Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ATAYURT’A BİR SATRANÇ ÖDÜLÜ DAHA…

Eskişehir Özdilek AVM de gerçekleştirilen “2017 Özdilek Eskişehir AVM Satranç Turnuvası” 150 sporcunun katılımıyla 18-19 Mart tarihlerinde oynanan müsabakalar ile tamamlandı. Gerek sporcuların, gerek velilerin, gerekse AVM’yi ziyaret edenlerin yoğun ilgi ile takip ettiği turnuva oldukça renkli ve heyecanlı geçti. Dereceye giren sporculara ödülleri, Eskişehir milletvekili Harun KARACAN, MEB Müdür Yardımcısı Barış HANCI ve Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman BULUŞAN tarafından verildi.

Images

DÜNYA SU GÜNÜ

Dünya Su Günü kapsamında Eko Okul ve Tema üyesi 2/B ile 2/D sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Şeyda Artan ve Serra Kaynak önderliğinde konu ile ilgili üzerlerinde günün anlam ve önemini belirten yazıların bulunduğu su damlaları ile okul binası içinde dolaşarak öğrencileri bilgilendirdiler. Su Günlerini kutladılar. Dünya Su Günü kapsamında çocukların ilgisini çeken bir pano hazırlandı.

Images

ATAYURT’LA GELECEĞİNİ KEŞFET!

Meslek seçimine yönelik adımların atıldığı dönemde olan 10. ve 11. sınıf öğrencilerimiz, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ameliyat izleme fırsatı buldular. Birçok ameliyat gözlemleme imkanı bulan öğrencilerimiz, ameliyat kıyafetleri giyerek, ameliyathane ortamını görmenin, doktorlarla tanışmalarının kendileri için heyecan verici olduğunu dile getirerek, hedef belirleme sürecinde kendilerine sunulan bu imkanlar için teşekkür ettiler.

Images

ÇANAKKALE HARMANYERİ 1915

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Töreni kapsamında, Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ‘Çanakkale Harmanyeri 1915’ oyunu sergilendi.

Images

ATAYURT ATLETİZMDE ŞAMPİYONLUĞA KOŞTU

18-19 Mart 2017 tarihlerinde, Sazova Atletizm tesislerinde düzenlenen Liseli Gençler Atletizm İl Birinciliğinde Atayurt Rüzgarı esti. Erkeklerde 6 altın, 3 gümüş, 3 bronz madalya; Kızlarda 2 altın, 2 gümüş, 3 bronz olmak üzere toplamda 19 madalya alarak şampiyonluğa ulaşan Atayurtlu atletler, 19 Nisan 2017 de düzenlenecek olan Türkiye Yarı Finallerinde ilimizi ve okulumuzu temsil etme hakkını kazandılar.