim Teknolojileri Anabilim dalı Başkanı Prof. Dr. Ali ŞİMŞEK Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerimize yönelik “Farklı Ol Fark Yarat “ sloganıyla başlattığımız kişisel gelişim programı çerçevesinde “Sosyal Medyanın Güvenli ve Sorumlu Kullanımı” konulu konferansı gerçekleştirdi. Konferansta sosyal medyanın günümüz koşullarında nasıl kullanılması gerektiği konusunda bilgi aktarımında bulundu.

Images

HEDEF BELİRLEME SÜRECİNDE ATAYURT OKULLARI LİSELİ GENÇLERE YÖN VERİYOR

11. sınıf Kariyer Planlama kapsamında düzenlenen Üniversite gezilerinin ilk basamağı, İstanbul Üniversiteleri oldu. Öğrencilerimizin; hedeflerini belirlemelerine yardımcı olabilmek, motivasyonlarını arttırabilmek, istedikleri ve hedefledikleri üniversiteleri yerinde ziyaret etmelerini ve üniversite ortamını gözlemleyebilmelerine yardımcı olmak amacıyla 23-24 Kasım tarihlerinde Acıbadem Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne gezi gerçekleştirildi.

Images

ÇOCUKLUK ÇAĞINDA DİYABET

Atayurt Sağlıklı Yaşam Okulu projesi kapsamında, Fen Bilimleri öğretmeni Seçil AGÜL tarafından düzenlenen konferansta çocuklarda diyabetin ne olduğu, diyabetli bir kişinin nelere dikkat etmesi gerektiği anlatıldı. Okulda diyabet programında yer alan videolar izlenerek konferans sona erdi.

Images

BAŞIMIZ SAĞOLSUN...

Okulumuzda altı yıldır görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Sait Halim AVCIALP 24 Kasım Öğretmenler gününde Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Atayurt Ailesi olarak merhuma Allahtan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Images

DOKUNULABİLİR MATEMATİK MATEMATİĞE YENİ BİR KAPI AÇIYOR

Merkezi, Almanya’nın Frankfurt şehrinde bulunan Matematikum Müzesi, İstanbul’da Kozyatağı Kültür Merkezi’nde 20 istasyon ile interaktif bir sergi düzenlemiştir. Sergi dolaysız şekilde şaşırmaya ve düşünmeye teşvik etmektedir. Tüm bilimlerin en soyut yanlarını duyularla algılanabilir şekilde ortaya koymakta ve matematiği, ön bilgisi olmasa da tüm yaş grupları için anlaşılabilir kılmaktadır.“Dokunulabilir matematik matematiğe yeni bir kapı açıyor” sloganıyla açılan bu sergiyi öğrencilerimizle ziyaret ettik.

Images

ATAYURT OKULLARI Av. UFUK UYSAL’I AĞIRLADI

Başarıyı şekillendiren karakter, koşullar ve kariyer hedefleridir. Bizler, karakterleri ve kariyerleri örtüşen, kendi kendine yetebilen ve kendi ayakları üstünde durabilen gençler yetiştirirken onlara rol model olabilecek, alanında başarılı isimlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Kariyer Planlama Kapsamında gerçekleştirilen Meslek Sohbetleri’nde Av. Ufuk UYSAL “Bir Başarı Öyküsü” olarak 11. Sınıf öğrencileriyle bir araya geldi.

Images

ATAYURT’TA GELENEKSEL OYUNLAR ŞAMPİYONLARINI BULDU

Çocukluğumuzda oynadığımız oyunların yeni nesillere aktarılması, mücadele duygusu, sosyalleşme, birlikte hareket edebilme, kendine güven gibi özelliklerin kazandırılması amaçlanan geleneksel oyunlar turnuvasında şampiyonlar belli oldu. 3.sınıflar arası başlayan turnuvada geleneksel oyunlarımızdan sek-sek ve yakan top oyunları oynandı. Turnuvada heyecanlı ve eğlenceli anlar yaşandı.

Images

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ FİZİK BÖLÜMÜNÜ ZİYARET ETTİK

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 10. sınıf öğrencileri Anadolu Üniversitesi Fizik bölümünü ziyaret ettiler. Anadolu Üniversitesi Fizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Müjdat ÇAĞLAR öğrencilere bölüm hakkında bilgi verirken, öğrencilerimiz bölüm laboratuvarlarını gözlemleme ve yapılan deneylere katılma imkanı buldular.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ MUNISH 2016 KONFERANSINDAN DÖNDÜ

Model United Nations, lise öğrencilerimizin tüm okul yaşamları boyunca katılabilecekleri en prestijli akademik etkinliktir. Model United Nations, Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslardır. Dünyanın dört bir tarafından gelen katılımcı öğrenciler, MUN konferanslarında gerçek dünya meselelerini tartışmaktadır.

Images

MİNNET, ŞÜKRAN VE ÖZLEMLE ANDIK…

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78.yıldönümünde, Atayurt Kültür Merkezi'nde, O’nu saygı ve şükranla anmak üzere, okulumuz 5.sınıf öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Atatürk’ü Anma Töreni öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

Images

ATAYURT AİLESİ OLARAK ATAMIZI ANDIK

Yine bir 10 Kasım sabahında ve yine matem doluyduk. Çünkü bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusunun, ülkemizi düşman işgalinden kurtaran büyük liderin, ülke bağımsızlığının müjdeleyicisi olan Atamızın aramızdan ayrılışının 78. yıl dönümüydü. Atamızın bizler için yaptıklarının değerini, öğrencilere kavratmaya çalışmak ve ona olan ebedi saygı ve şükranlarımızı tekrarlamak amacıyla bu yıl da Özel Atayurt Okulları olarak çeşitli etkinliklerle Atamızı andık.

Images

ÖZEL ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ BERKELEY-STANDFORD ÜNİVERSİTELERİ ve SİLİKON VADİSİ GEZİSİ'NDEN YURDA DÖNDÜ

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Matematik ve Yabancı Diller Kulüplerinin ortaklaşa yürüttükleri “AMERICAN DREAM” adlı proje öğrencilerin üniversite hazırlık sürecinde hedeflerini belirlemelerini kolaylaştırmak ve ilgi duydukları öğrenim programları hakkında doğru, ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla 23 Ekim-01 Kasım 2016 tarihleri arasında başarı ile gerçekleşti.

Images

BADEP EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz eğitim – öğretim yılında başlayan Tepebaşı Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle yürütülen Baba Destek Eğitim Programı (BADEP) bu yıl da daha fazla katılımcılarla devam ediyor. Yürütülen eğitim çalışmaları hafta içi Salı ve Çarşamba olmak üzere dört eğitimci tarafından gerçekleştiriliyor. BADEP eğitiminin yanı sıra 3 Kasım Perşembe günü eğitimci Ergin Sarıgöl tarafından “Kadın Erkek Eşitliğini Destekliyorum” başlıklı bir konferans verildi. Sarıgöl, 23 Kasım Çarşamba günüde tekrar bir konferans düzenleneceğini ve ailelerimizin katılımını beklediğini ifade etti.

