Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

HEDEF BELİRLEME SÜRECİNDE ATAYURT OKULLARI LİSELİ GENÇLERE YÖN VERİYOR

Hedeflerini belirleyen ve bu hedeflere ulaşma konusunda harekete geçme sorumluluğu olan gencin ilk yapacağı şey bir plan oluşturmaktır. Bu bağlamda Kariyer planlarını oluşturmada 11.sınıf öğrencilerine destek olmak amacıyla Ankara’daki “ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, TOBB Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atılım Üniversitesi ” gezildi. Üniversite hedeflerini belirleyecek olan gençlerimiz bu gezide hedefleri için bir adım daha attılar.

Images

ATAYURT NESİN MATEMATİK KÖYܒNDE...

Matematiksel zekânın hemen hemen herkeste eşit olduğuna inanıyoruz. Başarısızlık korkusu ortadan kaldırılırsa ve gence probleme yoğunlaşabilme imkânı tanınırsa, herkesin matematiği sevebileceğine inanıyoruz. Matematikte önemli olan problem çözmek değil, problemi anlayabilmektir. Her matematikçinin çözemediği problem sayısı çözebildiğinden çok daha fazladır.

Images

‘MY FAVOURITE ENGLISH T-SHIRT’ TASARIM PROJEMİZ

Atayurt İlkokulu öğrencileri İngilizce tişörtlerini tasarladılar. Okulumuz İngilizce öğretmenleri ve Görsel Tasarım dersi öğretmenleri işbirliğinde gerçekleştirilen projede öğrencilerimiz İngilizce içerikli tişört tasarımlarını gerçekleştirdiler. Tasarımları okulumuzda sergilenen öğrencilerimiz 23 Nisan Haftası’nda okulumuza tasarımlarını giyerek gelmenin sevincini yaşadılar.