İLKOKUL TANITIM FİLMİ     29 EKİM CUMHURİYET SATRANÇ TURNUVASI BAŞVURUSU    

Anasınıfı / Etkinlikler

4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ

4 Ekim Hayvanları Koruma günü kapsamında Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi'ni ziyarete gittik. Barınakta bakım ve tedavi gören can dostları ile buluştuk. Öğrenciler etkinlikte ilk olarak Doğal Yaşam Merkezi'ni gezdi ve hayvanları tanıyıp sevdi. Ardından Tepebaşı Belediyesi temizlik işçilerinden Eko Şov Ritim Grubu, sevilen çocuk şarkılarını seslendirdi. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç çocuklarda hayvan sevgisinin önemine dikkat çeken konuşmasını yaptı. Çocuklarda hayvan sevgisini pekiştirmek ve hayvanları korumakla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen ziyaretimizi keyifle sonlandırıp okulumuza döndük. Gün sonunda “Bizim için bir kediyi besler misin? “ projesine ilişkin öğrencilerimiz ebeveynleriyle birlikte sokaklarında herhangi bir yere bırakacakları okulumuzun hediye ettiği kedi mamalarını yanlarında götürdüler.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a, Doğal Yaşam Merkezi çalışanlarına ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.

ANASINIFI ÖĞRENCİLERİMİZE İLK GÜN HEDİYESİ

“Seninle birlikte geleceğe büyüsün” diyerek fidan hediye edilen çocuklarımıza, hoş geldinin en güzeli.

Sizlerle geleceğe umutla bakıyoruz…

OKULA UYUM PROGRAMLARIMIZI TAMAMLADIK

2018-2019 Eğitim Öğretim yılına her yıl olduğu gibi bu yıl da veli ve öğrencilerimize yönelik uyum programımızı gerçekleştirerek başladık.

100.GÜN ETKİNLİĞİMİZİ TAMAMLADIK

Anasınıfı öğrencilerimizin, heyecanla beklediği “100. Gün Etkinliği” 25 Mayıs Cuma günü yapıldı. Öğrencilerimizin 100. Gün ile ilgili aileleri ile birlikte ve okulda yaptıkları çalışmalar sergilendi.

“Yerim seni 100” yazılı pastalarını yiyen miniklerimiz çok keyifli bir gün geçirdiler.

BU AY HİNDİSTAN’I TANIDIK

Amacımız çocuklarımızın hem dünyayı tanımasını sağlamak hem de özgüvenlerini geliştirmek. Çocuklarımız bu ay Hindistan ülkesini tanıyorlar. Hindistan’ın kültürel özelliklerini, dinini, inançlarını, dünyaca ünlü yapılarını öğrendiler. Hintlilerin kıyafetlerini görerek öğrenme ve inceleme fırsatı buldular.

DÜNYA İLE BİRLİKTE DOĞADAYIZ

Okul dışarıda günü, dünyanın farklı birçok ülkesinde uzun zamandır gerçekleştirilen, çocukları doğayı sevmeye, keşfetmeye yönlendiren uluslararası bir projedir.

Atayurt Okulları bu yıl projeye destek vermek amacıyla 17 Mayıs Perşembe günü tüm gün derslerini okulun bahçesine taşıdılar, öğrenciler hem oynadılar, hem de öğrendiler.

ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Anasınıfı öğrencileri, biricik anneleri için birbirinden güzel hediyeler hazırladılar.

SANAT DALLARINI TANIMAYA DEVAM EDİYORUZ

Çocuklarımız ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Balmumu Müzesini ziyaret ettik. Balmumu heykelleri hakkında bilgiler edindik. Müze gezimiz çok keyifliydi.

BAHARA MERHABA DEDİK

Çevre kulübünün en küçük üyeleri İlkbaharın gelmesiyle doğadaki değişikleri gözlemlemek üzere bahçede kamp draması yaptılar. Gitar eşliğinde şarkılar söyleyip, eğlenceli yarışmalar yaparak keyifli bir gün geçirdiler.

