Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ALMANYA-TÜRKİYE ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ PROJELERİ

Türkiye ve Almanya’daki öğrencilere öteki ülkeyi daha iyi tanıma ve yeni ilişkiler kurma olanağı sağlamak amacıyla iki ülke arasında imzalanan özel protokolle gerçekleştirilen öğrenci değişim projeleri Robert Bosch Vakfı tarafından desteklenmektedir. Bu kapsamda Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi’nin Almanya’nın Fürth şehrinde bulunan Max Grundig Schule ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ve “We are responsible for the world together.” adlı proje Mart 2016 tarihinde kabul edilmiş ve proje kapsamında Nisan 2016 tarihinde Almanya’nın Fürth Şehrinde iki öğretmenimizin katıldığı hazırlık toplantısı gerçekleştirilmiştir. Hazırlık toplantısında alınan karar ile 12-19 Haziran 2016 tarihleri arasında Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi’nden 1 öğretmen ve 7 öğrenci Max Grundig Schule’ye ziyarette bulunmuşlardır. Gerçekleştirilen bu ziyarette öğrencilerimiz Alman aileler tarafından misafir edilmiştir.

Images

5.SINIFLAR YIL SONU PİKNİĞİNDE

5.sınıf öğrencileri ve öğretmenleri, yılın yorgunluğunu atmak amacıyla piknik etkinliği düzenlediler. Tüm 5.sınıf öğrenci ve öğretmenlerinin katıldığı piknik Şehr-i Derya’da gerçekleşti. Hep birlikte oynayan, eğlenen ve piknik yapan öğrenci ve öğretmenlerimiz keyifli bir gün geçirdiler.

Images

5. SINIFLARIMIZIN DİL ŞÖLENİ

Haftalık 18 saat yoğunlaştırılmış İngilizce öğretimi gören 5.sınıf öğrencilerimiz yıl boyunca aldıkları bu eğitimi sahnede görsel bir şölenle ailelerine sundular. Her şubenin ayrı bir akşam sahne aldığı gösteriler dört gün sürdü. Gösteriyi düzenleyen Yabancı Dil Zümresine, tüm 5.sınıf öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bizlere destek olan velilerimize teşekkür ederiz.

Images

ATAYURT, ALMANYA KÜLTÜR FESTİVALİ RESİM YARIŞMASI’NDA

Okulumuz 6.sınıf öğrencilerinden CEYLİN ŞEN, EMİR EFE AYDIN, AYLİN BİLGE KÖSE, ZEYNEP AZINLIK ve SELİN EMEL’in yaptıkları ‘Aslan’ konulu çalışmaları Almanya Kültür Festivali Resim Yarışması’nda sergilenmeye layık görüldü. Eserleriyle öğrencilerimiz okulumuzun ve ülkemizin adını yurtdışında gururla temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

TARİHİN DÖNÜM NOKTASINDA YOLCULUK YAPTIK

Çanakkale Savaşı yıllarına ait üniformalarla giydirilmiş askerler, Çanakkale’nin sembolü olmuş kahramanlar ve yapılarla ilgili maketler, savaşa ait fotoğraflar, gerçek savaş objeleri ve müziklerle öğrencilerimizi tarihsel bir yolculuğa çıkaran Suat Yılmaz ve ekibine teşekkür ederiz.

Images

ATAYURT ENGLISH WEEK

Atayurt Okulları Anasınıfı ile 1, 2, 3, 4.sınıf öğrencileri 06 – 10 Haziran tarihleri arasında Okulumuz oyun bahçesinde İngilizce öğretmenlerimiz tarafından düzenlenen etkinliklere katıldılar. Bol engelli ve koşulu yarışmalarla bu sene öğrendikleri İngilizce bilgileri pekiştirme fırsatı bulan öğrencilerimiz günü eğlenceli bir şekilde sonlandırdılar.