İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Anasınıfı / Etkinlikler

ATAYURT’TA KIZAK KEYFİ

Anasınıfı öğrencileri kışın tadını kızakla kayarak çıkardılar, eğlenceli bir gün geçirdiler.

YENİ YILA MERHABA PARTİSİ

Anasınıfı öğrencileri yeni yılı coşkuyla, gönüllerince karşıladılar. Öğrencilerimiz balonlarla, müzik eşliğinde dans ve oyunlarla 2018 yılına hoşçakal dediler.

Eğlenceli partinin ardından yılbaşı pastası da her yıl olduğu gibi birlikte kesildi. Okul Müdürümüz, “Bir yılı daha öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle mutlu bir şekilde geride bırakıyoruz. Yeni yılın hepimize uğurlu gelmesini diliyorum. Hep birlikte nice senelere” diyerek güzel mesajlar verdi.

YUMURTAYLA GELEN SORUMLULUK

Anasınıflarımızla yaptığımız ‘Yumurtam Çatlamasın’ sorumluluk  projesini  başarıyla tamamladık. Öğrencilerimiz bir hafta boyunca süsleyip, kutulara koydukları yumurtalarını çatlatmadan yanlarında taşıdılar. Kendi  yumurtalarının sorumluluklarını alan öğrencilerimiz, haftanın sonunda sorumluluk belgelerini  aldılar.

SANAT KENDİMİZİ İFADE ETMENİN BİR YOLUDUR

Atayurt Okulları Anasınıfı öğrencileri “SANAT KENDİMİZİ İFADE ETMENİN BİR YOLUDUR” ana fikrinden yola çıkarak Eskişehir Balmumu Müzesi’ni ziyaret ettiler.

Gezi süresince ilgili ve meraklı gözlerle müzeyi incelediler.

MİNİKLERİMİZ TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASINI KUTLADILAR

12 - 18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasının hedefi, yerli tüketimin bilinçli olarak artmasıdır. Bu hafta süresince çocuklarımıza tutumlu, tasarruflu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın önemi vurguladık. Bu kapsamda okulumuzda gerçekleştirilen etkinlikte emeği geçen tüm veli, öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

MİNİK YÜREKLERİMİZ İLE ATAMIZI ANIYORUZ

10 KASIM

Her sene 10 Kasım’da

Atatürk’ü anıyoruz.

O, yurdumuzu kurtardı,

O’nu hepimiz tanıyoruz.

 

O, kahraman bir askerdi

DüşmanlarımızI yendi

Yenilikler getirip,

Ülkemizi güçlendirdi.

 

Aramızda değil ama,

Yaşıyor hep kalbimizde.

Yürüyeceğiz sonsuza dek,

Atatürk’ün izinde.

MİNİKLERİMİZDEN CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları haftasında,  anasınıfı öğrencilerimiz CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ yaparak,  şarkılar söyleyerek okulumuzu şenlendirdiler....

EĞLENCELİ SONBAHAR

Geldi artık sonbahar,

Sarardı hep yapraklar.

Rüzgar çok sert esiyor,

Yapraklar dökülüyor.

 

Gündüzler kısalıyor,

Gecelerse uzuyor.

Güneş eskiye göre

Daha erken batıyor.

 

Renk renk çiçekler soldu,

Artık sonbahar oldu.

Evlerin dört bir yanı

Elma, armutla doldu.

 

Havalar serinledi.

Kuşlar döndüler geri,

Uçmuyor kelbekler,

Göçtü gitti leylekler.

4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ

4 Ekim Hayvanları Koruma günü kapsamında Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi'ni ziyarete gittik. Barınakta bakım ve tedavi gören can dostları ile buluştuk. Öğrenciler etkinlikte ilk olarak Doğal Yaşam Merkezi'ni gezdi ve hayvanları tanıyıp sevdi. Ardından Tepebaşı Belediyesi temizlik işçilerinden Eko Şov Ritim Grubu, sevilen çocuk şarkılarını seslendirdi. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç çocuklarda hayvan sevgisinin önemine dikkat çeken konuşmasını yaptı. Çocuklarda hayvan sevgisini pekiştirmek ve hayvanları korumakla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen ziyaretimizi keyifle sonlandırıp okulumuza döndük. Gün sonunda “Bizim için bir kediyi besler misin? “ projesine ilişkin öğrencilerimiz ebeveynleriyle birlikte sokaklarında herhangi bir yere bırakacakları okulumuzun hediye ettiği kedi mamalarını yanlarında götürdüler.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a, Doğal Yaşam Merkezi çalışanlarına ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.

