Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

İLKOKUL ARA KARNE VELİ TOPLANTISI

Sayın Veli, 10 Aralık 2016 Cumartesi günü öğrenci velilerimizin ve öğretmenlerimizin katılacağı 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı “Ara Karne Veli Toplantısı” aşağıdaki çizelgede belirtilen saatlerde, okulumuzda yapılacaktır.

Images

SEZONUN İLK KUPASI KORT TENİSİNDEN

Milli Eğitim Müdürlüğünce 21 Kasım-06 Aralık tarihleri arasında Osmangazi Üniversitesi tenis kortlarında düzenlenen “Liseli Gençler Tenis İl Birinciliği”nde Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Erkek Takımı Eskişehir 2.si oldu.

Images

ATAYURTLU GENÇLER KADINA ŞİDDETE KARŞI PEDAL ÇEVİRDİLER

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi Genç Liderleri, Osmangazi Üniversitesi ile işbirliği yaparak, kampanyaya destek vererek, liseli gencin duyarlı ve farkında olduğunu ortaya koymuş ve gurur kaynağı olmuştur. Kadına ve kız çocuklarına yönelik şiddete son vermek için ”HARAKETE GEÇİN” “DÜNYAYI TURUNCUYA BOYAYALIM” etkinliklerinin ilk aşamasında “BABALAR ve ÇOCUKLAR” sloganıyla Atayurtlu Gençler bisiklet turu etkinliğini gerçekleştirmişlerdir.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ ESOGU MUN’DA

Atayurt Anadolu/ Fen Lisesi 2016-2017 programında yer alan MUN konferanslarına katılmaya devam ediyor. MUNIHS, the Hague/Netherlands konferansından dönen kulüp üyeleri ESOGU MUN (Osmangazi Üniversitesi Model United Nations) konferansına 11 öğrenci ile katılım sağlamaktadır. Yaklaşık 100 delegenin katılım sağladığı konferansta öğrencilerimiz SC (Security Council ),UN Women ve UNHCR (United Nations High Commissioner on Refugees) komitelerinde Amerika Birleşik Devletleri, Çin Halk Cumhuriyeti, İsveç, Fransa ve Nijerya gibi ülkeleri delege düzeyinde temsil etmektedirler. 2-4 Aralık 2016 tarihlerinde gerçekleşmekte olan konferansta, MUN kulüp üye öğrencilerimizin en yüksek katkıyı vereceklerine duyduğumuz sonsuz güvenle, başarılar dileriz.

Images

7. MATEMATİK LİGİ BAŞLIYOR

"Atayurt’ta Matematik İle Sonsuz∞ Düşün" sloganıyla 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 7. Matematik Ligi kuraları çekilerek heyecanlı bir başlangıç yapıldı. Tüm öğrencilerimize "7. Matematik Ligi"nde başarılar diliyoruz.

Images

MİLLİ KÜLTÜRÜNE ÖNEM VEREN ATAYURT ÖĞRENCİLERİ SARAYLARI GEZDİ

Ülkesini tanıyan, tarihini bilen ve milli kültürüne sahip çıkan bireyler olarak yetiştirilen Atayurt öğrencilerinin, değerlerimizi yerinde ve görerek öğrenmelerini sağlayabilmek için 23-24 Kasım tarihlerinde İstanbul Saraylar Kültür Gezisi düzenlenmiştir. 10.sınıf Osmanlı Tarihi dersi müfredatıyla bağlantılı olarak Atatürkçü Düşünce ve Tarih Kulübünün düzenlediği geziye Tarih öğretmeni Neval Akyol ve Rehber öğretmen Gülşah Sağlam eşliğinde 9.sınıf öğrencilerimizde katılmıştır.

Images

ATAYURT OKULLARI, ESKİŞEHİR SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİNDEN MADALYA İLE DÖNDÜ

2016-2017 Eskişehir Satranç İl Birinciliği Turnuvası Çamlıca Kemal Unakıtan Spor Salonu’nda gerçekleşti. 117 sporcunun katıldığı turnuva oldukça çekişmeli geçti. Her yaş grubuna açık olan ve Eskişehir’in en iyilerinin olduğu turnuvada Atayurt öğrenci ve öğretmenleri de yerlerini aldı. Turnuva sonucunda öğrencimiz Mira KÜÇÜK 3.lük madalyası kazandı.

Images

PROF. DR. ALİ ŞİMŞEK İLE “SOSYAL MEDYANIN GÜVENLİ VE SORUMLU KULLANIMI

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, İletişim Teknolojileri Anabilim dalı Başkanı Prof. Dr. Ali ŞİMŞEK Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerimize yönelik “Farklı Ol Fark Yarat “ sloganıyla başlattığımız kişisel gelişim programı çerçevesinde “Sosyal Medyanın Güvenli ve Sorumlu Kullanımı” konulu konferansı gerçekleştirdi. Konferansta sosyal medyanın günümüz koşullarında nasıl kullanılması gerektiği konusunda bilgi aktarımında bulundu.

Images

HEDEF BELİRLEME SÜRECİNDE ATAYURT OKULLARI LİSELİ GENÇLERE YÖN VERİYOR

11. sınıf Kariyer Planlama kapsamında düzenlenen Üniversite gezilerinin ilk basamağı, İstanbul Üniversiteleri oldu. Öğrencilerimizin; hedeflerini belirlemelerine yardımcı olabilmek, motivasyonlarını arttırabilmek, istedikleri ve hedefledikleri üniversiteleri yerinde ziyaret etmelerini ve üniversite ortamını gözlemleyebilmelerine yardımcı olmak amacıyla 23-24 Kasım tarihlerinde Acıbadem Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne gezi gerçekleştirildi.