İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ATAYURT İLKOKULUNDA EĞLENCELİ BİLİM ŞENLİĞİ

Sene boyunca doğa ve bilimi yaşayarak tecrübe eden öğrencilerimiz şenlikte sorumluluk alarak sorgulayan, paylaşımcı ve özgür düşünme yeteneklerini ortaya koydular. 4. sınıf öğrencilerimiz küçük sınıflara deneylerini sergilerken miniklere bilim sevgisini aşıladılar.

Images

GERÇEK ORTAM GERÇEK SINAV

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 12.sınıf öğrencileri YKS öncesi Osmangazi Üniversitesi kampüsünde “GERÇEK ORTAM, GERÇEK SINAV” uygulaması ile YKS ‘de karşılaşabilecekleri durumları gerçek ortamında yaşayarak ter döktüler, bir deneyim daha kazandılar.

Images

TÜGVA KİTAP KURDU YARIŞMASI SONUÇLANDI

TÜGVA’nın kitap okumayı sevdirmek ve okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla başlattığı bu yıl ikincisini düzenlediği “Kitap Kurdu” yarışmasının sınavı Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirildi.

Images

ATAYURT TÜRKİYE OKÇULUK FİNALLERİNDE

Eskişehir’de gerçekleşen okullar arası Okçuluk İl Birinciliğinde Şampiyon olarak İlimizi ve Okulumuzu Türkiye Şampiyonası’nda temsil etme hakkı kazanan öğrencimiz İpek ÖZKAN, 06-09 Mayıs tarihlerinde Mersin’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası’na katıldı.

Images

DOĞRU BESLEN … MUTLU OL …

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 11. sınıf öğrencilerine yönelik olarak, Kariyer Planlama Programı kapsamında düzenlenen “Bir Başarı Öyküsü” adlı konferansa, 2002 Atayurt Okulları mezunumuz ünlü diyetisyen İpek AĞACA ÖZGER konuşmacı olarak katıldı.

Images

ATAYURT TİYATRO TOPLULUĞU GURURLA SUNDU

3 Mayıs Cuma günü saat 19.00’da Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde Lise Edebiyat Öğretmenlerimiz Hasip GÜLER ve Aykut İNCE’nin yönetmiş olduğu ve Ray Cooney’in yazmış olduğu “KARMAKARIŞIK” adlı oyun sahnelenmiştir.

Images

“GELECEKTE BİR BEN” RESİM YARIŞMASI

Özel Atayurt İlkokulu'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu, okulumuz 1,2, 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin katılımına açık olan "GELECEKTE BİR BEN" konulu resim yarışması sonuçlandı.

Images

ATAYURT YARINLARINI YEŞERTİYOR

Fen Bilimleri Kulübünün yürütmekte olduğu “Atayurt Yarınlarını Yeşertiyor” adlı proje kapsamında öğrencilerimiz I.dönem meşe palamudu tohumlarını çimlendirmek üzere toprağa ekmişlerdi.

Images

ESYUDER 1.ORTAOKULLAR ARASI ROBOTİK KODLAMA YARIŞMASI

ESYUDER ve Stem Maker Akademi Eskişehir tarafından düzenlenen 1.Ortaokullar arası Robotik Kodlama Yarışması'na 6.sınıf robotik takımını temsilen Hasan Berk ÖZCAN ve Emir KUNDUROĞLU, danışmanları olan Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Gamze BİRİCİK ve yarışmaya hazırlık süresince destek olan 6.sınıf öğrencimiz Mehmet Ege GÜMÜŞ ve Teknoloji ve Tasarım öğretmenimiz Serhat ÖZTÜRK ile birlikte katıldı.

Images

ATAYURTLU GENÇLER GÜMÜŞ, MACERA VE KEŞİF KAMPINDA

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencileri The Duke of Edinburgh’s Projesiyle “GÜMÜŞ, MACERA VE KEŞİF KAMPI”nı 26.27.28/04/2019 gerçekleştirdiler. Macera ve Keşif Kampı öğrencilerimizin özgüven duygularını arttırarak takım çalışması becerisi kazandırmayı ayrıca macera ve keşif ruhunu geliştirerek doğayı tanımayı ve saygı duymayı öğretmeyi amaçlamaktadır.

Images

ATAYURT’TA 23 NİSAN COŞKUSU

Özel Atayurt İlköğretim Okulunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Atayurt Kültür Merkezinde yapılan törene öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Images

KUKLAMANYA MARMELAT ATAYURTLU ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

"Dokunamadığı hayali karakterlerle dolu bir dünya bu çocuklar için. Kukla ise gerçek. Çocuk dokunabilir, sarılabilir ve konuşabilir onunla. Çocuk eğitiminde zaten bir tekniktir aslında kukla kullanmak. Verilebilecek her mesajı kukla ile verebilir, çocuğun iç dünyasına kukla ile girebiliriz."

Images

ATAYURT OKULLARI ÖĞRENCİLERİ ITUJMUN'19'DA

27-28 Nisan tarihlerinde İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’nda düzenlenen programa Atayurt Okulları 7.sınıflardan toplam 8 öğrenciyle katıldı. Türkiye’nin farklı illerinden ortaokul öğrencilerinin katılarak pek çok ülkenin temsil edildiği Junior Model United Nations programında Özel Atayurt Okulu Yunanistan’ı temsil etti.

Images

ESKİŞEHİR’İN EN HIZLISI ATAYURT’TAN

Türkiye Atletizm Federasyonu Türkiye’nin en hızlı sporcularını seçmek amacıyla her ilde düzenlediği turnuvanın Eskişehir ayağında, Özel Atayurt Ortaokulu öğrencisi Osman Kaan ŞAHBAZ Eskişehir Birincisi oldu.

Images

KÜÇÜK ERKEK BASKETBOL TAKIMIMIZ İL 2.Sİ

Beden Eğitimi öğretmenimiz Afşin KAŞ’ın desteği ile sıkı çalışan basketbol takımımız İl 2.si olarak ortaokullar arası basketbol müsabakalarını tamamladılar. İlk kez forma giymenin heyecanını yaşayan sporcularımız takım ruhu ile beraber mücadele ettiler.

Images

ATA TALKS’DA SANAT VE SPOR

“Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, Bakan olabilirsiniz hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz fakat sanatkar olamazsınız.” “Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar.” “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.” Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ait bu sözler bize, onun sanata ve spora ne kadar önem verdiğini açıklamaktadır.

Images

THINKER MATH NEDİR?

Çocuklarımızın matematik öğrenme sürecini yepyeni, çağdaş bir anlayış ve özgün bir içerik ile desteklemeyi amaçlayan bir girişimdir. Öğrencilerin düşünme becerilerini geliştirmek, onların birer matematik düşünürleri olarak yetişmelerine çok yönlü destek sağlamaktır.

Images

UZAYIN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK

Fen Bilgisi öğretmenimiz Seçil ALGÜL ile gerçekleştirdiğimiz projemizde 28 Mart tarihinde Dr.Öğrt.Üyesi Metin ALTAN ile öğrencilerimizi okulumuzda bir araya getirmiştik. Projemizin ikinci bölümünde ise öğrencilerimiz Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi Uzay Noktasında Dr.Öğrt. Üyesi Metin ALTAN’ın konuğu oldular.

Images

XV. BİLİM TEMELLİ BİLGİ OLİMPİYATLARI MOSKOVA ŞAMPİYONU ÖZEL ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ

Rusya Federasyonu URAL Bölgesinin düzenlediği, Dünyanın 12 ülkesinde 381.813 öğrencinin katıldığı “XV. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Olimpiyatları” Moskova Final Etabı sonuçlandı. Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 155 öğrencileri ile katıldığımız Bilim Temelli Bilgi Olimpiyatlarına 24 öğrenci Moskova final etabında sınava girmiştir. Moskova final etabında öğrencilerimiz başarılı sonuçlar almışlardır.

Images

ATAYURT'TA KİTAP HEDİYELEŞME GÜNÜ

“Okumayı sevmek, hayattaki can sıkıcı saatleri güzel saatlere değiştirmektir.” düşüncesini çocuklarımıza aşılamak isteyen Türkçe öğretmenlerimiz geleneksel hale getirdikleri ‘Kitap Hediye Etme Günü’nü gerçekleştirdiler.

Images

DOSTLUK KAZANDI

Atayurt Ortaokulu 7. ve 8.sınıflar arası düzenlenen voleybol turnuvası heyecanlı ve keyifli dakikalara sahne oldu.

Images

ORTAOKUL VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

08-12 Nisan 2019 Tarihleri arasında 5.6.7.8. sınıf öğrenci velilerimizin ve öğretmenlerimizin katılacağı 2018-2019 eğitim öğretim yılı veli toplantısı aşağıdaki çizelgede belirtilen saatlerde, okulumuzda yapılacaktır.

Images

104.KEZ “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” DEDİK

Bundan tam 104 yıl önce 253 bin askerimizi şehit verdiğimiz ancak tarihe altın harflerle “Çanakkale Geçilmez!” sözünü yazdığımız Çanakkale Deniz Zaferi’ni kutlamak ve Çanakkale şahitlerimizi anmak üzere Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde toplandık.

Images

ŞAMPİYON ATAYURT OKULLARI

Okullar arası eskrim yarışmalarında öğrencimiz Cihan Eray KOZULU tüm rakiplerini yenerek ESKİŞEHİR ŞAMPİYONU olurken, Duru AVŞALAK ESKİŞEHİR 2.si Safa YÖRÜK Eskişehir 3.sü oldular. Raif Yiğit ÇABUK ve Berk KARAKURT ise bronz madalya almaya hak kazandılar.

Images

ATAYURT’TAN ÇANAKKALE’YE SEVGİ DOLU PAKETLER…

Atayurt İlkokulu Görsel Sanatlar Kulübü öğrencileri, Çanakkale Biga'daki Bakacak Ortaokulu'na eksikliğini yaşadıklarını bildikleri sanat malzemelerini gönderdiler. Oradaki öğrencilerin de bu renkli dünyada kendilerini keşfedebilmelerini istedik.

Images

ATAYURT’TA ÖĞRENME ŞENLİĞİ

23 Mart Cumartesi günü Özel Atayurt Okulları’nda düzenlenen ÖĞRENME ŞENLİĞİ’nde Eskişehir’in değişik okullarından gelen öğrenciler, Özel Atayurt Okulları’nda öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar.

Images

ATAYURT OKULLARI “TEKNOLOJİ SEMİNERLERİ”NE DEVAM EDİYOR

“İçinde bulunduğumuz teknoloji çağı hem hayatımızı kolaylaştırıyor hem de yeni sıkıntıları beraberinde getiriyor. Yetişkinlerin uzun saatler meşgul olduğu cep telefonu, tablet, televizyon, elektronik oyunlar çağımızın kaçınılmaz zorunlulukları gibi gözükse de sadece yetişkinler için değil çocuklar için de yarattığı bağımlılıkla birlikte sakıncalar doğuruyor” dedik ve önceki seminerlerimizde teknolojinin zararlarını ele aldık.

Images

ATA TALKS’TA SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLAR ATÖLYESİ

Sınava hazırlanan tüm öğrenciler gibi Ata Talks Kulübü öğrencileri de yaklaşan sınavın heyecanını hissetmeye başladılar. Bizler Atayurt Okulları olarak öğrencilerimizi motive etmek, sınav heyecanını en aza indirmek için birçok alanda çalışma yapıyoruz. Beslenme de bu çalışmalardan sadece bir tanesidir.

Images

EDINBURGH’S BRONZ ÖDÜL TÖRENİ

Özel Atayurt Okullarında 20 Mart'ta gerçekleşen The Duke Of Edinburgh’s International Award Uluslararası Gençlik Ödül Programı kapsamında programı başarı ile tamamlayan 94 Atayurt öğrencisine; İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CİRİT, Osmangazi Üniversitesi Rektör Danışmanı ve aynı zamanda programın ödül lideri ve süpervizör eğitmeni Doç.Dr. Figen ÇALIŞKAN, Osmangazi Üniversitesi Senato üyesi ve aynı zamanda programın Macera ve Keşif Koordinatörü Dr.Hakan ÇALIŞKAN, Atayurt Okulları Kurucusu Fevzi YALÇIN’ın katılımları ile bronz ödül töreni yapılmıştır.

Images

22 MART DÜNYA SU GÜNÜ

22 Mart Dünya Su Günü Fen Bilimleri Kulüp öğrencilerimizin hazırlamış olduğu etkinlikler ile kutlanarak suyun canlılar için önemine bir kez daha dikkat çekildi.

Images

GENÇ B BASKETBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİSİ

2018-2019 yılı liseler arası Genç B Kategorisi İl Birinciliği müsabakalarında mücadele eden basketbol takımımız İL İKİNCİSİ olarak bizleri gururlandırmışlardır. Sporcularımızı, antrenörümüz Ali İhsan KÜÇÜK ve Beden Eğitimi öğretmenimiz Afşin KAŞ’ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Images

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

Tarihimizin altın sayfalarında yer alan “ÇANAKKALE ZAFERİ”nin 104.YILDÖNÜMÜ münasebetiyle o günün ruhunu ve derinliğini anlatan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı” büyük ilgi topladı.

Images

ATAYURT OKULLARI ÖĞRENCİLERİ JMUNDP'19'DA

15-17 Mart 2019 tarihlerinde Özel Koç Okulları’nda düzenlenen programa Atayurt Okulları 7. ve 8. sınıflardan toplam 8 öğrenciyle katıldı. Türkiye’nin farklı illerinden 750 öğrencinin katılarak pek çok ülkenin temsil edildiği Junior Model United Nations programında Özel Atayurt Okulu Avustralya’yı temsil etti.

Images

Pİ GÜNÜ VE 9.MATEMATİK LİGİ

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 2010 yılında “ATAYURT MATEMATİK İÇİN YOLA ÇIKIYOR” sloganı ile birçok projeyi başlatmıştır. Matematik projelerinden biri olan matematik ligide gelenekselliğini koruyarak devam ediyor.

Images

ŞİMDİ KÜRSÜ SİZİN...

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Münazara Takımlarımız 09-10 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul İbn-i Haldun Üniversitesi’nde Argüman Fabrikası ekibi tarafından düzenlenen Türkiye genelinden Galatasaray Lisesi, Robert Koleji, Açı Okulları, Irmak Okulları, Gaziantep Kolej Vakfı, Sanko, İstanbul Erkek Lisesi, Kabataş gibi birçok okulun katıldığı Türkiye Münazara Şampiyonası ikinci ayağında başarı göstererek son on altı takım arasına kalmaya hak kazandılar.

Images

ATAYURT İLKOKULUNDA SATRANÇLA SORU ÇÖZÜMÜ

Atayurt İlkokulu 3. ve 4. sınıflar arasında düzenlenen ve öğrencilerimizin hesap yeteneklerini geliştirmeyi hedefleyen, tek hamlede matematik soruları çözme yarışması sona erdi. Eğlenceli ve rekabet dolu geçen yarışmada dereye giren öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Images

SORUMLULUK BİLİNCİ

6.sınıf öğretmenlerimizin hayata geçirmiş olduğu öğrencilerde sorumluluk bilincini arttırmaya yönelik çalışmalar kapsamında, Özel Eğitim Uzmanı Mehmet ŞENKUL’un katkılarıyla sorumluluk semineri gerçekleştirildi.

Images

ATAYURT’UN PRENSESLERİ YİNE ZİRVEDE

05 Mart 2019 tarihinde Yenikent Şehit Anıl Gül Spor Salonunda düzenlenen okullar arası Jimnastik ve Step Aerobik İl Birinciliğinde Atayurt rüzgarı esti. Birbirinden çekişmeli müsabakalara sahne olan turnuvada Özel Atayurt Ortaokulu Yıldız Kız Step Aerobik Takımı ve İlkokul Minik Kız B Jimnastik takımları Eskişehir Şampiyonu olurken, Jimnastik İlkokul Minik A Takımımız Eskişehir 3.sü oldular. Ayrıca Jimnastik Minik Kızlar bireyselde öğrencimiz Elzem ERKMEN Eskişehir 4.sü oldu.

Images

ATAYURT İLKOKULUNDA OKUL TAHLİYE TATBİKATI (Olası Deprem/Yangın Anında)

07 Mart Deprem Haftası nedeniyle, Okul Sivil Savunma Kulübü tarafından hazırlanan PERSONEL TAHLİYE PLANI, yapılan toplantıda değerlendirildi. Tahliye Akış Çizelgesi incelendi. Okulumuz öğrencileri bilgilendirildi. Hazırlanan program sunuldu. Önceden kararlaştırıldığı şekilde, 05 Mart 2019 Salı günü saat 13.30’ da “PERSONEL TAHLİYE PLANI” Sivil Savunma Kulubü Danışman Öğretmeni Hasan Çobanoğlu ve Uğur Erman TOPÇU rehberliğinde yapıldı.

Images

ATAYURT OKULLARI FUTSAL’DA ESKİŞEHİR 2.Sİ

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ortaokullar arası Yıldız Erkek Futsal İl Birinciliğinde final oyununda başarı gösteren Özel Atayurt Ortaokulu Eskişehir 2.si oldu.

