Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ATAYURT’TA MUHTEŞEM MEZUNİYET TÖRENİ

Özel Atayurt Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri 4 yıllık yoğun bir programın ardından 24 Mayıs Çarşamba günü saat 19.30 ‘da Atayurt Okulları bahçesinde gerçekleştirilen muhteşem bir törenle mezuniyet sevincini yaşadılar.

Images

ATAYURT’A RESİM YARIŞMASINDAN İKİ ÖDÜL DAHA

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi'nin düzenlediği "Hayvan Sevgisi" konulu resim yarışmasında 3-A sınıfı öğrencilerimizden Ayşe Duru KOÇAK yarışmada 2.lik ödülünü alırken yine 3-A sınıfından Ecrin Melis TEPEGÖZ 1. Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü. Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi'nde bugün gerçekleştirilen ödül töreni Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet ATAÇ'ın konuşması ile başladı. Aileleri, tüm sınıf arkadaşları, sınıf öğretmenleri Gülçin TEZEL ve görsel sanatlar öğretmenleri Banu Kaynak AKSAKAL olarak, bu güzel başarıya imza atmış olan öğrencilerimizin sevinç ve heyecanlarına ortak olduk. Ödül töreni için hazırlanan etkinlikler sayesinde güzel bir gün geçirdik. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

KUVA-İ MİLLİYE KADINLARI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği dahilinde Okulumuz 11 FL öğrencilerden Gülsu Bulut’un konuşmasıyla başlayan, Tarih Öğretmeni Can Destire’nin yönetmenliğinde Anadolu/Fen Lisesi öğrencileri tarafından sergilenen ‘’Kuva-i Milliye Kadınları’’ adlı tiyatro oyunumuz büyük bir ilgi ve katılımla Atayurt Kültür Merkezinde sergilendi.

Images

GELENEKSEL ATAYURT MÜZESİ

Müzeler toplumun sahip olduğu zenginlikleri sergilemek, hem günümüzü hem geleceği aydınlatmak, bireylerin geçmişlerini daha iyi tanımalarını sağlamak amacıyla oluşturulmuş kurumlardır. Ayrıca müzeler ülkelerin kültürel değerlerinin oluşmasına katkıda bulunurlar. Müzelerin önemini vurgulamak amacıyla 18-24 Mayıs tarihleri arası Müzeler Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta çerçevesinde sosyal bilimler kulübümüz “Atayurt Kültür Müzesi” oluşturdu.

Images

SALI SOHBETLERİ KAPANIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Aktif Yaşam Salı Sohbetleri Kulübü Başkanlık Devir Teslim Törenini gerçekleştirdi. Kulübün nasıl kurulduğunu, geçmiş iki yılda neler yaptığını dile getiren 11. sınıf öğrencileri Alperen Raif ÇAKMAK ve Ece Iraz ÇAM, yönetimi 10.sınıf öğrencileri Ecenur ÖNCE ve Ahmet BAYSAN’a devretti.

Images

HEM EĞLENİYORUZ HEM YARIŞIYORUZ

6.sınıfların gelenekselleşmiş bilgi yarışması “Biz Biliriz” final yaptı. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının Ekim ayında başlatılan bilgi yarışması bugün oynanan final yarışı ile son buldu. Eğlenceli ve bir o kadar da çekişmeli geçen final yarışında eşitliğin sağlanması sonucunda yedek sorulara geçildi ve yarışmada birinci olan grup belirlendi. Yıl boyu yarışmaya katkıda bulunan 6.sınıf öğretmenlerimize ve gayretlerinden dolayı öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Images

ATAYURTLU MİNİK RAKETLER ESKİŞEHİR MASA TENİSİNDE YİNE SES GETİRDİ

06 Mayıs’ta Okul Sporlarınca düzenlenen İlkokullar arası Masa Tenisi Turnuvasında 1/B sınıfından Mustafa Utku ZENGİN ve 2/D sınıfından Ceylin ZENGİN İL BİRİNCİSİ, 4/B sınıfından Ali Gönenç ARDA, 4/C sınıfından Mehmet Emre KAPAR ve Taha Demir İNAN İL İKİNCİSİ, 3/D sınıfından Alptuğ GÜVEN, 2/B sınıfından Kerem ALTINSOY ve Sarp İKİZPINAR İL DÖRDÜNCÜSÜ olmuşlardır. Atayurt Ailesine yakışır şekilde mücadele ederek, ellerinden gelenin en iyisini yapan sporcularımızı ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Hande UYAR ‘ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

BAŞARMAK İÇİN YOLA ÇIKTILAR VE ARTIK ŞAMPİYONLAR

Yarışmalar öğrencilere sunulan bir fırsattır Atayurt’ta. Atayurt Okullarında öğrenci kazanımlarını yapılandırırken gençlerin geleceklerine katkı sağlayacak ve önündeki tüm engelleri aşarak başarılı bir birey olmaları üzerine yapılanmıştır. Bu nedenle amaca giden yolda uluslararası yarışmalar ve uluslararası projeler öğrencilere bir fırsat olarak sunulur ve katılımları konusunda cesaretlendirilir. Şampiyonların Okulu olmak üstün bir emeğin sonucudur. Ancak her sonuç Atayurt Okullarında bir başlangıçtır. Çünkü başarmak ve başarılı kalmak her genç Atayurtlunun temel amacıdır.