ANASINIFI ÖĞRENCİLERİMİZE İLK GÜN HEDİYESİ

“Seninle birlikte geleceğe büyüsün” diyerek fidan hediye edilen çocuklarımıza, hoş geldinin en güzeli.

Sizlerle geleceğe umutla bakıyoruz…

OKULA UYUM PROGRAMLARIMIZI TAMAMLADIK

2018-2019 Eğitim Öğretim yılına her yıl olduğu gibi bu yıl da veli ve öğrencilerimize yönelik uyum programımızı gerçekleştirerek başladık.

100.GÜN ETKİNLİĞİMİZİ TAMAMLADIK

Anasınıfı öğrencilerimizin, heyecanla beklediği “100. Gün Etkinliği” 25 Mayıs Cuma günü yapıldı. Öğrencilerimizin 100. Gün ile ilgili aileleri ile birlikte ve okulda yaptıkları çalışmalar sergilendi.

“Yerim seni 100” yazılı pastalarını yiyen miniklerimiz çok keyifli bir gün geçirdiler.

BU AY HİNDİSTAN’I TANIDIK

Amacımız çocuklarımızın hem dünyayı tanımasını sağlamak hem de özgüvenlerini geliştirmek. Çocuklarımız bu ay Hindistan ülkesini tanıyorlar. Hindistan’ın kültürel özelliklerini, dinini, inançlarını, dünyaca ünlü yapılarını öğrendiler. Hintlilerin kıyafetlerini görerek öğrenme ve inceleme fırsatı buldular.

DÜNYA İLE BİRLİKTE DOĞADAYIZ

Okul dışarıda günü, dünyanın farklı birçok ülkesinde uzun zamandır gerçekleştirilen, çocukları doğayı sevmeye, keşfetmeye yönlendiren uluslararası bir projedir.

Atayurt Okulları bu yıl projeye destek vermek amacıyla 17 Mayıs Perşembe günü tüm gün derslerini okulun bahçesine taşıdılar, öğrenciler hem oynadılar, hem de öğrendiler.

ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Anasınıfı öğrencileri, biricik anneleri için birbirinden güzel hediyeler hazırladılar.

SANAT DALLARINI TANIMAYA DEVAM EDİYORUZ

Çocuklarımız ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Balmumu Müzesini ziyaret ettik. Balmumu heykelleri hakkında bilgiler edindik. Müze gezimiz çok keyifliydi.

BAHARA MERHABA DEDİK

Çevre kulübünün en küçük üyeleri İlkbaharın gelmesiyle doğadaki değişikleri gözlemlemek üzere bahçede kamp draması yaptılar. Gitar eşliğinde şarkılar söyleyip, eğlenceli yarışmalar yaparak keyifli bir gün geçirdiler.

YERLİ MALI ALALIM YERLİ MALI KULLANALIM

Tutum Yatırım ve Yerli Malları Haftasını yeni okul binamızda coşku ve mutlulukla kutladık. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

KUKLA RÜYASI

Bilgisayar ve tablet oyunları yerine oyuncaklarımızla oyun kurmanın önemini anlatan tiyatro gösterisine gittik. Çok eğlendik.

ULUSLARARASI AHŞAP FESTİVALİ

Odunpazarı Belediyesinin düzenlediği Uluslararası Ahşap Festivaline katıldık. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ahşap ustalarının eserlerini nasıl yaptıklarını gözlemledik. Yapılan eserleri inceledik.

 

CAMIN BÜYÜSÜ

Eskişehir Odunpazarı Belediyesinin düzenlediği Uluslar arası cam festivaline katıldık. Cam ustalarının eserlerini nasıl oluşturduklarını izledik. Daha sonra da eserlerin bulunduğu sergiyi ziyaret ettik.

BİREYSEL TANIMA PROGRAMIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

Her yıl olduğu gibi bu yıl da veli ve öğrencilerimize yönelik uyum programımızı gerçekleştirmenin sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.

SANAT NEDİR?

Temamızı pekiştirmek amaçlı ''Büyükşehir Belediyesi Bal Mumu Müzesini'' ziyaret ettik.

OYUN BİZİM İŞİMİZ

Kocaman oyun salonunda, büyük oyuncaklarla oynamak çok eğlenceliydi.

KÜLTÜRÜMÜZÜ TANIYORUZ

Şehrimizin en eski yerleşim bölgesi olan Odunpazarı'na gezi düzenledik. Yöresel yemeklerden, çiğböreğin nasıl ve neden yapıldığını gözlemleyip, tadına baktık.

