TOPLUMSAL HİZMETLER

MİNİK ÖĞRENCİLERİMİZDEN YARDIM KAMPANYASI
ÖĞRENCİLERİMİZ ÇOCUK ESİRGEME KURUMUNU ZİYARET ETTİ

Atayurt Fen Lisesi 9/B sınıfı öğrencileri Topluma Hizmet Projesi kapsamında sorumlu öğretmenler Hilal ŞENGEL ve Neval AKYOL rehberliğinde Çocuk Esirgeme Kurumunu ziyaret ettiler.

0-6 ve 7-12 yaş grubunu ziyaret eden Atayurtlu öğrencilere kurum müdürü yurtta kalan öğrenciler hakkında genel bir bilgi verdi ve bu duyarlı davranışlarından dolayı öğrencilerimize teşekkür etti.

Duygu dolu anların yaşandığı ziyarette, öğrencilerimiz aynı zamanda eğlenceli vakit geçirerek yurt kalan küçük kardeşlerine yalnız olmadıklarını göstermiş oldular.


ANA SINIFIMIZDAN TOPLUMSAL HİZMET PROJESİ


Özel Atayurt Okulları ana sınıfı öğrencilerimiz, kendilerinin sahip olduğu imkanlara sahip olamayan kardeşlerini düşünerek, sınıf öğretmenleri Tülay ALPAN rehberliğinde ve değerli velilerimizin katkılarıyla “PAYLAŞMAKTAN MUTLUYUM” adlı projeyi geliştirmişlerdir. Proje kapsamında toplanan oyuncak ve kırtasiye malzemeleri Van’ın Muradiye İlçesindeki Köşk İlköğretim Okulu, Balaklı Mezrası Ç.Y.D.D. B.G. Gerçekler İlköğretim Okulu ve Kütahya Merkez Mehmetçik İlköğretim Okullarındaki ana sınıfı öğrencilerine dağıtılmak üzere gönderilmiştir. Bu Projeye katkısı olan İlhan TEKGÖZ adına okulumuzda İngilizce Öğretmeni olarak görev yapan kızı Özlem TEKGÖZ'e bu projenin anısı olarak plaket takdim edildi.

 

ÖĞRENCİLERİMİZDEN DUYARLI DAVRANIŞ

2/C Sınıf Öğrencileri okulda yaptıkları meyve satışından elde edilen geliri “Bot Kampanyası”na bağışlamak amacıyla Okul Müdürümüz Yaşar Gündüz DOĞAN’a teslim ederek büyük mutluluk yaşadılar. Okul Müdürümüz Yaşar Gündüz DOĞAN öğrencileri gösterdikleri duyarlılıktan dolayı tebrik etti.


MİNİK KALPLERDEN DUYARLILIK ÖRNEĞİ

Özel Atayurt İlköğretim Okulu 2-A sınıfı öğrencileri kurmuş oldukları “KİTAP KURDU KULÜBÜ” etkinlikleri içerisinde öykü ve masal kitapları toplama kampanyası düzenlediler. Kampanya çerçevesinde toplanan 500 kitapla birlikte kırtasiye malzemeleri, öğrencilerimiz tarafından Ahmet Yesevi İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’na sınıf öğretmenleri Hasan ÇOBANOĞLU rehberliğinde teslim edildi.  Öğrencilerimiz, orada bulunan işitme engelli öğrencilerle kaynaşarak hoşça vakit geçirdiler.


MİNİK ÖĞRENCİLERİMİZİN YARDIM SEVİNCİ

Okulumuz 1-A Sınıfı Paylaşım Kulubü öğretmeni Gülçin TEZEL, gönüllü velileri Gül KABAAĞAÇ, Mine DURAL ve Tülin TURAN ile çalışmalarına başladı. Yapılacak toplum hizmeti kapsamında 1-A sınıfı öğrencileri kendilerine küçük gelen giysilerini, oyuncaklarını, kırtasiye malzemelerini ve hikaye kitaplarını Zehra Sarar Anaokulundaki minik kardeşleriyle paylaşacaklar.


ÖĞRENCİLERİMİZDEN LÖSEVE DESTEK


Özel Atayurt Okulları öğrencileri toplumsal hizmet projelerine devam ediyor. Her öğretim yılında olduğu gibi 2010-2011 Öğretim yılında da Lösev’den gelen ürünler açılan stantta satışa sunuldu. Atayurtlu öğrenciler tarafından büyük ilgi gören Lösev standındaki tüm ürünler satılarak toplanan para Lösev’e gönderildi. Lösev ürünlerinin satışında önemli yardımları olan  4/B sınıfı öğrencilerimizden Mine YILDIRIM’a teşekkür ediyoruz.  