Images

YILIN İLK ULUSLARARASI ALTIN MADALYASI ATAYURTLU BURÇAK MEŞELİKAŞ'TAN GELDİ

Özel Atayurt Ortaokulu öğrencimiz Burçak MEŞELİKAŞ, Yunanistan'da düzenlenen İnternational Swimming Nireas Orestiada 2016 Yarışlarında altın madalyanın sahibi oldu. Avrupanın pek çok ülkesinden yüzlerce sporcunun katıldığı turnuvada, 13 yaş kızlarda 50 metre kelebek , 50 metre sırt ve 100 metre serbest branşlarında havuza giren sporcumuz, 50 metre kelebek ve 50 metre sırtta ŞAMPİYON olarak şanlı bayrağımızı göndere çektirip, İstiklal Marşımızı, Cumhuriyetimizin 93.cü kuruluş yıldönümünde, hem de ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün doğduğu topraklarda tüm Avrupa'ya dinletti.

Images

GELENEKSEL KANTİN KONSERLERİMİZ BAŞLADI

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi geleneksel etkinliklerinden biri olan kantin konserlerine başladı. Kantin konserleri müzik ile ilgilenen her öğrenciye fırsatlar sunarak kendine güven becerilerini geliştirmeyi amaçlayarak yapılandırılmıştır.2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının ilk konseri büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleşti.

Images

CUMHURİYET KOŞUSU ATAYURT’TA

29 Ekim Cumartesi günü, Cumhuriyetimizin 93. yıldönümünde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘’Cumhuriyet Koşusu’’ Atayurt Okullarının ev sahipliğinde, okulumuz parkurunda gerçekleştirildi.

Images

ATAYURT’TA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Özel Atayurt Okulları’nda Cumhuriyetimizin 93.yıldönümü coşkuyla kutlandı. Atayurt Okulları Kültür Merkezinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlama programı öğrencilerin yanı sıra yoğun bir veli katılımı ile gerçekleştirildi. İstiklal Marşı ve Saygı Duruşuyla başlayan törende 7. Sınıf öğrencilerinin, dede ve nineleriyle birlikte “Nesilden Nesile Cumhuriyet” konulu oyunu sahnelendi. M. Kemal Atatürk’ün her alandaki özellikleri danslarla, oyunlarla, dramalarla gerçekleştirildi.

Images

ATAYURT'TA KARİYER GÜNLERİ

Öğrencilerimizin kendilerine en uygun mesleği seçmelerine yardımcı olmak amacıyla her yıl Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi kariyer planlama kapsamında 11.sınıflar için düzenlenen Meslek Sohbetlerinin bu yılki ilk buluşması Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Birgül BÜYÜKKIDAN YELKEN’in katılımıyla başladı.

Images

ATAYURT ÇALIŞANLARINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

09 Ekim Pazar günü Okulumuzda gerçekleştirilen Cumhuriyet Şenliğinde, Kızılay’a kan bağışında bulunan personelimize Kurucu Temsilcimiz Ahmet Yalçın, gösterdikleri örnek davranıştan dolayı kendilerine teşekkür ederek hediyelerini takdim etti.

Images

SAĞLIKLI BESLENME KONFERANSI

Sağlıklı Yaşam Okulları kapsamında “Dünya Gıda Günü” sebebiyle Atayurt Okulları’nda Sağlıklı Beslenme Konulu Konferans düzenlendi. Osmangazi Üniversitesi’nde görevli Uzman Diyetisyen Figen Esen’in davetli olduğu konferansa 4. ve 5.sınıf öğrencilerimiz katıldı.

Images

“HIZLI OKUYORUM DİYEN ÖĞRENCİ PARMAK KALDIRSIN”

Okulumuz Türkçe öğretmenlerinin hazırlamış olduğu “Hızlı Okuma” semineri ile öğrencilerimize anlayarak hızlı okuma hakkında temel bilgiler verildi. Okulumuzun tüm öğrencilerine verilmesi planlanan bu seminer 18 Ekim’de 6.sınıf öğrencilerine verildi. Seminerde öğrenciler dakikada kaç sözcük okuduklarını ve kaç sözcük okuyabilmeleri gerektiğini öğrendiler.

Images

CAMBRIDGE SINAVLARI SERTİFİKA TÖRENİ

Özel Atayurt Okulları öğrencilerinin ilkokul 3.sınıftan lise 12.sınıfa kadar her yıl girdikleri Cambridge İngilizce sınavlarının sertifika töreni okulumuzda yapılmıştır. Konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerinin ölçüldüğü sınavları başarıyla geçen öğrencilerimizi ve onları sınavlara hazırlayan öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

Images

ATAYURT’TA MÜNAZARA EĞİTİMİ

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi gelenekselleşen münazara eğitimlerine bu yılda devam ediyor. Argüman Fabrikası’ndan Beritan Zorkun Arık ve Damla Özobut’un katılımıyla gerçekleşen eğitim, bu yıl üç ayaktan oluşacak.

Images

ATAYURT’TA GELENEKSEL CUMHURİYET ŞENLİĞİ

09 Ekim 2016 Pazar günü Atayurt Okulları Bahçesinde geleneksel “CUMHURİYET ŞENLİĞİ” düzenlendi. Büyük Önder Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının 93 yıl önce kurduğu ve Türk Milletine armağan ettiği Cumhuriyetimizin anlam ve önemine yakışır bir şekilde kutlanan şenlik Eskişehir'in üst düzey yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve velilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Images

MATH TO SURVIVE

Özel Atayurt Ortaokulu Matematik Kulübü ve Spor Kulübü ortak çalışması olarak hazırlanan “Math To Survive” uygulandığı dördüncü yılda da ilgiyle karşılandı.

Images

İLKOKUL VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Sayın Veli, 02 Ekim 2016 Pazar günü öğrenci velilerimizin ve öğretmenlerimizin katılacağı 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı “Veli Bilgilendirme Toplantısı” aşağıdaki çizelgede belirtilen saatlerde, okulumuzda yapılacaktır.

Images

ORTAOKUL VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

24 Eylül 2016 Cumartesi günü öğrenci velilerimizin ve öğretmenlerimizin katılacağı 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı “Veli Bilgilendirme Toplantısı” aşağıdaki çizelgede belirtilen saatlerde, okulumuzda yapılacaktır.

Images

ATAYURT’TA İLK ZİL ÇALDI

Özel Atayurt Okulları 2016 - 2017 Eğitim - Öğretim yılına ilk zili çalarak merhaba dedi. Atayurt Okulları'nda ilk gün açılış töreni coşkuyla gerçekleştirildi.