YERLİ MALI ALALIM YERLİ MALI KULLANALIM

Tutum Yatırım ve Yerli Malları Haftasını yeni okul binamızda coşku ve mutlulukla kutladık. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

KUKLA RÜYASI

Bilgisayar ve tablet oyunları yerine oyuncaklarımızla oyun kurmanın önemini anlatan tiyatro gösterisine gittik. Çok eğlendik.

ULUSLARARASI AHŞAP FESTİVALİ

Odunpazarı Belediyesinin düzenlediği Uluslararası Ahşap Festivaline katıldık. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ahşap ustalarının eserlerini nasıl yaptıklarını gözlemledik. Yapılan eserleri inceledik.

 

CAMIN BÜYÜSÜ

Eskişehir Odunpazarı Belediyesinin düzenlediği Uluslar arası cam festivaline katıldık. Cam ustalarının eserlerini nasıl oluşturduklarını izledik. Daha sonra da eserlerin bulunduğu sergiyi ziyaret ettik.

DOSTUMUZ HAYVANLAR

Hayvanları koruma günü nedeniyle Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezini ziyaret ettik. Orada bulunan hayvanların bakımı hakkında yetkililerden bilgiler aldık.

BİREYSEL TANIMA PROGRAMIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

Her yıl olduğu gibi bu yıl da veli ve öğrencilerimize yönelik uyum programımızı gerçekleştirmenin sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.

SANAT NEDİR?

Temamızı pekiştirmek amaçlı ''Büyükşehir Belediyesi Bal Mumu Müzesini'' ziyaret ettik.

OYUN BİZİM İŞİMİZ

Kocaman oyun salonunda, büyük oyuncaklarla oynamak çok eğlenceliydi.

KÜLTÜRÜMÜZÜ TANIYORUZ

Şehrimizin en eski yerleşim bölgesi olan Odunpazarı'na gezi düzenledik. Yöresel yemeklerden, çiğböreğin nasıl ve neden yapıldığını gözlemleyip, tadına baktık.

EĞLENCELİ BİLİM ŞENLİĞİ

Yıl içinde büyük keyif aldığımız, Eğlenceli bilim derslerimizi ''Bilim Şenliği'' ile noktaladık.

 

EKMEK NASIL ELDE EDİLİYOR?

Ekmeği oluşturan malzemeleri tanıdıktan sonra, ekmeğin yapım aşamalarını gözlemlemek için ekmek fırınını ziyaret ettik. Bizleri misafir eden ekmek fırını sahibi değerli “Yacı Ailesi”ne çok teşekkür ederiz.

KOSTÜMLERİMİZİN SİMGELEDİĞİ MESAJLAR

Anasınıfı öğrencilerimiz, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününü Geleneksel Kostüm Şenliği ile kutladı. Kendi tasarladıkları kostümleriyle izleyenlere hem görsel bir şov yaptılar, hem de mesajlarını yansıttılar.

Velilerimizin katılımı ile coşkulu, heyecanlı ve eğlenceli geçen şenliğimizde, kostümlerin tasarlanması, oluşturulması ve sunulmasında desteklerini esirgemeyen Atayurt öğrenci velilerine çok teşekkür ederiz.

NELERİ AYRIŞTIRABİLİRİZ? NASIL AYRIŞTIRABİLİRİZ?

Özel bir geri dönüşüm merkezini ziyaret ederek sorularımızın cevabını aradık. Bilgilerini ve deneyimlerini bizlerle paylaşan yetkililere çok teşekkür ederiz.

BİR MALZEMENİN GERİ DÖNÜŞÜM HİKAYESİ

Neleri geri dönüştürebiliriz sorusunun cevabını aradık.  Atık kağıtların geri dönüşüm aşamalarını gözlemledik, dinledik ve öğrendik.

SUYU BOŞA AKITMA, GELECEĞİ KARARTMA

Okulumuz kampüsü içinde dövizlerimiz ve sloganlarımızla 22 Mart ''Dünya Su Gününü'' kutladık. Suyun önemine dikkat çektik.