ÖĞRENCİLERİMİZDEN DUYARLI YAKLAŞIM

Kış mevsimini yaşadığımız şu günlerde, toplumsal sorumluluk anlayışımızın bir ifadesi olarak, çocuklarımızla aynı bölgede yaşayıp ihtiyacı olan öğrenci kardeşlerine yardım elini uzatmalarını sağlamak adına düzenlediğimiz, "Siz de bir çocuğun ayağını ısıtmak ister misiniz?"  kampanyasına katılarak, 8 ayrı okuldan 310 öğrencinin kışlık bot ihtiyacının karşılanmasında gösterdiğiniz duyarlılıktan dolayı tüm velilerimize ve okul aile birliği üyelerine teşekkür ederiz.

 


MİNİK ÖĞRENCİLERİMİZ HUZUREVİNİ ZİYARET ETTİ


Özel Atayurt İlköğretim Okulu 1/C sınıfı öğrencilerimiz yaklaşan yeni yıl öncesi, 28.12.2010 Salı günü, Maide Bolel Huzurevinde kalan büyüklerini ziyaret ettiler. Sınıf öğretmenleri Zeliha BAYAR ve Neşe ÖRNEKDİL rehberliğinde huzurevine giderek orada yaşayan dedelerin ve ninelerin ellerini öperek yeni yıllarını kutlayan öğrencilerimiz, büyüklerinin gönüllerini almasını bildi.

ATAYURTLU İZCİLERDEN TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI

Atayurt Okulları Spor Kulübü Yıldırım İzci Grubu İzcileri okullarında başlattıkları bir kampanya ile toplum hizmeti yaptılar. İzciler şişe kapaklarını toplayarak Sakatlar Derneği ile işbirliği kurdular. Topladıkları şişe kapaklarını geri dönüşüm firmalarına vererek karşılığında tekerlekli sandalye alan izciler topluma hizmet çalışmamızı çevre çalışmamız ile birleştirdik dediler.

Çalışmanın ilk etabında 1 ayda 250 kg plastik kapak toplayan izcilerimiz bu kapakları Eskişehir Sakatlar Derneği yetkililerine teslim ettiler. 250 kg plastik kapak karşılığında 1 tekerlekli sandalye alan izciler, bu tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç duyan engelli bir arkadaşlarına hediye edecekler.

Kampanyaların devam ettiğini söyleyen Yıldırım İzci Grubu “hem çevreyi koruyun hem de engellilere destek olun” dediler.  


ÖĞRENCİLERİMİZ SEVGİLERİNİ VE BİLGİLERİNİ PAYLAŞTILAR

18.01.2011 tarihinde Özel Atayurt İlköğretim Okulu 3/B sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmeni Abdullah ALTINOK, İngilizce öğretmenleri Funda YOLDAŞ, Betül BARUTÇUOĞLU, Betül TÜRKER ve Rehber öğretmenleri Ahu FENERLİ eşliğinde Mualla Zeyrek İlköğretim Okulu Ana sınıfı öğrencilerini toplum hizmeti amacıyla ziyaret ettiler. İngilizce öğretmenlerimizin yardımıyla hazırlanan öğrencilerimiz İngilizce kulübü toplum hizmeti kapsamında ana sınıfı öğrencilerini ilk defa İngilizce ile tanıştırdılar. Konu olarak renklerin ele alındığı ders, hikayeler, oyunlar ve şarkılarla öğrencilerimiz tarafından işlendi. Ders sonunda, öğrencilerimiz ana sınıfı öğrencilerinin ürünlerinden oluşan bir pano hazırladılar. Son olarak, 3/B sınıfı küçük arkadaşlarına sertifikalarını ve hediyelerini verdiler. Ana sınıfı öğrencilerinin hazırladıkları hediyeleri de alan 3/B sınıfı, teşekkür ederek şarkılarla arkadaşlarına veda ettiler ve onları da okulumuza davet ettiler. Gezi dönüşü Okul Müdürümüz Yaşar Gündüz Doğan, 3/B sınıfı öğrencilerini kutlayarak sertifikalarını verdi.