Images

ATAYURT OKULLARINDAN YENİ DÖNEME MERHABA

Özel Atayurt Okulları 2016 - 2017 Eğitim Öğretim yılına anasınıfı ve 1.sınıflar oryantasyon programıyla merhaba dedi. Yoğun bir katılımın olduğu oryantasyon programında okula yeni başlayan öğrenciler kadar velilerin de heyecanlı olduğu gözlendi.

Images

ATAYURT ENGLISH CAMP

Özel Atayurt İlkokulu 2,3 ve 4.sınıf öğrencileri 31 Ağustos 02 Eylül tarihlerinde okulumuzda gerçekleştirilen “Atayurt English Camp” etkinliğinde bir araya geldiler.

Images

YENİ DÖNEME KUPAYLA BAŞLADIK

29-30 Ağustos tarihlerinde Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen, Odunpazarı Spor Kampüsünde gerçekleşen 30 Ağustos Zafer Bayramı Sokak Basketbol Turnuvası başarıyla tamamlandı. 18-27 yaş grubundan basketbolculara karşı mücadele eden sporcularımız 1995 ATAYURT adıyla salonda olduğu gibi sokakta da katıldığı turnuvadan ŞAMPİYON olarak ayrıldılar.

Images

2016 ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRMEDE ATAYURT FARKI

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı üniversite yerleştirme sonuçları 10 Ağustos' ta açıklandı. Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerimizin heyecanlı bekleyişi büyük bir sevinç ve başarı ile sonuçlandı. Atayurt Ailesi olarak öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Images

ALMANYA-TÜRKİYE ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ PROJELERİ

Türkiye ve Almanya’daki öğrencilere öteki ülkeyi daha iyi tanıma ve yeni ilişkiler kurma olanağı sağlamak amacıyla iki ülke arasında imzalanan özel protokolle gerçekleştirilen öğrenci değişim projeleri Robert Bosch Vakfı tarafından desteklenmektedir. Bu kapsamda Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi’nin Almanya’nın Fürth şehrinde bulunan Max Grundig Schule ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ve “We are responsible for the world together.” adlı proje Mart 2016 tarihinde kabul edilmiş ve proje kapsamında Nisan 2016 tarihinde Almanya’nın Fürth Şehrinde iki öğretmenimizin katıldığı hazırlık toplantısı gerçekleştirilmiştir. Hazırlık toplantısında alınan karar ile 12-19 Haziran 2016 tarihleri arasında Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi’nden 1 öğretmen ve 7 öğrenci Max Grundig Schule’ye ziyarette bulunmuşlardır. Gerçekleştirilen bu ziyarette öğrencilerimiz Alman aileler tarafından misafir edilmiştir.

Images

5.SINIFLAR YIL SONU PİKNİĞİNDE

5.sınıf öğrencileri ve öğretmenleri, yılın yorgunluğunu atmak amacıyla piknik etkinliği düzenlediler. Tüm 5.sınıf öğrenci ve öğretmenlerinin katıldığı piknik Şehr-i Derya’da gerçekleşti. Hep birlikte oynayan, eğlenen ve piknik yapan öğrenci ve öğretmenlerimiz keyifli bir gün geçirdiler.

Images

5. SINIFLARIMIZIN DİL ŞÖLENİ

Haftalık 18 saat yoğunlaştırılmış İngilizce öğretimi gören 5.sınıf öğrencilerimiz yıl boyunca aldıkları bu eğitimi sahnede görsel bir şölenle ailelerine sundular. Her şubenin ayrı bir akşam sahne aldığı gösteriler dört gün sürdü. Gösteriyi düzenleyen Yabancı Dil Zümresine, tüm 5.sınıf öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bizlere destek olan velilerimize teşekkür ederiz.

Images

ATAYURT, ALMANYA KÜLTÜR FESTİVALİ RESİM YARIŞMASI’NDA

Okulumuz 6.sınıf öğrencilerinden CEYLİN ŞEN, EMİR EFE AYDIN, AYLİN BİLGE KÖSE, ZEYNEP AZINLIK ve SELİN EMEL’in yaptıkları ‘Aslan’ konulu çalışmaları Almanya Kültür Festivali Resim Yarışması’nda sergilenmeye layık görüldü. Eserleriyle öğrencilerimiz okulumuzun ve ülkemizin adını yurtdışında gururla temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

TARİHİN DÖNÜM NOKTASINDA YOLCULUK YAPTIK

Çanakkale Savaşı yıllarına ait üniformalarla giydirilmiş askerler, Çanakkale’nin sembolü olmuş kahramanlar ve yapılarla ilgili maketler, savaşa ait fotoğraflar, gerçek savaş objeleri ve müziklerle öğrencilerimizi tarihsel bir yolculuğa çıkaran Suat Yılmaz ve ekibine teşekkür ederiz.

Images

ATAYURT ENGLISH WEEK

Atayurt Okulları Anasınıfı ile 1, 2, 3, 4.sınıf öğrencileri 06 – 10 Haziran tarihleri arasında Okulumuz oyun bahçesinde İngilizce öğretmenlerimiz tarafından düzenlenen etkinliklere katıldılar. Bol engelli ve koşulu yarışmalarla bu sene öğrendikleri İngilizce bilgileri pekiştirme fırsatı bulan öğrencilerimiz günü eğlenceli bir şekilde sonlandırdılar.

Images

BİZ BİLİRİZ BİLGİ YARIŞMASI FİNALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

6.sınıf öğrencilerinin geleneksel ‘Biz Biliriz’ Bilgi yarışması 13 Haziran Pazartesi günü saat 10.00’da yapılan kıyasıya yarışma ile sonlandı. 6. sınıf öğrencilerinin Ekim ayından bu yana sürdürdüğü yarışmanın finalini ‘Easy Noops’ gurubu kazandı. Emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize 6. sınıf zümresi olarak teşekkür ederiz.

Images

FEN BİLİMLERİ HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

Bu sene 3.sü düzenlenen Fen Bilimleri haftasında öğrencilerimiz, her gün birbirinden ilginç konularla alanında uzman kişilerle bir araya geldi. Atayurt Okulları olarak amacı bilimi eğlenceli hale getirmek, yaparak, yaşayarak öğrenmek olan Fen Bilimleri kulüp öğrencilerine ve Fen Bilimleri öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Images

ATASES KOROSU YİNE ÖDÜLLE DÖNDÜ

Atayurt Okulları ATASES KOROSU bu yıl 4. Kez katıldığı Ankara Polifonik Korolar Şenliği’nden yine ödülle döndü. 2013 yılından bu yana çalışmalarına devam eden Atases Korosu bu yılda katıldıkları 21.Ankara Polifonik Korolar Şenliği’nden “Sololu Yapıt Yorumlamada Başarı Ödülü” alarak dönmüştür.