Images

ATAYURT İLKOKULUNDA SİVİL SAVUNMA İKAZ - ALARM TATBİKATI

28 Şubat Çarşamba günü Sivil Savunma Kulübü üyeleri, programlarını sunarak SİVİL SAVUNMA GÜNÜ ve İKAZ ALARM TATBİKATI ile ilgili bilgiler verdiler. Saat 13.30’da “İKAZ ALARM TATBİKATI”, Sivil Savunma Kulübü Danışman Öğretmenleri Hasan Kaya ve Lütfiye Akkuş rehberliğinde yapıldı.

Images

ATAYURTLU GENÇLER ULUSLARARASI CEZA MAHKEMESİ (MICC)’ NDE

Atayurt Okulları olarak, günümüzün 98 Roma Statüsüne dayanılarak 2002 yılında Hollanda’nın the Hague kentinde kurulmuş olan Uluslararası Ceza Mahkemesi (MICC) simülasyonuna, Avrupa Birliği Komisyonu Erasmus Programı desteği ile bir kez daha katılmanın ayrıcalığını yaşadık.

Images

ATAYURT’TAN BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ DAHA…

MUN Konferanslarının sonuç bildirgeleri, tavsiye niteliğinde Birleşmiş Milletlere gönderilmektedir. İlklerin öncüsü Atayurt Okulları bu alanda da farklılığını ortaya koymaya ve 2014 yılında kurulan ATAMUN (Atayurt Model United Nations) Kulübü büyümeye, öğrenmeye ve başarmaya devam ediyor.

Images

ATAYURT ORTAOKULU ÖĞRENCİ SEMİNERLERİ

Fen Bilimleri kulübü olarak ilk öğrenci seminerimizi öğrencilerimizden Ahmet Ege Yeşilova ile gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz, ilgi alanı uzay konusunu hazırladığı sunumla eğlenceli hale getirerek arkadaşlarıyla paylaştı.

Images

GENÇ ATAYURTLU ATA ATAŞ YGA ZİRVESİNDE

“LAFTA KALAN DEĞİL, HAYATA GEÇEN PROJELERE İHTİYAÇ VAR” YGA; Uluslararası bir sivil toplum örgütüdür. 2000 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmayı hayal eder. Bu hayalini geleceğin liderlerini keşfederek ve onları eşsiz liderler olarak yetiştirerek gerçekleştirir. YGA Liderleri, liderlik kabiliyetlerini, daha iyi bir dünya için birlikte hayal kurup, projelendirilip, hayata geçirirken, hayatın içinde geliştirirler.

Images

ATAYURT ROBOTA TAKIMI ÖĞRENCİLERİMİZDEN MEB VE OGÜ ZİYARETİ

Eskişehir Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Robotik kulüp takımı ROBATA, takım koçlarımız Nil Pınar ATIL, Evrim SÜNEÇLİ, Genel Müdürümüz Hikmet ERTÜRK ve Lise Müdürümüz Zevri BİNGÜL, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT’ı ve Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kemal ŞENOCAK, Rektör Yardımcısı Ali ARSLANTAŞ ve Rektör Yardımcısı Ahmet ÇABUK’u makamlarında ziyaret ederek Robotik Kulübünün çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Images

IB PYP RESMİ DANIŞMAN ZİYARETİ

Özel Atayurt İlkokulu yönetici ve öğretmenleri, Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP) kapsamındaki resmi danışman denetimini 13-14 Şubat tarihlerinde başarıyla tamamladı.

Images

BİR MADALYADA ATICILIKTAN

Liseler arası Atıcılık müsabakasında yarışan 9.sınıf öğrencimiz Batuhan KAYA henüz 5.müsabakasına katılmış olmasına rağmen ESKİŞEHİR 3.sü olarak yarışmayı tamamlamıştır. Atayurt Ailesi olarak öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Images

EN GÜÇLÜSÜ YİNE ATAYURT

Liseler arası Bilek Güreşi Turnuvası’nda yarışan 11.sınıf öğrencimiz Ozan BEYAZKUŞ 85 kilo ve 10.sınıf öğrencimiz Kıvanç TATLIDİL 75 kiloda madalyaları topladı.

Images

ROBOTİK TAKIMININ VEX IQ OFF SEASON BAŞARISI

7.sınıf öğrencilerimizden Şafak SAĞLAM, Halit Ege BİÇER, Eren Alp BİLGİN, Adilhan BİLGİN, Alper Batu GÜLTAŞ ve Eren AZTAŞ’ın Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Gamze BİRİCİK’in koçluğunda kurduğu RobAtroniX Robotik Takımı Vex IQ Eskişehir Off Season Turnuvası’nı başarıyla geçirdi. Eskişehir’de ilk kez düzenlenen bu turnuvaya katılan takımımız okulumuzu başarıyla temsil etti.

Images

ATAYURT’TAN ÜYEP BAŞARISI

Anadolu Üniversitesi bünyesinde kurulan Üstün Yetenekliler Eğitim Programına (ÜYEP) giriş sınavına Atayurt Okulları her yıl olduğu gibi bu yıl da bir başarıya daha imza attı.

Images

ATAYURT ANADOLU & FEN LİSESİ HARVARD MODEL MUN KONFERANSINDA

Özel Atayurt Anadolu & Fen Lisesi Model Birleşmiş Milletler Kulübünün 2018-2019 etkinlik takvimi içerisinde bulunan Harvard MUN Konferansı 24-27 Ocak 2019 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletinin başkenti Boston’da gerçekleştirildi. Bu konferansa okulumuzu temsilen 1 İdareci,2 Öğretmen ve 14 öğrenci katıldı.

Images

HER GÜN GÜVENLİ İNTERNET

Güvenli İnternet Günü (GİG) her yıl Şubat ayında INSAFE tarafından düzenlenir. Bu yıl GİG2019 tarihi 5 Şubat 2019 olarak belirlendi. 2004'ten beri düzenlenen güvenli internet gününe bu sene Türkiye’de dahil olmak üzere 130 ülke katılacaktır. Bizde Atayurt Ortaokulu olarak Güvenli İnternet Günü destekçisi olarak kayıt olduk.

Images

BİLKENT MUNBU 2019’DA ATAYURT FARKI

Öğrencilerin dünya sorunlarına karşı farkındalığını artırmak, geleceğin dünyasını kendi çözüm önerileriyle şekillendirmelerini sağlamak ve İngilizcelerini geliştirmek amacıyla düzenlenen BİLKENT MUNBU 2019’a (Model Unıted Nations) Özel Atayurt Okulları damgasını vurdu.

Images

ATÖLYE GÜNLÜĞÜ

Geçtiğimiz hafta, Tepebaşı Belediyesi Atilla Özer Karikatürlü Ev’de gerçekleşen “ATÖLYE GÜNLÜĞܔ isimli karma çocuk resim sergisinin açılışında, Atayurt İlkokulu Müdürümüz Tevfik Soydan, Müdür Yardımcımız Tayfun İNAN ve Atayurt Okulları öğretmenleri olarak sergiye katılan öğrencilerimizin heyecanına ortak olduk.

Images

ATAYURT’TA 3 BOYUTLU YAZDIRILMIŞ ESERLER MÜZESİ

“3 Boyutlu Yazdırılmış Eserler Müzesi (3B-YEM)” olarak adlandırılabilecek bu yeni müze türü; 3 boyutlu tarama ve yazdırma teknolojisinin sunduğu olanaklar çerçevesinde müzelerin internetten eğitim, koruma, restorasyon ve erişilebilirlik amacıyla paylaştıkları eserlerin yazdırılarak somut bir biçimde eğitim, araştırma ve toplum yararına kullanılmasını sağlayan bir müze olarak tanımlanabilir.

Images

ATAYURTLU KULAÇLAR MADALYALARI TOPLADI

14 - 15 Ocak tarihlerinde Okullar arası Gençler Yüzme İl Birinciliği Turnuvası gerçekleştirildi. Yüzmede başı çeken okullardan biri olan Atayurt Okulları her yıl katıldığı yüzme müsabakalarının bayrak yarışları etabını GENÇ ERKEK TAKIMIMIZ BİRİNCİ, GENÇ KIZ TAKIMIMIZ İKİNCİ olarak tamamlamıştır. Genç Kız Takımımız aldığı bu dereceyle Türkiye Şampiyonası yarı finallerine gitmeye hak kazanmışlardır. Ferdi yarışlarda da 12.sınıf öğrencimiz Furkan PİRLİ ile 11.sınıf öğrencimiz İrem DOYDUK madalya kazanmışlardır.

Images

ÖZEL ATAYURT OKULLARI EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ 1. DÖNEMİNİ COŞKUYLA TAMAMLADI

Özel Atayurt Okullarında bugün karne sevinci yaşandı. Özellikle anasınıfı ve 1.sınıf öğrencileri bu sene ilk kez karne almanın heyecanını yaşadılar. Çocuklarının mutluluğunu paylaşmak için okula gelen velilerimizde bu heyecana ortak oldular. Anasınıfı öğrencileri karnelerini Atayurt Okulları Genel Müdürü Hikmet Ertürk’ten bazı sınıflar da karnelerini Okul Müdürleri ile sınıf öğretmenlerinden aldılar. Başarılı bir dönem geçiren Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerinin sınıf birincileri başarı belgelerini Genel Müdürü Hikmet Ertürk’ten elinden aldılar. Genel Müdürü Hikmet Ertürk akademik başarılarının ikinci dönemde de artarak devam etmesini dileyerek öğrencilerin iyi bir tatil geçirmesini diledi.

Images

BAYRAĞIMIN GÖLGESİNDE

“Kazandığı zaferlerin ruh ve heyecanını gelecek nesillere aktaramayan milletler yok olmaya mahkumdur. M.KEMAL ATATÜRK” Bu güzel düşüncelerle 2/B sınıfının hazırlamış olduğu “BAYRAĞIMIN GÖLGESİNDE” adlı milli piyes coşkuyla izlendi.

Images

ATAYURT’TA DANS BAŞKADIR

Atayurt Okullarında bu yıl 2.si düzenlenen DANS FESTİVALİ yine coşkuyla izlendi. Jüri üyelerimiz tarafından değerlendirilerek En İyi Koreografi, En İyi Müzik, En İyi Show gibi dallarda ödüller alan gruplarımız sahne şovlarıyla izleyenleri büyüledi.

Images

UZMAN PSİKOLOG GİZEM ÇEVİKER’İ VELİLERİMİZLE BULUŞTURDUK

Hepimiz gündelik hayatta “çocuğum elinden tableti, bilgisayarı bırakmıyor” gibi serzenişlerde bulunuyoruz. Çocuklarımıza nasıl yaklaşmalı, çocuklarımız teknolojiyi nasıl kontrol etmeli? gibi konularda bizlere yardımcı olmak üzere “TEKNOLOJİ SEMİNERİ”mizin ikinci aşamasında 11 Ocak Cuma günü Uzman Psikolog Gizem ÇEVİKER’i 7.sınıf velilerimiz ile buluşturduk.

Images

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNİN İNGİLİZCE TİYATRO KEYFİ

Özel Atayurt İlkokulu öğrencileri İngilizce’ye maruz kalma fırsatı sunan interaktif tiyatro gösterisi “Moonlight”ı keyifle izlediler. Ay’ı arayan Amy’nin gökyüzündeki keşfini, gezegenlerle karşılaşmasını konu alan tiyatro oyununda eğlenceli dakikalar yaşadılar.

Images

YAZAR HÜSNAN ŞEKER’İ AĞIRLADIK

Atayurt Okullarının düzenlediği “Her Ay Bir Yazar” etkinliği yazarlarla çocukları bir araya getirmeye devam ediyor. Atayurt Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte Yazar Hüsnan Şeker, Atayurt Ortaokulu öğrencileriyle buluştu. Şeker, yazmış olduğu “Hayalet Köy” adlı çocuk romanını öğrencilere tanıtarak bilgi verdi.

Images

ÖĞRENCİMİZ EFE ÖZEN ESKİŞEHİRSPOR’DAN LİSANS ALDI

Eskişehirspor ve Atayurt Okulları arasında gerçekleştirilen dostluk maçı sonrasında öğrencimiz Efe ÖZEN Eskişehirsporun elit takım antrenörü Muhsin ÇAKALLI tarafından takıma davet edildi. Lisansı çıkarılan öğrencimiz aynı zamanda Atayurt Ortaokulu Futsal Takımında da oynamaya devam etmektedir. Bizleri gururlandıran öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

YAKAN TOP TURNUVA HEYECANI

Atayurt İlkokulu 4.sınıflar Yakan Top Turnuvasının finali, heyecanlı ve keyifli dakikalara sahne oldu. Turnuva sonunda 4/B sınıfı öğrencileri yedi madalya kazanarak şampiyon oldular. Katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi ve finale kalan sınıflarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Images

YAŞAM BECERİLERİ DERSİNDE BU HAFTA

6.sınıf öğrencilerimiz Yaşam Becerileri dersinde OAB’nin desteğiyle kıyafet katlama ve düzenli valiz hazırlamanın püf noktalarını öğrendiler. Bu dersle Tam Başarı Soru Kampına hazırlık provası yaparken aynı zamanda ev işlerine yardım etmenin ve düzenli olmanın önemini kavradılar.

Images

“TEKNOLOJİ SEMİNERLERİ” BAŞLADI

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağı hem hayatımızı kolaylaştırıyor hem de yeni sıkıntıları beraberinde getiriyor. Yetişkinlerin uzun saatler meşgul olduğu cep telefonu, tablet, televizyon, elektronik oyunlar çağımızın kaçınılmaz zorunlulukları gibi gözükse de sadece yetişkinler için değil çocuklar için de yarattığı bağımlılıkla birlikte sakıncalar doğuruyor. Teknolojik aletlerin bağımlılık yapıcı etkileri güçlü ‘Teknolojik Bağımlılık’ denilen tanımlamada çocuk gittikçe daha çok zamanı söz konusu teknolojik aletlerle geçiriyor. Toplumsal yaşamdan kaçma, içe kapanıklık, bu aletleri kullanması anne ve babası tarafından engellendiğinde aşırı tepkiler verme gibi belirtiler psikolojik travmanın yarattığı etkiler arasında sayılabiliyor. Bu gurup çocuklarda depresyon, otizm, dikkat eksikliği ve bipolar bozukluk daha fazla görülebiliyor.

Images

ATAYURT’TA BİR GÜN ÇOCUK OLMAK

23 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen “Atayurt’ta Bir Gün Çocuk Olmak” etkinliğine çeşitli okullardan 82 öğrenci ve 120 aile katılım sağladı. Ailelerin yoğun ilgisi nedeniyle katılımcı sayısının fazla olduğu etkinliklerimizde, velilerimiz öğrenci oldular. Eğlenceli Bilim, İngilizce, Müzik, Hareket Eğitimi Ritim ve Dans, Marangoz Atölyesi, Görsel Sanatlar atölyeleri ile sınıf öğretmenlerinin hazırladığı uygulamalı etkinliklere katıldılar.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ’NDE BAŞARI GELENEKTİR

Türkiye genelinde uygulanan, 12. sınıf ve mezun öğrencilerin katıldığı Özdebir YSK’de (Yüksek Öğretim Kurumlarına Geçiş Sınavı) Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 12.sınıf öğrencileri her sene olduğu gibi bu yılda ESKİŞEHİR İL BİRİNCİSİ ve sıralamada ilk 9 öğrencinin okulumuz öğrencisi olması bizlere bir kez daha basarının tesadüf olmadığını, başarıya farklı eğitim ortamları ve programlarıyla daha kolay ulaşıldığını göstermiştir.

Images

ATAYURT’TA MEKSİKA MUTFAĞI

Özel Atayurt Okulları, öğrencilerine dünya mutfaklarından lezzetler sunuyor. Atayurt Okulları yemekhanesinde öğrencilerimiz eğlenceli ve hoş bir ortamda lezzetli yemek yemenin tadını çıkardılar.

Images

YAŞASIN PAYLAŞMAK

Özel Atayurt Okulları Paylaşım Kulübü “Yalnız Değilsiniz” adlı sosyal sorumluluk projesini başarıyla tamamladı. 1/B sınıfı Paylaşım Kulübü öğrencileri ve velileri rehber öğretmenleri Aysun Sarıtekeli öncülüğünde gruplara ayrılarak görev paylaşımı yaptılar.

Images

BEŞ TAKIMA BEŞ KUPA

Özel Atayurt Okulları Masa Tenisi Takımları bu hafta sonu düzenlenen “Öğretmenler Günü Özel Masa Tenisi Turnuvası”ndan BEŞ KUPAyla döndü.

Images

ÖZEL ATAYURT ORTAOKULU BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNİ DAHA BAŞARIYLA TAMAMLADI

Özel Atayurt Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Nilgün Demircan ve üyelerimizle birlikte Mihalıççık ilçesi Atatürk Anaokulu’nu ziyaret ettik. Mihalıççık İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret ÇELİK Bey’in daveti üzerine harekete geçen Okul Aile Birliği ekibimiz çok kısa süre içinde Atatürk Anaokulu’na yepyeni bir oyun odası kazandırmanın mutluluğunu yaşadılar. Anaokulu çocuklarının sevinci görülmeye değerdi.