BİLİM TEKNİK VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ KULÜBÜ ÖĞRENCİLERİNDEN DENEYLİ SUNUM


Özel Atayurt İlköğretim Okulu Bilim Teknik ve Bilişim Teknolojileri Kulübünden 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri 4. Sınıf öğrencilerine Karışım ve Karışımı Ayırma Teknikleri ile ilgili görsel ve deneysel sunu hazırladı.

Sununun hazırlanmasında bilgisayar teknolojisinden de yararlanan öğrencilerimiz, yaptıkları deneylerle hem sunuyu renklendirdiler, hem de öğrencilerin büyük ilgisini çektiler.

 

ATAYURTLULAR HUZUREVİNİ ZİYARET ETTİ

Atayurt Anadolu / Fen Lisesi öğrencileri “Yalnız Değilsiniz” projesi kapsamında okul müdürü Zevri BİNGÜL ve Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni Hilal ŞENGEL rehberliğinde Hacı Süleyman Çakır Huzurevine giderek orada yaşayan büyüklerinin gönüllerini aldılar. Huzurevi sakinlerinin müzik ve danslarla neşe içerisinde bir gün geçirmelerini sağlayan öğrencilerimiz, toplumsal konularda da son derece duyarlı olduklarını göstermiş oldular. 


1/C SINIFINDAN TİYATRO GÖSTERİSİ


Özel Atayurt İlköğretim Okulu 1/C Sınıfı Birikim Kulübü öğrencileri, sınıf öğretmenleri Zeliha BAYAR’ın rehberliğinde hazırladıkları Koleksiyon Sergilerini velilerin ziyaretine açtılar. Serginin izlenmesinin ardından okul konferans salonuna geçildi. Konferans salonunda öğrenciler ve velileri Drama öğretmeni Hüseyin DEMİR ve 1/C sınıfı öğretmenlerimizden Neşe ÖRNEKDİL’in beraber hazırladıkları “Mutluluklar Ülkesi” adlı etkileşimli tiyatro gösterisini sergilediler.

Çocuklarla beraber anne ve babaların da sahneye çıktığı tiyatro gösterisinde aileler bir anlığına da olsa yaşamın yoğunluğundan koparak mutlu dakikalar geçirdiler.

YALNIZ DEĞİLSİNİZ PROJESİ


Okulumuz Yabancı Dil ve Sinema Kulübü Toplum Hizmeti kapsamında OGÜ Çocuk Hastalıkları Ana Bilim Dalında yapılması planlanan “You are not alone” (Yalnız Değilsiniz) Projesi  20 Ocak 2011 tarihinde gerçekleşitirildi. Yabancı Dil Bölüm Başkanı Zerrin YAYLA, İngilizce Öğretmenleri Kadriye KAYA, Serdar MERCAN ve Drama öğretmeni Hüseyin DEMİR ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen programda Çocuk Hastalıkları bölümünde yatan hasta çocuklar ve gün içersinde muayeneye gelen hasta çocuklar velileriyle katıldılar. Kısa bir sürede olsa hasta çocukların mutlulukları görülmeye değerdi. Eğlence ağırlıklı programın sonunda Atayurt Öğrencileri  paylaşma, takım ruhu geliştirme, ihtiyacı olanın yanında olma duygularını geliştirdiler.İkram ve hediyelerin verilmesiyle program sona erdi.

ATAYURTLU ÖĞRENCİLERİN TOPLUMA HİZMET ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 10. sınıf öğrencileri tarafından Görme Engellilere Kitap Okuma Projesi gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz okudukları kitapları elektronik ortama aktararak, okunacak kitap sayısını artırma ve bu katkıyı toplumsal farkındalığa dönüştürme çabası içerisinde faaliyetlerini sürdürmekteler. Toplumsal katkıya bireysel dahiliyet öğrencilerimizi mutlu etmiştir. Tüm yaşıtlarını bu göreve davet eden öğrencilerimiz, sorumluluklarını belirli aralıklarla yerine getirmeye devam edeceklerdir.

ATAYURT HALK DANSLARI VE VURMALI ÇALGILAR EKİBİ SAFİYE GÖNÜL BAYAR HUZUR EVİNİ ZİYARET ETTİ

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan Halk Dansları ve Vurmalı Çalgılar Ekibi, sosyal sorumluluk projesi olarak Safiye Gönül Bayar huzur evini ziyaret etti.