Images

ATAYURT NTV SPORDA

04.06.2016 tarihinde gerçekleşen 5 km'lik yol koşusunda Atayurt Anadolu/Fen Lisesi'nde okuyan öğrencimiz Beyza Mercan Türkiye Şampiyonu oldu ve müsabaka sonunda NTV sporda yapılan röportajda Atayurt Okullarına teşekkürlerini sundu. Beyza Mercan Atayurt Okulları öğrencisi olarak, hedeflerinin arasında 2020 Olimpiyatlarında boy göstermek olduğunu vurguladı.

Images

6.MATEMATİK LİGİ KAPANIŞ TÖRENİ

“Matematik yaşamın soyutlanmış biçimidir.” Şeklinde yapılan tanım herhalde en gerçekçi ve geniş haliyle matematiği ifade eder. Matematik Bilimi ciddi bir iştir. Ama aslında asık yüzlü ve korku duyulan bir disiplin olmayıp, tersine yaşam gibi eğlenceli, neşeli ve insanı dinlendiren uğraş alanıdır. Matematiği sevmek, bilmek ve onu yaşamda kullanmak insanı ayrıcalıklı yapar. Bilindiği üzere, matematik dersi genel olarak öğrencilerin korkulu rüyasıdır ve birçok öğrenci matematikte başarısızdır. Oysa matematiksel düşünebilme, soyutlama, çıkarım yapma, sonuçları öngörme, modelleme ve planlama becerileri çağdaş insan için mutlak gereksinimlerdir. Bu düşünce ile Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 2010 yılında “ATAYURT MATEMATİK İÇİN YOLA ÇIKIYOR” sloganı ile birçok projeyi başlatmıştır. Matematik projelerinden biri olan matematik ligi gelenekselliğini koruyarak devam ediyor.

Images

ATAYURT ORTAOKUL ONUR GECESİ

Atayurt Ortaokulu Ekin City’de muhteşem bir Onur Gecesi düzenledi. Geceye Atayurt Okulları yöneticileri, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve çok sayıda misafir katıldı.

Images

SATRANÇTA BİR DERECEDE ANKARA’DAN…

Ankara Polatlı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası 28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleştirildi. Polatlı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu’nda yapılan turnuvada Atayurt derece ile döndü. 7-8 yaş kategorisinde genel sıralamada 2. ile eş puanlı olarak 3. olan öğrencimiz Mira KÜÇÜK’ü, değerli ailesini ve öğretmenlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

AGGZ, ATAYURT GENÇ GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ

İrlandalı yazar George Bernard Shaw’un girişimcilere ilham veren güzel bir sözü vardır : “Bu dünyada ayakta kalabilenler yataktan kalktığı andan itibaren istedikleri koşulları arayan ve bulamadıkları takdirde onları yaratanlardır.” Düşünen, sorgulayan ve üreten bir nesil yaratmayı temel ilkeleri olarak belirlemiş olan Atayurt Okulları Anadolu/Fen Lisesi Girişimcilik Kulübü öğrencileri bu ilkelerden yola çıkarak bir ilki gerçekleştirdiler ; AGGZ, ATAYURT GENÇ GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ

Images

ÖZEL ATAYURT ZİRVEYİ SEVER

2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Okul Sporları programında yer alan Atletizm Türkiye Şampiyonası 04-05 Haziran 2016 tarihinde Erzurum’da gerçekleşti. Özel Atayurt Okulları Atletizm Takımı bu yıl Lise takımlarıyla gösterdiği başarıyı Ortaokul Atletizm Takımı ile Türkiye Şampiyonluklarına devam etti. 3 adım Atlama ve Uzun Atlamada Türkiye Şampiyonluğunu bırakmayan Atayurt Okulları son yarış olan 4x100 metre Bayrak Takımımız ise 48.90 sn.lik derecesi ile Türkiye Şampiyonası’nda Bronz Madalyayı almayı bildi.

Images

MİNİKLER BASKETBOL ŞENLİĞİNDE ESKİŞEHİR ŞAMPİYONU YİNE ATAYURT OKULLARI

G.S.İ.M tarafından 31 Mayıs - 4 Haziran tarihleri arasında düzenlenen okullar arası Minikler Basketbol Şenliğinde Eskişehir Şampiyonu Atayurt Okulları! Okulumuz oynadığı tüm müsabakaları kazanarak ilkokullar arasında şampiyon olmayı başardı. Kupa törenine çok sayıda velimiz katılırken, öğrencilerimiz okula döndüklerinde arkadaşlarının hazırladığı sürpriz karşılama töreniyle karşılandılar.

Images

7.SINIFLAR GELENEKSEL KISA FİLM FESTİVALİ

Bu yıl 4.sü düzenlenen “7. Sınıflar Geleneksel Kısa Film Festivali” Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Festivalin bu yıl ki konusu, masallardı. Hepsi birbirinden renkli hazırlanan 10 filmin gösterimi yapıldı. Festivalde öne çıkan temalar; hoşgörü, merhamet, adalet, yardımseverlik, sevgi ve saygıydı.

Images

ATAYURT SATRANÇTA DERECELERE DOYMUYOR

Tepebaşı Belediyesi, Aşağısöğütönü, Çukurhisar, Fevzi Çakmak, Hedef Batıkent, Muttalip Belde Evleri, 23 Nisan ve Esentepe Çocuk Sanat Merkezleri’nde kayıtlı olup eğitim alan 7-12 yaş aralığındaki yaklaşık 110 öğrenci iki gün süren Satranç Turnuvasında farklı kategorilerde yarıştılar. Tepebaşı Belediyesi 23 Nisan Çocuk Sanat Merkezi’nde düzenlenen turnuvada, dereceye giren ilk üç öğrenciye kupa, ilk ona giren öğrencilere de madalya ve diğer yarışmacılara da katılım belgesi verildi.

Images

ATAYURT’TA MUHTEŞEM MEZUNİYET TÖRENİ

Özel Atayurt Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri 4 yıllık yoğun bir programın ardından 01 Haziran Çarşamba günü saat 19.30 ‘da Atayurt Okulları bahçesinde gerçekleştirilen muhteşem bir törenle mezuniyet sevincini yaşadılar.

Images

4.SINIFLAR KİDZANİA’DA

Okulumuz 4.sınıf öğrencileri, öğretmenlerin rehberliğinde ve velilerin de katılımıyla 29 Mayıs 2016 Pazar günü İSTANBUL KİDZANİA’ ya gezi düzenlediler. Öğrencilerimiz ilgi duydukları meslekleri tanıdılar ve uygulamasını yaptılar. Eğlenceli geçen KİDZANİA gezisi sonrası boğazda tekne turu oldu. Bu turdan da öğrencilerimiz ve velilerimiz keyif aldılar. Günün tatlı yorgunluğu içinde gezi sona erdi.

