Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ATAYURT ÇALIŞANLARINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

09 Ekim Pazar günü Okulumuzda gerçekleştirilen Cumhuriyet Şenliğinde, Kızılay’a kan bağışında bulunan personelimize Kurucu Temsilcimiz Ahmet Yalçın, gösterdikleri örnek davranıştan dolayı kendilerine teşekkür ederek hediyelerini takdim etti.

Images

SAĞLIKLI BESLENME KONFERANSI

Sağlıklı Yaşam Okulları kapsamında “Dünya Gıda Günü” sebebiyle Atayurt Okulları’nda Sağlıklı Beslenme Konulu Konferans düzenlendi. Osmangazi Üniversitesi’nde görevli Uzman Diyetisyen Figen Esen’in davetli olduğu konferansa 4. ve 5.sınıf öğrencilerimiz katıldı.

Images

“HIZLI OKUYORUM DİYEN ÖĞRENCİ PARMAK KALDIRSIN”

Okulumuz Türkçe öğretmenlerinin hazırlamış olduğu “Hızlı Okuma” semineri ile öğrencilerimize anlayarak hızlı okuma hakkında temel bilgiler verildi. Okulumuzun tüm öğrencilerine verilmesi planlanan bu seminer 18 Ekim’de 6.sınıf öğrencilerine verildi. Seminerde öğrenciler dakikada kaç sözcük okuduklarını ve kaç sözcük okuyabilmeleri gerektiğini öğrendiler.

Images

CAMBRIDGE SINAVLARI SERTİFİKA TÖRENİ

Özel Atayurt Okulları öğrencilerinin ilkokul 3.sınıftan lise 12.sınıfa kadar her yıl girdikleri Cambridge İngilizce sınavlarının sertifika töreni okulumuzda yapılmıştır. Konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerinin ölçüldüğü sınavları başarıyla geçen öğrencilerimizi ve onları sınavlara hazırlayan öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

Images

ATAYURT’TA GELENEKSEL CUMHURİYET ŞENLİĞİ

09 Ekim 2016 Pazar günü Atayurt Okulları Bahçesinde geleneksel “CUMHURİYET ŞENLİĞİ” düzenlendi. Büyük Önder Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının 93 yıl önce kurduğu ve Türk Milletine armağan ettiği Cumhuriyetimizin anlam ve önemine yakışır bir şekilde kutlanan şenlik Eskişehir'in üst düzey yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve velilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Images

MATH TO SURVIVE

Özel Atayurt Ortaokulu Matematik Kulübü ve Spor Kulübü ortak çalışması olarak hazırlanan “Math To Survive” uygulandığı dördüncü yılda da ilgiyle karşılandı.