3 Mart 2011 Perşembe günü geçekleştirilen bu ziyaretten hem öğrencilerimiz hem de huzur evi sakinleri mutlu oldular. Öğrencilerimizin sunduğu halk dansları ve vurmalı çalgılar gösterileri huzurevi sakinlerinin beğenisini topladı.

 


ÖĞRENCİMİZ AYBÜKE SARI’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Okulumuz 5. sınıf öğrencilerinden Aybüke SARI, Sosyal Bilgiler dersinde “Oyuncakları en iyi çocuklar tasarlar” projesine kendi yaptığı Osmanlı Dönemi Oyuncak Bebeği ile katıldı.

Aybüke daha sonra kendi tasarımı olan oyuncak bebeği  “Kimse Yok Mu?” derneğinin düzenlediği “En iyi Oyuncak” yarışmasına gönderdi.

Oyuncak yarışmasına gönderilen oyuncaklar jüri tarafından değerlemeye tabi tutulduktan sonra kimsesiz çocuklara armağan edilecek. Öğrencimiz Aybüke SARI, bu nedenle tasarladığı bebeğin yanına birde mektup yazarak, tanımadığı arkadaşına duygularını anlatarak hediyesini beğenmesini diledi. Öğrencimizi sosyal duyarlılığından dolayı kutluyoruz.

YALNIZ DEĞİLSİNİZ PROJESİ

Okulumuz Yabancı Dil ve Sinema Kulübü, ”You are not alone” “Yalnız Değilsiniz”  adlı Toplum Hizmeti projesinin ikinci ayağı olan yaşlılarımıza yönelik faaliyetini 06.04.2011 Çarşamba günü okulumuzun AKM’sinde gerçekleştirdi. FL9,AL9,AL10,FL10 ve AL11TM sınıflarından toplam 35 gönüllü öğrencinin katılımıyla Safiye Gönül Bayar Huzurevinden gelen yaşlı konuklarımız ağırlandı. Her bir gönüllü öğrencimize bir yaşlı emanet edildi. Hem okulumuzda geçirecekleri günde hem de yaşamlarının geri kalan bölümünde kendileri Koruyucu Melek Torunu görevini üstlendiler. Proje uzun soluklu ve kişisel gelişimi de amaçlayan bir toplum hizmeti projesi olarak planlandı. Bu kapsamda yaşlı konuklarımıza İngilizce skeç, video klipli ve canlı müziklerle eğlenceli bir program sunuldu. Hediye takdimi, okulun gezdirilmesi ve yemek ikramıyla gün sona erdi. Yaşlı konuklarımız yeni edindikleri torunlarının yardımıyla servislere bindirilerek veda edildi. Biraz hüzünlü çokça eğlenceli bir gün geçiren öğrencilerimiz ve konuklarımız projeden çok memnun kaldılar.

KAPAK TOPLAMA ENGELLERİNİ AŞALIM

Atayurt Okulları Spor Kulübü Yıldırım İzci grubu önderliğinde okulumuzda yürüttüğümüz plastik kapak toplama kampanyası devam ediyor. Topladığımız plastik kapakları Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi temsilciliğine teslim ediyoruz. Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi topladığımız plastik kapakları geri dönüşüm firmasına teslim ederek tekerlekli sandalye almaktadır.Atayurt Okulları bu kampanya ile öğrencilerimizin çevre bilincinin gelişmesi ve engelli kardeşlerimize destek olunmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Aralık 2009 ‘da teslim ettiğimiz 250 kg plastik kapak karşılığında aldığımız ilk tekerlekli sandalye 30 Ağustos İlköğretim Okulu’nda okuyan engelli bir arkadaşımıza hediye edildi.06 Nisan 2011 Çarşamba günü topladığımız 250 kg’lık kapak teslimi törenine Tepebaşı Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa ESER ve Sağlık Müdürlüğü’nden Mithat GÜLTEKİN ile Mesut ÖZLARUN katıldılar. Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi başakanı Cafer ESEN kampanyayı başlatan izcilerimiz ve destek veren tüm öğrencilerimizi tebrik etti. Kampanyanın aynı zamanda bi troplum hizmeti olduğunu söyleyen izci liderlerimiz Fatma ERKEN ve Sevda SARAÇOĞLU yıl sonuna kadar kapak toplamaya devam edeceklerini söylediler.