Images

ATAYURT MÜZESİ

Müzelerin önemini vurgulamak amacıyla 18-24 Mayıs tarihleri arası “Müzeler Haftası”olarak kutlanmaktadır. Bu hafta çerçevesinde, Sosyal Bilimler Kulübümüz okulumuzda Atayurt Müzesi oluşturdu. Müzeyi gezen konuklarımıza 6. ve 7. sınıf öğrencilerimiz eserlerle ilgili bilgiler verirken tarih bilinci oluşturmanın ve geçmişe saygı duymanın önemi üzerinde durdular.

Images

ATAYURTLULAR 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI SU ALTINDA KUTLADILAR

Özel Atayurt Anadolu/ Fen lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve Eğitmenleri tarafından oluşan Atayurt Dalış Kulübü 15-16 ve 21-22 Mayıs 2016 tarihlerinde Antalya Kemer’e gittiler. Türk Bayrağımızı denizde dalgalandırmanın gururunu yaşayan Atayurt’lu öğrenciler 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını Akdeniz'in muhteşem derinliklerinde kutladılar.

Images

ATAYURT REMIXOPOLIS 16 ROBERT KOLEJI INOVASYON KAMPI’NDAN DÖNDÜ

Atayurt Okullarının azimli, yeniliklere açık ve girişimci ruha sahip gençleri 18-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Amerikan Robert Koleji’nde gerçekleştirilen V. Remixopolis İnovasyon Kampına katıldılar. Robert Kolej, Üsküdar Amerikan, Şişli Terakki, Saint Benoit, İtalyan Lisesi, Ulus Musevi Lisesi gibi okulların yanı sıra, TED Bursa, İzmir Amerikan Koleji gibi İstanbul dışı okulların öğrencileri ile takımlar oluşturdular ve programa destek veren ulusal ve uluslararası ölçekli şirketlerin komitelerinde verilen Case ile ilgili kurumsal çözümleri oluşturdukları takımlar ile yaratıp sundular. Programa TEB, Intel, Acıbadem Üniversitesi ve SEK kurumları CEO ve jüri seviyesinde katıldılar ve sunumları değerlendirdiler.

Images

10.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZLE SÖĞÜT-BİLECİK GEZİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Atayurt Okulları 10. sınıf öğrencileri, Tarih dersi müfredatı ile bağlantılı olarak Osmanlı Devleti’nin kurulduğu bölgeler olan Söğüt ve Bilecik’e gezi düzenlediler.Tarih Öğretmeni Neval Akyol `un düzenlediği geziye katılan öğrencilerimiz, Osmanlı Beyliği’nin kurucusu Ertuğrul Gazi ve Osmanlı Devleti`nin fikir babası Şeyh Edebali Türbelerini ziyaret ettiler. Öğleden sonra Pelitözü Göleti’nde piknik yapan öğrencilerimiz ,oyunlar oynayıp eğlenceli vakitler geçirerek günü sonlandırdılar.

Images

ÖZEL ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ BİLİME YOLCULUK

Özel Atayurt Anadolu/ Fen Lisesi, öğrencilerine bilimi ve bilimsel düşünceyi kazandırmayı amaç edinmiştir. Bu amaçla öğrencilerinin bilimsel düşünce becerilerini geliştirmek ve yeni bilgilerin keşfi için PARİS PALAİS DE LA DECOUVERDE Sarayı Bilim Müzesi’ne gezi düzenlenmiştir. Bu gezinin kapsamı Paris’e özgün müze, Disneyland Eğlence Merkezi, bot turu ve üniversite gezisi ile genişletilmiştir.

Images

ATAFEST START ALDI

Özel Atayurt Okullarında geleneksel hale gelen ve bul yıl 4.sünü düzenlediğimiz ATAFEST, lise ve ortaokul öğrencilerimizden oluşan, kendilerinin belirledikleri takımlarla futbol, voleybol ve basketbol müsabakalarıyla bugün başladı. Coşku ve heyecanla kıyasıya bir mücadeleyle yaklaşık bir hafta sürecek maçların bitiminde ödüllendirilecek olan sporcularımıza başarılar diliyoruz.

Images

5.SINIFLAR TARİHİ GEZEREK ÖĞRENİYOR

5.sınıf öğretmenleri ve öğrencileri 10 Mayıs Salı günü Yazılıkaya’ya Sosyo-Kültürel amaçlı bir gezi düzenlediler. Eskişehir çevresinde 3000 yıl önce yaşamış olan Frig Uygarlığı ile ilgili bilgi alan öğrenciler, milattan öncesine ait Yazılıkaya, Kral Mezarları gibi önemli tarihi eserleri rehber eşliğinde tanıma imkanı buldular. Han İlçesini ziyaret eden grubumuz İlçenin Belediye Başkanı ile planlanan sosyal ve kültürel projeler hakkında sohbet ettiler. Bölgedeki kültürel öğeleri inceleyen ve doğal güzellikleri tanıyan öğrencilerimiz; Ayvalı Köyü, Battalgazi Türbesi, Sakarbaşı gibi önemli yerleri gezdiler. Geziyi düzenleyen Sosyal Bilgiler öğretmenlerimiz Tuğba Avcı, Yasemin Uysal ile 5.sınıf öğretmenlerimiz ve Leylek Havada Turizm’e teşekkürlerimizi sunarız.

Images

9.SINIFLAR GEZİYOR…

9.sınıf Özel Atayurt Anadolu/ Fen Lisesi öğrencileri Tarih öğretmenleri Can Destire önderliğinde, Seyit Battal Gazi Türbesi’nin ardından Yazılıkaya Anıtlarını gezdiler. Öğrencilerimiz, Okulumuz İngilizce öğretmeni Serdar Mercan ve Rehber öğretmen Gülben Aslan’ın da katıldığı gezi sonrası Çifteler Sakarbaşı piknik alanında güzel vakit geçirerek günü sonlandırdılar.

Images

GENÇLİK TÜRKÜ SÖYLÜYOR...

Atayurt Okulları öğrenci ve velileri “Gençlik Türkü Söylüyor” adıyla üçüncüsü düzenlenen Türkü Dinletisi korosunda buluştular. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Hilal Duman’ın üçüncüsünü düzenlediği, tamamen amatör bir ruhla eğlenmek üzere organize edilen gecede Türkiye’nin yedi bölgesinden seçilen türküler Atayurt Okulları Kurucusu Ahmet Yalçın, Okul Müdürü Zevri Bingül ve Okul Aile Birliğinden velilerin de koroya dahil olmalarıyla türküleri seslendirmeleri dinlemeye gelen misafirlere hoş bir sürpriz oldu.

