Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ATAYURTLU GENÇLERDEN MUHTEŞEM SONUÇ

Üniversite hazırlık süreci zor ve uzun soluklu bir yolculuktur. Bu yolculukta başarılı olmak için sabırlı olmak önemli etkendir. Bu başarı yolculuğunda Atayurt Anadolu / Fen Lisesi öğrencileri Eskişehir’in ve Türkiye’nin gururu oldular.

Images

ATAYURT’TA YAZ BAMBAŞKA

Özel Atayurt Okulları Beden Eğitimi Bölümünün hazırladığı “Eğlenceli Yaz Okulu”nun ilk dönemi sona erdi. Öğrencilerimiz çeşitli etkinliklerle, eğlenceli ve kazanımlarla dolu iki hafta geçirdiler. Yaz Okulunun son gününde düzenlenen piknikte arkadaşları ve öğretmenleri ile vedalaşan öğrencilerimiz çok mutlu olduklarını ve Atayurt Yaz Okuluna tekrar katılmak istediklerini dile getirdiler.

Images

ESKİŞEHİR’İN YILDIZLARI PARLIYOR

Geleneksel olarak Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen “Eskişehir’in Yıldızları Parlıyor” adlı ödül töreni bu yılda gerçekleştirildi. Okulumuzun yine her yıl olduğu gibi Dünya ve Türkiye derecesi alan öğrencileri sahneyi doldurdu. Gerek ödüle hak kazanan öğrencilerimizin sayısı, gerekse öğrencilerimizin kıyafet, tavır, davranış ve temsil yetenekleri ile hayranlıkla izlendiler. Katılımcılar Eskişehir Valisi Azmi ÇELİK, Milletvekili Harun KARACAN, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi ÖZEN, Odunpazarı ve Tepebaşı Kaymakamları, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcıları tarafından başarılı öğretmen ve öğrencilere ödülleri verildi. Ödül alan öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Images

ATAYURT OKULLARI 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINI BAŞARIYLA TAMAMLADI

Özel Atayurt Okulları öğrencileri, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının son günü olan 09 Haziran 2017 tarihinde karne heyecanını hep birlikte tattılar. Atayurt Okullarında karnelerini alan öğrenciler, yaz tatiline girmenin sevincini, arkadaşlarından ayrılmanın da burukluğunu bir arada yaşadılar. İlkokul bölümünde çocuklarının mutluluğunu paylaşmak için okula gelen bazı Atayurt velileri de bu heyecanı birlikte çocuklarıyla paylaştılar. Atayurt Okulları olarak tüm öğrencilerimize iyi tatiller dileriz.

Images

ROBOTİK ÖĞRENCİLERİ İLE EĞLENCELİ SUNUM

6.sınıf robotik eğitsel etkinliği öğrencileri yıl sonu robotik etkinliği gerçekleştirdi. Robotik öğrencileri düzenledikleri bu atölye ile yıl boyunca öğrendiklerini ilkokul öğrencileri ile paylaştı. Gelişen teknolojiye ayak uyduran ve teknolojiyi bilinçli kullanmanın önemini bilen Atayurt Okulları, öğrencilerin eğlenirken mantıksal düşünme becerilerini geliştirmelerini hedefliyor.

Images

UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ ÇOCUK OYUNLARI

Sosyal Bilgiler öğretmenlerimizin katkılarıyla geçmişte çocukların sokaklarda oynadığı ve günümüzde unutulmaya yüz tutan çocuk oyunları Atayurt Okullarında 5.sınıf öğrencilerimizle tekrar hayat buldu. Öğrencilerimiz ailelerinden geçmişte oynadıkları oyunları öğrenip oyun bahçesinde diğer arkadaşlarına sergilediler. Oldukça renkli anlar yaşanan şenlikte öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz kültürel değerlerimizi gün yüzüne çıkarmanın gururunu yaşadı.