KİMSESİZ ÇOCUKLAR RESİM SERGİSİ

28-30 Mayıs 2011 tarihleri arasında 6,7 ve 8. sınıflar ile düzenlemiş olduğumuz “Kimsesiz Çocuklar Resim Sergisi”ni Neyzen Yavuz KENARDA’nın ney dinletisi eşliğinde Eskişehir halkı ile açılışımızı gerçekleştirdik. Sergimizi ziyaret eden tüm misafirlerimize Özel Atayurt Okulları olarak teşekkür ediyoruz.


DÖRDÜNCÜ TEKERLEKLİ SANDALYEYİ ALDIK

Özel Atayurt İlköğretim Okulu Spor Kulübü Yıldırım İzci Grubu önderliğinde okullumuzda düzenlenen plastik kapak toplama kampanyasında bu yıl koyduğumuz "1000 kg. Mavi Kapak ile Engelleri Kaldıralım" hedefine ulaşmış bulunuyoruz. 10 Haziran 2011 Cuma günü okulumuzda düzenlenen tören ile topladığımız kapakları ve daha önce topladığımız kapaklara karşılık aldığımız 2 tekerlekli sandalyeyi Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer ESEN'e teslim ettik.Bu teslimatımızla toplam 4 tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi engelli kardeşlerimize hediye etmiş olduk. Çevremizi koruduk, geri dönüşümü destekledik ve engellilere farkındalık bilincini artırdık. 1000 kg kapak ile 4 tekerlekli sandalye alarak hedefimize ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

                   Kapak toplamaya devam ediyoruz. Önümüzdeki yıl hedefimiz 1500 kg kapak ile 6 tekerlekli sandalye almak . Destek olan herkese teşekkür ediyoruz. “Kapak Toplayalım Engelleri Birlikte Aşalım” kampanyası devam etmektedir. Yaz tatilinde kapak toplamaya devam ediyoruz.


ATAYURT'LU ÖĞRENCİLERİN DUYARLI DAVRANIŞI

Özel Atayurt Okulları Anadolu/Fen Lisesi 9.Sınıf Öğrencilerinden oluşan 25 kişilik öğrenci grubu danışman öğretmemeleri Merdan Yavaş ve Hilal Şengel ile birlikte Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam merkezini ziyaret ettiler.Öğrencilerimiz bu anlamlı ziyaretle:

-Zor durumda kalmış hayvanları korumayı,

-Aşıların zamanında yaptırılmasını,

-Hayvanları eziyet edilmesinin insanlıkla bağdaşmadığını,

-Bakamayacakları hayvanları eve almamaları gerektiğini öğrenen öğrencilerimiz aldıkları mamaları yetkililere teslim ederek ayrıldılar.

ATAYURT ANADOLU LİSESİ 9. SINIF ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK TOPLUMSAL DUYARLILIK

Atayurt Anadolu Lisesi 9. Sınıf Öğrencileri öğretmenleri ile birlikte Tepebaşı Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği tarafından zihinsel engelli bireyleri toplumla bütünleştirmek ve öz güvenlerini kazandırmak amacıyla yapılan "Gökkuşağı Kafe"nin ziyaretçisi oldular. Topluma hizmet uygulaması amacıyla gerçekleştirilen ziyarette servis hizmetini yapan zihinsel engellilere destek olmanın keyfini yaşayan öğrenciler, herkesi bu duyarlı davranışa destek olmaya çağırdılar.

 

 

ATAYURT ÖĞRENCİLERİNDEN HUZUREVİNE ANLAMLI ZİYARET

6 . sınıf “Müzik Kulübü” öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz, 22 Kasım 2011 tarihinde “Maide Bolel Huzurevi”ni ziyaret etti. Öğrencilerimizin ziyaretinden oldukça memnun kalan Huzurevi sakinleri bu ince davranış karşısında çok duygulu anlar yaşadılar. Öğrencilerimiz nur yüzlü dedelerden altın değerinde öğütler aldı, unutulmaz hatıralar dinledi. Çocuklarımız bu güzel anları ölümsüzleştirmek için bol bol resim çektiler. Atayurt Okullarına yakışır terbiye ve kişilikleriyle Huzurevi sakinlerinin kısa zamanda gönlünü kazanan öğrencilerimiz, ayrılırken hüzünlendiler, yeniden gelmek için onlara söz verdiler.