Images

ATAYURT'TA KAR SEVİNCİ

Uzun zamandır beklenen karın yağmasıyla Atayurtlu öğrenciler kartopu oynayıp kardan adam yaparak doyasıya eğlendiler. Beyaza bürünen okul bahçemiz öğrencilerin keyifli anlarına sahne oldu.

Images

ATAYURT'TA MESLEK SOHBETLERİ DEVAM EDİYOR

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi, Kariyer Planlama Kapsamında gerçekleştirilen Meslek Sohbetleri’nde ‘Pilotluk’ hakkında bilgilendirme yapmak üzere Atılım Üniversitesi baş uçuş öğretmeni Kaptan Pilot Oben OĞULTARHAN ’ı 11.sınıf öğrencileriyle bir araya getirdi.

Images

KEEP CALM, IT IS PYJAMAS PARTY

Özel Atayurt İlkokulu anasınıfı öğrencileri, İngilizce dersinde öğrendikleri kıyafetler konusu kapsamında düzenledikleri “Pijama Partisi”nde çok eğlendiler. Evden getirdikleri uyku arkadaşları ve yastıklarını yanlarına alıp pijamalarını giyen öğrencilerimiz İngilizce etkinlikler sırasında yeni kelime ve yapılar öğrenirken güzel zaman geçirdiler.

Images

DEĞERLER ŞEMSİYESİ

Sevgi, saygı, dürüstlük, yardımlaşma, alçakgönüllülük, doğruluk, çalışkanlık, selamlaşma, iyilik, atalar kültürüne sahip çıkma toplumları ayakta tutan en önemli değerlerdir.

Images

ATAYURT YARINLARINI YEŞERTİYOR

Fen Bilimleri Kulübümüzün bitkinin oluşumuna şahitlik etmek ve doğa bilincini geliştirmek adına başlatmış oldukları ‘Atayurt Yarınlarını Yeşertiyor’ adlı proje kapsamında tüm ortaokul öğrencilerimize evde yetiştirmeleri üzere meşe palamudu tohumları dağıtıldı.

Images

ATAYURT ANADOLU-FEN LİSESİ İTÜ TEDX ‘DE

"Katmanlar" "Layers" teriminin bir şey üzerine inşa ettiğimiz süreç veya bariz kabuğun altındaki gizli katmanlar olarak nitelendirilebileceğine inanan, Atayurt Anadolu-Fen Lisesi 10. sınıflardan oluşan 87 öğrencimiz 8 Aralık 2018 tarihinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde TEDxIstanbulTechnicalUniversity etkinliğine katılmıştır.

Images

ULUSLARARASI BİLGE KUNDUZ ETKİNLİĞİ'NDE BÜYÜK BAŞARI

Özel Atayurt Ortaokulu olarak 5,6,7 ve 8.sınıf öğrencilerimizle bu yıl da Uluslararası Bilge Kunduz Enformatik ve Bilgi-İşlemsel Düşünme Etkinliğine katıldık. 64 ülkenin katılımıyla gerçekleşen Bilge Kunduz etkinliğinin amacı öğrencileri bir yarışa sokmadan kendi bilgi-işlemsel düşünme becerilerini sınamalarını sağlamak ve enformatik bilgisine dikkat çekmektir.

Images

SPAGETTİ HİÇ BU KADAR LEZZETLİ OLMAMIŞTI

Öğrencilerin sadece akademik başarılarını değil aynı zamanda günlük hayatlarını kolaylaştırmak için gerekli olan küçük becerileri kazanmalarını da önemseyen Atayurt Okulları 6.sınıf öğrencileriyle ‘Yaşam Becerileri’ dersinde spagetti yapmayı öğrendi.

Images

ATATALKS “HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİR” DEDİ

Bu sene ilk oturumu gerçekleşen AtaTalks ın konusu “Hayallerini Gerçekleştir” oldu. Öğrencilerin özverili çalışmalarıyla hazırlanan ve afişinden konuğuna kadar tüm ayrıntılarıyla öğrencilerimizin ilgilendiği program yine büyük ilgi çekti. Programa Prof.Dr.Cemil YÜCEL, Metin Yazarı Fuat KOCABIYIK, Sanat Yönetmeni Mehmet ÇİÇEK, Teknoloji Tasarım ve Kodlama Öğretmeni Gamze BİRİCİK, okulumuz öğrencileri Edasu AYDINGÖR ve Zeren KARABULUT konuşmacı olarak katıldılar.

Images

ATAYURT’TAN BİR İLK DAHA…

Her alanda İlimizde öncü olan Atayurt Okulları, dünyada 8 milyonu aşkın gencin katıldığı “The Duke Of Edinburgh’s İnternational Award” ödül programında, 26 hafta boyunca beceri geliştirme, topluma hizmet ve fiziksel gelişim sürecini başarıyla tamamlayarak bu programa ESKİŞEHİR’DE İLK ÖNCÜLÜK EDEN, İLK BRONZ ÖDÜLÜNÜ, İLK GÜMÜŞ ÖDÜLÜNÜ ALAN ve İLK ALTIN KATILIMCILARI OLAN TEK OKUL olmuştur.

Images

BU DİNLETİ SENİN İÇİN ÖĞRETMENİM

Öğretmen ölümsüzdür. Yurdun çeşitli yerlerinde, kar, kış, yağmur demeden okuluna giden, İstiklal Marşı’mızı yavrularına ezberleten, çocuklarını hayata hazırlayan, tıpkı kahramanlar gibi uğruna savaş verdiği bir ideali var. Hiçbir engel duramaz inanmışlığı karşısında. Umudunu yitirmez. Adı Hasan Bey’dir, Ayşe Öğretmen’dir adı. Ama mutlu olmasını gerektirecek kutsal bir sıfatı vardır: ÖĞRETMEN. Ab-ı Hayat gibi bir şey.

Images

ATAYURT ANADOLU / FEN LİSESİ 9. SINIF ÖĞRENCİLERİNE İNTERNETİN BİLİNÇLİ KULLANIMI VE BİLİŞİM SUÇLARI KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Özel Atayurt Anadolu / Fen Lisesi 9. sınıf öğrencilerine yönelik Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Amirliği’nce verilen destekle, Polis Memuru Ersin ONUR ve Yavuz TAŞKIN tarafından gerçekleştirilen konferansta, Bilişim araçlarının bilinçsiz kullanımı sonucu kişiye verebileceği zararlar ve interneti bilinçli kullanma yolları hakkında öğrencilere bilgiler verildi.

Images

MİNİ MÜZE

Bulunduğumuz “Mekan” ve “Zaman” temamız içeriğinde işlediğimiz Kültür - Miras konusunda geçmişimizi, kültürel mirasımızı araştırdık.

Images

ATAYURT GENÇLERİ ATA’YA SAYGI ZİYARETİNDE

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 12. sınıf öğrencileri YILKOM önderliğinde, lise hayatlarının bu son senesinde, ATATÜRK' ü anlamış, fikirlerini kavramış, vatan, millet ve bayrak sevgisini içlerine sindirmiş ATAYURT GENÇLERİ olarak 4 Aralık Salı günü “ATA' YA SAYGI” ziyaretinde bulunmuşlardır.

Images

ATAYURT EDINBURGH GENÇLİK ÖDÜL PROGRAMININ ZİRVESİNDE

Edinburgh Gençlik Ödül Programı, 14-24 yaş aralığındaki gençlerin Fiziki, Beceri ve Toplumsal Hizmet konularındaki sorumluluk duygularını geliştirmelerini amaçlayan ve Birleşik Krallık okullarında yaygın şekilde uygulanan dünyaca kabul görünürlüğü olan seçkin bir ödül programıdır. Program Bronz, Gümüş ve Altın kategorilerinden oluşmakta ve kategoriye göre süresi belirlenmektedir.

Images

İLKOKUL ÖĞRETMENLERİMİZ "ÖLÇME-DEĞERLENDİRME" EĞİTİMİNDE

Özel Atayurt İlkokulu öğretmenleri, PYP programı kapsamında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ölçme-Değerlendirme Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Murat Doğan Şahin'in katkılarıyla ‘Etkili Ölçme - Değerlendirme Araçları' ve 'Neden Ölçme - Değerlendirme Yapıyoruz?' konularıyla ilgili bir çalıştaya katıldılar.

Images

ATAYURT'TA FELSEFEYİ YAŞAMSALLAŞTIRDIK

Biz bir grup düşün ve bilim insanlarıyız. Bizden ve bizim yaptıklarımızdan haberdar olmanızı istiyoruz. Dünyaya iz bırakmış bizden sonraki yaşantıları değiştiren dönüştüren insanlarız. Bizlerle tanışıp bilginin ve bilimin ışığında yeni nesillere yol göstermek istedik.

Images

YAŞASIN ÇOCUK HAKLARI

Çocuk dünyadır, dünyanın devamıdır, dünyanın kendisidir. Hayat çocukların üzerine kuruludur. Dili, dini, rengi, ırkı ne olursa olsun hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün çocuklar aynı haklara sahiptir.

Images

ANKARA ÜNİVERSİTELERİNİ ZİYARET ETTİK

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 11.sınıf öğrencilerimize kariyer planlarını oluşturmada; hedeflerini belirlemelerine yardımcı olabilmek, motivasyonlarını arttırabilmek, istedikleri üniversiteleri ziyaret etmelerini ve üniversite ortamını gözlemleyebilmelerini sağlamak amacıyla; 16 Kasım 2018 tarihinde ODTÜ, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve TOBB Ekonomi Üniversitesi’ne gezi gerçekleştirdik.

Images

SİVİL HAVACILIKTAN MİSAFİRLERİMİZİ AĞIRLADIK

Anadolu Teknik Üniversitesi Sivil Havacılıktan Yard. Doç.Dr. Savaş ATEŞ ve öğrencileri okulumuzdaydı. “Uçaklar nasıl uçar?, “Uçak modeli yapalım”, “Güvenli uçuş kuralları nelerdir?” konulu sunumlarını izleyen ana sınıfları ve birinci sınıf öğrencilerimiz, hem eğlendiler hem öğrendiler.

Images

TROYJMUN’18 DE ATAYURT FARKI

Öğrencilerin dünya sorunlarına karşı farkındalığını arttırmak, geleceğin dünyasını kendi çözüm önerileriyle şekillendirmelerini sağlamak ve İngilizcelerini geliştirmek amacıyla düzenlenen TROYJMUN’a Özel Atayurt Okulları damga vurdu.

Images

80 YILDIR ÖZLEMLE...

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 80.yılında Atayurt Okullarının geleneğine uygun bir şekilde minnet, saygı ve özlemle anıldı.

Images

ATAYURT İLKOKULU BAŞKANLIK SEÇİMLERİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılı Özel Atayurt İlkokulu 7 Kasım 2018 Çarşamba günü Okul Meclisi Başkanlık seçimleri yapıldı. Okulumuzda demokrasi kültürünü yaşatmak, öğrencilerimize seçme ve seçilme bilincini kazandırma amacıyla yapılan seçimlerin galibi geçerli oyların 58 tanesini alarak “GÜVEN TOMURCUKLARI” grubu olmuştur. “YILDIZLAR GRUBU 50, EN İYİ GELECEK BİZİZ GRUBU 41, SOSYAL ÖZGÜRLÜK GRUBU 39, KAPLANLAR GRUBU 38, ATAYURT’UN ÇALIŞKAN ÇOCUKLARI 36 oy almışlardır.

Images

SERGİDE ATAYURT TEMSİLİ

Atayurt İlkokulu 4-B sınıfı öğrencilerinden Işılnur TANDOĞAN'ın da aralarında bulunduğu 18 küçük ressamın katıldığı "ŞEHİR ESKİŞEHİR’DİR" adlı resim sergisi 2 Kasım Cuma günü izleyicilere açıldı.

Images

ATAYURT'TA KARİYER GÜNLERİ

Bizler; Atayurt Ailesi olarak karakterleri ve kariyerleri örtüşen, kendi kendine yetebilen ve kendi ayakları üstünde durabilen gençler yetiştirirken, onlara rol model olabilecek alanında başarılı isimlerle buluşturmaya devam ediyoruz.

Images

ATAYURT MODEL ULUSLARARASI CEZA MAHKEMELERI (MICC) EĞİTİMİNDE

Avrupa Birligi Komisyonu Erasmus Programı 2018-2019 eylem planı kapsamında 2019 yılı Şubat ayında Polonya’nın Krzyzowa kentinde gerçekleştirilecek olan Model Uluslararası Ceza Mahkemeleri (MICC) Okul Projesinin hazırlık toplantısı ve eğitimi Sırbistan’ın Belgrad kentinde 30 Ekim-03 Kasım tarihleri arasında düzenlendi.

Images

AVRUPA KODLAMA HAFTASI

Atayurt Ortaokulu olarak her kademede kodlama ve robotik derslerini her hafta sürdürüyoruz. Öğrencilerimiz Scratch, Kodu Game Lab, Appinventor, Small Basic, Python, Unity 3D gibi farklı kodlama platformlarını, Tinkercad ve Solidworkskids 3D tasarım ortamlarını, Lego EV3, VexIQ ve Arduino robotik setlerini kullanmayı ve öğreniyorlar.

Images

ATAYURT OKULLARI BİR BÜYÜK ORGANİZASYONU DAHA BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRDİ

Atayurt Okullarında, 20 yıldır satranç sporuna büyük bir önem verilmekte olup, gerek yerel gerekse uluslar arası organizasyonlara ev sahipliği yapmış, 2002 – 2003 ve 2004 yıllarında “Uluslar Arası Açık Avrupa Okul Satranç Festivali”ni 2005 yılında ise “Birinci Dünya Okullar Arası Satranç Takım Şampiyonası”nı düzenleyerek önemli başarılara imza atmıştır.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ BİLİMİN KALBİ’’CERN’’DE

Oscar Wilde şöyle demiş : “Başarı bir bilimdir; eğer şartlara sahipseniz, sonuca ulaşırsınız.” Pozitif bilimin ikna ediciliğini programının merkezine koyan Atayurt Anadolu/Fen Lisesi, öğrencilerinin onları geleceğe hazırlamada etkili olacak sonuçlara ulaşmalarını hedeflemektedir. Bu hedeflere ulaşmada ise, nitelikli ve amaca yönelik proje uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Bu uygulamaların bir parçası olarak, 12-18 ekim 2018 tarihleri arasında Avrupa Nükleer Araştırmalar Konseyi (CERN) ve Paris Palais De La Decouverte Bilim Müzesi programımız 4 Öğretmen 10 Öğrenci ile, 12-18 ekim 2018 tarihleri arasında tamamlanmıştır.

Images

YAZAR BURCU AKTAŞ KONUĞUMUZ OLDU

Sihirli Sözcükler Kulübünün düzenlediği “HER AY BİR YAZAR” etkinliğinin ilk yazarı Burcu AKTAŞ oldu. “Durmayalım Düşeriz” kitabının yazarı Burcu Aktaş ile tanışan 5.ve 6. sınıf öğrencilerimiz hem kitaplarıyla ilgili sorular sorarak sohbet etme imkanı buldular hem de okudukları kitapları imzalatma şansı yakaladılar.

Images

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİMİZ CAMBRIDGE İNGİLİZCE SINAVI SERTİFİKALARINI ALDILAR

Okulumuz 4.sınıf öğrencileri geçtiğimiz eğitim öğretim yılında katıldıkları, İngilizce okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinin, okulumuz dışından gelen eğitmenlerce objektif bir şekilde ölçüldüğü “Cambridge English Exams” sertifikalarını yapılan törende aldılar. Kendileri için yaptırılan özel hediyelerini de sertifikalarıyla beraber alan öğrencilerimiz başarılarının mutluluğunu yaşadılar. Öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Images

ATAYURT ORTAOKULU MECLİS BAŞKANINI SEÇTİ

Atayurt Ortaokulunda okul öğrenci meclis üyeleri ve başkanlık seçimleri şeffaflık ilkesi doğrultusunda büyük bir coşkuyla tamamlandı. Demokrasinin okulumuzda birebir örneğini yaşayan, oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında görev alan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başkanlık seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi, okul başkanlarını kutluyor, verimli ve başarılı bir yıl geçirmelerini diliyoruz.

Images

ATAYURT OKULLARI VE MASAL BAŞLIYOR ANAOKULU İŞBİRLİĞİYLE MONTESSORİ EĞİTİMİ VERİLDİ

Okulumuzda 13 Ekim 2018 Cumartesi Günü Masal Başlıyor Anaokulu işbirliğiyle şehrimiz genelindeki bütün anaokulu öğretmenlerine Montessori, Müzik ve Drama eğitimi verilmiştir. Eğitimcilerimiz Dr. Öğr. Üyesi Özden KUŞCU ve Öğr. Gör.Selçuk Aydın BÜLBÜL önderliğinde katılımcılar eğlenerek öğrenmenin tadını çıkardılar. Eğitim bitiminde katılımcılara Uluslararası Montessori Okulları Eğitim Derneği onaylı sertifika verildi.

Images

ÇEVRE KİRLİLİĞİ VE ALINACAK ÖNLEMLERİ KONUŞTUK

Eko Okullar kapsamında Okulumuza 12 Ekim Cuma günü Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünden Başak DEMİRAY geldi. İlkokul 2. ve 3. sınıf öğrencilerimize çevre kirliliği ve alınacak önlemler ile ilgili eğitim verdi. Öğrencilerimiz hem bilinçlendiler hem de eğlenerek öğrendiler.