EĞLENCELİ BİLİM ŞENLİĞİ

Yıl içinde büyük keyif aldığımız, Eğlenceli bilim derslerimizi ''Bilim Şenliği'' ile noktaladık.

 

EKMEK NASIL ELDE EDİLİYOR?

Ekmeği oluşturan malzemeleri tanıdıktan sonra, ekmeğin yapım aşamalarını gözlemlemek için ekmek fırınını ziyaret ettik. Bizleri misafir eden ekmek fırını sahibi değerli “Yacı Ailesi”ne çok teşekkür ederiz.

KOSTÜMLERİMİZİN SİMGELEDİĞİ MESAJLAR

Anasınıfı öğrencilerimiz, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününü Geleneksel Kostüm Şenliği ile kutladı. Kendi tasarladıkları kostümleriyle izleyenlere hem görsel bir şov yaptılar, hem de mesajlarını yansıttılar.

Velilerimizin katılımı ile coşkulu, heyecanlı ve eğlenceli geçen şenliğimizde, kostümlerin tasarlanması, oluşturulması ve sunulmasında desteklerini esirgemeyen Atayurt öğrenci velilerine çok teşekkür ederiz.

NELERİ AYRIŞTIRABİLİRİZ? NASIL AYRIŞTIRABİLİRİZ?

Özel bir geri dönüşüm merkezini ziyaret ederek sorularımızın cevabını aradık. Bilgilerini ve deneyimlerini bizlerle paylaşan yetkililere çok teşekkür ederiz.

BİR MALZEMENİN GERİ DÖNÜŞÜM HİKAYESİ

Neleri geri dönüştürebiliriz sorusunun cevabını aradık.  Atık kağıtların geri dönüşüm aşamalarını gözlemledik, dinledik ve öğrendik.

SUYU BOŞA AKITMA, GELECEĞİ KARARTMA

Okulumuz kampüsü içinde dövizlerimiz ve sloganlarımızla 22 Mart ''Dünya Su Gününü'' kutladık. Suyun önemine dikkat çektik.

DOĞAL KAYNAKLARIMIZI KORUYALIM

Toprak kirliliğinin nedenleri ve sonuçları ile bağlantılı olarak  geri dönüşümün önemini konuştuk. Katı atıkları toprağa bıraktık.  Bir kaç ay sonra gömdüğümüz çeşitli nesnelere bakalım neler olacak? Merakla bekliyoruz!

SESLERİN DÜNYASI

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarını ziyaret ettik. Enstrümanlar ve yapılış aşamaları hakkında bilgiler aldık. Anlatılanları ilgi ve merakla dinledik. Enstrümanları çalmayı denedik.

Konservatuar öğrencileri, eğitimini aldıkları enstrümanları tanıtarak bizlere küçük bir konser sundular. Çok mutlu olduk ve onları bol bol alkışladık.

SEVGİ GÜNÜNDE MİNİKLERİMİZDEN SEVGİ KURABİYELERİ

Anasınıfı öğrencilerimiz 14 Şubat Sevgi gününde sevgilerini Fransızca “Je t’aime” diyerek dile getirmeyi öğrendiler.  Fransızca Kulüp öğrencileri ile birlikte ailelerine hediye etmek üzere kalp şeklinde kurabiyeler yaptılar. Miniklerimiz bir yandan keyifle kurabiyeler yapıp bir yanda da Fransızca “sevmek” kelimesini öğrendiler.

Etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen Fransızca öğretmenimiz Hatice Bayar’a, Fransızca Kulübü öğrencilerine ve desteklerinden dolayı anasınıfı öğretmenlerine teşekkür ederiz.

MİNİ MİNİ KARNELER

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının birinci dönemini bitirdik. Çocuklarımız hiç bıkmadan usanmadan her gün büyük bir gayretle okula geldiler.  Siz sevgili velilerimizde, bu durumu destekleyerek bizlere katkıda bulundunuz. Bu hassasiyetiniz ve pozitif enerjiniz için sizlere çok teşekkür ederiz.

Çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu, neşe dolu bir tatil geçirmeniz dileği ile iyi tatiller diliyoruz. Tekrar buluşuncaya dek sevgiyle kalın. 