ENGELLİ VE ÇEVRE DOSTU ATAYURT

ÖZEL KARDEŞ ORMANI Projesi kapsamında öğrencilerimiz ve Okul Aile Birliğimizle birlikte Türkiye Yardım Sevenler Derneği İş Eğitim Merkezine ziyaret gerçekleştirilmiştir. Ziyaretin amacı ÖZEL KARDEŞ ORMANI için üretilen çantaların bizzat yapımını görmek ve emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenleri kutlamak olmuştur. Özel Atayurt Okulları her yıl bin fidan dikerek kurduğu Atayurt Hatıra Ormanın üçüncüsünü bu yıl farklı bir projeyle gerçekleştirecektir. Toplumsal Sorumluluk duyarlılığını geliştirerek, bu yıl kendileri için bir adet, İş Eğitim Okulundaki zihinsel engelli öğrenci kardeşleri için de bir adet olmak üzere ikişer adet fidan dikerek “ ÖZEL KARDEŞ ORMANI”nı birlikte oluşturmaya karar verdiler. Eko Okullar Projesi çerçevesinde, Anemon Otel Müdürü ve Atayurt Okulları Aile Birliği Başkanı Hatice YILDIRIM'la birlikte sürdürülen proje doğrultusunda  hazırlanan “Özel Kardeş Ormanı” çantaları satışları başlatılmıştır.

GÖNÜLLÜLÜK KULÜBÜ ORADAYDI

Gönüllülük Kulübü Yukarı Söğütönü Yetişkin Engelliler Meslek Edindirme Merkezini ziyaret etti. 09 Ocak 2012 Pazartesi günü 10.30’da Gönüllülük Kulübü Danışman öğretmeni Sait Halim AVCI ve Gönüllü öğrenciler Ece Melis TUNCA, Aybüke EMEL ve Zeynep BAYRAK okul servisiyle merkeze gidildi. Okul Müdürü Yücel BERAL ve Müdür Yardımcısı Sami YILMAZ bizleri sıcak ve samimi bir şekilde kapıda karşıladılar.

 Okul Müdürü öncelikle okulu ve yapılan çalışmalara hakkında bilgi verdi. Boyama ve baskı atölyelerinde öğrencilerin çalışmalarını yerinde izledik ve öğretmenlerinden bilgi aldık.

Gezimiz engellileri fark etme, onlarla kaynaşma, empati kurma, gönüllü katılımcılık bilinci oluşturma açısından öğrencilerimiz üzerinde olumlu etki oluşturulduğuna inanıyoruz. Tüm öğrencilerimiz ziyeretten memnun kaldıklarını ifade ettiler.

 

SOSYAL SORUMLULUKTA ATAYURT

Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencileri “Yalnız Değilsiniz” projesi kapsamında Sosyal Hizmetler Zübeyde Hanım çocuk yuvasındaki 0-6 yaş grubu çocukları ziyaret etmişlerdir. Öğrencilerimiz sosyal duyarlılık oluşturmak ve çocukların yalnızlığını paylaşmak amacıyla gerçekleşen bu projede yer almaktan mutluluk duymuşlardır. 

DEĞERLER KULÜBÜ ÜYELERİ İLE ANLAMLI ZİYARET

Özel Atayurt Anadolu/ Fen Lisesi 9.sınıf öğrencileri dönem başından bu yana sürdürdükleri sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha eklemenin keyfini MAİDE BOLEL HUZUREVİ’ne yaptıkları ziyaretle taçlandırdılar.

"Yalnız Değilsiniz" projesi adı altında 9. sınıf öğrencilerimiz ve Okul Aile Birliği işbirliği ile sosyal sorumluluk kapsamında 22 Aralık Perşembe günü Maide Bolel Huzurevi’ne ziyaret gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz ziyarette Okul Aile Birliğimizin de katkıları ile kestane ikramı ve küçük hediyelerle yaşlılarımızla birlikte keyifli bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Öğrencilerimiz sosyal sorumluluklarının farkındalığıyla hareket etmenin yanında, yardımlaşma duygusunun arkadaşlık ilişkilerini nasıl pekiştirdiğini, empati duygusunun hayatımızdaki yeri gibi önemli kazanımlar edindiler. 9.sınıf öğrencileri yaşanılan bu güzel anların ardından  "Büyüklerimiz bir gün değil her gün hatırlanmalı ve saygı gösterilmeli" sözleriyle ziyaretlerini sonlandırdılar.