Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

PROF.DR. SERVET TURAN İLE İLK DERS AÇILIŞI

9. sınıf öğrencilerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz oryantasyon programında Atayurt Okulları yine bir ilke imza attı. 9.sınıfa yeni başlayacak olan öğrencilerimize temel bilimlerin önemini vurgulamak, bilime olan bakış açılarını şimdiden şekillendirmek ve geleceğe yönelik vizyonlarını geliştirmek adına bugün Anadolu Üniversitesi Malzeme ve Metalürji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof.Dr.Servet TURAN “NANO: Teknoloji ve Bilim Ötesi” konu başlıklı konferans sunumunu gerçekleştirdi.

Images

ÖĞRENMENİN NÖROLOJİK TEMELLERİ

Öğretmenlerimize Uzman Psikolog Erdem ÖZ tarafından “Öğrenmenin Nörolojik Temelleri” konulu bir eğitim verildi. Eğitimde öğrenmenin ne zaman ve nasıl gerçekleştiği, beyinde hangi değişikliklerin meydana geldiği, uzun süreli belleğe kayıt için tekrarın ne kadar ve nasıl olması gerektiği gibi konular bilimsel verilerle anlatıldı. Ayrıca öğrenmede bilinçaltının önemine değinildi.

Images

YAŞAM KOÇLUĞU

Her öğrencinin özel ve kendine has kişilik özellikleri dikkate alınarak tasarlanan Atayurt Eğitim Sisteminin önemli parçalarından bir tanesi bireyselleştirilmiş eğitim programımızdır. Bu sistemde rehber öğretmenlerimiz ve danışman öğretmenlerimizin desteği çok önemlidir. Bu amaçla bütün rehber ve danışman öğretmenlerimiz “Yaşam Koçluğu” eğitimi aldılar. 30 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan öğretmenlerimiz öğrencilerin geleceklerini şekillendirmede daha yetkin olduklarını belirttiler.

Images

BİZ BİRLİKTE GÜZELİZ

Öğretmenlerimiz seminer dönemine Uzman Psk. Erdem ÖZ tarafından verilen “Biz Birlikte Güzeliz” eğitimiyle başladılar. Öğretmen olmanın ayrıcalıkları ve öneminin vurgulandığı eğitim keyifli grup oyunlarıyla sona erdi.