DOĞAL KAYNAKLARIMIZI KORUYALIM

Toprak kirliliğinin nedenleri ve sonuçları ile bağlantılı olarak  geri dönüşümün önemini konuştuk. Katı atıkları toprağa bıraktık.  Bir kaç ay sonra gömdüğümüz çeşitli nesnelere bakalım neler olacak? Merakla bekliyoruz!

SESLERİN DÜNYASI

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarını ziyaret ettik. Enstrümanlar ve yapılış aşamaları hakkında bilgiler aldık. Anlatılanları ilgi ve merakla dinledik. Enstrümanları çalmayı denedik.

Konservatuar öğrencileri, eğitimini aldıkları enstrümanları tanıtarak bizlere küçük bir konser sundular. Çok mutlu olduk ve onları bol bol alkışladık.

SEVGİ GÜNÜNDE MİNİKLERİMİZDEN SEVGİ KURABİYELERİ

Anasınıfı öğrencilerimiz 14 Şubat Sevgi gününde sevgilerini Fransızca “Je t’aime” diyerek dile getirmeyi öğrendiler.  Fransızca Kulüp öğrencileri ile birlikte ailelerine hediye etmek üzere kalp şeklinde kurabiyeler yaptılar. Miniklerimiz bir yandan keyifle kurabiyeler yapıp bir yanda da Fransızca “sevmek” kelimesini öğrendiler.

Etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen Fransızca öğretmenimiz Hatice Bayar’a, Fransızca Kulübü öğrencilerine ve desteklerinden dolayı anasınıfı öğretmenlerine teşekkür ederiz.

MİNİ MİNİ KARNELER

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının birinci dönemini bitirdik. Çocuklarımız hiç bıkmadan usanmadan her gün büyük bir gayretle okula geldiler.  Siz sevgili velilerimizde, bu durumu destekleyerek bizlere katkıda bulundunuz. Bu hassasiyetiniz ve pozitif enerjiniz için sizlere çok teşekkür ederiz.

Çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu, neşe dolu bir tatil geçirmeniz dileği ile iyi tatiller diliyoruz. Tekrar buluşuncaya dek sevgiyle kalın. 

ANASINIFLARIMIZDAN YEREL HABER AJANSLARINA ANLAMLI ZİYARET

Anasınıfı öğrencilerimiz ''10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'' nedeniyle haber ajanslarını ziyaret ettiler. Ofisi dolaşarak yapılan işler hakkında bilgi edindiler. Gazetecilik terimlerinin anlamlarını öğrendiler. Ajans çalışanlarına kendi yaptıkları kalemlikleri hediye ederek,  getirdikleri pastayı ikram edip, günlerini kutladılar.


DÜNYAMIZ VE GÜNEŞ SİSTEMİ

20 Aralık 2016 Salı günü ''Dünyamız ve Uzay'' konusuna ilişkin Sabancı Uzay Evi'ni  ziyaret ettik. Dünya, gezegen, galaksi, uzay, güneş sistemi,  roket, astronot, yer çekimi kavramlarını öğrendik. Uzay nasıl bir yer? Uzaya nasıl gidilir? sorularının cevaplarını aradık. Hem eğlendik hem de öğrendik.


ARKADAŞLIK VE DOSTLUĞUN ÖNEMİNİ ÖĞRENDİK

Odunpazarı Belediyesinin düzenlediği çocuk tiyatrosunda ''SOKAK KEDİLERİ'' adlı oyunu izledik. Arkadaşlık ve dostluğun önemini anlatan müzikli oyunu izlerken, hem eğlendik hem de öğrendik.

TUTUM YATIRIM VE YERLİ MALLARI HAFTASINI KUTLADIK

Tutumlu olmak, yerli malı kavramları ile ülkemizde ve bölgemizde yetişen meyve ve yemişlerin nerelerde nasıl yetiştirildiğini öğrendik. Sınıfta hep birlikte haftamızı kutladık.

