Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ÖZEL ATAYURT ORTAOKULU KİMYA DALINDA TÜBİTAK BÖLGE İKİNCİSİ

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programı Başkanlığı (BİDEB) tarafından düzenlenen “11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bursa Bölge Yarışması 2017”ye 7-D sınıfı öğrencilerimizden Ata ÖZTÜRK ve Danışman Öğretmeni Seçil ALGÜL’ ün hazırladığı proje katılmaya hak kazanmıştı. 17 Nisan Pazartesi günü yapılan açılışla başlayan sergi ve sunumlarda Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Yalova illerinden katılan projeler arasından seçilerek KİMYA alanında ilimizi temsil eden tek proje olan “Kırmızı Pancar Turşuları Alzheimer Hastalığına Çare Olabilir mi?" adındaki projemiz çok ilgi gördü.

Images

80'LERE YOLCULUK...

Televizyonların renksiz, insanların renkli olduğu, Telefonların jetonlu, insanların akıllı olduğu, Oyunların ekranlarda değil sokaklarda oynandığı, En güzel duyguların sıcak bir muhallebici dükkânında yaşandığı, 80’lerin unutulmaz şiir, şarkı ve danslarının yer aldığı, eşsiz bir buluşma olan "80’lere Yolculuk" adlı gösterimiz Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencileri tarafından Atayurt Kültür Merkezi’nde yoğun bir ilgi ve katılımla sergilendi.

Images

FEN BİLİMLERİ KULÜBÜ ARAZİ ÇALIŞMALARINDA

Fen Bilimleri Kulübümüzün Osmangazi Üniversitesi Biyoloji Bölümü ile işbirliği içinde yürütmekte olduğu “Atayurtlu Canlılar Projesi” II.dönemde de çalışmalarına devam ediyor. Atayurt’ta ve yakın çevremizde bizimle birlikte yaşayan canlıları daha yakından gözlemleyerek koleksiyon haline getirmeyi amaçlayan kulüp öğrencilerimiz havaların ısınması ve doğanın uyanışı ile arazi çalışmalarına başladılar.

Images

4.SINIFLAR ANKARA GEZİSİNDE

12 Nisan Çarşamba günü Okulumuz 4.sınıf öğrencileri öğretmenleri önderliğinde Ankara gezisi düzenlediler. Gezide öncelikle Anıtkabir’e gidilerek resmi törenle Atamızın mozelesine çelenk sunuldu. Öğrencilerimiz Anıtkabir ziyaretinden sonra 1.Meclis ve 2.Meclisi gezerek Sosyal Bilgiler dersinde “İnsanlar ve Yönetim” teması ile ilgili yerinde gezerek ve görerek öğrendiklerini pekiştirdiler. Gezinin son bölümünde de MTA Tabiat Tarihi Müzesi gezilerek Fen Bilgisi dersinde öğrendikleri konulara yeni bilgiler kattılar.

Images

ATAYURT OKULLARI SATRANÇ ÇOCUK VE YILDIZLAR LİGİNE DAMGASINI VURDU

Eskişehir Satranç İl Temsilciliği 2017 Etkinlik Takviminde yer alan ve iki etaptan oluşan “Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Turnuvası” 09 Nisan Pazar günü oynanan maçlar ile sona erdi. Turnuvaya Eskişehir’den Küçüklerde 40 takım, Yıldızlardan 10 takım başvuru yaptı. Atayurt Okullarının Çocuk ve Yıldızlarda 8 takım ile yer aldığı turnuvada Atayurt Aslanları Takımı birçok satranç kulübü ile yarışarak 6.olurken aynı zamanda sıralamada yer alan En İyi Özel Okul Takımı olduk.