Images

IB PYP İLK YILLAR PROGRAMI ÇALIŞTAYINA KATILAN ÖĞRETMENLERİMİZ SERTİFİKALARINI ALDILAR

Eğitime farklı ve uluslararası bir boyut kazandıran Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP)’nı Eskişehir’de uygulayan tek okul olma özelliğine sahip Özel Atayurt İlkokulu'nda, öğrencilerimizin; sorgulayan, düşünen, iletişim kuran, bilgili, ilkeli, duyarlı, açık görüşlü ve dönüşümlü düşünen bireyler olarak, ulusal değerlere ve kültürel kimliğine bağlı, bir “Dünya İnsanı” olarak yetişmeleri için öncelikle eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren öğretmenlerimizin eğitimine büyük önem vermekteyiz.

Images

ATAYURT OKULLARI TEDx İSTANBUL’DA

Hayatın sonsuz olduğunu kim inkar edebilir? Hep “bitti, bu son” dediğimizde her şeyin yeniden başladığını görmüyor muyuz? Belki de bu muhteşem yenilenme döngüsü bizi ayakta tutuyor; böylece hayata ve zamana inanıyoruz. Her zaman vardık, bu kez yeni bir başlangıçla var olacağız diyoruz.

Images

MATH SURVIVOR

Atayurt Okulları geleneksel “Math Survivor” etkinliği 6.sınıf öğrencilerimiz ile gerçekleştirildi. Beden Eğitimi öğretmenleri ve Matematik öğretmenlerinin iş birliği ile hazırladığı yarışma keyifli anlara sahne oldu.

Images

ATAYURT’UN GURURU EYMENCAN, BARCELONA FUTBOL TAKIMINDA…

Atayurt İlkokulu 4/A sınıfı öğrencilerinden Eymencan MARAŞLI Barcelona Futbol Kulübünün futbol altyapısı olan Bescola’ya seçilmeye hak kazanmıştır. Bescola takımında oynayabilmek için seçmelere katılan öğrencimiz, seçmeleri başarıyla geçerek takımın göz bebeği olmuştur. Nisan ayında, Barcelona Futbol Kulübü, tüm dünyadaki okullar bünyesindeki BESCOLA alt yapı okullarını turnuvaya davet etmektedir. Öğrencimize ve Ailesine bu yolculuklarında başarılar diler ve her zaman yanında olduğumuzu belirtiriz.

Images

ATAYURT’TA TÜRK DİL BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANIYOR

Türkçe, yüzyıllardan beri gelen birikimi ve çevre kültürlerle harmanlanması sonrasında çok gelişmiş bir dil olmakla birlikte son zamanlarda yaşanan küreselleşme ve internet kullanımının yaygınlaşması ile değişmeye ve dönüşmeye başlıyor. “Olumlu” bir değişim olmayan bu durumda en büyük sorun yeni neslin ‘internet’ kısaltmaları sebebiyle kelime haznelerinin körelmesi. Türk Dil Kurumu bundan tam 86 yıl önce kurularak yaptığı Türk Dili Kurultayı’nda Türkçe’nin önemini vurgulamak için 26 Eylül gününü ‘Dil Bayramı’ ilan etti.

Images

ATAYURT ENGLISH CAMP

Özel Atayurt İlkokulu 2,3. ve 4. sınıf öğrencileri her sene okullar açılmadan önce geleneksel olarak düzenlenen “Atayurt English Camp” etkinliğine katıldılar.

Images

ÖZEL ATAYURT ANADOLU FEN LİSESİ “GÜMÜŞ KAMPINDA”

Özel Atayurt Anadolu- Fen Lisesi öğrencileriThe Duke of Edinburgh Projesiyle “GÜMÜŞ” “ MACERA VE KEŞİF KAMPI” nı 21-22-23 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirmektedirler. Macera Ve Keşif Kampı öğrencilerimizin özgüven duygularını arttırarak takım çalışması becerisi kazandırmayı ayrıca macera ve keşif ruhunu geliştirerek doğayı tanımayı ve saygı duymayı öğretmeyi amaçlamaktadır.

Images

ATAYURT’TAN ESKRİM TÜRKİYE 3. LÜĞÜ

Okulumuz 4/B sınıfı öğrencilerinden Duru Ece ÖZDEN’in eskrim dalındaki büyük başarısı Atayurt Ailesini sevince boğdu. Türkiye Eskirim Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan U10 BAYANLAR KILIÇ MÜSABAKASINDA TÜRKİYE 3. SÜ olan öğrencimizi yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

2018 YKS’DE ATAYURT’TAN BÜYÜK BAŞARI

Ülkemizde milyonlarca öğrenci ve aileleri tarafından merakla beklenen Yüksek öğretim Kurumlarına Yerleştirme(YKS) sonuçları31 Ağustos 2018 tarihinde açıklandı ve kurumumuz tarafından bir gelenek haline gelen başarılı sonuçlar öğrencilerimiz ve aileleri tarafından öğrenildi.

Images

ATAYURT ÖĞRETMENLERİ RESMİ IB PYP ÇALIŞTAYINDA

Özel Atayurt İlkokulu Genel Müdürü Hikmet ERTÜRK, İlkokul Müdürü Tevfik SOYDAN ve PYP Koordinatörü Melike ÖĞÜT önderliğinde tüm sınıf ve branş öğretmenlerimizin katılımıyla "Making the PYP happen in the clasroom" (PYP'yi sınıfta gerçekleştirmek) Kategori 1 Eğitimi 31 Ağustos-1 Eylül 2018 tarihlerinde okulumuzda gerçekleşti.

Images

SIRADIŞI BİR BAŞARI DAHA

UCL (University College London) Üniversitesi, QS-Times Higher Education Supplement tarafından 2018 yılında hazırlanan ve mimarlık eğitimi veren dünyanın en iyi 500 üniversitesinin belirlendiği sıralamada Oxford, Cambridge ve Harvard Üniversitelerini geçerek dünyanın en iyi 2.üniversitesi seçilmiştir.

Images

İYİ TATİLLER

Özel Atayurt Okulları öğrencileri, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının son günü olan 08 Haziran 2018 tarihinde karne heyecanını hep birlikte tattılar.

Images

ATAYURT ENGLISH WEEK

29 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında Okulumuz İlkokul İngilizce öğretmenleri tarafından “Atayurt English Week” etkinlikleri yapıldı.

Images

3/D TİYATRO FIRTINASI

17 Mayıs 2018 Perşembe günü 3/D öğrencilerinin muhteşem bir gösterisi gerçekleşti. Yazar Samed Bahrengi ’nin “Küçük Kara Balık” adlı eserini tiyatro şeklinde sunan öğrencilerimiz velileri tarafından büyük bir beğeni ile ve alkışlarla seyredildi. Büyük bir başarıya imza atan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Images

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

Dünya Çevre Günü 5 Haziran günü kutlandı. Sabah gerçekleştirilen programda Eko Okullar üyesi öğrencilerimiz konu ile ilgili yazı ve şiir okudular. Yapılan etkinlikler bununla sınırlı kalmayıp Eko Okullar üyesi öğrencilerimiz pano düzenlendiler.

Images

GAUSS MATEMATİK YARIŞMASI ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

Kanada Waterloo Üniversitesi'nin düzenlediği Gauss Matematik yarışması şampiyonları belli oldu. Her yıl yaklaşık 100.000 öğrencinin katıldığı matematik yarışmalarından öğrencilerimiz üstün başarı ve başarı diplomalarıyla geri döndüler. Sınav sonuçları önümüzdeki günlerde Gauss matematik yarışmasının internet sitesinde duyurulacaktır.

Images

TAEKWONDODAKİ GURURUMUZ GÜLSENA KARAKUYULU

02-03 Haziran tarihlerinde Viyana’da düzenlenen 45 ülke 850 sporcunun katıldığı AUSTRİAN OORN POOMSAE maçında Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerimizden GÜLSENA KARAKUYULU FREESTYLE OVER 17 İNDİVİDUAL FEMALE KATEGORİSİNDE 1.LİK KAZANMIŞTIR.

Images

ROBOTEL TÜRKİYE’DEN ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ'NE TEŞEKKÜR

Robotel Türkiye, doğuştan parmakları olmayan bir çocuğa robot el (mekanik el) yapan iki kişinin bunu ihtiyacı olanlarla paylaşması ile başlayan ve zamanla tüm dünyadan insanların katılımıyla gelişen "Enabling The Future" hareketinin Türkiye ayağı olarak görev yapıyor. Bir gönüllülük ve destek platformu olan Robotel Türkiye'de Amniotic Band Syndrome-ABS hastalığı nedeniyle protez kullanma ihtiyacı duyan çocuklara özel, ölçü ve niteliklerde 3 boyutlu yazıcılarla üretilmiş, kullanılabilir robotel uygulamaları paylaşılıyor. Ayrıca çocukların protez kullanımında yaşadıkları sıkıntılara, ekonomik ve fonksiyonel çözümler üretilmesine katkı sağlanıyor. Atayurt Okulları olarak bizde bu platforma destek vermek amaçlı “Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Robotik Kulübü” öğretmenlerimiz Nil Pınar Atıl ve Evrim Süneçli önderliğinde ROBOTEL TAKIMI’nı kurarak gönüllülük esasına bağlı çalışmalarına başlamışlardır.

Images

GERÇEK ORTAM GERÇEK SINAV

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 12.sınıf öğrencileri YKS öncesi Osmangazi Üniversitesi kampüsünde “GERÇEK ORTAM , GERÇEK SINAV” uygulaması ile YKS ‘de karşılaşabilecekleri durumları gerçek ortamında yaşayarak ter döktüler, bir deneyim daha kazandılar.

Images

ATAYURT KAMPÜSÜNDE MUHTEŞEM ŞİİR DİNLETİSİ

Tarihten bu güne, kağıtlar bitti, mürekkepler tükendi, ömürler toprağa yar oldu, ama şiir hiç bitmedi. Duygu, hayal var oldukça, camlar mumların aleviyle buğulandıkça, lambada titreyen alev üşüdükçe, kısacası insan denen mefhum var oldukça, şiir asla yok olmayacaktır.

Images

GELENEKSEL ATAYURT MÜZESİ

Müzeler toplumun sahip olduğu zenginlikleri sergilemek, hem günümüzü hem geleceği aydınlatmak, bireylerin geçmişlerini daha iyi tanımalarını sağlamak amacıyla oluşturulmuş kurumlardır. Ayrıca müzeler ülkelerin kültürel değerlerinin oluşmasına katkıda bulunurlar.

Images

ATAYURT ANIL’LA YİNE ZİRVEDE

26 Mayıs Cumartesi günü Denizli’de yapılan okullar arası Yıldızlar Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda Özel Atayurt Ortaokulu öğrencimiz ANIL TEKİNER CİRİT ATMADA TÜRKİYE 2.Sİ oldu.

Images

MUHTEŞEM BİLİM ŞENLİĞİ

Okulumuz öğrencilerinin yıl içinde hazırladıkları projelerden oluşan geleneksel Bilim Proje Fuarımızı bu yıl Vilayet alanında gerçekleştirdik. Fuarda öğrencilerimizin yıl içindeki eğitim öğretim sürecinde Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen ve Teknoloji ile Robotik alanlarındaki Tübitak ve benzeri yarışmalar ile Ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok ödül aldıkları proje ve eserler sergilendi.

Images

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ ETKİLEŞİMİ YAKALA'18 FOTOĞRAF YARIŞMASINDA "ASLI ATAMAN" BİRİNCİ

Özyeğin Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İletişim Tasarımı Bölümü olarak bu yıl 4.sü düzenlenen ve konusu “Yolculuk” olarak belirlenen Etkileşimi Yakala 2018 Lise Öğrencileri Dijital Fotoğraf Yarışması’na 201 lise öğrencisi katılmıştır. Metin Çavuş (ÖZÜ Öğretim Üyesi), Delizia Flaccavento (Belgesel Fotoğrafçısı), Meltem Işık (Sanatçı) ve Ömer Orhun’dan (YTÜ Öğretim Üyesi) oluşan seçici kurul gönderilen 524 fotoğraf arasından yarışmayı kazananları belirlemiştir. Etkileşimi Yakala 2018 fotoğraf Yarışması’nda 11.sınıf öğrencimiz birinci olmuştur. Başarısından dolayı öğrencimizi kutluyoruz.

Images

ATAYURT OKULLARI 1/B SINIFI ÖĞRENCİLERİ KÜLTÜREL MİRAS KORUYUCU MELEĞİ OLMA YOLUNDA

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Galerisinde etkinlik koordinatörü Doç Dr. Hicran Halaç’ı ve sergiyi ziyaret edip Unesco Dünya Mirası Kalıcı Listesinde ülkemizdeki 17 kültürel mirası öğretmek için tasarlanmış olan “HAFIZAN MİRASIN, HAFIZALARDAKİ MİRASIN” hafıza kartı oyununu oynayıp, resim yaparak derslerimizi galeriye taşıdık ve keyifli vakit geçirdik.

Images

ATAYURT DÜNYA ŞAMPİYONLARI MEB ZİYARETİNDE

Milli Eğitim Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün onayı ile Rusya Federasyonunun düzenlediği, Dünyanın 12 ülkesinden 10.000 öğrencinin katıldığı “Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Olimpiyatları” finali sonuçlandı. Atayurt Ortaokulu ve Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencileri katıldığımız Bilim Olimpiyatlarında Dünya sıralamasında önemli başarılar aldılar.

Images

ALMİLA AYDIN’LA KADİM ŞEHRİN ŞİFRELERİNİ ÇÖZDÜK

Çocuk kitapları yazarı Almila AYDIN Okulumuz 5.sınıf öğrencileri ile birlikteydi. Ailesiyle birlikte yaşamını İtalya’da sürdüren yazarı Türkiye’deyken yakalamak bizim için büyük şans oldu. Öğrencilerimiz “Kadim Şehrin Şifreleri” adlı yapıtta geçen mekanlarla ilgili bilmeceleri çözdüler. Yazarla söyleşimizde ise kitabı derinlemesine incelediler.

Images

ATAYURT İLKOKULU ANKARA ARAŞTIRMACI ÇOCUK MERKEZİ’NDE

Özel Atayurt İlkokulu 3/A Sınıf Öğretmeni Hasan Kaya ve 3/ B Sınıf Öğretmeni Hatice Benligil eşliğinde Ankara’da Araştırmacı Çocuk Merkezine gezi düzenledi. Bu merkezde “Bir Düşünür Olsam” ve “Hareketli Misketler” atölyelerine katılan çocuklarımızla bireysel ve grup çalışmaları yapıldı.

Images

MİNİK ELLER BÜYÜK YÜREKLER

Matematik Kulübü öğrencileri kendileri hazırlayıp yaptıkları Pİ kurabiyesi satışından elde ettikleri gelirle Osmangazi Üniversitesi Onkoloji bölümünde yatan hastalara destek oldular.

Images

TALES MATEMATİK MÜZESİ ATAYURT’TA

Merkezi Aydın'da bulunan Tales Matematik Müzesi 2 yıldır Atayurtlu öğrencilerle buluşuyor. Bu yıl da okulumuza kurulan müzede Atayurtlu öğrenciler hem eğlendiler hem öğrendiler. Öğrencilerimizin keyifli vakit geçirdiği müze okulumuzda 2 gün boyunca yaklaşık 500 öğrenciyi ağırladı.

Images

ATAYURT ADALAR’DA KİTAP OKUYOR

Atayurt Türkçe Zümresi her yerde, her zaman, her koşulda kitap okunacağı konusunda farkındalık yaratmak adına 20 Mayıs Pazar günü Adalar Etipark’ta kitap okuma etkinliği düzenledi.

Images

ATAYURT REMIXOPOLIS 2018’DE

Eskisehir’de lise seviyesinde Turkiye’nin en nitelikli girişimcilik organizasyonlarından biri olan Atayurt Genç Girişimcilik Zirvesi’ni (11-13 Mayıs) düzenleyen Atayurt Okulları girişimciliği vizyon geliştirme açısından bir gereklilik olarak gören öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte Robert Kolej Remixopolis (JARC) Inovasyon Kampı’nda.

Images

KÜLTÜR ELÇİSİ ÖĞRENCİLERİMİZ YURDA DÖNDÜ

Eyalet Valisi HolgerHeymann sözleriyle ileriyi gören farkındalık yaratmaya çalışan harika bir okulda öğrencileriniz sayenizde tüm Wittmund şehrin bakış açılarını değiştirdiniz önyargılarını sonsuza dek geride Öğrencilerimiz için oldukça verimli geçen ziyaretimize Alman basını da oldukça büyük ilgi gösterdi.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ GURURLA SUNDU

17 Mayıs Perşembe günü Okulumuzun Kültür ve Edebiyat Kulübü bünyesindeki tiyatro ekibinin düzenlediği Haldun TANER’e ait AY IŞIĞINDA ŞAMATA adlı tiyatro, kapalı gişe gösterim ile Hasan Polatkan Kültür ve Sanat Merkezinde seyirciyle buluştu.

