2017 SORU ÇÖZÜM KAMPI FOTOĞRAFLARI (LİSE)

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ÖZEL ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ TAM BAŞARI SORU ÇÖZÜM KAMPINDA

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 11. ve 12.sınıf öğrencileri için TAM BAŞARI SORU ÇÖZÜM KAMP programını başlattı. 195 öğrenci ve 35 öğretmenin katıldığı programda soru çözümündeki performanslarını artırmak, zamanı iyi kullanmak, soru çözüm tekniklerini pekiştirmek ve sınav öncesi motivasyonlarını yüksek tutmak amacıyla yapılandırılmıştır.

Images

ESKİŞEHİR 1.Sİ ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİNDEN

04 Ocak 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan YGS Türkiye Geneli Deneme Sınavında Atayurt Fen Lisesi 12.sınıf öğrencimiz Fatma Şule DAYANÇ Eskişehir 1.si, Türkiye sıralamasında ise 11. olmuştur. Öğrencimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ MATEMATİK NOKTASI GEZİSİ

Atayurt Ortaokulu 7. sınıf şubeleri Matematik Öğretmenleri Aftun Kurulay ve Nihal Kırımlıoğlu ile birlikte Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünde bulunan Matematik Noktası'na giderek Matematik ile ilgili bilmedikleri terimleri, ispatları ve kavramları öğrendi.

Images

OKULLAR ARASI ATLETİZM KROS YARIŞMALARI

11 Ocak Çarşamba günü Atayurt Okulları kros parkurunda yüksek katılım ile gerçekleşen Okullar arası Kros İl Birinciliği’nde sporcular karlı ve zorlu havada mücadele ettiler. Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği ve Atayurt Okulları’nın ev sahipliği yaptığı yarışta Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde olmak üzere 83 okuldan toplam 600 sporcu yarıştı.

Images

ANASINIFLARIMIZDAN YEREL HABER AJANSLARINA ANLAMLI ZİYARET

Anasınıfı öğrencilerimiz ''10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'' nedeniyle haber ajanslarını ziyaret ettiler. Ofisi dolaşarak yapılan işler hakkında bilgi edindiler. Gazetecilik terimlerinin anlamlarını öğrendiler. Ajans çalışanlarına kendi yaptıkları kalemlikleri hediye ederek, getirdikleri pastayı ikram edip, günlerini kutladılar.

Images

ATAYURT, YILDIZLAR SATRANÇ TURNUVASINDAN ÖDÜLLE DÖNDÜ

2017 Eskişehir Yıldızlar İl Birinciliği Satranç Turnuvası 13, 14, 15, 16, 17 ve 18 yaş (1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 doğumlular) kategorisinde Çamlıca Kemal Unakıtan Spor Salonunda gerçekleştirildi. Turnuvaya iki yıldız sporcusu ile katılan Atayurt Okulları zorlu maçlar sonunda 3 madalya kazandı.