Images

NAAŞ-I MUHTEREMLER ADLI OYUN SEYİRCİLERLE BULUŞTU

Yaklaşık altı aylık bir çalışmanın sonucu olan “NAAŞ-I MUHTEREMLER” adlı tiyatro oyunu 06 Mayıs’ta seyircileriyle buluştu. Yoğun ilgi gören oyun kapalı gişe oynarken ayakta alkışlandı. Kültür Edebiyat Kulübünün sergilediği oyunun yönetmenliğini Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Eray APAYDIN gerçekleştirdi. Atayurt Anadolu/Fen Lisesi’nde okuyan 17 öğrencinin görev aldığı oyun izleyicilerden tam not alırken misafirlere keyifli anlar yaşattı.

Images

BİLİŞİM & İNGİLİZCE ELELE / ARTTIRILMIŞ GERÇEKLİK TEKNOLOJİSİ İLE İNGİLİZCE DERSLERİ YAPIYORUZ

“Bilişim & İngilizce Elele” adlı proje ile İngilizce Öğretmeni Merve Karaoğlu ve Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeni Çağrı Öztürk 2. sınıf öğrencilerine “Arttırılmış Gerçeklik” kullanarak hayvanlar konusunda bir ders işlemiştir. Eğitimde kullanılmaya başlanan ve günümüzde son trend olan bu teknolojik uygulama ile, öğrenciler “4D” boyutuyla hayvanları sınıfta görebilmiştir. Genel olarak “konuşma” pratiği üzerine odaklanılmış bu derste; öğrenciler büyük bir heves ve ilgiyle derse katıldılar. Teknolojinin İngilizce dersine olan entegrasyonu öğrencilere büyük istek kazandırmıştır. Yoğun ilgi gören bu projenin ilerleyen haftalarda devamının geleceğini belirten öğretmenlerimiz, yaptıkları bu projeden mutluluk duyarak ayrıldılar.

Images

MİNİKLER BADMİNTON TURNUVASI

Atayurt Okullarının ev sahipliği yaptığı Okul Sporları Minikler Badminton Şenliği coşkuyla gerçekleştirildi. Atayurt Okulları bahçesinde şenlik havasında eğlenen minikleriniz salonda ise hem takımlarda hem ferdi maçlarda ter döktüler. Bu yaştaki çocuklarımızın sportif etkinliklere katılması demek takım ruhu ve sportmenliği kazanmak demektir.

Images

BASKETBOL LOKOMOTİFİNDEN BİR BAŞARI DAHA…

Amasya’da çeyrek finallerde Bursa 2. ve Ankara 1.lerini eleyip 2-5 Mayıs tarihlerinde İzmit’e gitmeye hak kazanan Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Basketbol Takımımız başarılarına bir yenisini daha katarak Yarı Final finalisti olarak Türkiye’de son 16 lise arasına kaldı.

Images

DÜNYA GENÇ LİDERLER ve GİRİŞİMCİLER DERNEĞİ BAŞKANI İSMAİL HAZNEDAR’IN ATAYURTLU GENÇ LiDERLERLE SKYPE BULUŞMASI

Özel Atayurt Okullarında bir ilk daha gerçekleşti. Özel Atayurt Anadolu/ Fen Lisesi Öğrencileri ile Dünya Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Başkanı İsmail Haznedar Skype görüşmesi ile bir araya geldiler. Atayurtlu öğrencilerle, Dünyadaki girişim ve girişimcilik süreçlerini değerlendiren Haznedar, genç olmanın hayal ve hedeflere sahip olmak olduğunu ve Avrupa’da 1960 yıllarda yapılan bir araştırmada en girişken ulusun Türkler seçildiğini ve şimdi gelinen noktada girişkenliğin girişimciliğe dönüştürülmediğinde ulusların ilerleyemeyeceğini ve bu süreci iyi değerlendirebilen ulusların gelişimi yakalayacağını dile getirdi.

Images

ÖZEL ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ XII. BİLİM TEMELLİ BİLGİ OLİMPİYATLARINDA DÜNYA ŞAMPİYONU

Yarışmalar öğrencilere sunulan bir fırsattır atayurtta. Atayurt okullarında öğrenci kazanımlarını yapılandırırken gençlerin geleceklerine katkı sağlayacak ve önündeki tüm engelleri aşarak başarılı bir birey olmaları üzerine yapılanmıştır. Bu nedenle amaca giden yolda uluslar arası yarışmalar ve uluslar arası projeler öğrencilere bir fırsat olarak sunulur ve katılımları konusunda cesaretlendirilir.

Images

5. SINIF ÖĞRENCİLERİ OFDER İÇİN OYNADI

5A sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Seçil ALGÜL’ ün desteği ile bir çocuk tiyatrosu düzenlediler. Oyunun senaristliğini, yönetmenliğini ve oyunculuğunu yapan öğrenciler; bilet satışından elde ettikleri geliri Otistik Çocuklar Farkındalık Derneği’ ne bağışladılar. Böylesine anlamlı bir proje ortaya koyan 5A sınıfı öğrencilerine, öğretmenlerine ve onları destekleyen herkese teşekkürlerimizi sunarız.

Images

ÖĞRENCİLERİMİZDEN OFDER’E DESTEK

Sağlıklı Yaşam Okulu Projemiz kapsamında Fen Bilimleri Öğretmenimiz Seçil ALGÜL’ ün önderliğinde 5. sınıf öğrencilerimiz Otistik Çocuklar Farkındalık Derneğinin (OFDER) düzenleyeceği kermese destek olmak için çalışmalarını tamamladılar. Öğrencilerimiz üç gün boyunca kurdukları stantlarda ikinci el kitap, oyuncak ile kendi yaptıkları takı, kitap ayracı gibi ürünlerin satışını yaptılar. Ayrıca 2-A sınıfı öğrencileri de kendi getirdikleri kitapları satarak 5.sınıf ağabey ve ablalarına destek oldular. Bu satışlardan elde edilen geliri OFDER’ e bağışladılar.

Images

DÜNYADA ŞAMPİYON ATAYURTLULAR

XII. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’na katılan öğrencilerimiz özverili çalışmalarının sonucunu aldılar. Kitlesel olarak da büyük başarıya imza atan öğrencilerimizi ve dünya şampiyonlarımızı kutluyoruz.

Images

HEDEF BELİRLEME SÜRECİNDE ATAYURT OKULLARI LİSELİ GENÇLERE YÖN VERİYOR

Hedeflerini belirleyen ve bu hedeflere ulaşma konusunda harekete geçme sorumluluğu olan gencin ilk yapacağı şey bir plan oluşturmaktır. Bu bağlamda Kariyer planlarını oluşturmada 11.sınıf öğrencilerine destek olmak amacıyla Ankara’daki “ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, TOBB Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atılım Üniversitesi ” gezildi. Üniversite hedeflerini belirleyecek olan gençlerimiz bu gezide hedefleri için bir adım daha attılar.

Images

ATAYURT NESİN MATEMATİK KÖYÜ’NDE...