ANASINIFLARIMIZ CAM SANATLARI FESTİVALİNDE

Odunpazarı Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Cam Sanatları Festivalini ziyaret ettik. Cam ustası Steven Ciezki'nin sıcak cam üfleme çalıştayına katıldık. Cam sanatı hakkında bilgiler aldık. Sanatçıların yaptığı eseleri inceledik. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, çalıştayı anasınıfı öğrencilerimizle birlikte izledi.  Öğrencilerimizle sohbet ederek, yakından ilgilendiler.    


HER ÇOCUK ÇOK ÖZEL VE GÜZEL DETAYLARDAN OLUŞUR

24-26 Ağustos tarihleri arasında ailem ile birlikte yeni okuluma gelerek öğretmenlerimle tanıştım. Öğretmenlerimle beraber eğlenceli dakikalar geçirdim. Onların benim için hazırladığı hediyeleri alırken çok mutlu oldum.


İLK KARNEMİZİ ALDIK

Anasınıfı öğrencileri 2015-2016 eğitim-öğretim yılını başarı ile bitirerek, gelişim karnelerini aldılar. Öğrencilerimize bundan sonraki eğitim yaşantılarında başarılar diliyoruz. Hepinize iyi tatiller çocuklar. 

100.GÜN ŞENLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

100.gün şenliğimizden kareler paylaşmak istedik sizlerle...

ANASINIFLARI BİLİM ŞENLİĞİNDE

Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin düzenlediği ''Bilim Şenliği''ne katıldık. Yanardağ, kar deneyi, köpük, elektrik, üç boyutlu yazıcı deneyleri gibi bir çok farklı deney gözlemledik. Deneyleri merak ve ilgiyle izledik. İlginç sonuçlarını görmek çok eğlenceliydi.

 

ATAYURT TARİH MÜZESİNİ ZİYARET ETTİK

Okulumuzun kuruluş yıllarına ait eserlerle, tarihi eser maketlerinin sergilendiği ''Atayurt Tarih Müzesi'ni'' ziyaret ettik. Görevli öğrenciler bizlere eserlerle ilgili bilgiler verdiler. Okulumuzun ilk basketbol takımı formalarını, piramitleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi maketlerini inceledik. Tarih müzesini çok beğendik. 

ALMAN MİSAFİRLERİMİZ ANASINIFLARINDA

Okulumuza Almanya'dan öğrenciler geldiler. Bizlere Almanya'da yaşadıkları şehri, nasıl bir kültüre sahip olduklarını anlattılar. Çay içerken kullandıkları özel bir şekeri tanıttılar, tattırdılar. Farklı kültürleri birebir tanımak çok güzeldi. İlgi ile dinledik, izledik. Merak ettiklerimizi sorduk. Misafirlerimize keçeden mavi boncuklar yaptık ve hediye ettik.

SINIF GÜNÜNDE MUHTEŞEM PERFORMANS

Onlar Atayurt Okulları Anasınıfı öğrencileri. Onlar bir yürekte kardeş, her biri tek ve özel çocuklarımız. Sınıf gününde gösterdikleri performans ile büyük beğeni ve takdir toplayan yetenekli ve becerikli çocuklarımızı tebrik ediyoruz. Anasınıflarından mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki eğitim yaşantılarında başarılar diliyoruz.

EĞLENCELİ İŞLER ATÖLYESİ ETKİNLİĞİMİZ

Eğlenceli işler atölyesinde gösterime sunulan ''Mutluluklar Ülkesi'' adlı tiyatro gösterisini izlemeye gittik. Oyuna bizlerde dahil olduk. Sahnede olmak çok heyecan vericiydi. Rol yaparken hepimiz  çok eğlendik. Oyun bittiğinde  gerçekten çok mutlu olduğumuzu ve çok eğlenceli vakit geçirdiğimizi hissettik. Eğlenceli işler atölyesine çok teşekkür ederiz.