Images

5. SINIFLAR GELENEKSEL DİL GÜNLERİ’NDE MUHTEŞEM PERFORMANS

5. sınıflarda her yıl geleneksel olarak düzenlenen Dil Günleri, öğrencilerimizi ve velilerimizi tiyatral bir etkinlikle buluşturdu. Geleneksel Dil Günleri Gösterileri her şube için ayrı ayrı gerçekleştirildi ve beş gün boyunca devam etti. 5. sınıf öğrencilerimiz bu yıl gördükleri Yoğunlaştırılmış İngilizce Programıyla akıcı konuşma, dinlediği-okuduğu bir metni anlama ve aktarma, kendini yazılı olarak ifade etme gibi pek çok dil becerisi kazandılar.

Images

DÜNYA İLE BİRLİKTE DOĞADAYIZ

Okul dışarıda günü, dünyanın farklı birçok ülkesinde uzun zamandır gerçekleştirilen, çocukları doğayı sevmeye, keşfetmeye yönlendiren uluslararası bir projedir. Atayurt Okulları bu yıl projeye destek vermek amacıyla 17 Mayıs Perşembe günü tüm gün derslerini okulun bahçesine taşıdılar, öğrenciler hem oynadılar, hem de öğrendiler.

Images

İLİMİZDEKİ ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADIK

Okulumuz AKM Salonunda Hüseyin DEMİR’in oynadığı interaktif tiyatro gösterisine katılan Altın Çocuklar Akademisi, Cemalettin Gökay Anaokulu, Gazi Meslek Anaokulu ve Kır Çiçekleri Anaokulu öğrencileri keyifli zaman geçirdiler. Gösteri sonrası yemeklerini yiyen anaokulu öğrenci ve öğretmenleri güzel bir gün geçirdiklerini ifade ederek teşekkürlerini ilettiler.

Images

“BİZ BİLİRİZ”DE FİNAL HEYECANI

6.sınıfların geleneksel Biz Biliriz Bilgi Yarışması final yaptı. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının Ekim ayında 16 takım ile başlatılan bilgi yarışması finale kalan ‘Clever Kids’ ve ‘Bilginler’takımlarının kıyasıya yarışıyla son buldu.

Images

ÖZEL BİRDİRBİR ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADIK

Okulumuz AKM Salonunda Hüseyin DEMİR’in oynadığı interaktif tiyatro gösterisine katılan Özel Birdirbir Anaokulu öğrencileri keyifli zaman geçirdiler. Gösteri sonrası yemeklerini yiyen anaokulu öğrenci ve öğretmenleri güzel bir gün geçirdiklerini ifade ederek teşekkürlerini ilettiler.

Images

PROF.DR.NEDİM ÜNAL OKULUMUZA KONUK OLDU

Tarih Kulübü öğrencilerimizin daveti ile Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Bölümü Başkanı ve Eskişehir Türk Ocağı Başkanı Prof.Dr.Nedim ÜNAL bu haftaki söyleşi konuğumuz oldu. Prof.Dr.Nedim Ünal “…ve Dirilişe doğru” konulu konferansında, Türk milletinin yedi bin yıla dayanan tarihsel kronolojisinden, bugüne kadar geçirdiği evrelerinden, kurulan Türk devletlerinden ve Çanakkale Savaşlarının öneminden bahsederek konuşmasına devam etti.

Images

KÜLTÜR ELÇİSİ ÖĞRENCİLERİMİZ İLE ESKİŞEHİR-WİTTMUND KARDEŞ OKUL PROJESİ

Eskişehir Özel Atayurt Okulları öğrencilerimiz kendilerini, dünyayı yeniden tanımak için yola çıktılar. Robert Bosch Vakfı, Pasch Geleceğin Okulları ve Almanya Gençlik Köprüsü tarafından desteklenen kardeş okul projemiz 2010 yılından itibaren devam etmektedir. 7.sini gerçekleştirdiğimiz projemiz ile öğrencilerimizin özgüvenlerinin, karar verme ve kendi ayakları üzerinde durabilme becerilerinin, analitik ve eleştirel düşünme becerilerinin, yaşam becerilerinin, sorunlarla yüzleşme ve çözme becerilerinin, farklılıkların ve çeşitliliğin zenginlik olduğu bilincinin, kendi kültürünün ve farklı kültürlerin farkına vararak kültürlerarası öğrenme becerilerinin geliştirilmesi ve değişen dünyadaki sorumluluklarına ve karşılaşabilecekleri zorluklara hazırlanmalarının sağlanması hedeflenmektedir.

Images

SATRANÇ BAŞARILARIMIZA YENİLERİNİ EKLEDİK

Okulumuz 4/B sınıfı öğrencimiz Süleyman Burak Yöndem; Eskişehir Satranç İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan “Reşat Benli İlkokulu Satranç Turnuvası 9 yaş kategorisinde” Eskişehir 3.sü “Gelişim Okulları 2.Satranç Turnuvası 9-10 yaş Kategorisinde” Eskişehir 2.si olmuştur. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

BAHÇEMDE SINIF OLSA

Cemalettin Gökay Anaokulunun başlattığı bu güzel projeye destek vermek amacıyla İlkokul Okul Aile Birliğimiz hemen harekete geçti. Bahçedeki trafik köşesinde kullanılmak üzere pedallı arabalar temin edildi.

Images

MİNİKLERDEN RENKLİ VE MUHTEŞEM GÖSTERİ

Atayurt İlkokulu anasınıfları öğrencileri, ailelerinin heyecanla bekledikleri gösteriyi geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirdi. Renkli ve muhteşem gösteride aileler duygusal anlar yaşadılar. Minik yürekler sahnede bütün beceri ve yeteneklerini sergilediler. Anasınıfından mezun olan çocuklarımıza bundan sonra ki eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz.

Images

ATAYURT İLKOKULU 3/B ve 3/D ŞUBELERİMİZ ARAŞTIRMACI ÇOCUK MERKEZİ GEZİSİNDE

Özel Atayurt İlkokulu 3/B sınıf öğretmeni Özge Öncül ve 3/D sınıf öğretmeni Şeyda Artan eşliğinde Ankara’da Araştırmacı Çocuk Merkezine gezi düzenledi. Bu merkezde “Bir Düşünür Olsam” ve “Hareketli Misketler” atölyelerine katılan çocuklarımızla bireysel ve grup çalışmaları yapıldı. Yaratıcılık, işbirliği, beceri ve özgüvenlerini geliştirici etkinlikler yapan çocuklarımız atölyeden mutlu olarak ayrıldılar.

Images

OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNDEN ANLAMLI ZİYARET

Osmangazi Üniversitesi Hastane Müdürü Çetin YILDIZ ve öğretmenler Okulumuza iade-i ziyarette bulundular. Geçtiğimiz hafta açılışı yapılan Prof. Dr. Servet BİLİR Onkoloji Merkezi çocuk oyun odası ve bekleme salonunun oluşturulmasında İlkokul Okul Aile Birliğimiz büyük katkı sağlamıştı. Bu anlamlı teşekkür ziyareti bizleri de çok onurlandırdı.

Images

37.İSTANBUL FİLM FESTİVALİ’NDEN BAŞARIYLA DÖNDÜK

37. İstanbul Film Festivalinde jüri tercihini, VUSLAT SARAÇOĞLU ‘nun yönettiği ilk uzun metrajlı film olan “BORÇ”tan yana kullandı. Bu film de, ailenin kızı olarak rol alan ve başarılı bir performans sergileyen okulumuz öğrencisi ÖYKÜ SEVİNÇ’i kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

ALİ RIZA EFENDİ İLKOKULU’NDA ATATÜRK BÜSTÜ AÇILIŞI

Özel Atayurt Anadolu/ Fen Lisesi 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde de örnek sosyal sorumluluk projelerine imza attı. Öğretmen, veli ve öğrencilerimizin dahil olduğu ve Okul Aile Birliğinin de büyük desteği ile başlattığımız “YENİ YIL YENİ UMUTLAR” Projesinin 3. ayağı olan Ali Rıza Efendi İlkokulu’nun Atatürk Büstü yenilendi.

Images

14. BİLİM TEMELLİ BİLGİ OLİMPİYATLARINDA ATAYURT DÜNYA ŞAMPİYONU

14. BİLİM TEMELLİ BİLGİ OLİMPİYATLARINDA ATAYURT DÜNYA LİSTELERİNDE ÖZEL ATAYURT ORTAOKULU TÜRKİYE’NİN GURURU Milli Eğitim Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün onayı ile Rusya Federasyonunun düzenlediği, Dünyanın 12 ülkesinden 10.000 öğrencinin katıldığı “Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Olimpiyatları” finali sonuçlandı. Eskişehir Özel Atayurt Ortaokulu öğrencileri katıldığımız Bilim Olimpiyatlarında Dünya sıralamasında önemli başarılar aldılar. Atayurt Okulları Kurucu Temsilcisi Ahmet Yalçın İlimize ve Atayurt Okullarına Dünya dereceleri getiren öğrencileri tek tek tebrik ederek başarılarının devamını diledi. ADI-SOYADI BAŞARI DERECESİ KEREM BİNGÖL (5.sınıf) İNGİLİZCE DÜNYA 1.Sİ DEFNE AYDEMİR (5.sınıf) İNGİLİZCE DÜNYA 1.Sİ CEREN DEMİREL (5.sınıf) İNGİLİZCE DÜNYA 2.Sİ ALEYNA ELİF UYAR (6. sınıf) İNGİLİZCE DÜNYA 1.Sİ AYBERK KÖROĞLU (8.sınıf) İNGİLİZCE DÜNYA 3.SÜ ECE TUNÇ (8.sınıf) ALMANCA DÜNYA 3.SÜ ALPER KARTKAYA (8.sınıf) MATEMATİK DÜNYA 3.SÜ

Images

AZ KAYGI, ÇOK BAŞARI

Liselere Geçiş Sınavına yaklaştığımız bu günlerde öğrencilerimizin sınav öncesi ve sınav anında nelere dikkat etmeleri gerektiği, stres ve kaygılarını kontrol altına alabilmeleri için Özel Eğitim Uzmanı ve Eğitim Koçu Mehmet ŞENKÜL tarafından 8.sınıf öğrencilerimize “Sınavda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve Sınav Kaygısı” konulu seminer verilmiştir.

Images

ÖZEL ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ ŞİRİNCE NESİN MATEMATİK KÖYÜNDE

Matematiksel zekânın hemen hemen herkeste eşit olduğuna inanıyoruz. Başarısızlık korkusu ortadan kaldırılırsa ve gence probleme yoğunlaşabilme imkânı tanınırsa, herkesin matematiği sevebileceğine inanıyoruz. Matematikte önemli olan problem çözmek değil, problemi anlayabilmektir. Her matematikçinin çözemediği problem sayısı çözebildiğinden çok daha fazladır.

Images

"EKREM BULUR" BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ İLE OKULUMUZDA...

Düşünen, sorgulayan ve üreten bir nesil yaratmayı temel ilkeleri olarak belirlemiş olan Atayurt Anadolu/Fen Lisesi "Girişimcilik Kulübü" öğrencileri, bu ilkelerden yola çıkarak 3.yılını gerçekleştireceği ATAYURT GENÇ GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ öncesi gençlere bilgileri ile ışık tutan iş hayatında başarılarıyla anılan Magnesit A.Ş. 'nin Genel Müdürü Yüksek Elektrik Mühendisi Ekrem Bulur'u okulumuzda ağırladı.

Images

YENİ BİR PROJEMİZİ DAHA HAYATA GEÇİRDİK

Atayurt Okulları İlkokul Okul Aile Birliğinin öncülüğünde Aralık ayında başlayan projeler; bazı okullarda ihtiyaç sahibi öğrencilere giysi, ayakkabı yardımı, bir anaokulumuzun kütüphane kuruluşuna maddi yardım, bir çocuk evinde bulunan 65 minik öğrenciye giysi ve oyuncak yardımıyla devam edilerek, Osmangazi Üniversitesi Onkoloji bölümüne Lösemili çocuklarımızın ihtiyacı olan bir oyun odasının yapımını gerçekleştirip öğrencilerimize armağan edildi.

Images

ULUSAL RESİM YARIŞMASINDAN ATAYURT'A ÖDÜL

Türk-Amerikan Derneği’nin UNICEF Türkiye Milli Komitesi eş sponsorluğunda gerçekleştirdiği “BİR DÜNYA BIRAKIN BİZ ÇOCUKLARA” konulu resim yarışmasında dereceye giren ve resimleri sergilenmeye değer görülen öğrenciler belirlendi. 3-D sınıfı öğrencimiz Zeynep Ekin CİNGÖZ Türkiye çapında gerçekleştirilen yarışmada Eskişehir'den ödül kazanan tek öğrenci olarak Atayurt İlkokulu'nu başarı ile temsil etti.

Images

HER AY YENİ BİR PROJE İLE YÜREKLERE DOKUNUYORUZ

Atayurt Okulları Ortaokul Okul Aile Birliği her ay bir proje ile birçok yüreğe dokunuyor. Ortaokul Okul Aile Birliği öncülüğünde Kasım ayında başlayan projeler; zihinsel engelli yetişkin bayanları, otistik çocukları ziyaret ettiler, kelebek hastalığı ile mücadele eden miniklere yardıma koştular. Ayrıca yardıma muhtaç olan aileleri tespit ederek onları da unutmadılar.

Images

ATA TALKs "FARKINDALIK" KONFERANSINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Jr. MBA programımız kapsamında oluşturduğumuz Ata Talks Kulübü öğrencileri “Farkındalık” konulu ikinci konferansını gerçekleştirdi. Konferansa konuşmacıların seçilmesi ve davet edilmesinden afişlerin hazırlanmasına kadar bütün hazırlıklar kulüp öğrencileri tarafından yapıldı.

Images

ATAYURT’TA İNGİLİZCE TİYATRO

Özel Atayurt İlkokulu öğrencileri 19 Nisan Perşembe günü seviyelerine uygun interaktif bir oyun olan ‘Clean Clean with Green’ İngilizce tiyatro oyunu gösteriminde keyifli anlar yaşadılar.

Images

KİTAP HEDİYE ETME GÜNÜ

Öğrencilerimizin birbirine kitap hediye etme alışkanlığı kazanmasını sağlamak amacıyla okulumuz Türkçe Zümresi tarafından “Kitap Hediye Etme Günü” düzenlendi. Öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak için çalışmalarına devam eden Türkçe Zümremiz bu günü gelenekselleştirmeyi hedeflemektedir. Bu anlamlı gün için tüm Türkçe öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Images

ATAYURT OKULLARI BİR EĞİTİMİ DAHA BAŞARI İLE TAMAMLADI

Değerli velilerimizin katılımlarıyla gerçekleşen ve 10 hafta süren “Anne Eğitimi” 18 Nisan tarihinde sona erdi. Düzenlenen bir etkinlikle annelere katılım sertifikaları verildi. Eğitimi veren Sayın Ergin SARIGÖL’ e bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaştığı için, değerli velilerimize de göstermiş oldukları ilgi ve katılımları için çok teşekkür ederiz.

Images

ATAYURT’TA KARİYER GÜNLERİ

Bizler, karakterleri ve kariyerleri örtüşen, kendi kendine yetebilen ve kendi ayakları üstünde durabilen gençler yetiştirirken, onlara rol model olabilecek alanında başarılı isimlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Atayurt Anadolu/Fen Lisesi, Kariyer Planlama Kapsamında gerçekleştirilen Meslek Sohbetleri'nde Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğretim üyesi Doç. Dr. Ender DEMİREL'i 11. sınıf öğrencileriyle bir araya getirdi.

Images

SANAT DALLARINI TANIYORUZ

Bugün çocuklarımız ile birlikte Anadolu Üniversitesi Devlet konservatuarını ziyaret ettik. Temamız olan ‘SANAT DALLARINI TANIYORUZ’ konumuzu pekiştirdik.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ MUN KULÜBÜ ROBERT KOLEJİ RCIMUN 2018 KONFERANSINDAN DÖNDÜ

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 9. ve 10. sınıf öğrencileri İngilizce Öğretmeni Müge Bakır’ın rehberliğinde İstanbul Robert Koleji tarafından düzenlenen ve bu yıl 6 farklı ülke, 47 okul ve 646 öğrencinin katılımı ile 12.si gerçekleştirilen RCIMUN 2018 ( Robert College International Model United Nations) Konferansına katıldı. Öğrencilerimiz dünyanın Çevre, Silahsızlanma ,Politik,Tarih,İnsan Hakları gibi sorunlarının ele alındığı ve çözüm önerilerinin tartışıldığı farklı komitelerde Danimarka ve Zimbabve ülkelerini büyükelçi ve delege olarak başarıyla temsil etmişlerdir.

Images

ATAYURT'TA GELENEKSEL 23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ

15 Nisan 2018 Pazar günü Atayurt Okulları Bahçesinde geleneksel “23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ” düzenlendi. Büyük Önder Atatürk’ün 95 yıl önce Çocuklara armağan armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na yakışır bir şekilde kutlanan şenlik Eskişehir'in üst düzey yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve velilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Images

ATAYURT ULUSLARARASI YABANCI DİL BAŞARISI

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 9.sınıf öğrencilerimizden Pınar KATKAT, Global Input tarafından organize edilen ve tüm dünyada 30 ülkeden yaklaşık 620.000 öğrencinin katıldığı, tüm bu ülkelerden 96 öğrencinin finale kalmaya hak kazandığı 6.Hippo Uluslararası İngilizce Bilgi Yarışması final sınavında ülkemizi ve okulumuzu temsil etmeye hak kazanmıştır.

