Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

BİZ BİLİRİZ BİLGİ YARIŞMASI BAŞLIYOR

Atayurt Okulları geleneksel 6.sınıf Biz Biliriz Bilgi Yarışması başlıyor. 6.sınıf öğrencileri arasında gruplar oluşturuldu ve heyecanlı bir şekilde çekilişler yapıldı. Yapılan çekilişler sonucunda 3 gruba ayrılan öğrenciler eleme usulü yarışacaklar. Yarışmada tüm derslerden ikişer soru olacak. Yıl sonunda galip olan grup ödüllendirilecek. Bu heyecanlı ve çekişmeli geçecek yarışmada tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Images

DoFE (the Duke of Edinburgh) GENÇLİK ÖDÜL PROGRAMI ATAYURT OKULLARINDA DEVAM EDİYOR

Yaklaşık 70 yıldır süregelen İngiltere'nin en önemli gençlik ödül programı olan The Duke of Edinburgh, bugüne kadar her sosyal statüden 140'dan fazla ülkede milyonlarca gencin hayatını değiştiren bir program haline gelmiştir. Fiziksel aktivitelerden gönüllülük aktivitelerine kadar, işverenler ve üniversitelerce değer verilen bir DoFE Ödülü, daha parlak bir geleceğe kapı açmaktadır. Türkiye'de 14-24 yaş aralığındaki gençlere uygulanmakta olan bu prestijli programa Atayurt Okulları olarak Ocak 2017 ayında dahil olduk.

Images

11 GENÇ ATAYURTLU YGA ZİRVESİNDE

YGA; Uluslararası bir sivil toplum örgütüdür. 2000 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmayı hayal eder. Bu hayalini geleceğin liderlerini keşfederek ve onları eşsiz liderler olarak yetiştirerek gerçekleştirir. YGA Liderleri, liderlik kabiliyetlerini, daha iyi bir dünya için birlikte hayal kurup, projelendirilip, hayata geçirirken, hayatın içinde geliştirirler.

Images

MİNİK KALPLERDEN LÖSEV’E DESTEK

Atayurt İlkokulu 3B ve 3D sınıfı öğrencileri LÖSEV için stant açtılar. Velilerimizin hazırlayıp gönderdiği muhteşem tatlar öğrencilerimiz tarafından satışa sunuldu. Yardım etmenin vermiş olduğu şevkle görev alan öğrencilerimiz görevlerini başarıyla tamamladılar.

Images

DÜNYA TURUNDA JAPONYA’DAYIZ

Özel Atayurt İlkokulunda her temada bir ülke araştırmasında bu ay Japonya’yı ele aldık. Anasınıflarımızdan 4.sınıfa kadar her öğrencimiz belirlenen bu ülkelerin coğrafi ve kültürel özellikleri hakkında araştırmalar yapıp, sunumlar yaptılar.

Images

ÖĞRENME STİLLERİ

Çağımızın bilgi çağı olması ve öğrenmede kazanılması gereken bilgi, beceri, tutum ve davranışların gün geçtikçe artması, bireyin etkin öğrenmeyi bilmesini zorunlu hale getirmektedir. Eğer bireylerin öğrenme stillerinin ne olduğu belirlenirse, bu bireylerin nasıl öğrenebileceği ve onlara yönelik nasıl bir öğretim planlanacağı da daha kolay biçimde kestirilebilir. Bu kapsamda 3. ve 4. sınıf öğrencilerimize İlkokul Rehber Öğretmenimiz Ayşe Şarlak tarafından öğrenme stilleri uygulandı.

Images

ATAYURT OKULLARI TEDx UMUT/HOPE KONFERANSINDA

Bir yerlerde yaşam varsa orada umut da vardır. Hayattaki adımlarımızı umutla atarız. Bu adımlarda bir kere bile karamsarlığa kapılırsak o an yere düşeriz. Geleceğe umutlarımızla yürüyoruz. Umut kimi zaman hasta insanı yatağından kaldıran, kimi zaman gözleri kör bir insana görmeyi sağlayan hatta fakir bir insanı zengin yapan önemli bir faktördür. Umut insanın zor zamanlarında sığındığı bir dost eli gibidir. Umut insan duygusunun en değerlisidir. Bu değerli duygunun farkındalığına sahip 40 Ortaokul 8. sınıf öğrencisi ve 70 Anadolu/Fen Lisesi öğrencisi olan Atayurtlu gençlerimizle birlikte Tedx konferansına katıldık.