BİR TOHUM BİN AĞAÇ

Meyve çekirdeklerini biriktirip toprağa bıraktık.


NELERİ GERİ DÖNÜŞTÜREBİLİRİZ?

Geri dönüşümün önemini daha iyi anlamak için çeşitli atıkları toprağa gömdük. Tekrar kazıp, kontrol ettiğimizde acaba neler gözlemleyeceğiz? Merakla bekliyoruz..!


İÇTİĞİMİZ SU EVİMİZE NASIL GELİYOR?

Kalabak su dolum tesisini ziyaret ederek içtiğimiz suyun nereden, nasıl ve hangi aşamalardan geçerek evimize ulaştığı konularında bilgiler öğrendik.


SU YOKSA YAŞAMDA YOK (DÜNYA SU GÜNÜ ETKİNLİĞİMİZ)

22 Mart Dünya Su Gününde okul kampüsü içinde yürüyüş yaptık. Sloganlarımızı ve öğrendiğimiz şarkıları söyleyerek ilkokul ve lise binalarını ziyaret ettik. Dünya Su Gününde suyun önemine dikkat çekmeye çalıştık.


YETENEKLERİMİZİ KEŞFEDİYORUZ

İşlediğimiz temayı pekiştirmek amaçlı Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı İlkokul Müzik Bölümünü ziyaret ettik.

 Konservatuar Müdürü Yusuf Arıcı, personel, öğretmenler ve öğrenciler bizleri güler yüzleriyle karşıladılar. Öğrenciler müzik aletleri hakkında bilgiler vererek küçük bir konser sundular. Daha sonra atölyeye giderek müzik aletlerinin nasıl yapıldığı konusunda bilgiler aldık. Merak ettiklerimizi sorduk, müzik aletlerini çalmaya çalıştık. Çok eğlenceli ve eğitici bir ziyaretti.

Konservatuar yönetimine, personel ve öğrencilerine çok teşekkür ederiz.


YEREL AJANSLARA ANLAMLI ZİYARET

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle şehrimizde bulunan gazete ajanslarını ziyaret etmeye karar verdik. Kendi ellerimizle yaptığımız kalemliklerle, çalıştıkları ofislerine giderek günlerini kutladık. Gazeteci ne demek, ne iş yapar ve gazete nasıl evimize gelir konularında merak ettiklerimizi sorup öğrendik. İstikbal Gazetesinin matbaasını dolaşarak gazetenin nasıl basıldığını gözlemledik.

İSTİKBAL, 2 EYLÜL, SAKARYA, SONHABER, YENİGÜN, ŞEHİR, MİLLİ İRADE, DHA'na ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Usta gazetecilerimize çok özendik. Bazılarımız büyüyünce gazeteci olmaya karar verdik.

Ziyaret ettiğimiz tüm ajanslarda sevgiyle ve ilgiyle karşılaştık. Bize gösterdikleri yakın ilgi ve ayırdıkları zamanlar için tüm ajans çalışanlarına çok teşekkür ederiz.


HOŞGELDİN 2016

31 Aralık günü acısıyla tatlısıyla 2015 yılını uğurlayıp 2016 yılına merhaba dedik. Ailelerimizle birlikte hazırladığımız yiyecekleri arkadaşlarımızla paylaşarak yedik. Oyunlar oynadık, dans ettik. Öğretmenlerimiz hediyelerimizi verdi. Paketlerin içinde neler olduğunu çok merak ettik. Heyecanla tahmin etmeye çalıştık. Yeni yılımızı ve yeni yaşımızı coşkuyla kutladık. 

Bir yaş daha büyümenin mutluluğunu hep birlikte paylaştık.


TUTUM YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASINI KUTLADIK

Yerli malı, tutumlu olmak, yatırım, biriktirmek gibi kavramları öğrendik. Masamızı yerli yiyeceklerle donattık. Şiirlerimizi okuduk, şarkılar söyledik.  Yerli malı haftasını coşkuyla kutladık.