Images

MİNİKLERİMİZ ARAŞTIRMA GEZİSİNDE

12 Nisan Perşembe günü Özel Atayurt İlkokulu 2/A ve 2/B sınıfları, öğretmenleri Ali YILMAZ ve Serra KAYNAK ile birlikte Eskişehir Pınar Süt İşletmesi tesislerine inceleme ve araştırma gezisi düzenlediler. Tesislerde sütün işlenmesi, yoğurt, peynir ve ayran yapımı ile meyve suyu yapımını yerinde gördüler. Çalışanların iş faaliyetlerini ve üretimle ilgili faaliyetleri yerinde inceleyen öğrenciler sordukları sorularla da meraklarını giderdiler.

Images

ATAYURT İLKOKULU TİYATRODA

Anasınıfları ile 1. ve 2. sınıflarımız Genç Girişimcilerin düzenlediği tiyatro gösterisine izleyici olarak katıldılar. Tiyatroya giderken ilk kez bindikleri elektrikli otobüsler öğrencilerimizde merak uyandırdı. "Üç Haylaz" adlı oyunu izleyen öğrencilerimiz eğlenceli bir gün geçirdiler.

Images

ATAYURT’TA KARİYER GÜNLERİ

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 11. sınıf öğrencileri, Sakarya Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Üstün ÜNÜGÜR, Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Tuğrul KURAL ve Öğretim Görevlisi Sivil Pilot Ziya DÜZTEPELİLER ile Kariyer Planlama Programı kapsamında buluştu.

Images

BİR MADALYADA TAEKWONDO’DAN

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı okul sporlarının düzenlemiş olduğu Eskişehir İli Okullar arası Taekwondo müsabakalarında 53 kilo Yıldız Erkekler kategorisinde Zahid Ali MELEKOĞLU Eskişehir 2.si olarak gümüş madalya aldı.

Images

ATAYURT İLKOKULU VELİ AKADEMİLERİ DEVAM EDİYOR

Atayurt İlkokulu, Veli Akademisi ve öğretmen eğitimlerinin üçüncüsünü gerçekleştirdi. “Özel Öğrenme Güçlüğü / Disleksi” konularını içeren etkinlikte Özel Eğitim Uzmanı ve İzotomi Analisti Sevinç YILMAZ deneyim ve birikimlerini katılımcılarla paylaştı.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ İSTANBUL RCIMUN 2018'DE

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencileri THIMUN'a bağlı bir konferans olan ve dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıların mevcut küresel sorunları tartışmak için bir araya geldiği lise öğrencilerine uluslararası bir platform sağlayan RCIMUN'un on birinci yıllık oturumu için 2-7 Nisan tarihlerinde İstanbul’dalar.

Images

Pİ GÜNÜNÜ KUTLADIK

Matematik Kulübü öğrencilerimizin Matematik Zümre Öğretmenleri rehberliğinde hazırlamış oldukları Pİ Günü Etkinlikleri gerçekleştirildi. Hazırlanan etkinlikler, atölye masaları ve eğlenceli yarışmalarla ortaokul öğrencileri keyifli bir öğle tatili geçirdi.

Images

ATAYURT ATLETİZMDE ZİRVEDE

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği okullar arası Türkiye Atletizm Şampiyonasında Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerimizin yüzü şampiyonlukla güldü.

Images

MUTLULUĞA ORTAK OLDUK

Özel Atayurt İlkokulu Okul Aile Birliği ve velilerinin katkılarıyla ilimiz Zehra Sarar Anaokulu Kütüphanesinin kuruluşuna maddi yardımda bulunmuşlardır. Kütüphaneler Haftası olması nedeniyle kurulumu tamamlanan Zehra Sarar Anaokulu Kütüphanesinin 29 Mart’ta açılışı yapılmıştır.

Images

ATAYURT’TA YAKAN TOP TURNUVASI

Atayurt İlkokulu 4.sınıflar Yakan Top Turnuvasının finali heyecan ve keyifli dakikalara sahne oldu. Katılım sağlayan tüm öğrencilere ve finale kalan 4/A- 4/D sınıflarını tebrik ederiz.

Images

EBEVEYN ŞENLİĞİ

Atayurt Ortaokulu Rehberlik Birimimiz tarafından düzenlenen “Ebeveyn Şenliği” seminer programımız 24 Mart Cumartesi günü dört farklı oturum şeklinde gerçekleşmiştir. Her bir oturumda velilerimiz farklı konu ve konuşmacılar ile buluşarak bilinçli ebeveyn olma yolunda önemli adımlar atmışlardır.

Images

KÜÇÜK MUSTAFA BÜYÜK UMUT

Okulumuzun Atatürkçü Düşünce Kulübü Rehber Öğretmeni Perihan BÜLBÜL’ün sınıfıyla birlikte hazırladığı “Küçük Mustafa Büyük Umut” şiir dinletisi ile daha da anlam kazandı Atatürkçü olmak!

Images

103.KEZ “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” DEDİK

Bundan tam 103 yıl önce 253 bin askerimizi şehit verdiğimiz ancak tarihe altın harflerle “Çanakkale Geçilmez!” sözünü yazdığımız Çanakkale Deniz Zaferi’ni kutlamak ve Çanakkale şahitlerimizi anmak üzere Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde toplandık.

Images

“ALDIĞIMIZ HER NEFES VERDİĞİNİZ SON NEFES SAYESİNDEDİR”

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerinin ve Tarih Zümresinin hazırladığı, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Töreni ile Aziz Şehitlerimiz 103.yılında anıldı. Bu anlamlı günü katılımları ile onurlandıran Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Eskişehir Şubesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şubesi Başkanlarına ve çok değerli üyelerine teşekkür ederiz.

Images

“GİDECEĞİNİZ YÖNÜ BİLMEK, HIZDAN DAHA ÖNEMLİDİR”

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 11.sınıf öğrencilerine kariyer planlarını oluşturmada; hedeflerini belirlemelerine yardımcı olabilmek, motivasyonlarını arttırabilmek, istedikleri ve hedefledikleri üniversiteleri ziyaret etmelerini ve üniversite ortamını gözlemleyebilmelerine yardımcı olmak amacıyla; 16 – 17 Mart tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne gezi gerçekleştirildi.

Images

12 MART İSTİKLAL MARŞI KABULÜ

Bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşı'mızın kabulünün 97. yıldönümü sebebi ile düzenlediğimiz "İstiklal Marşının 10 Kıtasını Ezberleme" yarışmasında derece alan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ 7.MATEMATİK LİGİ MUHTEŞEM KAPANIŞ

“Matematik yaşamın soyutlanmış biçimidir.” şeklinde yapılan tanım herhalde en gerçekçi ve geniş haliyle matematiği ifade eder. Matematik Bilimi ciddi bir iştir. Ama aslında asık yüzlü ve korku duyulan bir disiplin olmayıp, tersine yaşam gibi eğlenceli, neşeli ve insanı dinlendiren uğraş alanıdır. Matematiği sevmek, bilmek ve onu yaşamda kullanmak insanı ayrıcalıklı yapar. Bilindiği üzere, matematik dersi genel olarak öğrencilerin korkulu rüyasıdır ve birçok öğrenci matematikte başarısızdır. Oysa matematiksel düşünebilme, soyutlama, çıkarım yapma, sonuçları öngörme, modelleme ve planlama becerileri çağdaş insan için mutlak gereksinimlerdir. Bu düşünce ile Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 2010 yılında “ATAYURT MATEMATİK İÇİN YOLA ÇIKIYOR” sloganı ile birçok projeyi başlatmıştır. Matematik projelerinden biri olan matematik ligi gelenekselliğini koruyarak devam ediyor.

Images

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

Atayurt Ortaokulu 6.sınıf öğrencileri hazırladıkları duygulu ve coşkulu törenle Çanakkale Zaferini Türk Gençliğine yakışır şekilde kutladılar ve aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle andılar.

Images

ATAYURT OKULLARI KICK-BOX TÜRKİYE FİNALLERİNDE

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Okul sporları Kick-Box branşı Eskişehir il Birinciliğinde öğrencimiz Çağın Bade ALTIN kendi kilosunda BİRİNCİ olarak Türkiye finallerine gitmeye hak kazanmıştır. Atayurt Ailesi olarak öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

ÖZEL ATAYURT OKULLARI TEDx ANKARA’DA

Hayal et, umut et ve yaşat… Hayallerinin peşinden koşan Ortaokul ve Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerimizden oluşan 138 kişilik grubumuz ile “Dream of you (Senin Hayalin) temalı Tedx-ANKARA konferansına katıldık.

Images

ATAYURT ORTAOKULU TEDx SENİN HAYALİN/DREAM OF YOU KONFERANSINDA

Bile bile bir aldanış mıdır hayal yoksa ümit kapısının sihirli bir anahtarı mı? İnsanoğlunun kendisinden hiç ayrılmayan sadık bir dostu, bazen de avuntusudur hayal etmek. Görünen bir eşyanın gizemli yüzünü görebilmenin yoludur hayal etmek. “Dünyanın gördüğü her büyük başarı, önce bir hayaldi. En büyük çınar bir tohumda, en büyük kuş bir yumurtada gizliydi.” Bu değerli farkındalığa sahip Atayurtlu gençlerimizle TEDx Ankara Konferansına katıldık. Konferansta hayal etmekten vazgeçmeyen ve hayallerinin peşinden koşarak onları gerçekleştiren 12 konuşmacıyı dinledik.

Images

KOÇ JMUN’18 DE ATAYURT FARKI

Öğrencilerin dünya sorunlarına karşı farkındalığını arttırmak, geleceğin dünyasını kendi çözüm önerileriyle şekillendirmelerini sağlamak ve İngilizcelerini geliştirmek amacıyla düzenlenen Koç Jmun’a Özel Atayurt Okulları damga vurdu.

Images

ATAYURT ORTAOKULUNDA SİVİL SAVUNMA İKAZ ALARM TATBİKATI

06 Mart Salı günü saat 11.10 da “İKAZ ALARM TATBİKATI” Sivil Savunma Kulübü Danışman Öğretmenleri Hacı Ali Kılınç, Nihal Kırımlıoğlu, Şule Dalkiz rehberliğinde yapıldı. Tatbikat, önceden yapılan bilgilendirme doğrultusunda ilgili siren seslerinin verilmesiyle başladı. Okulumuz personeli ve başlarında öğretmenleri olan öğrencilerimiz 2 dk içinde sığınaklarda toplandılar. Toplanma nedenleri açıklandı ve Beyaz İkaz duyurusuyla tehlikenin geçtiği bildirildi ve tatbikat sona erdi. Öğrenciler, ikaz alarm verildiğinde ne yapacaklarını uygulamalı olarak öğrendiler.

Images

ATAYURT KOŞAR ADIM LÖSEV'DE

Özel Atayurt İlkokulu okul aile birliği başkanı Lale Ayzeren ve üyeleri “Lösemili Çocuklara” destek amaçlı bir etkinlik başlattılar. Bu etkinliğe de okulumuz “Lösev Kulübü” danışman öğretmeni Zeliha Bayar, öğrencileri ve velileri ile birlikte destek vermişlerdir.

Images

ATAYURTLU YILDIZLAR ÇEYREK FİNALDE

Atayurt Okulları 8.sınıf öğrencilerimiz Kerem HAMZAÇEBİ, Çağdaş KAYHAN, Ceylin ŞENYÜZ ve Gülce AYVA ortaokullar arası Basketbol Yıldızlar İl Birinciliği müsabakalarında başarılı bir performans sergilemişler ve Anadolu Yıldızları Şampiyonası İl Karmasına gitmeye hak kazanmışlardır. Şampiyonanın ilk ayağı olarak Denizli de düzenlenen turnuvada Eskişehir İl Takımı olarak üç maç yapılmış ve üç maçta da öğrencilerimiz galibiyet alarak hem okulumuzu hem de ilimizi başarılı bir şekilde temsil etmişlerdir. Şimdi ise şampiyonanın ikinci adımı olan 8-11 Mart tarihleri arasında Uşak’ta yapılacak Anadolu Yıldızları Şampiyonası çeyrek final için Eskişehir İlimizi ve Okulumuzu temsil etmeye hak kazanmışlardır.

Images

ÖYKÜ ÖYKÜ TÜRKİYE’M

Cennet yurdumun her köşesinden küçük yazar adayları öykülerini yazdılar. Öykülerinde geçen olaylar, kendi şehirlerinin tarihi mekanlarında gerçekleşti. Bu kitabı yazan, okuyan onlarca öğrenci hem birbiriyle kaynaştı hem birbirlerinin şehrini tanıdı. Belki gerçek bir yazar olmaları için daha uzun bir yol var önlerinde ama biz Atayurt Okulları olarak ilk adımlarına yardım etmek istedik. Genç yazarlarımız İremnur Yıldız ve Duru Oğuz’a teşekkür ederiz.

Images

ATAYURT ORTAOKULU’NDA REHBERLİK BİRİMİ FARKINDALIK GÜNLERİ

Okulumuz Ortaokul Rehberlik Biriminin “Farkındalık Günleri” programı kapsamında bu hafta Yeşilay Haftası ile ilgili bilinçlendirme çalışmaları yapılmıştır. Öğrencilerimizin aktif katılımı ile gerçekleşen çalışmalar; görsel materyaller, sözlü anlatım, TBM bilgilendirme broşürleri, teneffüslerde yapılan video yayınları ile desteklenmiştir.

Images

ATAYURT İLKOKULU'NDA PERSONEL TAHLİYE TATBİKATI ( Olası Deprem /Yangın Anında)

01-07 Mart Deprem Haftası nedeniyle, Okul Sivil Savunma Kulübü tarafından hazırlanan PERSONEL TAHLİYE PLANI, yapılan toplantıda değerlendirildi. Tahliye Akış Çizelgesi incelendi. Okulumuz öğrencileri bilgilendirildi. Hazırlanan program sunuldu. Önceden kararlaştırıldığı şekilde, 05 Mart Pazartesi günü saat 13.30’da, “PERSONEL TAHLİYE TATBİKATI” Sivil Savunma Kulübü Danışman Öğretmeni Veli ÇAKMAK ve Uğur Erman TOPÇU rehberliğinde yapıldı.

Images

ATAYURT İLKOKULUNDA VELİ AKADEMİLERİ BAŞLADI

Atayurt İlkokulu Rehberlik Birimi ve Okul Aile Birliği İş birliği ile hazırlanan Veli Akademisinin ilk eğitimi olan “Boşanmış Ailelerde Süreç Yönetimi ve Çocuğa Doğru Yaklaşım” konulu seminerimizi 01 Mart’ta Uzman Psikolog Gökçen DUYMAZ SİDAL’ın sunumu ile gerçekleştirdik. Program velilerimizin katılımıyla faydalı ve keyifli geçti.

Images

ATAYURT İLKOKULUNDA SİVİL SAVUNMA İKAZ - ALARM TATBİKATI

28 Şubat Çarşamba günü birinci derse başlamadan önce Sivil Savunma Kulübü üyeleri, programlarını sunarak SİVİL SAVUNMA GÜNÜ ve İKAZ ALARM TATBİKATI ile ilgili bilgiler verdiler. Öğleden sonra saat 13.30’da “İKAZ ALARM TATBİKATI” Sivil Savunma Kulübü Danışman Öğretmeni Veli ÇAKMAK rehberliğinde yapıldı.

Images

ESKİŞEHİR SATRANÇ BİRİNCİSİ YİNE ATAYURT’TAN

Eskişehir Satranç İl Temsilciliği Faaliyet programında yer alan “2018 Eskişehir Şubat Elo Satranç Turnuvası”nda 4B sınıfı öğrencimiz Süleyman Burak YÖNDEM, B kategorisinde (1400 UKD/ELO Altı Açık Yaş Kategorisi) Eskişehir 1.si olmuştur. Atayurt Ailesi olarak öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

ATAYURT’TAN ÜYEP BAŞARISI

Anadolu Üniversitesi bünyesinde kurulan Üstün Yetenekliler Eğitim Programına (ÜYEP) giriş sınavına Atayurt Okulları her yıl olduğu gibi bu yıl da bir başarıya daha imza attı. 5D sınıfından öğrencimiz Defne AYDEMİR asil listede yer alarak kayıt hakkı kazanmıştır. Öğrencimizi, ailesini ve emeği geçen tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

ESKRİMDE İL İKİNCİSİ OLDUK

Atayurt Ortaokulu öğrencimiz Safa YÖRÜK Yıldızlar Eskrim Kılıç müsabakasında Eskişehir 2.si olmuş ve Nevşehir ‘de yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında ilimizi ve okulumuzu temsil etmeye hak kazanmıştır. Atayurt Ailesi olarak öğrencimizi tebrik ediyor, Türkiye Şampiyonasında başarılar diliyoruz.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ MUNDP 2018 İÇİN YOLA ÇIKIYOR

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi MUN Kulübü 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı programı kapsamında planlanan Koç Lisesi MUNDP ( Model United Nations) konferansı için hazırlıklarını tamamladı. Öğrencilerimiz birer dünya vatandaşı olarak konferansta 4 farklı ülkeyi temsil edecekler ve küresel sorunlarla ilgili görüşmeler yapacaklardır.

