Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ATAYURT MÜZESİ

Müzelerin önemini vurgulamak amacıyla 18-24 Mayıs tarihleri arası “Müzeler Haftası”olarak kutlanmaktadır. Bu hafta çerçevesinde, Sosyal Bilimler Kulübümüz okulumuzda Atayurt Müzesi oluşturdu. Müzeyi gezen konuklarımıza 6. ve 7. sınıf öğrencilerimiz eserlerle ilgili bilgiler verirken tarih bilinci oluşturmanın ve geçmişe saygı duymanın önemi üzerinde durdular.

Images

ATAYURT REMIXOPOLIS 16 ROBERT KOLEJI INOVASYON KAMPI’NDAN DÖNDÜ

Atayurt Okullarının azimli, yeniliklere açık ve girişimci ruha sahip gençleri 18-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Amerikan Robert Koleji’nde gerçekleştirilen V. Remixopolis İnovasyon Kampına katıldılar. Robert Kolej, Üsküdar Amerikan, Şişli Terakki, Saint Benoit, İtalyan Lisesi, Ulus Musevi Lisesi gibi okulların yanı sıra, TED Bursa, İzmir Amerikan Koleji gibi İstanbul dışı okulların öğrencileri ile takımlar oluşturdular ve programa destek veren ulusal ve uluslararası ölçekli şirketlerin komitelerinde verilen Case ile ilgili kurumsal çözümleri oluşturdukları takımlar ile yaratıp sundular. Programa TEB, Intel, Acıbadem Üniversitesi ve SEK kurumları CEO ve jüri seviyesinde katıldılar ve sunumları değerlendirdiler.

Images

10.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZLE SÖĞÜT-BİLECİK GEZİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Atayurt Okulları 10. sınıf öğrencileri, Tarih dersi müfredatı ile bağlantılı olarak Osmanlı Devleti’nin kurulduğu bölgeler olan Söğüt ve Bilecik’e gezi düzenlediler.Tarih Öğretmeni Neval Akyol `un düzenlediği geziye katılan öğrencilerimiz, Osmanlı Beyliği’nin kurucusu Ertuğrul Gazi ve Osmanlı Devleti`nin fikir babası Şeyh Edebali Türbelerini ziyaret ettiler. Öğleden sonra Pelitözü Göleti’nde piknik yapan öğrencilerimiz ,oyunlar oynayıp eğlenceli vakitler geçirerek günü sonlandırdılar.