ÇEVRE DOSTU DODO KUŞU OKULUMUZA GELDİ

Okulumuzun AKM salonunda çevreci kuş Cosmo ile buluştuk.  Çevre kirliliği, ağaçların faydaları ile ilgili video izledik ve çok eğlenceli vakit geçirdik. Hep birlikte dans ettik.

Yeryüzündeki Dodo kuşu türünün son örneği olan Cosmo'nun  başka Dodolar bulmak umuduyla gezegenleri dolaştığı ve maceralarını anlattığı hikaye kitaplarını okumak çok eğlenceliydi. Çevreci Cosmo, kitapları ile birlikte çam ağacı tohumlarını da bize hediye etti.  Tohumları bir saksıya dikerek filizlenmesini beklemek çok heyecan verici ve ilginç olacak. Teşekkürler Cosmo.


UZAY NASIL BİR YER?

Sazova Uzay Merkezi'ni ziyaret ettik. Dünya, gezegen, galaksi, uzay, güneş sistemi,  roket, astronot, yer çekimi kavramlarını öğrendik. Uzay nasıl bir yer? Uzaya nasıl gidilir? sorularına cevap aradık.


DERSİMİZ SONBAHAR-MEYVELERİ TANIYORUZ

Sonbahar mevsiminin özelliklerini ve meyvelerini tanıdık. Tatlarına baktık.Renklerini ve şekillerini konuştuk.

''En sevdiğim sonbahar meyvesi'' grafiği yaptık.


DERSİMİZ SONBAHAR-SEBZELERİ TANIYORUZ

Sonbahar mevsiminin sebzelerini tanıdık. Tatlarına baktık. Renklerini ve şekillerini konuştuk.

Sebzelerin sağlığımız için çok yararlı olduğunu öğrendik.


DERSİMİZ SONBAHAR- KESTANENİN SERÜVENİ

Kestane meyvesini tanıdık. Nerede ve nasıl yetiştiğini, büyüme aşamalarını öğrendik. Tadına baktık.

Kestanenin dikenli bir kabuk içinde olduğunu gördük. Kestaneleri pişirip, afiyetle yedik.


DERSİMİZ SONBAHAR- KARNABAHAR PİŞİRDİK

Karnabahar sebzesini tanıdık. Karnabaharın nerede yetiştiğini, nasıl bir sebze olduğunu öğrendik.

Yararlarını konuştuk, tadına baktık. Karnabaharları pişirip, afiyetle yedik.


ATAMIZA SÖZ VERDİK…

10 Kasım günü hazırladığımız Atatürk köşesini, getirdiğimiz çiçeklerle donattık.

 Saat 9'u 5 geçe, siren sesi ile birlikte bir dakika sessiz kalarak Atamızı düşündük.

İlkelerinden ayrılmayacağımıza, kurduğu Cumhuriyeti daima koruyacağımıza bir kez daha söz verdik.


İLK ADIM ÇEVRE KULÜBÜ ÜYELERİ ÇEVRE MÜDENDİSLERİNİ SEÇTİ

Çevre mühendisi olacak arkadaşlarımızı seçmek için oy kullandık. Seçimle yönetim şeklini ve demokrasi kavramlarını öğrendik. En çok oy alıp kazanan arkadaşlarımızı tebrik ettik.

 

CAM SANATININ SICAK DÜNYASINA YOLCULUK

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi'nin düzenlediği Uluslararası Cam Festivaline katıldık. Çek Cumhuriyetinden şehrimize gelen, elli yıllık cam ustasının konferansına ve daha sonra da çalıştayına misafir olduk.  Cam maddesi sıcak fırınlarda eritildi. Çek cam ustası Yuri, sıcak camı uzun bir çubuğa aldı ve üfleyerek şekillendirdi. Bu çok ilginç ve eğlenceliydi. Bittiğinde nasıl bir eser olacak?  Acaba ne yapıyor? Merak ederek döndük. Çünkü biz ayrıldığımızda eseri henüz bitirmemişti…


MEYVELERDEN SALATA YAPTIK

Şekerin serüveni konusunda meyveleri konuşup tatlarına baktık. Meyvelerin içinde de şeker olduğunu öğrendik. Meyveleri küçük parçalara ayırdık ve salata yaptık. Daha sonra hep birlikte afiyetle yedik.