Images

ATAYURT DESTINATION IMAGINATION TÜRKİYE FİNALLERİNDE

Özel Atayurt Ortaokulu 13 öğrenci ve iki takımdan oluşan Destination and Imagination ekibiyle, 16-18 Şubat tarihlerinde Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde düzenlenen, 180 okul ve yaklaşık 3000 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen dünyanın en büyük “Yaratıcılık” turnuvasının Türkiye finallerine katıldı.

Images

KARANLIĞA BİR MUM SEN YAK

Ortaokul Bölümü Okul Aile Birliği tarafından engelli kadınlara yönelik örnek bir proje daha gerçekleştirildi. Bütün velilerimizin yoğun desteğiyle gerçekleştirilen projeye müzik öğretmenlerimizin de katkılarıyla zihinsel engelli bayanlar için küçük bir eğlence yapan Okul Aile Birliğimiz eğlence sonunda velilerimizin katkılarıyla hazırladıkları hediyeleri dağıttılar. Yapılan anlamlı projeden dolayı Okul Aile Birliğimize ve katkılarından dolayı değerli velilerimize teşekkür ederiz.

Images

ATAYURT KÜÇÜK MARANGOZLAR ATÖLYESİ

İlkokul öğrencilerimiz ikinci döneme eğlenceli bir atölye etkinliği ile başladılar. Doğal bir malzeme olan ahşapla tanışan öğrenciler heyecan ve merakla ilk derslerini yaptılar. Anasınıfından 4.sınıfa kadar tüm öğrencilerin yararlanacağı ahşap atölyesindeki uygulamalı derste, atölyenin tanıtımı yapılarak, el aletleri, makineler ve oyuncak kitleri hakkında bilgiler verildi.

Images

FRANSIZCA “SEVGİ” BAŞKADIR

Anasınıfı öğrencilerimiz 14 Şubat sevgi gününde sevgilerini Fransızca “Je t’aime” diyerek dile getirmeyi öğrendiler. Fransızca Kulübü öğrencileri ile birlikte kalp şeklinde kurabiyeler yaptılar. Sevgi ile yapılan bir şeyin ne kadar değerli olduğunu öğrendiler.

Images

ATAYURT OKULLARI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI'NDA

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Step Aerobik Takımı küçükler kategorisinde ESKİŞEHİR İL BİRİNCİSİ olarak, okulumuzu Türkiye finallerinde temsil etmeye hak kazanmıştır. Atayurt Ailesi olarak sporcu öğrencilerimizi tebrik eder, şampiyonada başarılar dileriz.

Images

ATAYURT ANADOLU/ FEN LİSESİ HARVARD ÜNİVERSİTESİ MUN KONFERANSINDAN YURDA DÖNDÜ

2014 Mayıs ayında Atayurt Anadolu ve Fen Lisesi Öğrencileri tarafından kurulan Atayurt MUN (Model United Nations) kulübü, kurulan hayallerin, ulaşılması istenen hedeflerin güçlü bir kurum ve yetkin kadrolarla nasıl gerçekleştirilebileceğini bir kez daha Atayurt Okulları çatısı altında gösterdiler. Amaca giden yolda önemli bir adımdı Harvard MUN konferansı. “Hiçbir başarı tesadüf değildir.” ifadesini bir slogan değil, bir ilke olarak benimseyen Özel Atayurt Anadolu Fen Lisesi, bu projede ilk adımın atılmasında, büyük düşünmek ve cesaretli olmak gerekliliğini vurgulayan Kurucu Temsilcisi Sayın Ahmet Yalçın desteğinde önemli bir projeyi daha gerçekleştirdi.

Images

BİLKENT MUNBU KONFERANSI BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Atayurt Okulları olarak kurduğumuz ve her geçen gün güçlenen MUN (Model United Nations ) kulübümüz 2017-2018 yılı projeleri kapsamında 21- 25 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenen Bilkent Üniversitesi MUN (MUNBU 2018) konferansını başarıyla tamamlamıştır. Genel kurul komiteleri (insan hakları, silahsızlanma, çevre, ekonomi, gıda ve tarım) ve özel komitelere ( NATO, GENEVA PEACE TALKS ON SYRIA,JCC) katılan öğrencilerimiz başka ülkelerin bakış açılarına sahip olup bir dünya vatandaşı sorumluluğunu aldılar ve günümüzün küresel sorunlarına çözüm önerisi sundular, çözümün bir parçası oldular.

Images

YENİ YILA MERHABA SATRANÇ TURNUVASI

Eskişehir Satranç İl Temsilciliği Faaliyet programında yer alan ‘’2018 Yeni Yıla Merhaba Satranç Turnuvası’’nda, 4/B sınıfı öğrencimiz Süleyman Burak YÖNDEM, 9-10 yaş kategorisinde Eskişehir 2.si olmuştur. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

BAŞIMIZ SAĞOLSUN

ISPARTA’DA EĞİTİM UÇUŞU SIRASINDA ŞEHİT OLAN 3 KAHRAMANIMIZI KAYBETMENİN DERİN ÜZÜNTÜSÜ İÇERİSİNDEYİZ. ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET, KEDERLİ AİLELERİNE VE TÜRK MİLLETİNE SABIRLAR DİLERİZ.

Images

KARNE HEDİYESİ

Okul Aile Birliğimizin önderliğinde başlatılan “Biri Arkadaşıma Biri Kardeş Okula” kampanyamız bugün karne hediyesi olarak Fahri Günay Ortaokulu öğrencilerine teslim edildi.

Images

ATA TALKS KULÜBÜ İLK KONFERANSINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Jr. MBA programımız kapsamında oluşturduğumuz Ata Talks Kulübü öğrencileri “Umut” konulu ilk konferansını gerçekleştirdi. Konferansa konuşmacıların seçilmesi ve davet edilmesinden afişlerin hazırlanmasına kadar bütün hazırlıklar kulüp öğrencileri tarafından yapıldı. Konferansa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş, İngilizce Öğretmeni Ahmet Halaç, 8.sınıf öğrencilerimizden Merve Yörük ve Ece Tunç konuşmacı olarak katıldı. Konuşmacılar “Umut”a bakış açılarını anlattılar.

Images

YAZAR HANZADE SERVİ OKULUMUZDA

Severek okuduğumuz “Ezo ile Ölü Yazar”, “Umacı”, “Karakura’nın Düşleri”, “Yo-yo” kitaplarının yazarı Hanzade Servi okulumuzdaydı. 5,6 ve 7. sınıflarla okudukları kitaplar hakkında söyleşi yapan ardından da kitapları imzalayan yazarımız, öğrencilerimizdeki kitap sevgisini ve okuma heyecanını pekiştirdi.

Images

PAYLAŞTIKÇA BÜYÜYÜYORUZ

Okulumuz 3/B sınıfı öğrencileri, ilimizdeki bir anaokulunu ziyaret ederek yeni yıl hediyelerini kendi elleriyle kardeşlerine verdiler. Öğrencilerimize ve velilerimize bu paylaşımları ve duyarlı davranışları için teşekkür ederiz.

Images

ESKİŞEHİR SATRANÇ BİRİNCİSİ ATAYURT’TAN

Eskişehir Satranç İl Temsilciliği Faliyet programında yer alan ‘’2018 Eskişehir Ocak Elo Satranç Turnuvası’’nda, 4/B sınıfı öğrencimiz Süleyman Burak YÖNDEM, B kategorisinde (1400 UKD/ELO Altı Açık Yaş Kategorisi) 6 Maçın 6’sınıda kazanarak, Eskişehir 1. si olmuştur.

Images

ATAYURT DÜNYA OKULU OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR

Atayurt İlkokulu; “Uluslararası Bakalorya (IB), İlk Yıllar Programı (PYP) Aday Okulu”olma ünvanını kazanmıştır. Okulumuz aldığı ve alacağı IB resmi sistem ve eğitimleriyle öğrencilerine Uluslararası standartlarda eğitim veren PYP Programını ilimizde ilk defa uygulayan okul olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Atayurt İlkokulunda öğrencilerin; sorgulayan, düşünen ve eleştirebilen, aynı zamanda insanların düşüncelerine ve tecrübelerine saygılı, farklılıklara duyarlı, insanlık değerlerinin bilincinde, yerel ve küresel konularda bilgili ve yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen bireyler olarak yetişmeleri hedeflenir.

Images

RESİM YARIŞMASINDAN ATAYURT’A İKİ ÖDÜL BİRDEN

Odunpazarı Belediyesi Halk Merkezleri’nin düzenlediği “2018’de Nasıl Bir Dünya Hayal Ediyorsunuz?” konulu resim yarışmasının kazananları belli oldu. 260 öğrencinin katıldığı yarışmada resimler, 7-9 yaş grubu ve 10-13 yaş grubu olmak üzere iki ayrı kategoride değerlendirildi. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarının yer aldığı jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda 7-9 yaş grubundan hem birincilik hem de ikincilik Atayurtlu öğrencilerin oldu.

Images

ATAYURT DANS EDİYOR

Atayurt Okullarının düzenlemiş olduğu 1. DANS FESTİVALİ keyifli ve heyecanlı koreografilere sahne oldu. Öğrencilerimizin yaratıcılıkları ve üstün performanslarını ortaya koydukları müthiş bir etkinlik tamamlandı. Müziklerinden kostümlerine, koreografilerinden show tarzlarına kadar her şeylerini kendileri oluşturarak neler başarabileceklerini bir kez daha kanıtlamış oldular.

Images

ATAYURT’TA “YENİ YIL YENİ UMUTLAR”

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencileri olarak sosyal duyarlılık kapsamında gerçekleştirdiğimiz Yeni Yıl Yeni Umutlar projesinde Ali Rıza Efendi İlkokulu 194 öğrencisine 2018’e girerken mutlu, umutlu ve sevgi dolu girmesi için hediyeler armağan edilmiştir. İlkokul öğrencilerinin coşkusu hepimizi mutlu etmiştir.

Images

KIDS' WINTER PARTY

Özel Atayurt İlkokulu İngilizce Zümresi tarafından organize edilen kış etkinliklerimiz 25-29 Aralık tarihlerinde gerçekleşti. Anasınıfından 4.sınıfa kadar tüm öğrencilerimiz İngilizce derslerinde öğrendiklerini çeşitli istasyonlardaki oyunlar ve yarışmalarla hem tekrar etme fırsatı buldular hem de doyasıya eğlendiler.

Images

ATAYURT WINTER FESTIVAL

25-29 Aralık haftasında gerçekleştirilen Atayurt Winter Festival, Pazartesi’den Cuma’ya coşkuyla gerçekleştirildi. 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimize dili sevdirmek, oyun oynayarak öğretmek amacıyla ders niteliğinde İngilizce-Almanca-Fransızca Kış Etkinlikleri gerçekleştirildi.

Images

ATAYURTLU YILDIZLAR İL KARMASINDA

Atayurt Okulları 8.sınıf öğrencilerimiz Kerem HAMZAÇEBİ, Çağdaş KAYHAN, Ceylin ŞENYÜZ ve Gülce AYVA ortaokullar arası basketbol Yıldızlar İl Birinciliği müsabakalarında başarılı bir performans sergilemişler ve Anadolu Yıldızları Şampiyonası İl Karmasına gitmeye hak kazanmışlardır.

Images

ATAYURT’TA BİR GÜN ÇOCUK OLMAK

Bu yıl hizmete açılan yeni İlkokul binamızda, 24 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen “Atayurt’ta Bir Gün Çocuk Olmak” etkinliğine çeşitli okullardan 70 öğrenci ve 107 aile katılım sağladı. Ailelerin yoğun ilgisi nedeniyle katılımcı sayısının fazla olduğu etkinliklerimizde, velilerimiz öğrenci oldular. Eğlenceli Bilim, İngilizce, Müzik, Hareket Eğitimi Ritim Ve Dans, Japon Matematiği, Görsel Sanatlar atölyeleri ile sınıf öğretmenlerinin hazırladığı uygulamalı etkinliklere katıldılar.

Images

GENÇLİK TÜRKÜ SÖYLÜYOR

Büyük halk ozanı Neşet Ertaş’ın “Nerede bir türkü söyleyen görürsen korkma yanına otur çünkü kötü insanların türküleri yoktur” sözünü felsefe edinen Atayurt Okulları Anadolu/Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin bu yıl beşincisini sahneye koydukları GENÇLİK TÜRKÜ SÖYLÜYOR dinletisi yine büyük beğeni topladı.

Images

5N1F "POTANSİYELİNİ ARTIRMA VE FARKINDALIK EĞİTİMİ" İLE DEVAM EDİYOR

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 9. sınıf öğrencileri, Kişisel Gelişim Seminerler Programının konuğu Nilgün AKYÜZ ARI tarafından "Potansiyelini Artırma ve Farkındalık Eğitimi"ni aldılar. Öğrencilerimiz katılmış oldukları eğitimde hayatları boyunca karşılaşmış oldukları engellerin neden ve kimden kaynaklandığını, hedef koymanın, yola çıkmanın, başarıya ulaşmanın farkındalığa ulaşma ile mümkün olduğunu ve bu farkındalığın potansiyelini arttırmadaki en önemli adım olduğunu fark ettiler.

Images

YENİ YIL YENİ UMUTLAR

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 11. sınıf öğrencileri Sosyal Duyarlılık Projesi kapsamında Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle gelişimsel geriliği/yetersizliği bulunan çocuklara yönelik “Yeni Yıl Yeni Umutlar” adında toplumsal duyarlılık etkinliği gerçekleştirdi. Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü aracılığıyla okulumuzda düzenlenen yeni yıl partisine Enstitüden 23 çocuk katıldı.

Images

ŞİMDİ KÜRSÜ SİZİN...

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Münazara Takımlarımız geçtiğimiz hafta sonu Türkiye genelinden Açı Okulları, Irmak Okulları, Gaziantep Kolej Vakfı, Sanko,Eskişehir TED Koleji gibi birçok okulun katıldığı TÜRKİYE MÜNAZARA ŞAMPİYONASINDA BAŞARI GÖSTEREREK BİR ÜST TURA KATILMAYA HAK KAZANDILAR.

Images

ATAYURT’TA FELSEFEYİ YAŞAMSALLAŞTIRDIK

Biz bir grup düşün ve bilim insanlarıyız. Bizden ve bizim yaptıklarımızdan haberdar olmanızı istiyoruz. Dünyaya iz bırakmış bizden sonraki yaşantıları değiştiren dönüştüren insanlarız. Bizlerle tanışıp bilginin ve bilimin ışığında yeni nesillere yol göstermek istedik.

Images

MESLEK SOHBETLERİNDE BU HAFTA CANAN OYTAN’I AĞIRLADIK

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 11.sınıf öğrencilerimize Kariyer Planlama Programı kapsamında bu hafta Mimarlık bölümü tanıtıldı. Eskişehir Mimarlar Odası Şube Başkanı Canan OYTAN’ın katılımıyla gerçekleşen programda öğrencilerimiz Mimarlık eğitimi, çalışma alanları ve mesleğin gerektirdiği kişilik özellikleri hakkında bilgi aldı.

Images

YILIN YÖNETİCİSİ VE SPOR DEĞERLERİ ATAYURT’TAN

Sakarya gazetesinin düzenlediği yarışmada yılın en iyi yöneticisi seçilen Okulumuzun Anadolu/ Fen Lisesi Müdürü ZEVRİ BİNGÜL’e ve yılın en başarılı spor değeri seçilen Dünya 3. Kros Atletizm takımımıza Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan törenle plaket ve onur belgeleri verildi.

Images

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

Atayurt Okulları olarak önemsediğimiz ve düzenli bir şekilde sürdürdüğümüz, çocuklarımızın geleceğine ışık olacak konukları davet ettiğimiz “Bir Başarı Hikayesi” söyleşi programında bu hafta Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ali Arslantaş’ı ağırladık.

Images

MİNİK HAVACILAR UÇMAYI ÖĞRENİYOR

13-14 Aralık tarihlerinde Hava Müzesinde Minik Havacılar Uçmayı Öğreniyor Projesine katıldık. Öğrencilerimiz bir uçağın uçma prensiplerinden yola çıkarak hareket ve kuvvetle ilgili birçok deney yaptılar. Yaparak ve yaşayarak öğrenme fırsatını yakaladılar.

Images

ATAYURTLU BASKETBOLCULARDAN ÇİFTE KUPA

Özel Atayurt Okulları 2017-2018 Okul Sporları faaliyetlerine çifte kupayla başladı. 13-28 Kasım tarihleri arasında Ortaokullar arası Yıldız Kız ve Yıldız Erkek Basketbol İl Birinciliğinde, Özel Atayurt Ortaokulu Yıldız Kız ve Yıldız Erkek Basketbol Takımlarımız Eskişehir 3.sü oldu.