Matematiksel zekânın hemen hemen herkeste eşit olduğuna inanıyoruz. Başarısızlık korkusu ortadan kaldırılırsa ve gence probleme yoğunlaşabilme imkânı tanınırsa, herkesin matematiği sevebileceğine inanıyoruz. Matematikte önemli olan problem çözmek değil, problemi anlayabilmektir. Her matematikçinin çözemediği problem sayısı çözebildiğinden çok daha fazladır.

Images

ATAYURT’TA 23 NİSAN COŞKUSU

Özel Atayurt İlköğretim Okulunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Atayurt Kültür Merkezinde yapılan törene öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Images

‘MY FAVOURITE ENGLISH T-SHIRT’ TASARIM PROJEMİZ

Atayurt İlkokulu öğrencileri İngilizce tişörtlerini tasarladılar. Okulumuz İngilizce öğretmenleri ve Görsel Tasarım dersi öğretmenleri işbirliğinde gerçekleştirilen projede öğrencilerimiz İngilizce içerikli tişört tasarımlarını gerçekleştirdiler. Tasarımları okulumuzda sergilenen öğrencilerimiz 23 Nisan Haftası’nda okulumuza tasarımlarını giyerek gelmenin sevincini yaşadılar.

Images

DOSTLUK MAÇI

Atayurt Okulları Küçük Kız Basketbol Takımı İle Köstence Admar Spor Kulübü arasında 24.04.2016 tarihinde Gökmeydan Spor Salonunda Dostluk maçı oynanacaktır.

Images

BİZİ GÖNÜLDEN DESTEKLER MİSİN?

Okulumuz Matematik Kulübü tarafından düzenlenen “Pi Günü”etkinliği bu yılda çok eğlenceli geçti. Öğrencilerimiz güne okul forması olmadan tasarımlarını yaptıkları tişörtlerle başladılar. Sonrasında Pi için bestelenmiş parçalarla dans ederek “Pi Basamak Ezberleme Yarışması” ve “Pi ile Başlayan Kelime Bulma Yarışması”na katıldılar. Öğrencilerimizin eğlenerek öğrendikleri bu günde Görsel Sanatlar öğretmenlerimizin katkılarıyla hazırlanan kutlama alanı ve tişörtler oldukça ilgi çekti. Geçen yıl yaptığımız gibi bu yıl da bir vakıfla iş birliği içerisinde çalıştık. Bu yıl ‘BİZİ GÖNÜLDEN DESTEKLER MİSİN? ‘ Vakfı yararına Görsel Sanatlar dersinde öğrencilerimiz tarafından tasarlanan Pi anahtarlıkları satışa sunuldu.

Images

ÇOCUK İHMALİ VE ÇOCUK İSTİSMARI

Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü “Çocuk İhmali ve İstismarını Önleme” Komisyonu tarafından öğretmenlerimize ve personelimize yönelik “Çocuk İhmali ve İstismarı” konulu bir konferans verildi. Konferansta Burak Karakaya, Yasemin Tümkaya Karakaya ve Hatice Buket Özkan çocuk ihmalinin ve istismarının ne olduğunu, nasıl anlaşılabileceğini ve önlenmesi için neler yapılması gerektiğini anlattı.

Images

ATAYURT ORTAOKULU MATEMATİK OYUNLARI

Özel Atayurt Ortaokulu Matematik Kulübü olarak 6.sınıf öğrencilerimizin hazırlayıp uyguladığı matematik oyunları bu yıl da oldukça ilgi gördü. Matematik dersini oyunlarla daha eğlenceli hale getiren öğrencilerimiz hem kendi yaşıtlarına hem de daha küçük sınıflara oyunlarla matematiği anlattılar. Öğrencilerimiz hazır oyunlar kullanabildikleri gibi kendi yaratıcılıklarını da gösterebilecek oyunları bir ay süre ile okulumuzda oynadılar.

Images

KANGURU MATEMATİK'16

Dünya çapında 60 ülke ve 6 milyondan fazla öğrencinin katıldığı Kanguru Matematik Sınavına Atayurt Okulları olarak katıldık ve 41 öğrencimiz ile final sınavına katılmaya hak kazandık.

Images

GENÇ ERKEK BASKETBOL TAKIMIMIZ TÜRKİYE YARI FİNALLERİNDE

Amasya'da düzenlenen 13-15 Nisan 2016 tarihinde okullar arası Genç A Erkekler Bölge Şampiyonasında Eskişehir'i temsil eden Genç Erkek Basketbol Takımımız ilk gün Bursa ikincisi Özel Final Okullarını 65-50, ikinci gün Çankırı temsilcisini 88-42 ve son gün de finalde Ankara şampiyonu Özel Samanyolu Kolejini 69-63’lük skorlarla mağlup edip adını TÜRKİYE YARI FİNALLERİNE yazdırmıştır.

Images

ATAYURT ŞAMPİYONLUĞA KOŞTU

13-14 Nisan 2016 tarihlerinde Sazova Atletizm Tesislerinde düzenlenen Okullar arası Puanlı Atletizm İl Birinciliğinde Özel Atayurt Okulları rüzgarı esti. Toplam 14 takımın katıldığı yarışların ardından, 11 branşta 8 birincilik, 1 ikincilik ve 2 üçüncülük kazanan Özel Atayurt Ortaokulu Yıldız Erkek Atletizm Takımı, en yakın rakibine 100 puan fark atarak topladığı 491 puanla takım halinde üst üste ikinci kez ESKİŞEHİR ŞAMPİYONU oldu.

Images

ATLETİZM DE YİNE ATAYURT ADI…

Atayurt Okulları Basketbol Genç Erkekler Okullar arası Bölge Finallerinde Amasya’da mücadele ediyor. Çankırı Anadolu Lisesi ve Bursa Final Koleji ile yarışan takımımız, kadrosunda ağırlıklı olarak 1.lig ekibi olan Tofaş’ın genç oyuncalarından oluşan takımı 65-50 yendi.

Images

ATAYURT GELECEĞİN LİDERLERİNİ YETİŞTİRİYOR

Gelişen dünya konjonktüründe; yaratıcı çözüm üreten, değer yaratan, ne iş yaparsa yapsın fark yaratan bireyler toplumsal ihtiyaçtır. Atayurt Okulları bu ihtiyaçtan yola çıkarak ulusal ve uluslararası projeler arasında 1.sırada yer alan “MUN Projeleri” ile öğrencilerine destek vermektedir.

Images

ATAYURT OKULLARI SATRANÇ BÖLGE TURNUVALARINDA

31 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında Fethiye Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen turnuvaya Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Denizli, Eskişehir, Isparta, Kütahya, Manisa, Uşak, Çanakkale ve İzmir illerinden toplam 282 sporcu katılmıştır.