KENDİ KAHVALTIMIZI HAZIRLADIK

Şekerin serüveni konusuna ilişkin toz şekeri kullanarak kek hamuru hazırladık. Daha sonra okulumuzun yemekhanesinde bulunan fırında pişirdik. İkindi kahvaltısında kendi yaptığımız nefis kekleri afiyetle yedik.


BİLİM DENEY MERKEZİ ZİYARETİMİZ

Sazova Bilim Deney Merkezini ziyaret ettik. Bir Japon araştırmacı tarafından oluşturulan tünelin içine girdik. Tünelin içinde yürürken, ayaklarımızın yere değmediğini fark ettiğimizde, havada yürüyormuşuz gibi hissettik. Daha sonra deney merkezini dolaşarak çeşitli deneyleri gözlemledik. Hem eğlendik, hem öğrendik.


ŞEKERİN SERÜVENİ

Bugün bölgemizde yetişen şeker pancarı ile ilgili bilgilerimizi pekiştirmek üzere Eskişehir Şeker Fabrikası ve fabrikaya ait pancar tarlasını ziyaret ettik. Mühendis amca pancarların toplandıktan sonra kamyonlara yüklendiğini ve şeker fabrikasına götürüldüğünü anlattı. Biz de şeker fabrikasına gittik. Pancardan nasıl şeker elde edildiğini gözlemleyerek öğrendik. 


DOSTUMUZ HAYVANLAR

4 Ekim  Hayvanları Koruma günü nedeniyle ''Tepebaşı Belediyesi  Doğal Yaşam Merkezi''ni ziyaret ettik. Orada bulunan hayvanlar hakkında neden bakıma muhtaç oldukları, onlara nasıl bakıldığı, tedavileri hakkında veteriner hekimden bilgiler aldık.


KÜLTÜREL GEZİLERİ ETİ ARKEOLOJİ MÜZESİ

"Kültürel" temasına ilişkin gezilerimizin ikincisini gerçekleştirdik. Eti arkeoloji Müzesini ziyaret ederek ilimizin tarihi hakkında bilgiler edindik.

ANASINIFLARI YIL SONU COŞKUSU

Özel Atayurt İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri aileleriyle birlikte 23 Mayıs tarihinde Yıl Sonu Gösterilerini coşkuyla kutladılar. Öğrencilerimiz, sene başından bu yana hazırladıkları çalışmaları ailelerine sundular.

Saygı duruşu ve
ardından İstiklal Marşının hep birlikte okunmasıyla başlayan törende, Kırmızı sınıfın ''Herşeyimizi Sana Borçluyuz'', Mavi sınıfın ''Çanakkale 100.Yıl'' ve Beyaz sınıfın ''Türk Çocuğu'' adlı müzikal gösterilerinde ailelerin çocuklarını izlerken zaman zaman duygulandıkları gözlerden kaçmadı. Koro ve ritim, şiirler, halk oyunları, modern dans ve yabancı dil drama gösterileriyle velilere neşe dolu anlar yaşattılar.  Öğrencilerin sene başından bu yana çekilen fotoğraflarından oluşan slayt ve video gösterileri de izleyicilerin beğenisini kazandı.

Programın sonunda bu çalışmanın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve görevliler sahneye davet edildi.
Anasınıfı programında konuşma yapan; Anasınıfları Koordinatörü Ayşen Pektaş öğrencilerin bu çalışmalarının sunumunda emeği geçen başta ÖZEL ATAYURT OKULLARI yönetimine, sınıf ve branş öğretmenleri ile yardımcı olan personele teşekkür etti.