Images

KODLAMA HAYATIMIZDA

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Yusuf Levent ŞAHİN, “ATAYURT HAYALLERİNİ KODLUYOR” projesi kapsamında düzenlediğimiz ‘Kodlama Hayatımızda’ konferansında Atayurtlu öğrencilerle buluştu.

Images

İNSAN HAKLARI HAFTASI

Atayurt Ortaokulu Sosyal Bilgiler Kulübünün hazırladığı, 10 Aralık İnsan Hakları Günü programı Sosyal Bilgiler öğretmeni Burcu Oğuz’un günün anlam ve önemini bildiren konuşmasıyla başladı.

Images

GELECEĞİNİ KEŞFET

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 10.sınıf öğrencilerimize yönelik gerçekleştirilen Kariyer Planlama programı kapsamındaki GELECEĞİNİ KEŞFET adlı projemiz bu yıl 01 Aralık tarihi itibariyle ilk adımını atmıştır.

Images

ENSTRÜMANLARLA TANIŞMA

Özel Atayurt Okulları müzik öğretmenleri olarak öğrencilerimize enstrüman seslerini duyurarak tanıtmak istedik. Müzik öğretmenlerimizin yanı sıra 6.sınıf öğrencilerimizden Fevzi Ata YALÇIN bateri enstrümanını tanıtarak çaldığı ritimlerle bize eşlik ederken, 7.sınıf öğrencilerimizden Efe Can TOKER de trompet çalarak dinleyen arkadaşlarıyla keyifli zaman geçirdiler.

Images

MASA TENİSİNDE ATAYURT RÜZGARI ESTİ

02-03 Aralık tarihlerinde Özel Çağdaş Okullarının düzenlediği Masa Tenisi turnuvasında Özel Atayurt Okulları rüzgarı esti. Minikler, Küçükler, Yıldızlar olmak üzere üç farklı yaş grubunda kız ve erkeklerde toplam altı kategoride düzenlenen turnuvaya, dört kategoride yedi takımla katılan Özel Atayurt Okulları Masa Tenisi takımları turnuvayı bir ŞAMPİYONLUK, iki ikincilik ve iki de dördüncülük alarak toplamda beş kupayla tamamladı.

Images

ATAYURT GENÇ GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ, AGGZ '18 DE GERİ SAYIMA DOĞRU…

1 Aralık Cuma günü Bloombergh HT’de yayınlanan “Çıkış Yolu” programının sunucusu, modaratör ve Anchorman Sami ALTINKAYA, okulumuzun Girişimcilik Kulübü ile buluştu. İlham verici bir hayata ve geniş bir vizyona sahip olan Sami Bey, “asla pes etme ve sabırlı ol” ilkesi ışığında girişimcilik üzerine verdiği tüyolar ile gençlerimize yol gösterdi.

Images

“90’LARA YOLCULUK”

Telefonların jetonlu, insanların akıllı olduğu; Oyunların ekranlarda değil sokaklarda oynandığı; En güzel, en yalansız, en içten duyguların bir mahallede yaşandığı; Sokakta özgürce oyun oynama şansına sahip son kuşağın yani 90 kuşağının yaşanmışlıklarını yansıtan; yürekleri titreten şiirleri şarkılarla ve dansla buluşturan “90’lar Şiir Dinletisi” programımız büyük bir ilgiyle ve coşkuyla izlendi.

Images

ORTAOKUL VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Sayın Veli, 04-07 Aralık 2017 tarihleri arasında 5.6.7.sınıf öğrenci velilerimizin ve öğretmenlerimizin katılacağı 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı veli toplantısı aşağıdaki çizelgede belirtilen saatlerde, okulumuzda yapılacaktır.

Images

ATAYURT GENÇLERİ ATA’NIN HUZURUNDA

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 12. sınıf öğrencileri YILKOM önderliğinde, lise hayatlarının bu son senesinde, ATATÜRK' ü anlamış, fikirlerini kavramış, vatan, millet ve bayrak sevgisini içlerine sindirmiş ATAYURT GENÇLERİ olarak 27 Kasım Pazartesi günü “ATA' YA SAYGI” ziyaretinde bulunmuşlardır.

Images

ATAYURT İLKOKULU ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ COŞKUYLA KUTLADI

24 Kasım Ata’mızın başöğretmenlik unvanını kabul ettiği gündür. Bu günü Atayurtlu öğretmenler ve öğrenciler şiirler ve şarkılar eşliğinde coşkuyla kutladılar. Bu vesileyle biz de vatanımızın kurtarıcısı ve modern eğitim sistemimizin kurucusu başöğretmen Atatürk’ün manevi huzurunda saygı ile eğiliyor, bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden kutluyoruz.

Images

DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

Çocuk Hakları kanunen ve ahlaki olarak dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu; eğitim, sağlık, yaşama, barınma; fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi haklarının hepsini birden tanımlamakta kullanılan evrensel kavramdır.

Images

BİZ BİLİRİZ BİLGİ YARIŞMASI BAŞLIYOR

Atayurt Okulları geleneksel 6.sınıf Biz Biliriz Bilgi Yarışması başlıyor. 6.sınıf öğrencileri arasında gruplar oluşturuldu ve heyecanlı bir şekilde çekilişler yapıldı. Yapılan çekilişler sonucunda 3 gruba ayrılan öğrenciler eleme usulü yarışacaklar. Yarışmada tüm derslerden ikişer soru olacak. Yıl sonunda galip olan grup ödüllendirilecek. Bu heyecanlı ve çekişmeli geçecek yarışmada tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Images

DoFE (the Duke of Edinburgh) GENÇLİK ÖDÜL PROGRAMI ATAYURT OKULLARINDA DEVAM EDİYOR

Yaklaşık 70 yıldır süregelen İngiltere'nin en önemli gençlik ödül programı olan The Duke of Edinburgh, bugüne kadar her sosyal statüden 140'dan fazla ülkede milyonlarca gencin hayatını değiştiren bir program haline gelmiştir. Fiziksel aktivitelerden gönüllülük aktivitelerine kadar, işverenler ve üniversitelerce değer verilen bir DoFE Ödülü, daha parlak bir geleceğe kapı açmaktadır. Türkiye'de 14-24 yaş aralığındaki gençlere uygulanmakta olan bu prestijli programa Atayurt Okulları olarak Ocak 2017 ayında dahil olduk.

Images

11 GENÇ ATAYURTLU YGA ZİRVESİNDE

YGA; Uluslararası bir sivil toplum örgütüdür. 2000 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmayı hayal eder. Bu hayalini geleceğin liderlerini keşfederek ve onları eşsiz liderler olarak yetiştirerek gerçekleştirir. YGA Liderleri, liderlik kabiliyetlerini, daha iyi bir dünya için birlikte hayal kurup, projelendirilip, hayata geçirirken, hayatın içinde geliştirirler.

Images

MİNİK KALPLERDEN LÖSEV’E DESTEK

Atayurt İlkokulu 3B ve 3D sınıfı öğrencileri LÖSEV için stant açtılar. Velilerimizin hazırlayıp gönderdiği muhteşem tatlar öğrencilerimiz tarafından satışa sunuldu. Yardım etmenin vermiş olduğu şevkle görev alan öğrencilerimiz görevlerini başarıyla tamamladılar.

Images

DÜNYA TURUNDA JAPONYA’DAYIZ

Özel Atayurt İlkokulunda her temada bir ülke araştırmasında bu ay Japonya’yı ele aldık. Anasınıflarımızdan 4.sınıfa kadar her öğrencimiz belirlenen bu ülkelerin coğrafi ve kültürel özellikleri hakkında araştırmalar yapıp, sunumlar yaptılar.

Images

ÖĞRENME STİLLERİ

Çağımızın bilgi çağı olması ve öğrenmede kazanılması gereken bilgi, beceri, tutum ve davranışların gün geçtikçe artması, bireyin etkin öğrenmeyi bilmesini zorunlu hale getirmektedir. Eğer bireylerin öğrenme stillerinin ne olduğu belirlenirse, bu bireylerin nasıl öğrenebileceği ve onlara yönelik nasıl bir öğretim planlanacağı da daha kolay biçimde kestirilebilir. Bu kapsamda 3. ve 4. sınıf öğrencilerimize İlkokul Rehber Öğretmenimiz Ayşe Şarlak tarafından öğrenme stilleri uygulandı.

Images

ATAYURT OKULLARI TEDx UMUT/HOPE KONFERANSINDA

Bir yerlerde yaşam varsa orada umut da vardır. Hayattaki adımlarımızı umutla atarız. Bu adımlarda bir kere bile karamsarlığa kapılırsak o an yere düşeriz. Geleceğe umutlarımızla yürüyoruz. Umut kimi zaman hasta insanı yatağından kaldıran, kimi zaman gözleri kör bir insana görmeyi sağlayan hatta fakir bir insanı zengin yapan önemli bir faktördür. Umut insanın zor zamanlarında sığındığı bir dost eli gibidir. Umut insan duygusunun en değerlisidir. Bu değerli duygunun farkındalığına sahip 40 Ortaokul 8. sınıf öğrencisi ve 70 Anadolu/Fen Lisesi öğrencisi olan Atayurtlu gençlerimizle birlikte Tedx konferansına katıldık.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ MUNISH KONFERANS PROGRAMINI TAMAMLADI

Model United Nations, lise öğrencilerimizin tüm okul yaşamları boyunca katılabilecekleri en prestijli akademik etkinliktir. Model United Nations, Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslardır. Dünyanın dört bir tarafından gelen katılımcı öğrenciler, MUN konferanslarında gerçek dünya meselelerini tartışmaktadır. MUN, üniversiteler, eğitim kuruluşları ve dünyanın pek çok akademik otoritesi tarafından öğrenciler için en prestijli akademik aktivite olarak kabul edilmektedir. MUN Konferanslarının sonuç bildirgeleri, tavsiye niteliğinde Birleşmiş Milletlere gönderilmektedir. İlklerin öncüsü Atayurt Okulları bu alanda da farklılığını ortaya koymaya ve 2014 yılında kurulan ATAMUN (Atayurt Model United Nations) Kulübü büyümeye, öğrenmeye ve başarmaya devam ediyor.

Images

ATAYURT AUTUMN FESTIVAL

30 Ekim-3 Kasım haftasında gerçekleştirilen Atayurt Autumn Festival, Pazartesi’den Cuma’ya coşkuyla devam etti. 5, 6, 7.ve 8. sınıf öğrencilerimize dili sevdirmek, oyun oynayarak öğretmek amacıyla ders niteliğinde İngilizce-Almanca-Fransızca Sonbahar Etkinlikleri yapıldı.

Images

MESELA SOKAĞI

Okulumuzda Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine yönelik katkı sunmayı hedefleyen “Mor Sertifika Programı” kapsamı altında ‘Mesela Sokağı’ isimli oyun 3D sınıfı öğrencilerine oynatılmıştır. Amaç toplumda cinsiyet eşitliğine yönelik çocukta farkındalık kazandırmak ve onları eğitmektir.

Images

“GİDECEĞİNİZ YÖNÜ BİLMEK, HIZDAN DAHA ÖNEMLİDİR”

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Kariyer planlarını oluşturmada 11.sınıf öğrencilerine destek olmak, öğrencilerin motivasyonunu artırma ve hedeflerini harekete geçirme amacıyla Kariyer Planlama Programı kapsamında Ankara Üniversiteleri gezisi gerçekleştirildi. Bu bağlamda “ODTÜ, Atılım ve Bilkent Üniversiteleri” gezildi. Üniversite hedeflerini belirleyecek olan gençlerimiz bu gezi sayesinde hedeflerine bir adım daha yaklaştılar.

Images

ATAYURT İLKOKULU LÖSEVLE EL ELE

Okulumuz 4/C sınıfı “Lösev Kulübü” öğrencileri “Lösemili Çocuklar Haftası” kapsamında rehber öğretmenleri Zeliha Bayar ve Umut Demirel öncülüğünde etkinlikliklere başladılar.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ MATEMATİK TAKIMLARI ULUSAL VE ULUSLARARASI OLİMPİYATLARI İÇİN HAZIR

"Matematik sadece doğruyu söylemekle kalmaz aynı zamanda onun güzelliğini de ortaya çıkartır" demiş Bertrand Russell. Matematik entellektüel yaşantımızın içine girdi mi, modern, ileriye dönük değişimlere açık bir toplumun şekillenmesinde en temel görevi üstlenir. Matematik düşüncesine sahip insanlar aynı zamanda olaylara karşı sistematik ve hızlı yaklaşma yetisini de geliştirirler, onu hayatlarına da geçirirler. Özel Atayurt Anadolu ve Fen Lisesi; Matematik dilini kullanma, akıl yürütme, ilişkilendirme, sınıflandırma, genelleme, sonuç çıkarma ve sentezleme gibi matematik becerilerine sahip, matematiksel bilgiyi başka bir alana transfer edebilen ve yaşamla ilişkilendiren, bireysel olduğu kadar takımsal çalışma alışkanlığı ve disiplini olan bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Images

ATAYURT’TA KODLAMA EĞLENCELİDİR

Avrupa Kodlama Haftası kapsamında kodlamanın önemini vurgulamak için hazırladığımız pankartlara kodlamanın bize sağladığı yararları yazdık ve bütün okula okuduk. Kodlamanın eğlencesini vurgulamak için de “Ode to Code Robo-dance” dansını hep birlikte yaptık.

Images

DÜNYA GIDA GÜNÜ

Sağlıklı Yaşam Okulları kapsamında “Dünya Gıda Günü” sebebiyle Atayurt Okulları’nda 5.sınıf öğrencilerimize Sağlıklı Beslenme konulu sunumlar düzenlendi. Fen Bilgisi öğretmenlerimizden Elif Esen hazırladığı sunumlarda besin içeriklerinin neler olduğunu, kahvaltının önemini, sağlıklı beslenmenin ne demek olduğunu ve sağlımızda ne kadar önemli bir yeri olduğunu, bu yaş aralığında nasıl doğru beslenileceğini anlattı.

Images

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÜNÜ

24 Ekim Birleşmiş Milletler gününü, MUN KULÜP öğrencileri Birleşmiş Milletler ile ilgili pano hazırlayarak ve kendi yaptıkları kekleri öğrenci arkadaşları ile paylaşarak, Birleşmiş Milletler günü ile ilgili bilgi paylaşımında bulunarak geçirdiler.

Images

ATAYURTLU GENÇLER KEMER’İN HARİKA SUALTI DÜNYASINDA EĞİTİM ALDILAR

Özel Atayurt Anadolu/ Fen Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve eğitmenleri tarafından oluşan Atayurt Dalış Kulübü Antalya Kemer’e gittiler. Atayurt Okulları öğrencilerinden oluşan Atayurt Dalış Kulübü, CMAS 1 yıldız dalıcı teorik eğitimlerini başarı ile tamamlamış ve pratik sualtı eğitimlerini almışlardır. Teorik ve pratik eğitimlerini; CMAS 3 Yıldız Eğitmen Tuncer AYER, CMAS ve CMAS 3 Yıldız Lider Dalıcı A.Eren ŞİMŞEK ile birlikte gerçekleştirmişlerdir.

Images

ORTAOKUL BAŞKANINI SEÇTİ

Atayurt Ortaokulunda okul öğrenci başkanlığı seçimi büyük bir coşkuyla yapıldı. Demokrasinin okulumuzda birebir örneğini yaşayan, oy veren, sandık kurallarında ve oy sayımında görev alan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başkanlık seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi ve okul başkanımızı kutluyoruz.

Images

LİDERLİK ATÖLYESİ

J.MBA projemiz kapsamında başlattığımız Liderlik Atölyesi çalışmalarımız interaktif uygulama ve oyunlarla başladı. Öğrencilerin küçük gruplar olarak aktif katıldığı atölye çalışmamız değerler programıyla devam edecektir. Perspektif Akademi’ye verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz.

Images

ATAYURT’TA ZUMBA

Atayurt Okulları, sağlıklı yaşam için velilerini harekete geçirmeye devam ediyor. Özel Atayurt Okulları Beden Eğitimi Bölümü, velilerimizin daha sağlıklı bir hayata adım atmaları ve günün stresinden kurtularak eğlenceli zaman geçirmeleri amacıyla yeni bir etkinlik başlattı.

Images

ATAYURT MUN KULÜP 2018

KULÜPLÜ OLMAK; Bugün ve gelecekteki yaşam kaliteniz için yeni alışkanlıklar kazanmak ve gerçek yaşama dokunacak, sıra dışı deneyim ve öğrenme fırsatları ile karşılaşmak demektir. Özel Atayurt Anadolu /Fen Lisesi MUN KULÜBÜNÜN AMACI; Özel Atayurt Anadolu /Fen Lisesi Mun Kulübü, öğrenciler tarafından kurulan ve yine öğrenciler tarafından yönetilen yapıdadır. Mun Kulübüne katılmanızda OLMAZSA OLMAZ yapan birçok neden var; öncelikle en az sizler kadar hevesli bir ekip sizlere destek vermek için hazır beklemektedir. Sizden öncekiler gibi sizler de sahip olduğunuz heves ve enerjiyle hayal edemeyeceğiniz organizasyonlar gerçekleştireceksiniz. Sürecin öğretmeni de öğrencisi de sizler olacaksınız.