ANASINIFLARIMIZDAN YEREL HABER AJANSLARINA ANLAMLI ZİYARET

Anasınıfı öğrencilerimiz ''10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'' nedeniyle haber ajanslarını ziyaret ettiler. Ofisi dolaşarak yapılan işler hakkında bilgi edindiler. Gazetecilik terimlerinin anlamlarını öğrendiler. Ajans çalışanlarına kendi yaptıkları kalemlikleri hediye ederek,  getirdikleri pastayı ikram edip, günlerini kutladılar.


DÜNYAMIZ VE GÜNEŞ SİSTEMİ

20 Aralık 2016 Salı günü ''Dünyamız ve Uzay'' konusuna ilişkin Sabancı Uzay Evi'ni  ziyaret ettik. Dünya, gezegen, galaksi, uzay, güneş sistemi,  roket, astronot, yer çekimi kavramlarını öğrendik. Uzay nasıl bir yer? Uzaya nasıl gidilir? sorularının cevaplarını aradık. Hem eğlendik hem de öğrendik.


ARKADAŞLIK VE DOSTLUĞUN ÖNEMİNİ ÖĞRENDİK

Odunpazarı Belediyesinin düzenlediği çocuk tiyatrosunda ''SOKAK KEDİLERİ'' adlı oyunu izledik. Arkadaşlık ve dostluğun önemini anlatan müzikli oyunu izlerken, hem eğlendik hem de öğrendik.

TUTUM YATIRIM VE YERLİ MALLARI HAFTASINI KUTLADIK

Tutumlu olmak, yerli malı kavramları ile ülkemizde ve bölgemizde yetişen meyve ve yemişlerin nerelerde nasıl yetiştirildiğini öğrendik. Sınıfta hep birlikte haftamızı kutladık.

ANASINIFLARIMIZ CAM SANATLARI FESTİVALİNDE

Odunpazarı Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Cam Sanatları Festivalini ziyaret ettik. Cam ustası Steven Ciezki'nin sıcak cam üfleme çalıştayına katıldık. Cam sanatı hakkında bilgiler aldık. Sanatçıların yaptığı eseleri inceledik. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, çalıştayı anasınıfı öğrencilerimizle birlikte izledi.  Öğrencilerimizle sohbet ederek, yakından ilgilendiler.    


HER ÇOCUK ÇOK ÖZEL VE GÜZEL DETAYLARDAN OLUŞUR

24-26 Ağustos tarihleri arasında ailem ile birlikte yeni okuluma gelerek öğretmenlerimle tanıştım. Öğretmenlerimle beraber eğlenceli dakikalar geçirdim. Onların benim için hazırladığı hediyeleri alırken çok mutlu oldum.


İLK KARNEMİZİ ALDIK

Anasınıfı öğrencileri 2015-2016 eğitim-öğretim yılını başarı ile bitirerek, gelişim karnelerini aldılar. Öğrencilerimize bundan sonraki eğitim yaşantılarında başarılar diliyoruz. Hepinize iyi tatiller çocuklar. 

100.GÜN ŞENLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

100.gün şenliğimizden kareler paylaşmak istedik sizlerle...

BİR TOHUM BİN AĞAÇ

Meyve çekirdeklerini biriktirip toprağa bıraktık.


İÇTİĞİMİZ SU EVİMİZE NASIL GELİYOR?

Kalabak su dolum tesisini ziyaret ederek içtiğimiz suyun nereden, nasıl ve hangi aşamalardan geçerek evimize ulaştığı konularında bilgiler öğrendik.


YETENEKLERİMİZİ KEŞFEDİYORUZ

İşlediğimiz temayı pekiştirmek amaçlı Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı İlkokul Müzik Bölümünü ziyaret ettik.

 Konservatuar Müdürü Yusuf Arıcı, personel, öğretmenler ve öğrenciler bizleri güler yüzleriyle karşıladılar. Öğrenciler müzik aletleri hakkında bilgiler vererek küçük bir konser sundular. Daha sonra atölyeye giderek müzik aletlerinin nasıl yapıldığı konusunda bilgiler aldık. Merak ettiklerimizi sorduk, müzik aletlerini çalmaya çalıştık. Çok eğlenceli ve eğitici bir ziyaretti.

Konservatuar yönetimine, personel ve öğrencilerine çok teşekkür ederiz.


DOSTUMUZ HAYVANLAR

4 Ekim  Hayvanları Koruma günü nedeniyle ''Tepebaşı Belediyesi  Doğal Yaşam Merkezi''ni ziyaret ettik. Orada bulunan hayvanlar hakkında neden bakıma muhtaç oldukları, onlara nasıl bakıldığı, tedavileri hakkında veteriner hekimden bilgiler aldık.