Images

İLKOKUL VELİ TOPLANTISI

10 Nisan 2016 Pazar günü öğrenci velilerimizin ve öğretmenlerimizin katılacağı 2015-2016 eğitim öğretim yılı “Ara Karne Veli Toplantısı” aşağıdaki çizelgede belirtilen saatlerde, okulumuzda yapılacaktır.

Images

ATAYURT YURTDIŞI EĞİTİM FUARI

Özel Atayurt Anadolu / Fen Lisesi ile a2 Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Şirketi tarafından ortaklaşa organize edilen “Mini Yurtdışı Eğitim Fuarı 06 Nisan 2016 Çarşamba günü 10.30-12.30 saatleri arasında okulumuzda gerçekleştirilmiştir. Fuara Amerika Birleşik Devletleri’nden ve Avrupa’dan bazı üniversiteler katılmıştır. Fuara yüksek öğrenimlerini yurtdışında gerçekleştirmek isteyen öğrencilerimiz yoğun bir katılım göstermişlerdir.

Images

ATLETİZM PİSTLERİNDE ATAYURT RÜZGARI

02-03 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleşen Okul sporları Federasyonunun yıllık faaliyetleri içerisinde yer alan Liseler arası Türkiye yarı finallerinde Atayurt üstünlüğü ön plandaydı. Atletizm Türkiye yarı finallerine katılan sporcularımız şampiyonluklar ve final barajlarını geçerek 11 Mayıs 2016 tarihinde İzmir’de gerçekleşecek olan Liseler Atletizm Türkiye finallerinde kürsüye çıkmak için mücadele verecekler.

Images

SATRANÇ MİNİKLER TURNUVASI’NDAN MADALYA İLE DÖNDÜK

2015-2016 Eskişehir Okul sporları Satranç İl Birinciliği Minikler Turnuvası 26-27 Mart tarihlerinde Çamlıca Kemal Unakıtan Spor Salonunda gerçekleştirildi. Turnuvaya 27 okuldan toplam 147 öğrenci katıldı. Tüm sporcuların madalya ve katılım belgeleriyle ödüllendirildiği müsabakalara ilgi fazlaydı.

Images

ATAYURT DENEME VE BURSLULUK SINAVI

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 02 Nisan Cumartesi günü Bursluluk Sınavını başarıyla tamamladı. 2 Oturumda gerçekleşen Atayurt TEOG Deneme ve Bursluluk sınavı Yüksek katılımla gerçekleştirildi.

Images

ZUMBAYLA GÜÇLÜ MOTİVASYON, YÜKSEK BAŞARI…

8.sınıf öğrencilerimizin 2. dönem Merkezi Ortak Sınavları (TEOG) hazırlıkları yoğun bir şekilde devam ediyor. TEOG öncesi 8.sınıf öğrencileri ve öğretmenlerine ders dışında bir ortamda zamanlarını paylaşarak streslerini azaltmak ve onların motivasyonlarını arttırmak amacıyla ZUMBA etkinliği düzenlendi.

Images

ATAYURT KUPALARA DOYMUYOR

27 Mart 2016 Pazar günü gerçekleştirilen Okullar arası Oryantring İl Birinciliğinde, Özel Atayurt Ortaokulu Yıldız Kız takımımız il 2. si oldu. Tecrübeli rakiplerinin yanı sıra, dondurucu soğuk ve zorlu arazi şartlarıyla da mücadele eden sporcularımız, sergiledikleri mücadele sonucu yarışı, takım halinde Eskişehir 2.si olarak tamamladılar.

Images

VALİ TUNA ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİNDE DERSE GİRDİ

Vali Güngör Azim Tuna, Özel Atayurt Okullarını ziyaret ederek, 9.sınıf öğrencilerinin edebiyat dersine girdi. Geçmişte olduğu gibi dünyanın bugünde Türk insanının bilgisine ve becerisine ihtiyacı olduğunu söyleyen Vali Tuna, ders esnasında öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Birbirinizi daha iyi tanımanız için, birbirinizle daha çok vakit geçirin. Geçmişten gelen kültürel değerlerimize, bugün olduğu gibi gelecekte sizler sahip çıkacaksınız. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz” dedi.

Images

8. VELİ AKADEMİSİ

Rehberlik Servisi olarak bu yıl düzenleyeceğimiz “8. Veli Akademisi” programımıza “Bir Zamanlar Ergendik/ O Şimdi Ergen” konulu seminerimizde sizlerle buluşmak istiyoruz.

Images

ATAYURT, SATRANÇ TURNUVASINDAN ÖDÜLLE DÖNDÜ

5-6 Mart ile 12-13 Mart 2016 tarihlerinde Eskişehir Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen Eskişehir Küçükler ve Yıldızlar Takım Turnuvasında Atayurt Okulları başarı ile döndü. 10 takım ile küçükler de yarışan Atayurt okulları Şahın Aslanları Takımı ile 4. olarak Türkiye finalinde oynamaya hak kazandı.

Images

ANLAMLI ZİYARET

Özel Atayurt Anadolu/ Fen lisesi 10.sınıf öğrencileri dönem başından bu yana sürdürdükleri sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha eklemenin keyfini SÜLEYMAN ÇAKIR HUZUREVİNE yaptıkları ziyaretle taçlandırdılar.

Images

ATAYURT OKULLARINDA, TEGV eS.O.eS TAKIMI BİLGİLENDİRME SEMİNERi GERÇEKLEŞTİRİLDİ

15 Mart 2016 tarihinde Özel Atayurt İlkokulları, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi ile gerçekleştiren Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi eS.O.eS Takımı, “Çöpe Çözüm, Çöple Çözüm” teması kapsamında hazırladıkları “ambalaj atıklarının kaynağında ve doğru ayrılması” ile ilgili projelerinin özgün ürün tasarımlarını anlattılar.

Images

MESLEK SOHBETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Kariyer Planlama kapsamında gerçekleştirilen programda Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Ozan Yiğittürk konuğumuz oldu.

Images

ATAYURT ANADOLU / FEN LİSESİ MUN CLUB MUNDP 16’DA

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi MUN Kulübü öğrencileri 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı programlı konferansları çerçevesinde MUNISH the Hague, Netherlands ve HMUN Harvard Boston, the USA’den sonra Koç Lisesi’nde düzenlenen MUNDP 2016 Türkiye’ye katıldılar.

Images

TAEKWONDO DA ALTIN MADALYA GÜLSENA KARAKUYULU'NUN

Türkiye Taekwondo Federasyonumuzun organize ettiği 3. uluslararası açık Turkish Open Taekwondo Turnuvasına 70 ülkeden 1800 sporcu katıldı. 14-17 Şubat tarihlerinde Antalya Belek’te yapılan müsabakalarda Atayurt Anadolu /Fen Lisesi öğrencisi Gülsena Karakuyulu’dan büyük başarı geldi.