8.sınıflar Bursluluk ve Deneme Sınavı Başvurusu

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ATAYURT SATRANÇTA BURSA VE İNEGÖL’Ü FETHETTİ

18-19 Şubat tarihlerinde Bursa ve İnegöl’de düzenlenen Satranç Turnuvasına da Atayurt Okulları damgasını vurdu. İl içi başarılarının yanı sıra il dışında da satranç başarılarına yenilerini ekleyen okulumuzdan müsabakaya katılan üç sporcumuzda derece ile döndü.

Images

ATAYURT TÜRKİYE FİNALİNDE…

Eskişehir Öğretmenevi Toplantı Salonu, Eskişehir okullar arası Takım Satranç Turnuvası sebebiyle 147 sporcunun mücadelesine sahne oldu. Üç gün boyunca devam eden müsabakalar sonunda Atayurt Okulları Küçükler Kategorisinde 4.; Yıldızlar Kategorisinde ise 3. olarak kupa ve madalyalarını alarak Türkiye okullar arası Takım Satranç Turnuvası Bölge Seçmelerinde Eskişehir’i temsil etme hakkı elde etti. Hemen akabinde düzenlenen Eskişehir okullar arası Gençler Takım Satranç Turnuvasında da 136 sporcu mücadele etti. Gençler Takım Turnuvasında da Atayurt Okulları 2. olarak ilimizi temsilen Türkiye finalinde yerini almaya hak kazandı.

Images

ÇAMURLA GELEN HAYALLER

Salı Sohbetleri Kulübü öğrencileri bu hafta Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Özgür Kaptan eşliğinde “Çamurdam” seramik atölyesinde gerçekleştirdikleri ziyaretle seramik yapımı hakkında teknik bilgiler alıp çamurdan yaptıkları objelerle keyifli ve dinlendirici anlar geçirerek sanatın ve üretmenin keyfini doyasıya çıkardılar.

Images

ESKRİMDE DE ATAYURT

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında gerçekleşen Okullar arası Eskrim müsabakalarında Atayurt Okulları her branşta olduğu gibi Eskrim branşında da başarısını ortaya koydu. Okul sporları müsabaka takviminde yer alan spor müsabakası 15 Şubat Çarşamba günü düzenlenen Yıldızlar Kılıç müsabakasında 7. sınıf öğrencimiz Erkut KANDEMİR Eskişehir 1.si, Sefa YÖRÜK ise Eskişehir 3.sü olarak Atayurt Okullarını ve ilimizi Türkiye Şampiyonası’nda temsil etme hakkını elde ettiler. Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi Bölümümüzü kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Images

ATAYURT ZİRVEYİ SEVER

Okullar arası Genç Kızlar Atletizm Kros Takımımız Kocaeli’nde gerçekleşen Türkiye yarı final müsabakalarında 1. olarak Malatya’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. Ferdi sıralamada Ayşe Ecer birinci, Sinemnur Eraslan ise ikinci oldu. Atayurt Ailesi olarak sporcularımızı ve öğretmenlerimizi kutluyor, Türkiye Final Şampiyonasında başarılar diliyoruz.

Images

5N1F FARKINDALIK PROGRAMININ BU AYKİ KONUĞU, ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ UTKU ÇAKIRÖZER

5N1F Farkındalık Programı dahilinde, ilimizin başarılı olmuş yöneticileri ile gerçekleştirilen “Bir Başarı Öyküsü”nün bu ayki konuğu Eskişehir Milletvekili Utku ÇAKIRÖZER oldu. Eskişehir doğumlu olan Utku ÇAKIRÖZER, milletvekili olmadan önceki gazetecilik deneyimlerini, yurtdışı eğitim fırsatlarını ve Eskişehir’e yönelik gerçekleştirilecek olan projelerden bahsetti.

Images

ORTAOKULUMUZDA BABA DESTEK EĞİTİM PROGRAMIMIZ BAŞLADI

Atayurt Okullarında Baba Destek Eğitim Programının (BADEP) tanıtım toplantısı Ergin SARIGÖL tarafından gerçekleştirildi. Velilerimizin yoğun ilgi gösterdiği programda yapılacak olan programda eğitimin içeriği hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Her hafta salı günü saat 20.00’de yapılacak eğitimin konuları "Babanın çocuğun gelişiminde rolü, olumlu davranış geliştirme, çocukla zaman geçirmek; çocuğun bilişsel, duygusal, sosyal, fiziksel, cinsel gelişimi, çocuğun sorumluluk kazanması; dinlemek ve anlatmak, çocuğu anlamak" olarak belirlenmiştir. 10 haftalık eğitimin sonunda katılımcı velilerimize sertifikaları verilecektir.